Lech Poznań - Radomiak Radom ONLINE. "Kolejorz" nie...

Lech Poznań - Radomiak Radom ONLINE. "Kolejorz" nie przekłada meczu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO! [30.07.2023]

• Filip Bednarek - 3
    • Alan Czerwiński - 3 (Joel Pereira - bez oceny)
    • Miha Blazić - 3
    • Antonio Milić - 4
    • Elias Andersson - 4 (Barry Douglas - bez oceny)
    • Radosław Murawski - 3
    • Jesper Karlstroem - 3 (Filip Marchwiński - 3)

• Rafał Wolski - 3 (Berto Cayarga - 3)
    • Luis Machado - 3 (Frank Castaneda - bez oceny)
    • Pedro Henrique - 3 (Leonardo Rocha - bez oceny)
  • Koniec meczu! Lech Poznań pewnie pokonuje Radomiak Radom (2:0). Bramki strzelili Mikael Ishak i Filip Szymczak

• U lala! Dawid Abramowicz uderza wolejem minimalnie nad spojeniem!

• [WIDEO] 84. MINUTA. GOL FILIPA SZYMCZAKA

• To mogła być trzecia bramka dla Lecha. Strzał Artura Sobiecha z pola karnego został jednak zablokowany.

• Edi Semedo wrzuca w pole karne. Miha Blazić wzorowo "przecina" podanie kierowane do Leonardo Rochy!

• 6 minut doliczonych do drugiej połowy.

• Filip Szymczak skoszony równo z trawą przez rywala. W szoku są Radosław Murawski i John van den Brom - byli przekonani, że za to ostre wejście powinna być żółta kartka.

• Mocne zagranie przed bramkę do Leonardo Rochy. Ten jest wysoki, ale nie szybki. Piłkę łapie Filip Bednarek.

• Frank Castaneda przed szansą! Uderza jednak tuż nad poprzeczką!

• Zabójcza akcja rezerwowych! Joel Pereira dokładnym zagraniem obsłużył Filipa Szymczaka. który w polu karnym przekładał stopy nad piłką. Przy biernej postawie Mateusza Cichockiego huknął huknął pod "ladę" nie do obrony!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM FILIP SZYMCZAK!!!

• Niezłe dośrodkowanie Roberto Alvesa w pole karne. Lechici wybijają na uwolnienie pod nogi Franka Castanedy, który uderza płasko minimalnie niecelnie! Po drodze była jeszcze "obcierka' od lewego słupka!

• Barry Douglas upomniany żółtą kartką za powalenie rozpędzonego Ediego Semedo.

• ... a za Alana Czerwińskiego wchodzi Joel Pereira.

• Podwójna zmiana w Lechu: Barry Douglas za Eliasa Anderssona...

• ... a za Luisa Machado na murawie melduje się Frank Castaneda.

• Dzisiaj punkcik byłby niezwykle cenny

• Leonardo Rocha zmienia Pedro Henrique...

• A teraz na prawej stronie pograli Edi Semedo z Janem Grzesikiem. Dośrodkowanie z drugiego z wymienionych odbija nogą Filip Bednarek.

• Filip Bednarek łapie piłkę po niedokładnym dośrodkowaniu. Dalekim wyrzutem chciał uruchomić Kristoffera Velde, ale przeczytał tę akcję Jan Grzesik.

• Edi Semedo próbował przedrzeć się prawą stroną. Na wysokości pola karnego zastopował go Afonso Sousa.

• Jak nie idzie z gry, to może po stałym fragmencie?

Zakotłowało się w "szesnastce" Lecha po rzucie wolny. Po chwili druga wrzutka - przed bramkę - do Pedro Henrique. Ten za bardzo "wszedł" pod piłkę, uderzając głową wysoko nad bramką.

• ... a za Dino Hoticia pojawia się Filip Szymczak.

• Artur Sobiech zmienia Mikaela Ishaka, strzelca jedynej bramki w dzisiejszym meczu...

• ... a Jan Grzesik melduje się za Damiana Jakubika.

• ... Berto Cayarga zastępuje Rafała Wolskiego...

• Potrójna zmiana w Radomiaku: Edi Semedo wchodzi za Lisandro Semedo...

• Filip Majchrowicz spokojnie broni strzał Dino Hoticia.

• Żelazna defensywa "Kolejorza"

• Dino Hotić podaje przed pole karne do Kristoffera Velde. Jego strzał zatrzymuje się na obronie Radomiaka.

• Filip Marchwiński zmienia Jespera Karlstroema.

• Tak blisko... Tu miał być spalony

• Mikael Ishak kieruje piłkę do siatki z bliska! Gol, po analizie VAR nie zostaje uznany przez pozycję spaloną!

• Lisandro Semedo łamie akcję z lewej strony do środka. Jego płaski strzał spokojnie broni Filip Bednarek.

• Kristoffer Velde z żółtą kartką za faul.

• Elias Andersson upomniany żółtą kartką za faul.

• Dino Hotić uderza technicznie nad murem i spadająca piłką obija słupek! Dobitki nie było przez pozycję spaloną Eliasa Anderssona!

• Kristoffer Velde przejmuje piłkę w środku i od razu pognał w stronę bramki gości. Przed polem karnym powala go Damian Jakubik, który został upomniany żółtą kartką.

• NIE MA GOLA DLA LECHA!!!

Dino Hotić zbiega z piłką z prawej strony w pole karne. FAŁŚZEM zagrywa na dalszy słupek do Kristoffera Velde, który uderza nieznacznie obok bramki!

• 23 198 widzów w Poznaniu

• Ciekawie zapowiadała się akcja gości. Podanie na lewą stronę do Pedro Henrique było jednak zdecydowanie za mocne. Filip Bednarek krótkim zagraniem wznawia grę z "piątki".

• Radomiak zaczyna drugą połowę!

• Wracamy do Poznania, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lecha z Radomiakiem Radom. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +5' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Mikaela Ishaka Lech Poznań prowadzi z Radomiakiem Radom (1:0).

• [WIDEO] 40. MINUTA. GOL MIKAELA ISHAKA (1:0)

• +3' Roberto Alves uderza płasko zza pola karnego. Sporo brakowało mu do celu.

• +2' Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką Radomiaka.

• +1' Rafałowi Wolskiemu uciekła piłka po odbiciu się od kolana i trafiła go w rękę. Rzut wolny z ok. 30 metrów od bramki gości

(Poza boiskiem) Żółtą kartką został upomniany Constantin Galca.

• 5 minut doliczonych do pierwszej połowy.

• Nieporozumienie na linii Miha Bliazić - Filip Bednarek mógł sporo kosztować gospodarzy! Lisandro Semedo dopadł do bezpańskiej piłki, ale nie uderzył dokładnie z pola karnego!

• Szał radości na trybunach po trafieniu kapitana!

Radosław Murawski posłał dalekie zagranie na prawą stronę od rozpędzonego Dino Hoticia. Ten bez trudu poradził sobie w polu karnym z rywalem, po czym wykłada piłkę płasko Mikaelowi Ishakowi. Ten na spokoju kieruje ją do siatki!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM MIKAEL ISHAK!!!

• Antonio Milić wygrał pozycję w polu karnym do dośrodkowania Dino Hoticia. Filip Majchrowicz spokojnie broni strzał defensora "Kolejorza".

• Pedro Henrique fauluje Radosława Murawskiego niespełna 30 metrów od własnej bramki.

• Po dośrodkowaniu z prawego narożnika bramkarza Radomiaka piąstkuje przed pole karne. Do piłki dopada Radosław Murawski, który huknął od razu. Sporo brakowało mu do celu.

• Alan Czerwiński znalazł trochę miejsca na prawej stronie. Dokładnie wrzuca w pole karne, skąd głową uderza Mikael Ishak! Filip Majchrowicz z trudem paruje na rzut rożny!

• Działo się na trybunach na początku spotkania

• Atak Radomiaka przerwany faulem ok. 25 metrów od bramki Lecha. Miękkie dośrodkowanie Roberto Alvesa w pole karne nie znalazło adresata.

• Antonio Milić posyła długie i wysokie zagranie w pole karne w poszukiwaniu Mikaela Ishaka. Ten piłki nie sięgnął, w przeciwieństwie do bramkarza Radomiaka.

• Mocne zagranie do Lisandro Semedo. Ten nie utrzymał piłki w boisku.

• Żółtą kartką upomniany Luis Machado.

• Radosław Murawski upomniany żółtą kartką za faul.

• Gospodarze przycisnęli. Nerwowo, aczkolwiek skutecznie, wyszli z opresji przyjezdni.

Na lewej stronie pograli Kristoffer Velde z Eliasem Anderssonem. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek Dino Hotić uprzedza rywala i uderza głową w stronę bramki, ale Filip Majchrowicz zdołał sparować!

• Lisandro Semedo wrzuca z lewej strony do Pedro Henrique. Ten głową zgrywa do Rafała Wolskiego, który niewystarczająco "nakrył" piłkę stopą przy uderzeniu z wolejem.

• (Poza boiskiem) Żółtymi kartkami zostali upomnieni John van den Brom i jego asystent.

• Środkiem próbował przedrzeć się Afonso Sousa. Nie wytrzymał przebitki z Raphaelem Rossim i padł na murawę, trzymając się za kolano.

• Anemiczny strzał Dino Hoticia nie sprawił problemu Filipowi Majchrowiczowi.

• Bilanse Lecha i Radomiaka

• Składna akcja gości. Kilkoma podaniami zawodnicy Constanina Galki przenieśli się w okolice pola karnego "Kolejorza". Zabrakło jedynie dokładnego zagrania Damiana Jakubika.

• Gospodarze radzą sobie bez zarzutu. Jednak Radomiak ma drugi rzut rożny.

• Mocne zagranie na prawą stronę do Lisandro Semedo. Ten poradził sobie na lewej stronie z rywalem, ale zdecydowanym wślizgiem piłkę na rzut rożny wybija Miha Blazić.

• Gra wznowiona, ale warunki nie są najlepsze.

• Gęsty dym nad stadionemGęsty dym nad stadionem

• Przerwa w grze. Nad murawą unosi się gęsty dym z odpalonych rac.

• Rafał Wolski uderza płasko zza pola karnego w środek bramki. Dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Filip Bednarek.

• W odpowiedzi szansę mieli piłkarze Radomiaka. Pedro Henrique nie miał szans, by dobiec do piłki przed rywalem.

• To powinna być bramka dla gospodarzy! Mocne zagranie do Dino Hoticia, który przejmuje piłkę na prawej stronie pola karnego. Ten jednak przesadził z siłą z dograniem przed bramkę do Mikaela Ishaka!

• Daniel Stefański gwiżdże i spotkanie przy Bułgarskiej rozpoczęte!

• Kapitanami są Mikael Ishak i Raphael Rossi.

• Obie drużyny są już na murawie. Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania.

• Ławka rezerwowych Lecha: Mrozek, Pereira, Douglas, Marchwiński, Gurgul, Szymczak, Amaral, Wilak, Sobiech.

• Ławka rezerwowych Radomiaka: Posiadała, Cestor, Grzesik, Kaput, Luizao, Cayarga, Castaneda, Semedo, Rocha.

• W Poznaniu piękna pogoda i świetna frekwencja.

lech

• Radomiak nie zmienił zwycięskiego składu.

• Zerkamy na składy. W Lechu brakuje Marchwińskiego, który poczuł ból w nodze podczas pierwszej połowy z Żalgirisem. Od początku Karlstroem, ale i Czerwiński.

• Za Radomiakiem tylko ligowa inauguracja. Wypadła lepiej niż zakładano. Na wyjeździe z Górnikiem Zabrze udało się wygrać (2:0) i nawet nie pozwolić na oddanie celnego strzału (!).

• Lech póki co zwycięża, ale nie do zera. W Gliwicach odwrócił wynik z Piastem (2:1), u siebie w czwartek zagrał kapitalną połowę z Żalgirisem Kowno, po czym stracił rytm gry i także bramkę (3:1).

• Jak wypadnie Lech Poznań po meczu w eliminacjach Ligi Konferencji? Czy Radomiak Radom pójdzie za ciosem i zdobędzie Bułgarską tak jak tydzień temu Roosevelta w Zabrzu? Te pytania towarzyszą drugiemu niedzielnemu spotkaniowi w PKO Ekstraklasie. Zapraszamy na relację LIVE.

Lech - Radomiak LIVE! Jest pierwszy gol. Ishak czekał na niego od kwietnia
1/5
przejdź do galerii

Lech - Radomiak LIVE! Jest pierwszy gol. Ishak czekał na niego od kwietnia ©PAP/Jakub Kaczmarczyk

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - Radomiak Radom ONLINE. Czas na pierwsze ligowe emocje przy Bułgarskiej w nowym sezonie. W pierwszej kolejce drużyna Johna van den Broma nie bez problemów pokonała na wyjeździe Piast Gliwice (2:1) za sprawą dubletu fenomenalnie grającego Filipa Marchwińskiego. Jak poradzi sobie "Kolejorz" w starciu z Radomiakiem, który również po pierwszej kolejce jest na zwycięskiej drodze? Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Lech - Radomiak w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w niedziele o 17:30, relacja LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Radomiak Radom ONLINE

Lech ma bardzo ambitne plany. Chce pogodzić grę na wszystkich trzech frontach; w ekstraklasie, Lidze Konferencji oraz Pucharze Polski. Mistrzostwo, faza grupowa europejskich rozgrywek i finał krajowego pucharu na PGE Narodowym to cele Kolejorza na ten sezon!

Zdecydowanym faworytem jest drużyna prowadzona przez Johna van den Broma, która w czwartek rywalizowała w drugiej rundzie eliminacji do Ligi Konferencji z litewskim Żalgirisem Kowno (3:1). "Kolejorz" nie zdecydował się pójść drogą Legii Warszawa oraz Rakowa Częstochowa i nie przełożył swojego spotkania ligowego z Radomiakiem. Podobnie postąpiła Pogoń Szczecin, która również wybiegnie w niedziele na swój mecz w drugiej kolejce Ekstraklasy z Widzewem Łódź mimo czwartkowej potyczki w Europie.

W pierwszej kolejce zarówno Lech Poznań oraz Radomiak Radom wygrali swoje spotkania.

"Kolejorz" w bardziej wymęczonym stylu, gdyż spotkanie z Piastem w Gliwicach rozpoczęli najgorzej jak się da, od straconej bramki. Dopiero w drugiej połowie stracona bramka na tyle rozdrażniła m.in. Filipa Marchwińskiego, że ten władował dwa gole i zapewnił drużynie Johna van den Broma udaną inaugurację sezonu.

Radomiak również udanie rozpoczął sezon od wyjazdu w Zabrzu, gdzie wykorzystał skrupulatnie nieporadność "Górników" w defensywie i władował dwie bramki. Jednocześnie zachowując czyste konto. Pierwszą bramkę dla drużyny strzelił m.in. nowy nabytek, urodzony w Kozienicach (koło Radomia) - Rafał Wolski. Jak będzie tym razem? Przekonamy się od 17:30!

W poprzednim sezonie w pojedynku tych dwóch drużyn jest remis. W pierwszym spotkaniu u siebie górą była ekipa "Kolejorza" (1:0), a w drugim, już w Radomiu Lech musiał uznać wyższość "Zielonych" i przegrał (1:2). Kapitalnym strzałem z rzutu wolnego popisał się lewy obrońca, z przeszłością w Legii Warszawa - Luis Rocha.

Mecz Lech Poznań - Radomiak Radom w drugiej kolejce poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. System VAR będą obsługiwać Piotr Lasyk oraz Marcin Boniek. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Dawida Golisa i Michała Obukowicza.

John van den Brom, trener Lecha: Chciałbym powiedzieć o trzech naszych nowych zawodnikach. To, jakie mają łatwe i swobodne wejście do zespołu, to jest świetna rzecz. Miha Blazić, tu widać jego doświadczenie. Elias natomiast wygląda, jakby tu był od roku. To samo dotyczy Dino Hoticia, który gra jakby tu był od dawna. Ogromny komplement i gratulacje dla trójki.

Constantin Galca, trener Radomiaka:Przegraliśmy wszystkie sparingi i dlatego, w cudzysłowie, czułem strach przed dzisiejszym meczem. Jednak wiedziałem, że dziś zagramy w zupełnie inny sposób (mecz z Górnikiem). Od początku do końcu graliśmy dobrze. Kontrolowaliśmy przebieg spotkania. Rywal miał tylko jedną okazję do zdobycia gola i to w końcówce spotkania.

Nie zagrają w meczu Lech - Radomiak:
Lech: Ali Gholizadeh, Adriel Ba Loua, Filip Dagerstal, Niki Kwekweskiri, Joao Amaral (urazy) i Bartosz Salamon (zawieszenie).
Radomiak: Helder Sa (kontuzja)

Lech Poznań - Radomiak Radom TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Rafał Dębiński i Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!