PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Cracovia ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Cracovia ONLINE. Przedświąteczny dwumecz w Ekstraklasie TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Bartosz Slisz - 3
    • Jurgen Celhaka - 3 (Patryk Sokołowski - bez oceny)

• Kamil Glik - 2
    • Cornel Rapa - 3 (Andreas Skovgaard - 3)
    • Jani Atanasov - 3
    • Karol Knap - 3 (Filip Rózga - 3)
    • Michał Rakoczy - 2 (Takuto Oshima - 3)
    • Benjamin Källman - 3
    • Patryk Makuch - 3 (Kacper Śmiglewski - 3)
  • Koniec meczu! Legia dzięki dobrej grze po przerwie zdołała gładko ograć Cracovię. Rewanż w środę w zaległym spotkaniu przy Kałuży.

• Kapuadi dostał kartkę.

• Sokołowski za Celhakę. Wszyscy wstali z miejsc i skandują nazwisko Patryka.

• Sędzia doliczył pięć minut. Za chwilę wejdzie Sokołowski - po raz ostatni w barwach Legii.

• Kramer dostał kartkę. Nie zagra w rewanżu z Cracovią.

• Bomba Slisza z dystansu. Ostatni obrońca Cracovii przyjmuje piłkę na siebie. Obronił brzuchem.

• GOOOOOOOOOOOOL! Legia prowadzi 2:0. Kramer uderzył w lewy róg, Madejski rzucił się w prawy.

• legia

• Rzut karny dla Legii! To Glik sprokurował jedenastkę. Zagrał ręką.

• Glik nie był w stanie sięgnąć piłki głową po dośrodkowaniu z wolnego.

• Na tę chwilę Legia ma tyle samo punktów co czwarty Raków. I tak jak on jeden zaległy mecz. W środę "rewanż" z Cracovią.

• Skovgaard zmienił Rapę.

• Oficjalna frekwencja meczu: 20 116 osób. Zaraz czwarta zmiana w Cracovii.

• Kramer uderza, broni Madejski! Akcję Legii przerywa gwizdek sędziego. Był spalony.

• Schodzi też Josue. Opaska kapitana dla wchodzącego Kapustki.

• Rosołek w miejsce Muciego.

• W ataku Cracovia. Podawał Oshima, ale o tempo za późno. I Rózga został uprzedzony.

• Legia bardzo chaotycznie reaguje w okolicach szesnastki Cracovii. W ścisku znowu straci piłkę. Atakował m.in. Dias.

• I jeszcze Rózga za Knapa.

• Śmiglewski za Makucha.

• Cracovia bez pazura po przerwie. Dośrodkowanie wprost do rąk Tobiasza.

• Z kolei za Wszołka pojawił się Dias.

• Koniec meczu dla Guala. Za niego Kramer.

• Nie ma drugiej bramki dla Legii! Gual zepsuł akcję. Cracovię uratował powrót obrońców i interwencja Madejskiego na przedpolu.

• Po godzinie schodzi Rakoczy. Za niego Oshima.

• Celhaka ukarany żółtą kartką.

• Leży Kun we własnym polu karnym. To Kallman trafił go korkiem w czoło.

• Legia rozpędza się. Slisz wrzucał, ale Madejski w porę zorientował się i złapał piłkę.

• Nie ma drugiej gola dla Legii! Wszołek marnuje sytuację. Mógł podać do Guala, wolał kończyć sam. Trafił w Madejskiego.

• GOOOOOOOOOOOOL! A jednak sędzia bramkę uznał! Strzelcem gola Kun, Legia prowadzi.

• legia

• GOL?! Nie ma! Na spalonym złapany legionista. Uderzał Kun. Dobijał próbę Wszołka.

• Gramy dalej w Warszawie. Od środka wznowiła Legia.

• Mocne wstrzelenie ze strony Kuna. Muci próbował kończyć akcję na długim słupku, ale nie udało się. Koniec pierwszej połowy. Bez bramek i emocji.

• Trwa doliczony czas. Sędzia doliczył dwie minuty.

• Legia popełnia błąd w obronie. Rakoczy dobrze został jednak po chwili zablokowany przez Pankova.

• Tobiasz bez problemu łapie piłkę. Uderzał Rakoczy.

• Kartka dla Josue - też za faul.

• Gual spróbował z dalszej odległości, jednak niecelnie.

• Wzmaga się doping dla Legii. Josue traci piłkę na własnej połowie, ale bez konsekwencji.

• Madejski bez problemu łapie piłkę po wstrzeleniu Augustyniaka. Legia na razie bez polotu.

• Kartka także dla Glika.

• Kakabadze otrzymał żółtą kartkę za faul.

• Pięć strzałów w meczu - tylko jeden był celny (Legii).

• Madejski nogą ratuje Cracovię! Efektowna obrona po strzale Kuna, który wygrał pojedynek z Glikiem. Zagrywał Muci.

• Glik wybija w aut. Slisz próbował uruchomić długim podaniem Guala.

• I znowu Cracovia! Kallman wpada w pole karne, próbuje odegrać w tempo do kolegi, jednak Legia w porę interweniuje.

• W sektorze gości około stu kibiców Pasów.

• Kallman! Wpadł w pole karne, był między Augustyniakiem a Kapuadim, ale nie miał "z czego" uderzyć. Dlatego też akcja kończy się fiaskiem.

• legia

• Pankov zwija się z bólu w szesnastce Cracovii. Uderzył i został "skasowany" przez Madejskiego. Żyleta wyzywa PZPN. Będzie karny? Chyba nie...

• Groźnie Cracovia. Piłka za plecy Kapuadiego, główkuje Makuch, ale wysoko nad poprzeczką.

• Legia może grać dalej, bo sędzia nie dostrzegł powodu, żeby przyznać Cracovii jedenastkę po sugerowanym dotknięciu piłki ręką.

• Cracovia rozpoczęła rzut wolny. Po nim Makuch złapany na ofsajdzie.

• Knap zderzył się głowami z Celhaką. Potrzebna jest pomoc medyczna.

• Cracovia w ostatniej akcji broniła się CAŁĄ drużyną w szesnastce. Chce przetrwać trudny początek.

• Legia nie schodzi z połowy Cracovii, która broni dostępu do bramki stojącej przed Żyletą. Na trybunach przeszło 20 tys. kibiców.

• Josue podaje raz i drugi, ale bez oczekiwanego skutku. Piłka dla Cracovii.

• Seria błędów Cracovii pod własną bramką. Kiks Madejskiego, po nim faul Rapy - i to Legia ma okazję na dośrodkowanie z rzutu wolnego.

• Z małym poślizgiem, ale gramy w stolicy. Od środka goście z Krakowa.

• Spotkanie poprzedza minuta ciszy dla zmarłego Wojciecha Łazarka.

• Legia w strojach biało-czarnych. Cracovia na czarno.

• Piłkarze wyszli na murawę. Wyprowadził ich Św. Mikołaj.

• legia

• Ławka rezerwowych Cracovii: Wilk, Skovgaard, Oshima, Śmiglewski, Jodłowski, Rózga, Kolec, Zaucha, Doba.

• Do składu Cracovii wraca Rakoczy.

• Legia dziś pożegna Sokołowskiego. Rezerwowy w tym meczu nie przedłuży wygasającej w grudniu umowy.

• Ławka rezerwowych Legii: Hładun, Burch, Kramer, Dias, Sokołowski, Jędrzejczyk, Rosołek, Kapustka, Strzałek.

• Poza kadrą Legii Baku, Pekhart czy Ribeiro.

• Cracovia znajduje się w strefie spadkowej. Legia jest szósta, lecz ma dwa mecze mniej od czołówki.

• To pożegnanie roku z Łazienkowską, ale nie z meczami Legii. W środę właśnie z Cracovia odbędzie się jeszcze zaległy mecz 2. kolejki, tyle że przy Kałuży w Krakowie.

Legia - Cracovia LIVE! Jedni i drudzy chcieli po karnym. Sędzia nie dał
1/5
przejdź do galerii

Legia - Cracovia LIVE! Jedni i drudzy chcieli po karnym. Sędzia nie dał ©PAP/Leszek Szymański

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Cracovia ONLINE. „Wojskowi” po pokonaniu AZ Alkmaar (2:0) w Lidze Konferencji Europy zapewnili sobie grę na wiosnę w fazie pucharowej tych rozgrywek. Teraz czeka ją ligowy dwumecz z Cracovią, która chce wydostać się ze strefy spadkowej Legia zaś chce wskoczyć na podium. Gdzie oglądać mecz Legia Warszawa - Cracovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa – Cracovia ONLINE

Przed Legią i Cracovią dwumecz w Ekstraklasie. Przypomnijmy, że spotkanie z 2. kolejki zostało przełożone na wniosek Legii, która grała w eliminacjach Ligi Konferencji Europy. Zaległe mecz zostanie rozegrany w środę (20 grudnia).

Wcześniej Legia z nawiązką zrewanżowała się w LKE AZ Alkmaar i na wiosnę zagra w fazie pucharowej. Uskrzydleni awansem (i bardzo dobrą grą) zmierzą się z Cracovią, której ostatnie tygodnie były zupełnie inne.

Dwie porażki i trzy remisy przyczyniły się do spadnięciu „Pasów” do strefy spadkowej. Do tego ciemne chmury zbierają się nad Jackiem Zielińskim, który nawet przed świętami może pożegnać się z posadą trenera (wśród kandydatów wymienia się m.in. Janusza Niedźwiedzia, byłego opiekuna Widzewa Łódź).

.Co ciekawe, „Pasy” zdobyły w delegacjach 10 punktów z dotychczasowych 18. W ostatnich tygodniach Raków, Stal i Warta pokazały, że na Łazienkowskiej da się zapunktować, więc na tym polu jest powód do optymizmu. Do tego w poprzednim sezonie udało się zdobyć punkt po remisie 2:2

Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa (po meczu z AZ Alkmaar): - Jestem bardzo szczęśliwy, bo cały czas buzują we mnie pozytywne emocje po tym spotkaniu. To był bardzo wymagający mecz. Pierwsza połowa była dla nas bardzo ciężka. Rywale dobrze wyglądali w pojedynkach jeden na jednego, ale my potrafiliśmy tworzyć swoje sytuacje. Wygrywaliśmy drugie piłki, graliśmy kompaktowo i strzeliliśmy gola. Czerwona kartka dała nam dużą przewagę w tym spotkaniu, chociaż wiedzieliśmy, że mecz się jeszcze nie skończył. Drugi gol bardzo mnie uszczęśliwił. Piękna asysta Josue i bardzo ważne trafienie Blaza Kramera. Zwycięstwo przy tak niesamowitej atmosferze cieszy nas tym bardziej. Osiągnęliśmy swój cel i będziemy grali w Europie na wiosnę. Mam wrażenie, że dzisiejszego wieczoru uszczęśliwiliśmy wielu ludzi.
- Nie wiem, czy był to mój największy sukces w karierze. Jestem bardzo zadowolony z tego, jakie wsparcie otrzymaliśmy z trybun. Razem przeszliśmy tę drogę. Wykonaliśmy jeden cel, ale chcemy więcej. Teraz najważniejsze będą dla nas spotkania ligowe. W niedzielę zmierzymy się z Cracovią i na pewno będziemy chcieli wygrać w ostatnim, domowym meczu.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Zdajemy sobie sprawę z powagi sytuacji. Już się skończyło mówienie, że mamy łatwiejsze, trudniejsze mecze. Bez względu na to, jakiej klasy jest rywal, musimy zapunktować, by mieć spokojniejszą zimę. Zdajemy sobie sprawę, że zagramy z drużyną, która awansowała do fazy pucharowej Ligi Konferencji Europy. Gratulacje dla Legii. Nikt z nas nie myślał o tym [w pierwszych 4 kolejkach „Pasy” zdobyły 8 punktów – przyp. TG]. Realistycznie podchodziłem do tematu, letnie okienko transferowe było właściwie kosmetyczne, do kadry doszło kilku juniorów. Była wąska kadra i sądziłem, że może być problem, a na naszą obecną sytuację złożyło się wiele czynników. Sami musimy odrabiac straty, sami się wpakowaliśmy się w tej sytuację i sami musimy z niej wyjść.
- Mamy dwa mecze, można w nich ugrać sześć punktów i tyle nas interesuje

Spotkanie Legia Warszawa - Cracovia poprowadzi Łukasz Kuźma. Jego asystentami będą Radosław Siejka i Piotr Podbielski, a sędzią technicznym – Piotr Idzik. Za VAR odpowiadać będzie Paweł Malec, a Konrad Sapela za AVAR.

Legia Warszawa – Cracovia. Kto nie zagra?
Trener Kosta Runjaić nie postawi dzisiaj na kontuzjowanego Tomasa Pekharta. Za kartki pauzują za to Juergen Elitim i Yuri Ribeiro. Po stronie gości nie zobaczymy zmagającego się z urazem Mathias Hebo Rasmussena.

Ostatnie mecze bezpośrednie
12.02.2023 r. Legia Warszawa – Cracovia 2:2 (Ekstraklasa)
29.07.2022 r. Cracovia – Legia Warszawa 3:0 (Ekstraklasa)

Mecz Legia Warszawa - Cracovia TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 17:25 w CANAL+ Premium, CANAL+ Sport 3, CANAL+ 4K Ultra HD.. Mecz skomentują Adam Marchliński i Michał Żewłakow. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

17:30 Legia Warszawa - Cracovia CANAL+ Ultra HD