• Lukas Podolski - 2
    • Sebastian Musiolik - 4 (Adrian Kapralik - bez oceny)
  • Koniec klasyku w Warszawie! Legia rzutem na taśmę pokonała Górnika.

• Legia nie ma dość. Dalej atakuje!

• Legia marnuje znakomitą okazję na trzeciego gola! Bielicy nie było w bramce, zdążył jednak wrócić, bo słabo zachował się Baku.

• Ależ Legia rozmontowała Górnika! Podał Wszołek, nogę dostawił Strzałek.

• GOOOOOOOOOOL! Legia w ekstazie. Strzałek daje upragnioną bramkę.

• Sędzia doliczył pięć minut. Legia w natarciu. Starczy czasu i pomysłu?

• Muci z dystansu. Bielica dla świętego spokoju odbija do boku.

• Elitim powstrzymany przez Kostasa. Legia reklamuje jedenastkę. Nie ma o niej mowy.

• Janża "znokautowany" piłką po wrzutce Josue z rzutu wolnego. Potrzebuje chwili, żeby dojść do siebie.

• Olkowski w miejsce Pacheco. Więcej zmian w tym meczu nie będzie.

• Ennali z dystansu. Mocno, ale w kibiców na Żylecie.

• Przerwa w grze na pomoc Pacheco. Mięśnie Hiszpana odczuwają trudy tego intensywnego meczu.

• Muci markuje strzał, ponawia próbę, ale nic z tego. Albańczyk został zablokowany.

• Josue... Nie! Zły strzał po wystawieniu piłki na dwudziestym metrze. Portugalczyk kopnął wysoko w trybuny.

• W Legii za to Celhakę zmienia Strzałek.

• I jeszcze strzelca gola czyli Musiolika zmienia Kapralik.

• Czyż za Rasaka.

• 24 409 osób - to oficjalna frekwencja dzisiejszego meczu.

• Wchodzi bohater z Aston Villą. Muci za Rosołka. Aplauz widowni.

• Yokota znowu łatwo wjeżdża w pole karne. Podanie do Ennaliego przerywa Elitim.

• Wszołek wyraźnie ożywił Legię. Tym razem odegrał w szesnastce zbyt krótko.

• Na murawie leży dwóch piłkarzy Górnika i jeden Legii. Ucierpiał m.in. Ribeiro.

• Ponownie Wszołek. Tym razem celnie główkuje, ale Bielica przeniósł piłkę nad poprzeczką.

• A Sekulić wchodzi za Dadoka.

• Ennali za Lukoszka.

• Wszooooołek! Ależ blisko gola na 2:1. Po próbie wahadłowego piłka mija prawy słupek. Niewiele zabrakło.

• I jeszcze Elitim za Slisza.

• Wszołek za Kuna.

• Josue za Guala.

• górnik

• Za chwilę kilka roszad w składzie Legii. Gotowy jest Josue...

• Wspaniała akcja Górnika! Yokota kiwa, podaje, Musiolik strzela z bliska, ale stojący Tobiasz broni... głową!

• Tobiasz ratuje Legię! Po szarży Lukoszka to Yokota kopnął z paru metrów.

• górnik

• Podolski za krótko dośrodkował w pole karne.

• Poprzeczka! Baku uderzył z lewej nogi, zamykając akcję na długim słupku. Mógł się zrehabilitować za straconą bramkę.

• Nieudana próba zagrania Guala do Pekharta. Wzmaga się doping.

• Gra toczy się na połowie Górnika. Legia próbuje się dostać w pole karne z obu skrzydeł.

• Rozpoczęła się druga odsłona. Pierwsze podanie wykonał Celhaka.

• Piłkarze wrócili na murawę. Za chwilę wznowienie gry.

• W sektorze Górnika transparent: ROW Rybnik nigdy nie zginie.

• Kartka dla Dadoka.

• Sędzia Marciniak zaprasza piłkarzy na kwadrans przerwy. Koniec pierwszej, intensywnej połowy. Górnik wyrównał dzięki błędowi Baku, ale to Legia ma przewagę.

• Celhaka ukarany kartką za przerwanie kontry.

• Niewykluczone, że zaraz po przerwie trener Legii dokona dwóch, może nawet trzech zmian. W środku pola trzeba lidera w osobie Josue.

• legia

• Górnik stara się grać cierpliwie. Nie wybija piłki na oślep.

• Niektórzy już widzieli piłkę w bramce! Kapitalnie broni Bielica na linii. Piętką po zagraniu Pankova uderzył Rosołek!

• Legia skutecznie blokuje dwa uderzenia Górnika po kornerze. Akcja kończy się odgwizdaniem spalonego.

• Jęk zawodu na trybunach. Po rożnym Ribeiro przedłużył próbę Jędrzejczyka, ale uczynił to niecelnie.

• Gual! Legia mogła ponownie objąć prowadzenie. Hiszpan uderzył bez przyjęcia, jednak nad poprzeczką.

• Dobra akcja Legii zakończona złym podaniem Baku w kierunku Pekharta. Nie ma nawet strzału.

• Bielica łapie piłkę po kolejnym już dośrodkowaniu Kuna. Górnik za dużo zostawia mu swobody na jego lewej flance.

• Kapitanem Legii pod nieobecność Josue jest Slisz.

• Legia próbuje odzyskać rytm. Na razie wychodzi niespecjalnie.

• Jak do tego doszło? Otóż błąd popełnił Baku. Tak wycofał piłkę, że podał do Musiolika, który miał przed sobą tylko Tobiasza. Pewny strzał dał wyrównanie.

• GOOOOOOOOOL! Górnik błyskawicznie odpowiedział! Musiolik strzelił na 1:1!

• Kolejny raz Kun szukał podaniem Pekharta. Tym razem za wysoko podał. Zabrakło dokładności.

• legia

• Piękna, szybka akcja Legii. Zaczęło się od Tobiasza. Potem Gual na skrzydle wypuścił Kuna, a ten wypatrzył w polu karnym Pekharta. Czech swoją piątą bramkę w sezonie zdobył po obróceniu się z piłką i strzale z prawej nogi!

• GOOOOOOOOOOOOOOL! Pekhart strzela, Kun asystuje! Legia na prowadzeniu.

• Legia nie schodzi z połowy Górnika. Ma pierwszy rzut rożny.

• Pekhart w akcji z Rosołkiem. Nie udała się akcja "na ścianę". Piłkę przejął Bielica.

• Na widowni m.in. właściciel Legii, Dariusz Mioduski. Jest też wielu kibiców Torcidy.

• Gramy w Warszawie. Rozpoczął Górnik i Podolski!

• Legia na biało-czarno, Górnik na czerwono-czarno.

• Kibice odśpiewali "Sen o Warszawie". Na trybunach nie ma wolnych miejsc.

• Mecz poprzedzi minuta ciszy dla kibica Legii, który zmarł śmiercią tragiczną zaraz po spotkaniu z Aston Villą.

• legia

• Ławka rezerwowych Górnika: Szromnik, Szcześniak, Sekulić, Kapralik, Ennali, Chmarek, Olkowski, Siplak, Czyż.

• W zeszłej kolejce Legia w dziesiątkę zremisowała z Piastem Gliwice 1:1. Górnik pokonał 1:0 w Wielkich Derbach Śląska Ruch Chorzów.

• W przyszłą środę Legia może wrócić na pierwsze miejsce. Stanie się tak, jeśli wygra dzisiaj i potem w zaległym meczu z Pogonią w Szczecinie.

• Ławka rezerwowych: Hładun, Kapuadi, Burch, Wszołek, Dias, Muci, Elitim, Josue, Strzałek.

• W jedenastce Legii brakuje m.in. Josue, Muciego, Elitima czy Wszołka. Wszyscy wymienieni zasiadają na ławce rezerwowych. Poza kadrą kontuzjowani Augustyniak, Kapustka, ale też Kramer, Sokołowski czy Rose.

• Legia po czwartkowym ograniu Aston Villi (3:2) w Lidze Konferencji wraca do ligowych obowiązków. U siebie zagra z aktualnie czternastym w tabeli Górnikiem. Trener Runjaić zastosował rotację w składzie.

Legia - Górnik LIVE! Goście odpowiedzieli i jest znowu remis. Musiolik na 1:1!
1/6
przejdź do galerii

Legia - Górnik LIVE! Goście odpowiedzieli i jest znowu remis. Musiolik na 1:1! ©PAP, Leszek Szymański

PKO Ekstraklasa. Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze ONLINE. Jeszcze niedawno wydawało się, że obaj trenerzy nie poprowadzą swojej drużyny w hicie 9. kolejki Ekstraklasy, bowiem byli na giełdzie… kandydatów do przejęcia reprezentacji Polski. Tam się jednak nie stało i mają szansę wygrać bardzo ważne spotkanie Gdzie oglądać mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl

PKO Ekstraklasa. Legia Warszawa – Górnik Zabrze ONLINE

Dzięki ostatnim wydarzeniom obie drużyny mogą chodzić z wysoko uniesionymi głowami. Górnik Zabrze, który co prawda zajmuje w lidze dopiero 14. miejsce (9 punktów, dwa „oczka” przewagi na strefę spadkową), to w poprzedniej kolejce wygrał prestiżowe Wielkie Derby Śląska z Ruchem Chorzów (1:0) po bramce Lukasa Podolskiego. Teraz przed drużyną Jana Urbana arcytrudne i… arcyważne spotkanie z Legią Warszawa.

Po czwartkowej wygranej z Aston Villą (3:2) w fazie grupowej Ligi Konferencji Europy przed Legią powrót do ligowej rzeczywistości. Na pewno nie szarej, bo starcia z Górnikiem Zabrze nadają Ekstraklasie kolorytu.
Legioniści są jedyną drużyną w lidze bez porażki. Do ubiegłego tygodnia dzielili to miano z Cracovią ale ta przegrała i z Widzewem (0:2), i wczoraj z Pogonią Szczecin aż 1:5.
mimo dwóch zaległych spotkań Legia zajmuje trzecie miejsce w lidze z dorobkiem 14 punktów. Dwa punkty traci do Jagiellonii Białystok i trzy do Śląska Wrocław.

Jeszcze niedawno wydawało, że któryś z tych trenerów nie poprowadzi swojej drużyny w hicie 9. kolejki PKO Ekstraklasy. Obaj byli wymieniani jako kandydaci do przejęcia reprezentacji Polski po Fernando Santosie. Ostatecznie wybór padł na Michała Probierza, więc zarówno Kosta Runjaić, jak i Jan Urban, mogli szykować się na to spotkanie zamykające 9. kolejkę.

Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa (po meczu z Aston Villą): - Kibice byli naszym dwunastym zawodnikiem. Dzięki takim potyczkom wiemy, gdzie się znajdujemy i przygotowujemy się do gry na wysokiej intensywności. Ernest Muci spisywał się znakomicie. Nie osiągnęliśmy jeszcze naszego sufitu. Musimy poprawić jeszcze wiele elementów. Dla mnie i dla klubu był to historyczny wieczór, ale nie przeceniajmy tej wygranej. Musimy teraz skupić się na następnej potyczce ligowej. Liczę na to, że motywacja naszych piłkarzy będzie odpowiednia. Musimy potwierdzić naszą postawę w krajowych rozgrywkach.

Jarn Urban, trener Górnika Zabrze - Nastawienie przed meczem z Legią jest bardzo dobre. Nie może być inne. Rzeczywiście, rozegraliśmy niesamowicie ważny mecz dla naszych kibiców i dla nas dla zespołu Derby Górnego Śląska zwycięskie. Natomiast wracając do meczu Legii z Górnikiem możemy się spodziewać dobrego nawet bym powiedział bardzo dobrego widowiska. W ostatnich latach te mecze Legii z Górnikiem czy Górnika z Legią naprawdę były ciekawe obfitowały wiele bramek sytuacji podbramkowych także należy się spodziewać dobrego widowiska

Spotkanie Legia Warszawa - Górnik Zabrze poprowadzi Szymon Marciniak. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Krzysztof Nejman, a sędzią technicznym jest za to Łukasz Karski. Za VAR odpowiadać będzie Tomasz Musiał, natomiast za AVAR – Marek Arys.

Legia Warszawa – Górnik Zabrze. Kto nie zagra?
Po stronie gospodarzy nie zobaczymy Rafała Augustyniaka, Bartosza Kapustki czy Filipa Rejczyka. Natomiast Jan Urban nie będzie mógł postawić na Felipe Nascimento

Ostatnie mecze bezpośrednie
04.03.2023 r. Górnik Zabrze – Legia Warszawa 0:1 (Ekstraklasa)
19.08.2022 r. Legia Warszawa – Górnik Zabrze 2:2 (Ekstraklasa)

Mecz Legia Warszawa - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 17:25 w CANAL+ Premium, CANAL+ Sport 3, CANAL+ 4K Ultra HD
Mecz skomentują Adam Marchliński i Tomasz Wieszyscki. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

17:30 Legia Warszawa - Górnik Zabrze CANAL+ SPORT 3