Mecz Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok online. Czas na...

Mecz Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok online. Czas na hit kolejki przy Łazienkowskiej. Gdzie oglądać? Transmisja tv na żywo

PKO Ekstraklasa, 27. kolejka
2024-04-07 17:30

Legia Warszawa

1

Jagiellonia Białystok

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru!

• W następnej kolejce Legia Warszawa zagra w kolejnym niezwykle ważnym starciu, na wyjeździe z Rakowem Częstochowa, natomiast Jagiellonia Białystok zmierzy się u siebie z Cracovią.

• Oceny piłkarzy po meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

• Dominik Hladun - 3
    • Radovan Pankov - 2, (Artur Jędrzejczyk - 3)
    • Rafał Augustyniak - 3
    • Steve Kapuadi - 3
    • Ryoya Morishita - 3, (Gil Dias - bez oceny)
    • Juergen Elitim - 3
    • Jurgen Calhaka - 3, (Qendrim Zyba - bez oceny)
    • Patryk Kun - 2
    • Josue - 4
    • Tomas Pekhart - 2, (Bartosz Kapustka - 2)
    • Marc Gual - 4, (Maciej Rosołek - bez oceny)

• Zlatan Alomerović - 3
    • Michal Sacek - 3, (Kaan Caliskaner - bez oceny)
    • Mateusz Skrzypczak - 2
    • Adrian Dieguez - 3
    • Bartłomiej Wdowik - 3
    • Dominik Marczuk - 4, (Dusan Stojinović - bez oceny)
    • Taras Romanczuk - 3
    • Nene - 3, (Tomasz Kupisz - bez oceny)
    • Kristoffer Hansen - 2, (Jose Naranjo - 3)
    • Jesus Imaz - 4
    • Afimico Pululu - 3, (Jarosław Kubicki - bez oceny)
  • Druga połowa nie była tak interesująca, ale Jagiellonia potrafiła zadać cios na wagę jednego punktu. Legia zdaje się pozostawać w walce o mistrzostwo, ale jest ono już niezwykle daleko. Goście mogą się cieszyć ze zdobycia jednego "oczka".

• Koniec meczu! Legia remisuje w Warszawie z Jagiellonią 1:1.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej 4 minuty.

• Natomiast Dusan Stojinović pojawił się w miejsce Dominika Marczuka.

• Dwie ostatnie roszady także w Jagiellonii Białystok. Tomasz Kupisz zastąpił Nene

• Adrian Dieguez ukarany żółtą kartką.

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. GIl Dias zastąpił Ryoyę Morishitę.

• Legia chyba chciała dociągnąć skromne prowadzenie do końca. Teraz nie ma pomysłu jak zaatakować rywala.

• imaz

• Dominik Marczuk dostał piłkę w polu karnym Legii, świetnie zwiódł dwójkę rywali, wyłożył ją do Jesusa Imaza, który z łatwością strzelił gola na 1:1!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Jesus Imaz doprowadza do wyrównania!!!

• Natomiast Maciej Rosołek zmienił Marca Guala.

• Dwie roszady także w Legii Warszawa. Qendrim Zyba pojawił się w miejsce Jurgena Calhaki

• Natomiast Kaan Caliskaner zmienił Michala Sacka

• Dwie zmiany w Jagiellonii Białystok. Jarosław Kubicki zastąpił Afimico Pululu

• Niestety druga nie przysparza tylu emocji. Spotkanie jest bardzo zamknięte.

• Ostatnie minuty są nieco mniej emocjonujące. Gra toczy się wyłącznie w środku pola.

• Legia oddała piłkę Jagielloni, a tan nie wie, co z nią zrobić.

• Nene świetnie zagrał wzdłuż bramki Legii, ale Afimico Pululu nie zdołał dopaść do futbolówki.

• Natomiast Artur Jędrzejczyk pojawił się w miejsce Radovana Pankova.

• Dwie roszady w Legii Warszawa. Bartosz Kapustka zmienił Tomasa Pekharta

• Josue oddał mocny strzał z dystansu, ale górą Zlatan Alomerović!

• Atak za atakiem Jagiellonii. Ponownie Jesus Imaz znalazł się przed szansą, ale przegrał pojedynek z Rafałem Augustyniakiem.

• Teraz Dominik Marczuk z piłką w "szesnastce" Legii. Skutecznie interweniowała obrona gospodarzy.

• Jesus Imaz dostał futbolówkę w polu karnym Legii, oddał strzał, ale ponownie pewnie Dominik Hladun.

• Jose Naranjo pokusił się o dalekie podanie, jednak pierwszy przy piłce był Dominik Hladun.

• Josue znowu zagrał kapitalnie do Marca Guala, ten wpadł w pole karne, zwiódł Tarasa Romanczuka, ale został zablokowany w decydującym momencie!

• Zmiana w Jagiellonii Białystok. Jose Naranjo zastąpił Kristoffera Hansena.

• Białostoczanie przy piłce, konstruują kolejną akcję.

• Marc Gual oddał strzał zza pola karnego, ale piłka powędrowała daleko od bramki Jagiellonii.

• Bartłomiej Wdowik wpadł w pole karne Legii, runął jak rażony piorunem, ale gwizdek Szymona Marciniaka milczał.

• Spokojny początek drugiej części spotkania. Jagiellonia rozgrywa piłkę w środku pola.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Legioniści też już są, za chwilę wznowimy rywalizację.

• Piłkarze Jagiellonii szybko wrócili na murawę stadionu przy Łazienkowskiej. Czekamy jeszcze na zawodników Legii.

• Dobrze ogląda się spotkanie przy Łazienkowskiej. Oba zespoły grają szybko i jakościowo. Na razie Legia prowadzi zasłużenie, ale druga połowa powinna być równie ciekawa. Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Legia prowadzi z Jagiellonią 1:0.

• W doliczonym czasie gry niewiele się dzieje, gra toczy się w środkowej części boiska.

• Do pierwszej połowy meczu Szymon Marciniak doliczył co najmniej 4 minuty.

• Od kilku minut gra toczy się głównie w środku pola.

• Ponownie Legia przez dłuższy czas utrzymuje się przy futbolówce.

• Dłuższa akcja Legii, jednak potem łatwa strata piłki.

• Marc Gual z kolejnym strzałem. Teraz skutecznie interweniował Zlatan Alomerović.

• Jagiellonia zabrała piłkę gospodarzom, ale nie potrafi zbliżyć się do pola karnego Legii.

• Ryoya Morishita popędził prawym skrzydłem, zagrał w pole karne, ale skutecznie interweniował Adrian Dieguez.

• Josue zagrał w "szesnastkę" do Marca Guala, ten świetnie zwiódł rywala i precyzyjnym uderzeniem pokonał Zlatana Alomerovicia!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Marc Gual daje prowadzenie Legii Warszawa!!!

• Josue oddał strzał zza pola karnego, piłka trafiła do Marca Guala, który był tuż przed bramką. Snajper Legii trafił wprost w bramkarza!

• Bartłomiej Wdowik spróbował dośrodkowania ze skrzydła, jednak piłka wylądowała wprost w rękach Dominika Hładuna.

• Legia stara się uspokoić grę. Rozgrywa piłkę w środku pola.

• Dobry, szybki mecz w Warszawie. Teraz w ataku Jagiellonia.

• Josue niepilnowany oddał strzał z dystansu. Piłka minęła bramkę "Jagi".

• Bartłomiej Wdowik zagrał do Adriana Diegueza, ale ten nie potrafił przebić się przez obronę gospodarzy.

• Jagiellonia będzie mieć szanse na wrzutkę z rzutu wolnego.

• Świetna odpowiedź Jagiellonii. Afimico Pululu zagrał na jeden kontakt z Bartłomiejem Wdowikiem. Ten w ostatniej chwili został zablokowany.

• Josue idealnie wypuścił w bój Tomasa Pekharta, czeski napastnik wpadł w pole karne i przelobował bramkarza Jagiellonii. Piłka jednak trafiła tylko w poprzeczkę!

• Szymon Marciniak zdecydował, że można grać dalej.

• Szymon Marciniak wstrzymał grę z powodu zadymienia boiska. Pierwsza oprawa kibiców Legii Warszawa.

• Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii. Dobrą wrzutkę w "szesnastkę" strącił Rafał Augustyniak, jednak arbiter dopatrzył się spalonego.

• Dobry strzał Josue ze stojącej piłki, ale skutecznie interweniował Zlatan Alomerović.

• Legia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywala. Będzie szansa na zagrożenie bramki Jagiellonii.

• Dobre dośrodkowanie z narożnika boiska na głowę Adriana Diegueza, jednak ten chybił.

• Nene wpadł w pole karne Legii, zagrał do Dominika Marczuka, ten uderzył z bliska, ale piłkę z bramki wybił Patryk Kun!

• Pierwszy gwizdek Szymona Marciniaka! Startujemy z hitem 27. kolejki PKO Ekstraklasy!

• legia

• legia

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie wypełnionego po brzegi stadionu przy Łazienkowskiej. Za chwilę rozpoczniemy tę batalię!

• Dzisiejszy mecz będzie starciem wagi ciężkiej, więc też arbiter nie mógł być inny. Spotkanie poprowadzi Szymon Marciniak, a w wozie VAR pracować będą Tomasz Musiał i Marcin Borkowski.

• Natomiast oto zestawienie Jagiellonii Białystok:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa na dzisiejsze spotkanie:

• Jesienny mecz obu zespołów zakończył się zwycięstwem Jagiellonii 2:0. Bramki jeszcze w pierwszej połowie zdobyli Jose Naranjo oraz Jesus Imaz. Jednak wtedy Legia była zaangażowana w grę w europejskich pucharach i mecze ligowe nie miały dla niej tak dużej stawki jak teraz.

• Natomiast Jagiellonia po średnim początku roku, teraz spisuje się znakomicie. Trzy wygrane z rzędu dały pozycję lidera. Kolejne zwycięstwo nie tylko przybliży podopiecznych Adriana Siemieńca do mistrzostwa Polski, ale również będzie miało niezwykle słodki smak, bo w ostatnich latach atmosfera wokół meczów tych zespołów jest niezwykle gorąca.

• Legia wygrała dwa ostatnie mecze ligowe. Na rozkładzie ma Piasta Gliwice oraz Górnika Zabrze. Jednak dopiero dzisiaj przyjdzie czas na prawdziwy test umiejętności. Rywal jest najwyższej klasy.

• Ta rywalizacja może zdecydować, czy Legia wciąż będzie zaangażowana w walkę o mistrzostwo Polski. W przypadku zwycięstwa nad Jagiellonią, zbliży się do pozycji lidera na odległość 4 punktów. Natomiast w przypadku wygranej białostoczan, ta odskoczy od stołecznego klubu już na 10 "oczek".

• Witamy serdecznie. Jak zwykł mawiać klasyk - "nadszedł dzień dzisiejszy". W absolutnym hicie 27. kolejki PKO Ekstraklasy Legia Warszawa zmierzy się przy Łazienkowskiej z Jagiellonią Białystok. Zapraszamy na relację LIVE z tego spotkania.

Legia - Jagiellonia LIVE! Gual strzelił byłemu klubowi. Szaleństwo na trybunach
1/4
przejdź do galerii

Legia - Jagiellonia LIVE! Gual strzelił byłemu klubowi. Szaleństwo na trybunach ©PAP/Leszek Szymański

Mecz Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok to drugie spotkanie uznawane za niekwestionowany hit 27. kolejki PKO BP Ekstraklasy. Piłkarze Kosty Runjaicia będą chcieli napędzić strachu aktualnemu liderowi najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Maszyna Adriana Siemieńca się zatrzyma? Początek meczu o godzinie 17:30 - zapraszamy na relację tekstową LIVE na GOL24!

Mecz Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok. Gdzie obejrzeć w TV?

Podopieczni Kosty Runjaicia zdają się powoli wychodzić z kryzysu, którego doznali w rundzie wiosennej. Zadanie w niedzielę jednak wydaję się piekielnie trudne, gdyż do stolicy Polski przyjeżdża liderująca Jagiellonia Białystok. "Duma Podlasia" tym bardziej będzie podrażniona, gdyż drużyna Adriana Siemieńca odpadła z Fortuna Pucharu Polski i nie zagra na PGE Narodowym w Warszawie.

Legia we wcześniejszych dwóch kolejkach pokazała klasę oraz wyższość nad rywalem. Z Piastem Gliwice oraz Górnikiem Zabrze "Wojskowi" pewnie triumfowali 3:1 i tym samym pokazali, że nie wszystko jeszcze musi być spisane na straty. Jeśli natomiast Legia chce zachować szanse na tytuł mistrzowski to niedzielny mecz musi bezwzględnie wygrać w starciu na szczycie polskiej ekstraklasy.

Zadanie u siebie przy Łazienkowskiej będzie jednak piekielnie trudne. Jagiellonia to najładniej grająca drużyna w lidze, która dzięki swojej efektownej, jak i efektywnej grze zajmuje pozycje lidera najwyższej klasy rozgrywkowej. W poprzedniej kolejce "Duma Podlasia" zabawiła się z ostatnim w tabeli ŁKS Łódź (6:0), a wcześniej pokonała Radomiaka Radom (2:0), który w piątek okazał się lepszy od Rakowa Częstochowa.

Transmisja i stream z meczu Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok

W ostatnim meczu bezpośrednim lepsza okazała się Jagiellonia Białystok 2:0 po golach Jose Naranjo oraz Jesusa Imaza. Jak będzie tym razem w Warszawie przy Łazienkowskiej? Przekonamy się o godzinie 17:30!

Mecz Legia - Jagiellonia w 27. kolejce poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. System VAR będą obsługiwać Tomasz Musiał oraz Marcin Borkowski. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Pawła Sokolnickiego oraz Bartosza Heiniga.

Kosta Runjaić, trener Legii Warszawa: - Popełniliśmy dwa proste błędy, które przeciwnik wykorzystał. W drugiej połowie graliśmy praktycznie do jednej bramki, ale nie byliśmy w stanie zdobyć żadnej bramki. Teraz gramy na siebie i chcemy pokazać się z jak najlepszej strony

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii Białystok: - Owszem, dzisiaj mówimy o rozczarowaniu po odpadnięciu w półfinale zmagań o Puchar Polski. Możemy mówić o pechu, mam na myśli losowanie, bo jestem przekonany, że w Białymstoku ten mecz wyglądałby inaczej. Niemniej jechaliśmy tam po wygraną. Nie udało się, ale powiedziałem po spotkaniu, że jestem dumny z chłopaków. Niezależnie od wszystkiego nie mieliśmy czasu na rozczarowanie, ponieważ przed nami kolejny mecz (WP Sportowe Fakty).

Legia Warszawa - Jagiellonia Białystok w telewizji

Transmisja z meczu Legia - Jagiellonia w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 oraz w Canal+ 4K. Nie będzie bezpłatnej transmisji w TVP Sport (o 15:00 obejrzymy tam Lech - Pogoń).