Mecz ŁKS Łódź - Ruch Chorzów ONLINE. Starcie dwóch...

Mecz ŁKS Łódź - Ruch Chorzów ONLINE. Starcie dwóch beniaminków. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [17.12.2023]

PKO Ekstraklasa, 19. kolejka
2023-12-17 12:30

ŁKS Łódź

1

Ruch Chorzów

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia!

• Piotr Głowacki - 3
    • Michał Mokrzycki - 3, (Mieszko Lorenc - bez ceny)
    • Adrien Louveau - 3
    • Dani Ramirez - 3, (Antoni Młynarczyk - 2)
    • Engjell Hoti - 4, (Adrian Małachowski - bez oceny)
    • Jędrzej Zając - 3, (Pirulo - 3)
    • Kay Tejan - 4, (Stipe Jurić - 2)

• Krzysztof Kamiński - 2
    • Przemysław Szur - 4
    • Maciej Sadlok - 3
    • Mateusz Bartolewski - 4
    • Konrad Kasolik - 3, (Dominik Steczyk - 3)
    • Tomas Podstawiski - 2, (Filip Starzyński - 2)
    • Tomasz Swędrowski - 2
    • Łukasz Moneta - 3, (Kacper Michalski - 2)
    • Miłosz Kozak - 3, (Tomasz Foszmańczyk - 3)
    • Michał Feliks - 2, (Artur Pląskowski - 3)
    • Juliusz Letniowski - 2
  • Wynik wydaje się zasłużony, zespoły zagrały wyrównane spotkanie. Jedni i drudzy nie mogą cieszyć się z podziału punktów. Sytuacja ŁKS-u i Ruchu nadal jest bardzo kiepska.

• Koniec meczu w Łodzi! ŁKS remisuje z Ruchem 1:1.

• Maciej Sadlok uderzył wprost w bramkarza.

• Rzut wolny dla Ruchu tuż przed polem karnym rywali!

• Mateusz Bartolewski znowu dobrze wrzucił, ale Kacper Michalski nie zdołał oddać strzału.

• Adrien Louveau dostał piłkę w polu karnym Ruchu, ale uderzył niecelnie.

• Znakomity kontratak Ruchu, jednak w decydującym momencie Tomasz Foszmańczyk oddał piłkę do przeciwnika.

• Antoni Młynarczyk zagrał prostopadle, ale piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.

• Wrzutka do Pirulo, jednak ten nie był w stanie oddać strzału.

• Zagranie w pole karne Ruchu, ale tam Bartosz Szeliga uderzył fatalnie.

• Juliusz Letniowski potrzebuje pomocy medycznej.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Mateusz Bartolewski idealnie dośrodkował z lewej strony na głowę Przemysława Szura, a ten precyzyjnym uderzeniem doprowadził do remisu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ruch doprowadza do wyrównania za sprawą trafienia Przemysława Szura!!!

• Dominik Steczyk ruszył skrzydłem, ale zagrał minimalnie nieudanie.

• Natomiast Adrian Małachowski pojawił się w miejsce Engjella Hotiego.

• Dwie ostatnie zmiany w ŁKS-ie. Mieszko Lorenc zastąpił Michała Mokrzyckiego

• Pirulo ukarany żółtą kartką.

• Nie będzie rzutu karnego. Arbiter odwołuje swoją decyzję!

• Arbiter sprawdzi tę sytuację na monitorze VAR.

• Filip Starzyński uderzył wprost w mur, ale za chwilę Artur Pląskowski został w polu karnym gospodarzy!

• Tomasz Foszmańczyk faulowany tuż przed polem karnym ŁKS-u. Będzie dogodna szansa do zdobycia bramki.

• Dominik Steczyk wrzucił na pole karne gospodarzy, ale tam Artur Pląskowski uderzył zbyt lekko.

• Zmiana w Ruchu Chorzów. Tomasz Foszmańczyk zastąpił Miłosza Kozaka.

• Piłkarze obu drużyn wracają na boisko.

• Piłkarze zeszli do szatni, nie wiadomo kiedy wznowimy grę.

• Arbiter przerwał grę po odpaleniu środków pirotechnicznych przez kibiców Ruchu.

• Natomiast Stipe Jurić pojawił się w miejsce Kaya Tejana.

• Dwie kolejne roszady w ŁKS-ie. Antoni Młynarczyk zastąpił Daniego Ramireza

• Szybka kontra Ruchu, jednak Miłosz Kozak dośrodkowaniem trafił wprost w rywala.

• Koronkowa akcja ŁKS-u, ale w ostatniej chwili Juliusz Letniowski odebrał piłkę.

• Prostopadłe podanie do Kaya Tejana, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Ruch rozgrywa piłkę w środku pola, ale niewiele z tego wynika.

• Natomiast Dominik Steczyk zmienił Konrada Kasolika.

• Kacper Michalski pojawił się w miejsce Łukasza Monety

• Trzy zmiany w Ruchu Chorzów. Artur Pląskowski zastąpił Michała Felika

• Pierwsza zmiana w ŁKS-ie. Pirulo zastąpił Jędrzeja Zająca.

• Nieudana wrzutka z narożnika boiska.

• Szybka akcja ŁKS-u, czego efektem jest rzut rożny.

• Miłosz Kozak mocno zacentrował w "szesnastkę" ŁKS-u, Aleksander Bobek interweniował niepewnie, ale skutecznie.

• "Niebiescy" wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Kombinacyjne rozegranie rzutu rożnego, ale Juliusz Letniowski fatalnie spudłował.

• Zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u, ale Ruch wywalczył tylko rzut rożny.

• Ruch dobrze zaczął drugą połowę, na razie "Niebiescy" są na połowie przeciwnika.

• Maciej Sadlok potężnie huknął z dystansu, ale Aleksander Bobek świetnie interweniował.

• Michał Mokrzycki ukarany żółtą kartką.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• W przerwie roszada w składzie Ruchu. Filip Starzyński zmienił Tomasa Podstawskiego.

• Piłkarze obu zespołów wracają na plac gry. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• W pierwszej połowie lepiej prezentuje się drużyna gospodarzy. ŁKS stworzył sobie więcej sytuacji i zasłużenie prowadzi. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Łodzi. Do przerwy gospodarze prowadzą 1:0.

• Zakotłowało się w polu karnym ŁKS-u, po rzucie rożnym, ale żaden z graczy Ruchu nie potrafił oddać celnego strzału.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Juliusz Letniowski ukarany żółtą kartką za próbę wymuszenia rzutu karnego.

• Dośrodkowanie w pole karne ŁKS-u bez zagrożenia.

• Miłosz Kozak ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Łukasz Moneta ruszył z indywidualną akcją, ale łatwo stracił piłkę.

• W ostatnich minutach łodzianie mają zdecydowaną przewagę, Ruch nie potrafi wyjść z własnej połowy.

• Teraz swoich sił z dalszej odległości spróbował, Adrien Louveau, jednak spudłował.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym "Niebieskich", źle interweniował Krzysztof Kamiński, ale żaden z piłkarzy gospodarzy nie zdołał wpakować piłki do bramki.

• Dani Ramirez uderzył z dystansu i Krzysztof Kamiński wybił piłkę na rzut rożny.

• Kay Tejan wpadł w pole karne Ruchu i oddał strzał, który po rykoszecie, wyszedł na rzut rożny.

• Gospodarze odebrali piłkę na połowie rywala, ta trafiła do Engjëlla Hotiego, który potężnie huknął z dystansu, otwierając wynik meczu.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Engjëll Hoti zdobywa bramkę dla ŁKS-u!!!

• Wrzutka w pole karne Ruchu wylądowało w rękach Krzysztofa Kamińskiego.

• W ostatnich minutach częściej przy piłce jest ŁKS, ale na razie nie potrafi tego udokumentować.

• Mateusz Bartolewski mocno ucierpiał po trafieniu piłką w twarz z bliskiej odległości.

• Słaba wrzutka z narożnika boiska, a potem Engjëll Hoti uderzył fatalnie.

• Bartosz Szeliga z impetem wpadł w pole karne Ruchu, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• To powinna być bramka dla Ruchu! Ogromne zamieszanie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, jednak Tomas Podstawski zupełnie niepilnowany, trafił w rywala.

• Łukasz Moneta dostał piłkę w polu karnym ŁKS-u, ale w ostatniej chwili skutecznie interweniował Marcin Flis.

• Miłosz Kozak zbyt agresywnie powalczył o piłkę i faulował rywala.

• Następna wrzutka w pole karne "Niebieskich", ale sędzia uznał, że napastnik gospodarzy faulował.

• Długie zagranie do Kaya Tejana, ale snajper ŁKS-u nie ruszył do piłki.

• Konrad Kasolik popędził prawą stroną boiska i wrzucił w pole karne Ruchu, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Koronkowa akcja łodzian, jednak Kay Tejan stracił piłkę już w polu karnym rywali.

• Niezłe dośrodkowanie w pole karne gospodarzy, ale Aleksander Bobek wyłapał piłkę.

• Dobra wrzutka Miłosza Kozaka, jednak żaden z partnerów nie dopadł do piłki.

• "Niebiescy" wywalczyli rzut wolny na połowie przeciwnika.

• Gospodarze rozpoczęli mecz z dużym animuszem. Grają dynamicznie i agresywnie.

• Pierwsza dobra akcja gospodarzy. Długo ŁKS rozgrywał piłkę, ta przypadkowo trafiła do Michała Mokrzyckiego, który potężnie huknął z woleja, ale futbolówka minimalnie minęła bramkę Ruchu!

• Zaczynamy mecz, którego stawką jest "walka o spadek"!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Łodzi, za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą spotkania będzie międzynarodowy arbiter Krzysztof Jakubik z Siedlec. W tym sezonie tylko raz prowadził mecz "Niebieskich". Przegrali oni przy Bułgarskiej z Lechem 0:2. Jeszcze nie sędziował pojedynku z udziałem ŁKS-u. Przed tygodniem był rozjemcą w starciu Jagiellonii z Rakowem.

• Daniel Szczepan (żółte kartki)
  • W tym sezonie z remisów słynie drużyna Piasta, jednak Ruch ma ich tylko o trzy mniej. Natomiast ŁKS ma najmniej remisów w lidze, a w ostatnich trzech kolejkach dwukrotnie podzielił się punktami z rywalem.

• "Niebiescy" do miejsca nad strefą spadkową tracą sześć punktów, ale grupa drużyn walcząca o utrzymanie zrobiła się bardzo duża po tym, jak Puszcza Niepołomice nieoczekiwanie przełamała niemoc beniaminków i odbiła się od dna. ŁKS w 17. meczach w lidze zdobył zaledwie 9 punktów.

• Wydaje się, że dzisiaj jest idealna szansa dla jednych i drugich na zwycięstwo w lidze, bo gorszych od nich w tej lidze nie ma. Latem Ruch pokonał jeszcze w Gliwicach ŁKS 2:0 i odniósł jedyne zwycięstwo w tym sezonie PKO Ekstraklasy.

• Ta dwójka zamyka ligową tabelę. Ruch i ŁKS są ewidentnie najgorszymi zespołami w lidze, a w trzech ostatnich kolejkach, oba zespoły w sumie zremisowały aż pięć razy.

• W Łodzi wszystko gotowe, by kibice ŁKS-u i Ruchu zobaczyli ostatni mecz swoich ulubieńców w tym roku.

• Witamy serdecznie! W pierwszym niedzielnym meczu ostatniej tegorocznej kolejki PKO Ekstraklasy naprzeciw sobie stanie dwójka beniaminków. Na relację na żywo z meczu ŁKS-u Łódź z Ruchem Chorzów zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Engjëll Hoti huknął jak z armaty!

©fot. screen TT

PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Ruch Chorzów ONLINE. Beniaminek kontra beniaminek. W jednym z ostatnich ekstraklasowych meczów tego roku ŁKS Łódź zmierzy się z Ruchem Chorzów. Która drużyna będzie bliżej wydostania się ze strefy spadkowej? Gdzie oglądać? Relacja LIVE w GOL24 w niedzielę od godziny 12:30.

PKO Ekstraklasa. ŁKS Łódź - Ruch Chorzów ONLINE

Ruch Chorzów oraz ŁKS Łódź to dwie najgorsze ekipy obecnego sezonu Ekstraklasy. Niebiescy są na 17. miejscu natomiast Biało-czerwono-biali na ostatnim. Najwyższa pora się obudzić, gdyż połowa kampanii 2023/24 już za nami.
Jeśli obie ekipy nie chcą ponownie znaleźć się w Fortuna 1. Lidze, muszą zacząć regularnie punktować. Z tym jest olbrzymi problem, gdyż Ruch po raz ostatni dopisał trzy punkty pod koniec lipca w starciu z ŁKS-em. Łódzki klub wygrał spotkanie ligowe pod koniec sierpnia.

Największym problemem jest nieszczelna defensywna, gdyż Ruch stracił 33 bramki, natomiast ŁKS aż 35. W przypadku łódzkiej ekipy bardziej można się martwić o formację ofensywną, która w 17 meczach zdołała strzelić tylko 12 goli.

Piotr Stokowiec, trener ŁKS-u: - Widzę w drużynie dobrą atmosferę i nastawienie. Zawodnicy mają świadomość, że to dla nas bardzo ważny mecz (remis 1:1 z Legią). Nie chcę zapeszać, ale będziemy walczyć o to, żeby te kolejne spotkania też były bardzo ważne. […] Zdajemy sobie sprawę z tego, że wynik robi dobrą robotę. Jesteśmy gotowi na to, aby zagrać o zwycięstwo. Oczywiście z pokorą, bo nie dopisujemy sobie trzech punktów przed meczem.

Jan Woś, trener Ruchu: - Zdajemy sobie sprawę, jak ważny to mecz: tak samo, jak poprzednie, ale że jest już ostatnim, to ranga tego spotkania dla nas i przeciwnika jest bardzo wysoka. Już od jakiegoś czasu powtarzamy sobie, że następny mecz powinniśmy wygrać, by dać sobie szansę walki wiosną. Spotkanie w Łodzi jest ostatnie z tej serii. Zwycięstwo da nam szansę realnej walki o utrzymanie się w Ekstraklasie.

Nie zagrają w meczu ŁKS Łódź - Ruch Chorzów:

ŁKS: Janczukowicz, Letniowski
Ruch: Barnowski

Mecz ŁKS Łódź - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 12:30 w GOL24 - zapraszamy!