Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE. Do wyłonienia ostatni...

Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE. Do wyłonienia ostatni ćwierćfinalista. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału
2023-12-07 21:00

Arka Gdynia

0

Lech Poznań

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• Lech Poznań
  • W najbliższy weekend Lech Poznań zagra u siebie z Piastem Gliwice, natomiast Arka Gdynia na wyjeździe podejmie Termalicę Bruk-Bet Nieciecza.

• Oceny piłkarzy po meczu Arka Gdynia - Lech Poznań (w skali 1-6):

Arka Gdynia

• Paweł Lenarcik - 3
    • Przemysław Stolc - 3
    • Michał Marcjanik - 3
    • Martin Dobrotka - 3
    • Dawid Gojny - 3, (Kasjan Lipkowski - 2)
    • Janusz Gol - 2
    • Michał Borecki - 3, (Jakub Wilczyński - bez oceny)
    • Kacper Skóra - 2, (Marcel Predenkiewicz - 3)
    • Hubert Adamczyk - 2, (Wojciech Zieliński - 3)

• Barry Douglas - 3
    • Dino Hotić - 2, (Afonso Sousa - bez oceny)
    • Nika Kvekveskiri - 2, (Radosław Murawski - 3)
    • Jesper Karlstroem - 2
    • Kristoffer Velde - 4
    • Filip Marchwiński - 3, (Filip Wilak - 2)
    • Mikael Ishak - 2, (Artur Sobiech - bez oceny)
  • Lech Poznań nie grał zachwycająco, ale skutecznie. Wywalczył awans do ćwierćfinału. Arka była dzisiaj zbyt słaba i nieskuteczna.

• Koniec meczu! Lech Poznań uzupełnia grono ćwierćfinalistów Fortuna Pucharu Polski!

• Wrzutka w pole karne Lecha bez zagrożenia.

• Kristoffer Velde popędził skrzydłem i wywalczył rzut rożny.

• Jeszcze trzy minuty meczu. Lech oddala grę od własnego pola karnego.

• Marcel Predenkiewicz wpadł w pole karne Lecha i uderzył minimalnie niecelnie.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej osiem minut.

• Jakub Wilczyński uderzył z dystansu i fantastyczną interwencją popisał się Filip Bednarek!

• Natomiast Artur Sobiech pojawił się w miejsce Mikaela Ishaka.

• Dwie ostatnie zmiany w Lechu Poznań. Afonso Sousa zastąpił Dino Hotića

• Jakub Wilczyński ukarany żółtą kartką za faul na Filipie Bednarku.

• Janusz Gol zagrał w pole karne, ale skutecznie interweniował Filip Bednarek.

• W drużynie Arki Jakub Wilczyński zmienił Michała Boreckiego.

• Mikael Ishak oddał strzał z dystansu, ale piłka powędrowała daleko od bramki rywali.

• Jesper Karlstroem ukarany żółtą kartką.

• Wrzutka ze stojącej piłki bez zagrożenia.

• Gospodarze wywalczyli faul blisko pola karnego Lecha.

• Arka rusza z atakiem, zostało jej niewiele czasu.

• W ogromnym zamieszaniu Antonio Milić wpakował piłkę do bramki, ale wcześniej ręką zagrał Mikael Ishak i arbiter gola nie uznał.

• Wznawiamy grę.

• Arbiter przerwał grę z powodu zadymienia boiska po odpaleniu środków pirotechnicznych przez kibiców.

• Natomiast Marcel Predenkiewicz pojawił się w miejsce Kacpra Skóry.

• Dwie roszady w Arce Gdynia. Kasjan Lipkowski zastąpił Dawida Gojnego

• Świetna wrzutka w pole karne Arki, ale Kristoffer Velde nie zdołał dopaść do piłki.

• Natomiast Radosław Murawski pojawił się w miejsce Niki Kvekveskiriego.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Filip Wilak zastąpił Filipa Marchwińskiego

• W ostatnich minutach nieco mniej emocji. Lech wygląda tak jakby chciał dowieźć ten wynik do końca, a gospodarze nie potrafią się przeciwstawić.

• Dawid Gojny uderzył z dystansu, ale spokojnie interweniował Filip Bednarek.

• Ostatnie minuty meczu nieco mniej interesujące. Arka próbuje doprowadzić do wyrównania, ale na razie nie potrafi poważnie zagrozić bramce rywala.

• Karol Czubak zdecydował się na strzał z dystansu, ale spudłował.

• Wymuszona zmiana w Arce Gdynia. Wojciech Zieliński zastąpił Huberta Adamczyka.

• Hubert Adamczyk sygnalizuje kontuzję. Nie będzie w stanie kontynuować gry.

• Teraz częściej przy piłce Arka, ale wciąż nie potrafi zagrozić bramce rywala.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• Karol Czubak został piłkę w polu karnym "Kolejorza". Oddał strzał, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Wrzutkę w "szesnastkę" spokojnie wybił Filip Bednarek.

• Gospodarze wywalczyli rzut wolny blisko pola karnego Lecha.

• Joel Pereira zagrał w pole karne gospodarzy do Filipa Marchwińskiego, ale ten uderzył niecelnie.

• Od początku drugiej połowy Lech rozgrywa piłkę. Gracze "Kolejorza" nie chcą forsować tempa.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Pierwsza połowa meczu bardzo wyrównana, ale dobra akcja Lecha i dekoncentracja gospodarzy spowodowały, że to "Kolejorz" schodzi na przerwę z prowadzeniem. Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Lech prowadzi z Arką 1:0.

• Kristoffer Velde wpadł w pole karne, wrzucił na głowę Dino Hotića, ten zgrał do Filipa Marchwińskiego, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Marchwiński daje prowadzenie Lechowi!!!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Olaf Kobacki ruszył z kontratakiem, ale zbyt długo prowadził piłkę i ostatecznie ją stracił.

• Przypadkowe zagranie w pole karne Arki, które spokojnie wyłapał Paweł Lenarcik.

• Końcówka pierwszej połowy. Na razie chyba żadna z drużyn nie jest bliżej ćwierćfinału.

• Przemysław Stolc potrzebuje pomocy medycznej.

• Wrzutka w pole karne Arki do Kristoffera Velde, ale jego uderzenie pewnie wybronił Paweł Lenarcik.

• Szybki kontratak Lecha, ale Kacper Skóra w prosty sposób stracił piłkę.

• Lech od dłuższej chwili rozgrywa piłkę w środku pola.

• Wrzutka w pole karne "Kolejorza" zupełnie bez zagrożenia.

• Barry Douglas ukarany żółtą kartką po faulu w środku pola.

• Kolejna świetna interwencja Pawła Lenarcika po uderzeniu Kristoffera Velde!

• Znowu zakotłowało się w polu karnym Arki, ale Przemysław Stolc wybił piłkę z własnego pola bramkowego.

• Dobre podanie do Filipa Marchwińskiego, ten nie zdołał opanować piłki, ale chwilę później doszedł do strzału Kristoffer Velde i jego uderzenie świetnie wybronił bramkarz!

• Oskrzydlająca akcja Arkowców, jednak nieudane podanie spowodowało stratę.

• Dośrodkowanie w pole karne Arki bardzo nieudane.

• Lech próbuje się odgryzać, ale robi to trochę nieporadnie.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego bez zagrożenia.

• Dawid Gojny świetnie wrzucił z głębi pola, ale jeden z obrońców Lecha w ostatniej chwili wybił piłkę na rzut rożny.

• Szybki kontratak Arki, Nika Kvekveskiri przerwał to faulem, ale arbiter nie wyciągnął żółtej kartki.

• Zakotłowało się w polu karnym Arki, ale Filip Marchwiński uderzył piłką w przeciwnika.

• Dwa dośrodkowania Kristoffera Velde trafiły wprost w rywali.

• Nika Kvekveskiri z kolejnym bardzo niecelnym strzałem.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Po wrzutce piłka trafiła do Karola Czubaka, ale teraz pewnie interweniował Filip Bednarek.

• Kolejna ofensywna akcja Arki i gospodarze wywalczyli rzut rożny.

• Karol Czubak stanął oko w oko z bramkarzem, ale przegrał pojedynek z Filipem Bednarkiem!

• Nika Kvekveskiri uderzył z bardzo dalekiej odległości, ale piłka znowu powędrowała na aut.

• Żaden z zespołów nie chce zaatakować większą liczbą piłkarzy. Przeważa Lech, ale niewiele z tego wynika.

• Wracamy do gry.

• Przerwa w grze. Problemy techniczne sędziego.

• Kristoffer Velde oddał strzał z dystansu, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała na aut.

• Pierwsze minuty spokojnie, Lech próbuje rozgrywać piłkę, ale Arka bardzo agresywnie w środku pola.

• Zaczynamy rywalizację w ostatnie miejsce w ćwierćfinale Fortuna Pucharu Polski!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Gdyni. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą tego meczu będzie międzynarodowy arbiter Krzysztof Jakubik z Siedlec. W tym sezonie prowadził jeden mecz z udziałem Arki, w którym zmierzyła się z Termalicą. W tamtym spotkaniu arbiter podyktował rzut karnym dla Bruk-Betu i także pokazał czerwoną kartkę graczowi "Słoników". Sędziował także wyjazdowe starcie Lecha z Pogonią zakończony okazałym zwycięstwem "Portowców" aż 5:0.

• Natomiast oto skład Arki Gdynia:

• Tak prezentuje się skład Lecha Poznań na to spotkanie:

• Natomiast "Kolejorz" wpadł w kryzys. Co prawda w ostatni weekend wygrał wyjazdowe spotkanie z Koroną Kielce, ale meczem rozgrywanym w głębokim śniegu rządził przypadek. Coraz głośniej mówi się w Poznaniu o zmianie szkoleniowca. W przypadku dzisiejszej porażki, przyszłość holenderskiego trenera chyba już będzie przesądzona.

• Obecnie Arka jest liderem Fortuna 1. Ligi i zmierza po awans do PKO Ekstraklasy. Podopieczni Wojciecha Łobodzińskiego nie przegrali dziesięciu ostatnich spotkań, a w zeszły weekend GKS Katowice przerwał serię zwycięstw gdynian, która zakończyła się na siedmiu meczach.

• Kibice obu drużyn szczególnie zapamiętają jednak inne starcie. W maju 2017 roku w finale Fortuna Pucharu Polski na PGE Narodowym Arka sensacyjnie wygrała z Lechem 2:1 po golach Rafała Siemaszki i Luki Zarandii. Wtedy w barwach poznańskiego zespołu grali między innymi Jan Bednarek, Łukasz Trałka i Dawid Kownacki. Obrońca reprezentacji Polski do tej pory wspomina że to jest jego najgorsze piłkarskie wspomnienie w życiu.

• Po raz ostatni te drużyny zmierzyły się w sezonie 2019/20. Wtedy w obu starciach padły remisy. Arka zakończyła sezon trzecia od końca i wraz z Koroną Kielce i ŁKS-em pożegnała się z Ekstraklasą. Natomiast "Kolejorz" został wicemistrzem Polski.

• Boisko w Gdyni prezentuje się znakomicie. Miejmy nadzieję, że będzie to emocjonujące spotkanie.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 1/8 Fortuna Pucharu Polski Arka Gdynia na własnym stadionie zmierzy się z Lechem Poznań. Na relację na żywo zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Arka - Lech LIVE! Lider 1 ligi wyeliminuje kandydata do tytułu?

Arka - Lech LIVE! Lider 1 ligi wyeliminuje kandydata do tytułu? ©Adam Jastrzebowski

Fortuna Puchar Polski. Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań ONLINE. Na Wybrzeżu zostanie wyłoniony ostatni ćwierćfinalista krajowych rozgrywek. Awansuje albo lider zaplecza, albo trzeci zespół najwyższego szczebla. Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Ark Gdynia - Lech Poznań ONLINE

Z prognoz wynika, że gra toczyć się będzie przy minusowej temperaturze, ale nie na śniegu. Gospodarze zadbali bowiem o murawę. Została przykryta specjalną matą.

Lech nie chce zawieść swoich kibiców, a jednocześnie zachować sobie furtkę do awans w europejskich pucharach. Zwycięstwo w Pucharze Polski gwarantuje bowiem oprócz 5 mln złotych premii także grę w eliminacjach do Ligi Europy.

Arka jest rewelacją 1 ligi. Wygrała Derby Trójmiasta z Lechią Gdańsk, po czym jednak w ekstremalnych warunkach zremisowała z GKS Katowice 1:1. W śniegu o punkty w ekstraklasie walczył natomiast Lech. Rzutem na taśmę udało się ograć Koronę Kielce, która wczoraj z Pucharu Polski wyeliminowała samą Legię Warszawa.

Lech na razie uporał się z trzecioligowym Zawiszą Bydgoszcz (4:0). W poprzedniej rundzie otrzymał zaś wolny los dzięki udziałowi w el. Ligi Konferencji. Arka ma na rozkładzie Miedź Legnica (2:0) oraz drugoligową Polonię Bytom (3:1 pd.).

Decyzją PZPN mecz Arka - Lech poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik (Siedlce). Początek dopiero od godziny 21:00. Na trybunach można spodziewać się wysokiej frekwencji.

Wojciech Łobodziński, trener Arki: - Jeśli to byłby mecz z dużo niżej notowanym rywalem, zastanowiłbym się czy coś nie zmienić w składzie. Nie chcę zabierać tego meczu moim zawodnikom. Broń Boże, nie chciałbym strzelać rzutów karnych z Lechem Poznań, bo chyba po północy by się to skończyło.

John van den Brom, trener Lecha: - Mamy dużo szacunku, wiemy, że świetnie sobie radzą w I lidze. Musimy znaleźć ich mankamenty i sposób, by ich pokonać. Chcemy zdobyć Puchar Polski, więc ten mecz musimy wygrać.

RELACJA NA ŻYWO mecz Wisła Kraków - Stal Rzeszów

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lech - Arka 0:2 (sparing, 09.07.2021)
Lech - Arka 1:1 (Ekstraklasa, 19.12.2019)
Arka - Lech 0:0 (Ekstraklasa, 17.08.2019)

Mecz Arka Gdynia - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie w Polsacie Sport. Widowisko skomentują Cezary Kowalski i Marcin Kaczmarek. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji Polsat Box Go (za 40 złotych). Relacja LIVE od godziny 21:00 w GOL24 - zapraszamy!