Mecz Wisła Kraków - Stal Rzeszów ONLINE. Pierwszoligowcy o...

Mecz Wisła Kraków - Stal Rzeszów ONLINE. Pierwszoligowcy o ćwierćfinał Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału
2023-12-07 18:00

Wisła Kraków

4

Stal Rzeszów

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W najbliższy weekend Wisła Kraków zagra u siebie z Górnikiem Łęczna, natomiast Stal Rzeszów pojedzie do Opola na mecz z Odrą.

• Bartosz Talar - 4
    • Marc Carbo - 3, (Vullnet Basha - bez oceny)

• Milan Simcak - 1
    • Adrian Bukowski - 2, (Sebastian Thill - 2)
    • Krzysztof Danielewicz - 3, (Karol Łysiak - 2)
    • Szymon Kądziołka - 3
    • Andreja Prokić - 2, (Szymon Łyczko - 2)
    • Adler Da Silva - 3, (Szymon Salamon - bez oceny)
    • Wiktor Kłos - 3, (Jesus Diaz - 2)
  • Wisła Kraków w każdym aspekcie była lepsza od przeciwników. Gospodarze na początku drugiej połowy wypracowała sobie solidną zaliczkę, która dała im spokój w kolejnych minutach. Losowanie ćwierćfinałów już jutro w siedzibie PZPN.

• Koniec meczu! Nie będzie doliczonego czasu. Wisła rozbija Stal Rzeszów 4:1.

• Goście jeszcze spróbowali zaatakować, ale łatwo stracili piłkę.

• Szymon Kądziołka doszedł do pozycji strzeleckiej, ale uderzył niecelnie.

• Oskrzydlająca akcja gości, ale Sebastien Thill oddał strzał, który powędrował za linię boczną boiska.

• Stal spokojnie rozgrywa piłkę na własnej połowie, ale wygląda na zespół, który nie ma już ochoty atakować.

• Dawid Olejarka uderzył z dystansu, ale piłka minęła bramkę rywali.

• Ostatnia roszada w tym meczu. Vullnet Basha pojawił się w miejsce Marca Carbo.

• Ostatnia, wymuszona zmiana w szeregach gości. Szymon Salamon zastąpił Adlera Da Silvę.

• Adler Da Silva potrzebuje pomocy medycznej.

• Natomiast Miki Villar pojawił się w miejsce Angela Baeny.

• Dwie kolejne roszady w Wiśle Kraków. Igor Łasicki zmienił Josepha Colleya

• Kolejna szansa dla Wisły, ale Alan Uryga trafił tylko w poprzeczkę!

• Fatalny błąd w defensywie rywala, do piłki dopadł Angel Rodado, wyłożył ją Patrykowi Gogółowi, który precyzyjnym strzałem zdobył bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Gogół zdobywa bramkę i Wisła znowu prowadzi różnicą trzech bramek!!!

• Patryk Warczak ograł rywala na skrzydle, zagrał w pole karne do Szymona Kądziołki, a ten mocnym strzałem posłał piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Szymon Kądziołka zdobywa bramkę, która daje nadzieje na ciekawą końcówkę!

• Natomiast Patryk Gogół zastąpił Jesusa Alfaro.

• Dwie zmiany w Wiśle Kraków. Dawid Olejarka pojawił się w miejsce Jean Romana

• Wisła ma absolutną kontrolę nad meczem. Wydaje się, że "Biała Gwiazda"" spokojnie dowiezie to zwycięstwo do końca.

• Patryk Warczak uderzył z dystansu, ale skutecznie interweniował Kamil Broda.

• Natomiast Karol Łysiak pojawił się w miejsce Krzysztofa Danielewicza.

• Dwie kolejne roszady w Stali Rzeszów. Szymon Łyczko zmienił Andreję Prokića

• Kolejna szansa dla Wisły, ale tym razem Angel Rodado uderzył niecelnie.

• Kamil Kościelny zagrał wprost pod nogi Bartosza Talara, ten poprowadził piłkę i oddał precyzyjny strzał. Wisła bliska ćwierćfinału Fortuna Pucharu Polski!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Talar zdobywa bramkę na 3:0!!!

• Angel Rodado dostał piłkę w polu karnym Stali, ale podał wprost do przeciwnika.

• Angel Baena popędził prawą stroną, zwiódł rywala i wrzucił na głowę Angela Rodado, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Angel Rodado podwyższa na 2:0!!!

• Dobre dośrodkowanie w pole karne Stali, ale żaden z graczy gospodarzy nie doszedł do pozycji strzeleckiej.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Sebastian Thill pojawił się w miejsce Adriana Bukowskiego.

• W przerwie dwie zmiany w Stali Rzeszów. Jesus Diaz zastąpił Wiktora Kłosa

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Wisła wyraźnie przeważa, ale zdobyła tylko jedną bramkę. W końcówce pierwszej połowy Stal zaczęła się odgryzać i to może być dobry prognostyk na drugą część meczu, na którą zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Wisła prowadzi ze Stalą 1:0.

• Wiktor Kłos popędził skrzydłem, ale dośrodkował bardzo nieudanie.

• Krzysztof Danielewicz z rzutu wolnego uderzył wprost w mur.

• Rzut wolny dla Stali blisko pola karnego rywali.

• Krótkie rozegranie rzutu nie przyniosło dużego zagrożenia.

• Obudziła się Stal i po ofensywnej akcji wywalczyła rzut rożny.

• Wrzutka na głowę Alana Urygi, ale ten z niecelnym uderzeniem.

• "Biała Gwiazda" mocno naciska, ale na razie nie potrafi znaleźć sposobu na drugą bramkę.

• Kolejny atak Wisły i goście wybili piłkę na rzut rożny.

• Milan Simcak ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Jesus Alfaro wpadł w pole karne gości, oddał strzał, jednak piłka trafiła w rywala.

• Mocne wstrzelenie piłki w pole karne Stali, ale tym razem bez zagrożenia.

• Fantastyczna interwencja Gerarda Bieszczada po uderzeniu Angela Rodado!

• Zakotłowało się w polu karnym Stali, jeden z graczy gospodarzy trafił w słupek, a żaden z partnerów nie potrafi dobić!

• Angel Baena zaskakująco uderzył z dystansu i futbolówka o niewielką odległość minęła bramkę Stali.

• Bartosz Talar pokusił się o strzał z dystansu, ale ale trafił wprost w przeciwnika.

• Szybka odpowiedź Wisły, prawą stroną popędził Angel Baena, jednak podał wprost do rywala.

• Szybka akcja gości, piłka trafiła do Andreji Prokića, ale ten uderzył fatalnie.

• Wrzutka w pole karne Stali bez zagrożenia.

• Dużo walki w środku pola. Żaden z zespołów nie odpuszcza stykowych akcji.

• Marc Carbo oddał strzał z dystansu, jednak piłka powędrowała nad bramką rywali.

• Angel Baena popędził prawą stroną, ale dograł wprost w ręce Gerarda Bieszczada.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska w pole karne Wisły bez zagrożenia.

• Adler Da Silva pokusił się o strzał z dystansu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Świetna akcja gospodarzy. Dawid Szot zagrał na skrzydło do Jeana Romana, ten popędził i odegrał piłkę do Szota, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dawid Szot otwiera wynik spotkania!!!

• Bartosz Jaroch dośrodkował w pole karne Stali, jednak piłkę pewnie wyłapał Gerard Bieszczad.

• Pierwsza ofensywna akcja Stali, ale gospodarze odebrali piłkę.

• Rozpoczynamy mecz!

• Mroźna aura tego spotkania. Oby piłkarze rozgrzali emocjami.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Spotkanie w Krakowie zapowiada się naprawdę emocjonująco. Wisła Kraków już drugi sezon gra na zapleczu Ekstraklasy, a kibicom brakuje pojedynków na najwyższym poziomie. Ewentualny awans dałby szansę na rywalizację z mocnym przeciwnikiem, który przywróciłby czar dawnych meczów Wisły przy Reymonta.

• Natomiast oto zestawienie Stali Rzeszów:

• Tak prezentuje się skład Wisły Kraków na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem tego spotkania będzie Tomasz Wajda z Żywca. W tym sezonie prowadził wyłącznie mecze Fortuna 1. Ligi. Trzykrotnie sędziował spotkania z udziałem Stali Rzeszów. W pojedynku Stali z Arką Gdynia podyktował dwa rzuty karne dla rzeszowian. Mimo to zespół z Trójmiasta wygrał 3:2.

• W tej edycji Fortuna Pucharu Polski "Biała Gwiazda" najpierw po dogrywce ograła Lechię Gdańsk, a w poprzedniej rundzie rozbiła u siebie Polonię Warszawa aż 3:0. Natomiast Stal w pierwszej rundzie wysoko wygrała z rezerwami Miedzi Legnica 3:0, a w 1/16 rozgrywek okazała się lepsza od ekstraklasowej Puszczy Niepołomice wygrywając 1:0.

• Natomiast Stal nie przegrała pięciu ostatnich meczów. W ostatniej kolejce zremisowała na wyjeździe z Polonią Warszawa 2:2. Rzeszowianie wydają się zespołem, który może sprawiać wiele problemów rywalom, którzy "na papierze" są mocniejsze.

• Obecnie w ligowej tabeli oba zespoły dzielą trzy punkty różnicy. Wisła gra zdecydowanie poniżej oczekiwań. i w tej chwili plasuje się poza strefą dającą udział w barażach o awans. Po ostatniej przegranej z Termalicą do dymisji podał się Radosław Sobolewski. W dzisiejszym meczu drużynę poprowadzi Mariusz Jop.

• Te drużyny już grały ze sobą na początku tego sezonu. Przy Reymonta padł bezbramkowy remis mimo, że "Biała Gwiazda" miała zdecydowaną przewagę. Zespół z Rzeszowa reprezentował znakomitą organizację w defensywie i zatrzymał ekipę, która jest kandydatem do awansu.

• Murawa stadionu przy Reymonta wydaje się być perfekcyjnie przygotowana na dzisiejszą rywalizację.

• Witamy serdecznie! W przedostatnim meczu 1/8 Fortuna Pucharu Polski będziemy świadkami starcia dwóch pierwszoligowców. Wisła Kraków przy Reymonta zmierzy się Stalą Rzeszów. Na relację na żywo zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Wisła - Stal LIVE! Pierwszoligowcy walczą o ćwierćfinał. Nowy trener

Wisła - Stal LIVE! Pierwszoligowcy walczą o ćwierćfinał. Nowy trener ©Wojciech Matusik

Fortuna Puchar Polski. Mecz Wisła Kraków - Stal Rzeszów ONLINE. Tylko jeden z tych pierwszoligowców awansuje do ćwierćfinału rozgrywek i tym samym pozostanie w grze o trofeum. Białą Gwiazdę poprowadzi tymczasowy trener. Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Wisła Kraków - Stal Rzeszów ONLINE

Ostatni raz te drużyny spotkały się na początku sezonu - w sierpniu. Stal była niegotowa do wyzwania. Po głębokiej przebudowie kadrowej jedynie traciła punkty. Przy Reymonta mecz skończył się bezbramkowym remisem.

Dziś Stal jest ledwie trzy punkty w ligowej tabeli za Wisłą.
I tak jak ona ma szansę, by awansować do grona najlepszych ośmiu drużyn w Pucharze Polski. W weekend odrobiła dwie bramki z Polonią Warszawa, remisując 2:2. Wisła poległa natomiast w Niecieczy z Bruk-Bet Termaliką (1:2). Na konferencji do dymisji podał się Radosław Sobolewski. Jego decyzję przyjęto, więc dziś drużynę poprowadzi awaryjnie Mariusz Jop z rezerw.

Do tej pory Wisła wyeliminowała w Pucharze Polski znajomych z ligi: Lechię Gdańsk (2:1 pd.) oraz Polonię Warszawa (3:0). Stal ma na rozkładzie rezerwy Miedzi Legnica (3:0) oraz ekstraklasową Puszczę Niepołomice (1:0).

Mecz Wisła - Stal poprowadzi sędzia Tomasz Wajda (Żywiec). Początek o godzinie 18:00.

RELACJA NA ŻYWO mecz Carina Gubin - Piast Gliwice

Mariusz Jop, tymczasowy trener Wisły: - Dla mnie jest to duże wyróżnienie i zaszczyt, że mogę w tym czasie być trenerem pierwszego zespołu. Poza tym, że byłem zawodnikiem i jestem trenerem od jakiegoś czasu rezerw, to jestem też kibicem tego zespołu i tak jak mówię - jest to dla mnie przede wszystkim duże wyróżnienie. Czy możliwość pokazania się? Na pewno będę chciał zrobić delikatne korekty jeśli chodzi o naszą grę, ale też nie ma dużo czasu, żeby tutaj robić jakieś rewolucje.

Marek Zub, trener Stali: - Teraz nie wynik będzie ważny, tylko awans do ósemki, który byłby dla nas nobilitacją. Od sierpnia wiele się zmieniło. Pozycja w tabeli, liczba punktów, tym samym mental, morale zespołu jest już inne. Wtedy graliśmy z balastem porażek. Wisła przeważała, ale dziś więcej przemawia na naszą korzyść.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Wisła - Stal 0:0 (1 liga, 05.08.2023)
Wisła - Stal 3:1 (1 liga, 14.04.2023)
Stal - Wisła 2:1 (1 liga, 10.09.2022)

Mecz Wisła Kraków - Stal Rzeszów TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie w Polsacie Sport. Widowisko skomentują Tomasz Lach i Maciej Żurawski. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji Polsat Box Go (za 40 złotych). Relacja LIVE od godziny 18:00 w GOL24 - zapraszamy!