Mecz Carina Gubin - Piast Gliwice ONLINE. Trzecioligowy...

Mecz Carina Gubin - Piast Gliwice ONLINE. Trzecioligowy rodzynek podejmuje ekstraklasową drużynę. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Fortuna Puchar Polski, 1/8 finału
2023-12-07 12:00

Carina Gubin

2

Piast Gliwice

5

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego dnia!

• Piast Gliwice jest szóstym ćwierćfinalista Fortuna Pucharu Polski. Na razie mieliśmy tylko jedną niespodziankę w pojedynku Korony z Legią.

• Oceny piłkarzy po meczu Carina Gubin - Piast Gliwice (w skali 1-6):

• Tymoteusz Seweryn - 1
    • Damian Płonka - 3, (Patryk Szymański - bez oceny)
    • Ruslan Grabovskyi - 3
    • Bartosz Rutkowski - 2
    • Przemysław Haraszkiewicz - 3, (Mateusz Szela - bez oceny)
    • Mateusz Nazar - 3
    • Maciej Diduszko - 4, (Andriy Amonov - bez oceny)
    • Kacper Staszkowianin - 3
    • Jakub Łoboda - 3, (Dawid Paraszczak - 3)
    • Dominik Więcek - 4
    • Denis Matuszewski - 5, (Hubert Konstanty - bez oceny)

• Frantisek Plach - 3
    • Tomasz Mokwa - 3
    • Ariel Mosór - 3
    • Jakub Czerwiński - 3, (Tomasz Huk - 2)
    • Alexandros Katranis - 2, (Jakub Holubek - 2)
    • Patryk Dziczek - 3, (Michał Chrapek - 3)
    • Grzegorz Tomasiewicz - 3
    • Damian Kądzior - 4, (Arkadiusz Pyrka - 2)
    • Miłosz Szczepański - 4, (Marcel Bykowski - bez oceny)
    • Michael Ameyaw - 4
    • Jorge Felix - 2
  • Piast miał problemy na początku drugiej połowy, ale zdecydowały umiejętności i gliwiczanie pewnie awansowali, chociaż przebieg meczu był bardziej wyrównany niż sam wynik.

• Koniec meczu w Gubinie. Piast po emocjonującym meczu wygrywa z Cariną 5:2.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Chrapek ustala wynik spotkania!

• Rzut karny dla piasta po faulu Michaela Ameyawa!

• Ruslan Grabovskyi ukarany żółtą kartką za ostry faul.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Natomiast w Piaście Gliwice Marcel Bykowski zastąpił Miłosza Szczepańskiego.

• Natomiast Andriy Amonov zmienił Denisa Matuszewskiego.

• Hubert Konstanty pojawił się w miejsce Macieja Diduszko.

• Zmiany w składzie Cariny Gubin. Patryk Szymański zastąpił Damiana Płonkę

• Dobra wrzutka z rzutu wolnego, z piłką minął się bramkarz, dopadł do niej Ariel Mosór i wpakował ją do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Ariel Mosór także ma swoją bramkę!

• Nieudana wrzutka Miłosza Szczepańskiego w pole karne gospodarzy.

• Denis Matuszewski ukarany żółta kartką.

• Miłosz Szczepański zagrał z prawej strony na głowę Michaela Ameyawa, a ten precyzyjnym strzałem daje prowadzenie gościom w końcówce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michael Ameyaw zdobywa trzecią bramkę dla Piasta!

• Dobra wrzutka w pole karne Piasta, ale tam skutecznie interweniował Frantisek Plach.

• Druga roszada w Carinie Gubin. Mateusz Szela pojawił się w miejsce Przemysława Haraszkiewicza.

• Szybki kontratak Cariny, ale wrzutka nie dotarła do Denisa Matuszewskiego.

• Jeden z graczy Cariny potrzebował chwili żeby dojść do siebie.

• Grzegorz Tomasiewicz fatalnie uderzył z linii pola karnego.

• Pierwsza zmiana w Carinie Gubin. Dawid Paraszczak zastąpił Jakuba Łobodę.

• Michał Chrapek dostał piłkę w polu karnym, oddał mocny strzał, ale skutecznie interweniował bramkarz!

• Dośrodkowanie z narożnika boiska nie zagroziło bramce gości.

• Denis Matuszewski popędził na bramkę Piasta, ale wywalczył tylko rzut rożny.

• Arkadiusz Pyrka popędził skrzydłem, ale fatalnie dośrodkował.

• Czwarta zmiana w Piaście Gliwice. Michał Chrapek zastąpił Patryka Dziczka.

• Coś niesamowitego! Dwukrotnie piłkarze gospodarzy wybijali piłkę z linii bramkowej po strzałach graczy Piasta!

• Gracze Piasta w szoku, ale Carina zasłużenie doprowadziła do wyrównania. Ależ mamy mecz w Gubinie.

• Znakomite zagranie z prawej strony w pole karne Piasta, a tam Denis Matuszewski sytuacyjnym uderzeniem doprowadza do wyrównania!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carina Gubin wyrównuje!!!

• Świetne uderzenie Denisa Matuszewskiego, ale jeszcze lepiej interweniował Frantisek Plach!

• Ariel Mosór ukarany żółtą kartką za faul pod własnym polem karnym.

• Miłosz Szczepański ruszył lewą stroną boiska, ale wywalczył tylko aut.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tym razem bez zagrożenia.

• Mateusz Nazar odebrał piłkę w środku pola i został sfaulowany.

• Denis Matuszewski ruszył sam na sam z bramkarzem, ale przegrał pojedynek z Frantiskiem Plachem!

• Ogromne zamieszanie w polu karnym Piasta. Gospodarze walczyli o oddanie strzału, udało się to Kacprowi Staszkowianowi, ale skutecznie interweniował Frantisek Plach

• W odpowiedzi wrzutka w pole karne Cariny, ale żaden z graczy Piasta nie doszedł do piłki.

• Wymuszona zmiana w Piaście Gliwice. Jakub Holubek zastąpił kontuzjowanego Alexandrosa Katranisa.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta tym razem bez zagrożenia.

• Gospodarze próbują iść za ciosem. Carina wywalczyła rzut wolny.

• Alexandros Katranis potrzebuje pomocy medycznej.

• Po wrzutce z narożnika boiska zakotłowało się w polu karnym Piasta. W zamieszaniu piłka trafiła do Denisa Matuszewskiego, a ten sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Carina zdobywa kontaktowego gola!!! Denis Matuszewski wpakował piłkę do bramki!

• Dobra wrzutka w pole karne Piasta, ale żaden z graczy nie zdołał dojść do pozycji strzeleckiej.

• Początek drugiej połowy znowu ambitnie rozpoczęła Carina. Gospodarze z animuszem atakują bramkę Piasta.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu.

• Natomiast Arkadiusz Pyrka pojawił się w miejsce Damiana Kądziora.

• Dwie roszady w składzie Piasta. Tomas Huk zastąpił Jakuba Czerwińskiego

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy zapraszamy za kilkanaście minut.

• Pewne prowadzenie faworyta. Carina dobrze zaczęła ten mecz, ale szybko została stłamszona. Wydaje się, że dzisiaj w Gubinie nie będzie sensacji.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Piast prowadzi z Cariną 2:0.

• Dośrodkowanie do Jorge Felixa, ale ten źle uderzył głową.

• Do pierwszej połowy doliczona jedna minuta.

• Szybka kontra Piasta, ale fatalna wrzutka Alexandrosa Katranisa.

• Dużo gry w środku pola. Jorge Felix ostro faulowany, ale jeszcze bez żółtej kartki.

• Mniej interesujący fragment meczu. Piast rozgrywa piłkę, ale niewiele z tego wynika.

• Piast częściej utrzymuje się przy piłce, ale aktualnie gra toczy się głównie w środku pola.

• Dużo chaosu w środku pola, ale taka gra pasuje Carinie.

• Goście ostudzili zapędy Cariny. Trzecioligowiec nie atakuje już tak pewnie jak wcześniej.

• Damian Kądzior najpierw dośrodkował nieudanie, ale ponowienie trafiło na głowę zupełnie niepilnowanego Patryka Dziczka, który nie miał problemów z umieszczeniem piłki w bramce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Dziczek podwyższa na 2:0!!!

• Michael Ameyaw wpadł w pole karne gospodarzy i wywalczył rzut rożny.

• Oskrzydlająca akcja Cariny, ale skutecznie interweniował obrońca gości.

• Carina dłuższy czas utrzymuje się przy piłce, ale gracze mają duże problemy z opanowaniem piłki na zmrożonej murawie.

• Wrzut z autu w pole karne Piasta bez zagrożenia.

• Fatalny błąd bramkarza, który podał pod nogi gracza Piasta, potem Miłosz Szczepański wrzucił na głowę Grzegorza Tomasiewicza, a ten z bliskiej odległości umieścił piłkę w siatce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Grzegorz Tomasiewicz daje prowadzenie Piastowi!!!

• Wrzutka z prawej strony w pole karne Cariny bez zagrożenia.

• Po szalonym pierwszym kwadransie piłkarze obu drużyn nieco uspokoili grę.

• Bartosz Rutkowski ukarany żółtą kartką.

• Kolejna świetna akcja trzecioligowca, zakotłowało się w polu karnym Piasta, ale żaden z graczy gospodarzy nie oddał strzału.

• Zagranie z rzutu wolnego wprost w ręce bramkarza.

• Kontratak Piasta i arbiter podyktował rzut wolny blisko pola karnego Cariny.

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Piasta, ale tym razem bez zagrożenia.

• Prostopadłe zagranie w "szesnastkę" Piasta, ale tam Ariel Mosór wybił piłkę na aut.

• Świetna wrzutka na głowę Ariela Mosóra, ale ten uderzył niecelnie.

• Piast rozegrał akcję kombinacyjnie, ale do bramki było zbyt blisko żeby to wykorzystać.

• Dośrodkowanie w pole karne Piasta, a tam obrońca gospodarzy zagrał nogą do własnego bramkarza. Bramkarz podyktował rzut wolny pośredni w polu karnym.

• Fenomenalny kontratak trzecioligowca i Frantisek Plach dwukrotnie ratował swoją drużynę przed stratą bramki!

• Kolejna szansa dla Piasta. Tymoteusz Seweryn świetnie interweniował po strzale Jorge Felixa!

• Po wrzutce w pole karne Cariny błąd popełnił bramkarz wybijając piłkę wprost pod nogi Damiana Kądziora, ale ten trafił w słupek bramki!

• Pierwsze minuty dość wyrównane. Teraz Piast rozgrywa piłkę w środku pola.

• Gospodarze rozgrywali piłkę w środku pola, ale ich akcja ofensywna nie przyniosła sukcesu.

• Zaczynamy mecz w Gubinie!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie boiska w Gubinie. Za chwilę rozpoczniemy batalię o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski!

• Arbitrem tego spotkania będzie Karol Arys ze Szczecina. W tym sezonie prowadzi głównie mecze PKO Ekstraklasy, ale jeszcze nie był wyznaczony do meczu Piasta. W ubiegły weekend sędziował mecz Warty z Jagiellonią.

• Tak prezentuje się skład Piasta Gliwice na dzisiejszą rywalizację:

• Natomiast Piast w tym sezonie słynie z remisów. Gliwiczanie w lidze zremisowali sześć ostatnich meczów z rzędu, a w poprzedni weekend rozegrał tylko kwadrans przeciwko Stali Mielec, bo arbiter przerwał spotkanie przez złe warunki atmosferyczne. Dzisiejszy ewentualny remis byłby kompromitacją drużyny z Ekstraklasy.

• Carina Gubin w tabeli 3. Ligi zajmuje trzecie miejsce od końca, a z ligi spadają właśnie trzy zespoły. Jest duże prawdopodobieństwo, że klub do końca będzie walczył o utrzymanie. W tym sezonie zespół z Gubina na 18 spotkań wygrał tylko 5 razy. Warto jeszcze dodać, że w tej samej lidze na ostatnim miejscu w tabeli są rezerwy Rakowa Częstochowa.

• Natomiast Piast po raz trzeci trafia na zespół z niższej klasy rozgrywkowej. Najpierw spokojnie rozbił Wieczystą Kraków 4:0, a w poprzedniej rundzie w ostatniej akcji meczu pokonał Termalicę 1:0 po bramce Michaela Ameyawa. Dzisiaj zespół z Gliwic jest zdecydowanym faworytem.

• Dzisiaj Carinę czeka zdecydowanie najtrudniejszy sprawdzian, ale będzie to także wielkie święto w Gubinie, która nigdy w historii nie gościła klubu z Ekstraklasy. W tym tygodniu wielu ludzi związanych z klubem pomagało w przygotowaniu boiska do rywalizacji w Fortuna Pucharze Polski. Ludzie z całego miasta czekają na wielkie piłkarskie widowisko.

• Carina Gubin w tej edycji Fortuna Pucharu Polski już odniosła największy sukces w swojej historii. W rundzie wstępnej miała wiele szczęścia, bo była jednym z zespołów, który automatycznie awansował do kolejnej fazy. Później niespodziewanie rozbiła Radunię Stężyca aż 4:1, a w 1/32 finałów poradziła sobie ze Stalą Stalowa Wola.

• Dzisiaj czeka nas prawdziwa esencja Fortuna Pucharu Polski, czyli mecz na obiekcie nieznanym szerszej publiczności!

• Witamy serdecznie! Czas na trzeci i zarazem ostatni dzień walki o ćwierćfinał Fortuna Pucharu Polski. Dzisiaj dojdzie do jedynego meczu, w którym rywali dzizeli kilka klas rozgrywkowych. Trzecioligowa Carina Gubin zmierzy się u siebie z Piastem Gliwice. Na relację z tego meczu zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Carina - Piast LIVE! Sensacja wisi w powietrzu. Drugi gol dla rodzynka
1/4
przejdź do galerii

Carina - Piast LIVE! Sensacja wisi w powietrzu. Drugi gol dla rodzynka ©Polsat Sport

Fortuna Puchar Polski. Carina Gubin - Piast Gliwice ONLINE. W 1/8 finału krajowego pucharu podopieczni Aleksandara Vukovicia udadzą się do Gubina na rywalizację z tegorocznym rodzynkiem Fortuna Pucharu Polski. Carina nie chce składać broni i z pewnością powalczy jak równy z równym. Szykuje się wspaniałe widowisko w zimowej scenerii. Gdzie oglądać? Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:00.

Fortuna Puchar Polski. Mecz Carina Gubin - Piast Gliwice ONLINE

Carina Gubin to bez wątpienia ewenement tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski. Trzecioligowiec w poprzedniej rundzie zdołał wyeliminować drugoligową Stal Stalowa Wola (1:0) i odnieść historyczny dla klubu sukces w krajowym pucharze. W tamtym meczu jednym z bohaterów gubińskiej drużyny został... Wiktor Nahrebecki, który zdobył zwycięską bramkę.

Rodzynek tegorocznej edycji w swojej lidze zajmuje 16 miejsce (na 18 drużyn) w tabeli w trzeciej grupie. Zespół z Gubina już zakończył rundę jesienną, więc piłkarze trzecioligowca będą w pełni wypoczęci na starcie z ekstraklasowym zespołem. Dla większości z tych chłopaków może być to życiowa szansa pokazania się przeciwko dużo lepszej drużynie. Trener Piasta Gliwice - Aleksandar Vuković mówił na konferencji prasowej nawet, że rywale mogą zagrać tzw. "mecz życia".

- Dla gospodarzy to futbolowe święto, okazja by się pokazać i kto wie może zagrać "mecz życia"
- ocenił Vuković.

Z kolei Piast w poprzedniej rundzie Pucharu Polski również pokonał swojego rywala jednobramkowym prowadzeniem. Choć ekstraklasowy zespół miał trochę trudniej, gdyż przyjechał do Niecieczy i rywalizował z zawsze groźną Bruk-Bet Termalicą Niecieczą. Ostatecznie pierwszoligowy zespół musiał uznać wyższość przedstawiciela najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce.

Gliwiczanie w ostatnią sobotę mieli u siebie zagrać z Puszczą Niepołomice, ale rywalizacja po 15 minutach została przerwana na skutek śnieżycy. Do końca roku zostały im jeszcze dwie ligowe kolejki.

RELACJA NA ŻYWO mecz Wisła Kraków - Stal Rzeszów

- Nasi pucharowi przeciwnicy skończyli rundę nie tak dawno, mogli w spokoju się przygotować do meczu z nami. Cieszę się, że spotkanie z Puszczą zostało przerwane, bo gra w takich warunkach groziła kontuzjami, niosła też ryzyko, że będzie na boisku rządził przypadek. Gospodarze w Gubinie robią wszystko, by odpowiednio przygotować murawę, która nie jest podgrzewana. Wierzę, że boisko nie będzie może doskonałe, ale przyzwoite
- mówił opiekun Piasta.

Mecz Carina Gubin - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Transmisja wyłącznie na kanale Polsat Sport. Komentuje para Szymon Rojek - Janusz Kudyba. W internecie mecz dzięki stronie oraz aplikacji Polsat Box Go. Dostęp na miesiąc kosztuje 40 złotych. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:00 - zapraszamy!