PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica – Lechia Gdańsk ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Miedź Legnica – Lechia Gdańsk ONLINE. Spotkanie o sześć punktów. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Jeronimo Cacciabue - 4
    • Luciano Narsingh - 4 (Kamil Zapolnik - 3)
    • Maxime Dominguez - 3 (Szymon Matuszek - 4)
    • Santiago Naveda - 1
    • Olaf Kobacki - 3 (Maciej Śliwa - 3)
    • Angelo Henriquez - 3 (Jens Martin Gammelby - bez oceny)

• Dusan Kuciak - 3
    • David Stec - 3 (Christian Clemens - bez oceny)
    • Kristers Tobers - 3
    • Mario Maloca - 2
    • Rafał Pietrzak - 3 (Conrado - 2)
    • Tomasz Neugebauer - 3 (Marco Terrazzino - 3)
    • Bassekou Diabate - 2 (Dominik Piła - 3)
    • Maciej Gajos - 3
    • Jarosław Kubicki - 3 (Kacper Sezonienko - 2)
    • Ilkay Durmus - 3
    • Łukasz Zwoliński - 3
  • Koniec meczu! Grająca od 31. minuty w "dziesiątkę" Miedź Legnica pokonuje na własnym stadionie Lechię Gdańsk (2:1). W pierwszej połowie bramkę dla gospodarzy strzelił Santiago Naveda (w 31. minucie został ukarany czerwoną kartką), a krótko po zmianie stron na listę strzelców wpisali się Luciano Narsingh i Maciej Gajos. Bohaterem meczu na pewno zostaje Paweł Lenarcik, który kilkakrotnie popisał się fantastycznymi interwencjami.

• Dalekie zagranie Dusana Kuciaka w okolice "szesnastki" gospodarzy do Łukasza Zwolińskiego. Ten faulował Leventa Gulena.

• Legniczanie ruszyli z piłką na połowę Lechii, chcąc nie tylko oddalić grę, lecz także "skraść" kilkanaście sekund. Zagranie Jensa Martina Gammelby'ego zepsuło składnie zapowiadającą się akcję.

• Po centrze Conrado Łukasz Zwoliński uderza głową obok bramki. W oddaniu dokładniejszego strzału skutecznie przeszkadzał mu Levent Gulen.

• Wojciech Myć dolica 3 minuty do drugiej połowy.

• KAPITALNA PARADA PAWŁA LENARCIKA!!!

Wyciągnięty jak struna zbija piłkę na słupek po główce Macieja Gajosa!

• Niesie się gorący doping z trybun stadionu im. Orła Białego. Kibice Miedzi wierzą, że uda się dowieźć komplet punktów.

• Zakotłowało się w polu karnym Miedzi! PO zagraniu Marco Terrazzino Łukasz Zwoliński został zablokowany w "szesnastce'. Jeszcze próbował dobijać, ale został zablokowany! Akcję Lechii przerywa gwizdek sędziego z powodu pozycji spalonej.

• Dusan Kuciak upomniany żółtą kartką za przepychankę z chłopcem podającym piłki.

• ... ale po jego dośrodkowaniu nie udało się stworzyć zagrożenia.

• I gospodarze mają rzut rożny. Piłkę w narożniku ustawia Jens Martin Gammelby...

• Hubert Matynia ruszył lewą stroną. Nie miał wiele miejsca, więc mądrze nabił Kacpra Sezonienkę. Aut na wysokości pola karnego Lechii.

• Po centrze z prawej strony Kamil Zapolnik uderza głową w stronę bramki. Zbyt anemicznie, by sprawić problemy Dusanowi Kuciakowi.

• Jens Martin Gammelby zastępuje Angelo Henriqueza.

• Dośrodkowanie Ilkaya Durmusa nie znajduje adresata w polu karnym Miedzi. Gdańszczanie mają coraz mniej czasu na wyrównanie, a przypomnijmy, że od 31. minuty grają w przewadze jednego zawodnika.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Conrado. Paweł Lenarcik spokojnie łapie piłkę. Nie spieszy się ze wznowieniem gry.

• Angelo Henriquez przejmuje piłkę. Pognał lewą stroną, gdzie nieprzepisowo powstrzymuje go Mario Maloca. Rzut wolny dla gospodarzy, a sędzia Wojciech Myć nie zdecydował się sięgać do kieszonki.

• 4 264 widzów na Stadionie im. Orła Białego w Legnicy

• Christian Clemens zmienia Davida Steca.

• Piłkarze Miedzi radzą sobie bez zarzutu.

• Zablokowany strzał Łukasza Zwolińskiego. Piętnasty (!) korner Lechii.

• Nie ma trzeciego gola dla Miedzi! Maciejowi Śliwie zabrakło centymetrów, by skierować piłkę do siatki po dośrodkowaniu z lewej strony!

• ... a za Rafała Pietrzaka pojawia się Conrado.

• Kacper Sezonienko zmienia Jarosława Kubickiego...

• Ilkay Durmus upomniany żółtą kartką za faul.

• Do bezpańskiej piłki dopada Hubert Matynia, który zdecydował się na strzał z woleja! Trafił w stojącego w świetle bramki Kristersa Tobersa! Gdyby nie on, to najprawdopodobniej Miedź miałaby trzeciego gola w tym meczu!

• Gospodarzom udało się oddalić grę od własnego pola karnego i wywalczyli rzut rożny.

• Jeszcze jedna próba Marco Terrazzino! Tym razem był 25 metrów od bramki. Posłał "spadającego liścia" i pomylił się nieznacznie - musnął spojenie słupka z poprzeczką! Paweł Lenarcik obserwował tor lotu piłki, po czym mógł głęboko udetchnąć!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne gospodarzy. Tam góruje Nemanja Mijusković.

• Marco Terrazzino zdecydował się na centrostrzał z lewej strony boiska! Widział wysuniętego przed bramkę Pawła Lenarcika i chciał to wykorzystać! Ten zdołał się cofnąć i odbić piłkę do boku!

• ... .a za Luciano Narsingha pojawia się Kamil Zapolnik.

• ... Szymon Matuszek pojawia się w miejsce Maxime'a Domingueza...

• Potrójna zmiana w ekipie gospodarzy: Maciej Śliwa zastępuje Olafa Kobackiego...

• Paweł Lenarcik blokuje nogami strzał Macieja Gajosa!

• [WIDEO] GOLE LUCIANO NARSINGHA I MACIEJA GAJOSA

• Żółtą kartką upomniany Kristers Tobers za faul na Olafie Kobackim.

• 3 [b]Dośrodkowania/b] 26

• ... a za Tomasza Neugebauera pojawia się Marco Terrazzino.

• Podwójna zmiana w Lechii: Dominik Piła zastępuje Bassekou Diabate...

• Przerwa w grze. Angelo Henriquez ucierpiał w starciu z rywalem.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenie pod bramką Pawła Lenarcika.

• Jeronimo Cacciaboue przerywa atak Lechii. Goście mają rzut rożny.

• Olaf Kobacki upomniany żółtą kartką za faul.

• Ależ początek drugiej odsłony w Legnicy!

Gospodarze krótko cieszyli się z dwubramkowego prowadzenia! Po dośrodkowaniu Ilkaya Durmusa z prawej strony Maciej Gajos głową pokonuje Pawła Lenarcika!

• LECHIA ŁAPIE KONTAKT! MACIEJ GAJOS!!!

• 16 sekund od wznowienia gry Miedź podwyższa prowadzenie! Pograli w okolicach "szesnastki" Luciano Narsingh i Olaf Kobacki. Po podaniu zwrotnym Holender kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA MIEDZI! LUCIANO NARSINGH!!!

• Piłkarze Miedzi zaczynają drugą połowę!

• Wracamy do Legnicy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Miedzi z Lechią Gdańsk. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze, ale przyjdzie im grać w osłabieniu po czerwonej kartce Santiago Navedy.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Grająca w "dziesiątkę" Miedź Legnica prowadzi z Lechią Gdańsk po golu Santiago Navedy z 5. minuty. W 31. minucie ten sam zawodnik został ukarany czerwoną kartką.

• +2' Nemanja Mijusković "przecina" dośrodkowanie kierowane do Łukasza Zwolińskiego. Sędzia dopatrzył się jeszcze przewinienia napastnika Lechii.

• +1' Dośrodkowanie Rafała Pietrzaka przeciągnięte. Poprawkę Bassekou Diabate pewnie chwyta Paweł Lenarcik.

• Wojciech Myć dolicza 2 minuty do pierwszej połowy.

• 5. minuta: Santiago Naveda strzela bramkę
    31. minuta: Santiago Naveda ukarany czerwoną kartką

• Łukasz Zwoliński na spalonym po podaniu Tomasza Neugebauera.

• Ilkay Durmus nie zdołał uderzyć po dośrodkowaniu. Odbitą piłkę łapie Paweł Lenarcik.

• Maciej Gajos w roli lewoskrzydłowego centruje prawą nogą w pole karne gospodarzy. Ci wybijają na uwolnienie.

• Bassekou Diabate podaje do Ilkaya Durmusa. Jego strzał został jednak zablokowany.

• Miedź - Lechia

• 1 Strzały 8
    • 1 Strzały celne 2
  • Legniczanie mądrze oddalają grę od własnego pola karnego. Teraz muszą racjonalnie zarządzać siłami.

• Paweł Lenarcik paruje strzał Jarosława Kubickiego zza pola karnego!

• Spóźnione wejście Santiago Navedy. Wyprostowaną skosił Davida Steca równo z trawą i gospodarze przez ok. godzinę będą grać w "dziesiątkę".

• SANTIAGO NAVEDA UKARANY CZERWONĄ KARTKĄ!!!

• Wojciech Myć biegnie do monitora VAR! Chce obejrzeć starcie Santiago Navedy z Davidem Stecem!

• Olaf Kobacki dostaje piłkę blisko swojego pola karnego i pognał lewą stroną w stronę "szesnastki" Lechii. Podaje płasko przed bramkę... pod nogi Rafała Pietrzaka.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Ilkaya Durmusa. Lechia ma jednak aut na wysokości pola karnego beniaminka. Zamiast dalekiego wyrzutu piłkarze Tomasza Kaczmarka zdecydowali się na krótkie rozegranie.

• Gorąco w "szesnastce" Miedzi. Ofiarnie rzucają się do blokowania strzałów piłkarzy Lechii. Udało im się przetrwać.

• Hubert Matynia pognał lewą stroną. Pospieszył się z zagraniem w pole karne; piłkę przejmuje Dusan Kuciak.

• Paweł Lenarcik ratuje Miedź przed utratą gola! Bassekou Diabate podaje prostopadle do Łukasza Zwolińskiego, którego strzał paruje bramkarz gospodarzy!

• Niespełna 20 minut gry za nami i piłkarze Tomasza Kaczmarka naciskają. Wywalczyli piąty korner.

• [WIDEO] GOL SANTIAGO NAVEDY

• Carlos Julio Martínez blokuje dośrodkowanie Ilkaya Durmusa. Gdańszczanie nie mają nawet rzutu rożnego.

• Gdańszczanie próbują narzucić swoje tempo gry. Na razie nie są w stanie. Dobrze dysponowani są gospodarze.

• Mocne zagranie do rozpędzonego Bassekou Diabate. Ten nie doszedł do podania. Dodatkowo padł w "szesnastce" Miedzi, ale nie ma mowy o rzucie karnym.

• Angelo Henriquez na spalonym.

• Levent Gulen upomniany żółtą kartką za faul.

• Po dalekim wyrzucie z autu zakotłowało się w polu karnym Lechii. Do bezpańskiej piłki dopada Santiago Naveda, który uderzeniem z woleja posyła piłkę do siatki!

• MIEDŹ NA PROWADZENIU! SANTIAGO NAVEDA!!!

• Z kontrą ruszyli piłkarze Miedzi. Korner po interwencji Jarosława Kubickiego.

• I jeszcze jeden korner. Tym razem z prawej strony. Nie przynosi on zagrożenia.

• Ilkay Durmus przedarł się lewą stroną, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• Wojciech Myć gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Lechia odpoczywała dwa tygodnie z uwagi na grę Lecha Poznań w eliminacjach LKE. Drużyna z Pomorza miała więc więcej czasu na przygotowanie się do meczu, a przerwa może okazać się zbawienna. Było nadto czasu na poukładanie wszystkiego od nowa. Czy jednak dwa tygodnie przerwy wyjdą podopiecznym Tomasza Kaczmarka na plus? Przekonamy się po końcowym gwizdku.

• Przed Miedzią Legnica jednak bardzo trudne zadanie. Miejsce w tabeli Lechii zaburza rzeczywistość, a głodny i rozdrażniony zespół z Gdańska jest zdecydowanym faworytem. Mimo, iż w obozie Lechii nie jest najweselej (opaska kapitana została odebrana Flavio Paixao), na spotkanie z Miedzią drużyna przyjedzie zmobilizowana i nastawiona na zwycięstwo. Mecz beniaminka z pucharowiczem może być starciem Dawida z Goliatem.

• Skład Lechii Gdańsk

• Kluczem będzie koncentracja i gra do końca. Wspólnym mianownikiem porażek są tracone bramki w końcówkach – tak było w meczach z Wisłą Płock i Jagiellonią. Konsekwencja z tyłu i czujność muszą stanowić priorytet jeśli gospodarze mają zamiar liczyć na jakąś zdobycz punktową. Warto dodać, że Miedź nie będzie mogła liczyć na swojego trenera. Z uwagi na obejrzenie czterech żółtych kartek, Wojciech Łobodziński nie będzie mógł instruować swoich podopiecznych z ławki rezerwowych. Szkoleniowiec obejrzy spotkanie z wysokości trybun.

• Skład Miedzi Legnica

• Miedź w Ekstraklasie spotkała się z brutalną weryfikacją. Drużyna z Legnicy jako pierwsza wywalczyła promocję z I ligi do Ekstraklasy i zderzyła się dużym przeskokiem jakościowym. Podopieczni Łobodzińskiego potrzebują punktów jak tlenu i choć nie ma ku temu sygnałów, nieznana jest przyszłość szkoleniowca. Za wcześnie na wyciąganie wniosków, ale ciśnienie w Legnicy jest duże i wygrana byłaby kapitalnym wynikiem dla poprawienia nastrojów i nadzieją na lepsze tygodnie.

Piotr Rzepecki

©Fot. Grzegorz Galasinski/Polskapress

Mecz Miedź Legnica – Lechia Gdańsk ONLINE. W Legnicy spotkają się dwie drużyny, którym w tym sezonie nie idzie. Na pewno nie na taki start liczyli kibice Miedzi i Lechii. Drużyna beniaminka – obok Lecha Poznań – jeszcze nie posmakowała zwycięstwa. Po remisie na inaugurację, przyszły cztery porażki. Lechia Gdańsk natomiast, tylko jeden mecz może uznać za udany – spotkanie w Łodzi i wygraną z Widzewem 3:2. Reszta to bolesne porażki przeplatane jeszcze wtedy z meczami eliminacyjnymi Ligi Konferencji Europy.

Mecz Miedź Legnica – Lechia Gdańsk ONLINE

Przed Miedzią Legnica jednak bardzo trudne zadanie. Miejsce w tabeli Lechii zaburza rzeczywistość, a głodny i rozdrażniony zespół z Gdańska jest zdecydowanym faworytem. Mimo, iż w obozie Lechii nie jest najweselej (opaska kapitana została odebrana Flavio Paixao), na spotkanie z Miedzią drużyna przyjedzie zmobilizowana i nastawiona na zwycięstwo. Mecz baniaminka z pucharowiczem może być starciem Dawida z Goliatem.

Sędzią spotkania będzie Wojciech Myć. Jego asystentami będą Michał Obukowicz i Krzysztof Nejman. Technicznym sędzią będzie Szymon Łężny; za VAR odpowiadać będą Szymon Marciniak i Marek Arys.

Nie zagrają w meczu Miedź Legnica – Lechia Gdańsk:
Miedź: trener Wojciech Łobodziński (Żółte kartki)
Lechia: Nalepa M. (Żółte kartki)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Lechia Gdańsk – Miedź Legnica 2:0 (Ekstaklasa, 10.08.2018)
Miedź Legnica – Lechia Gdańsk 0:0 (Ekstraklasa, 17.12.2018)

Mecz Miedź Legnica – Lechia Gdańsk TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+Sport i Canal+Sport3. Spotkanie również dostępne w Internecie w Canal+Online. Komentuje spotkanie duet Robert Skrzyński – Adam Szała. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!