1

Widzew Łódź

1

• Dziękujemy za śledzenie na naszej relacji i życzymy miłego wieczoru!

• W drugim spotkaniu otwierającym 11. kolejkę Fortuna 1. Ligi Radomiak Radom pokonał na wyjeździe Stomil Olsztyn 1:0.

• Koniec spotkania w Legnicy! Na otwarcie 11. kolejki Fortuna 1. Ligi Miedź Legnica rzutem na taśmę remisuje z Widzewem Łódź 1:1. Wynik chyba wydaje się być zasłużony.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zakotłowało się w polu karnym Widzewa. Najlepiej w tej sytuacji odnalazł się Namanja Milusković, który z najbliższej odległości wpakował piłkę do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!! Miedź Legnica rzutem na taśmę wyrównuje stan meczu po trafieniu Nemanji Miluskovića!

• Do drugiej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej trzy minuty.

• Natomiast za Daniego Pinillosa wchodzi Bartosz Bartkowiak.

• Ostatnie dwie zmiany w zespole Miedzi Legnica. Joan Roman opuszcza boisko, a na nim melduje się Paweł Tupaj

• Kolejna znakomita szansa Widzewa! Dominik Kun wpadł w pole karne Miedzi, oddał mocny strzał, który zatrzymał się na słupku bramki gospodarzy!

• Po akcji gości prawą stroną boiska piłka powędrowała w pole karne Miedzi, gdzie Marcin Garuch wybił ją w okolice pola karnego. Tam przejął ją Filip Becht i oddał precyzyjny strzał, który wpadł tuż przy słupku bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!! Widzew nieoczekiwanie obejmuje prowadzenie po trafieniu Filipa Bechta!

• Żółtą kartką dla odmiany ukarany gracz Widzewa. Filip Becht zbyt ostro zaatakował przeciwnika.

• Merveille Fundambu opuszcza boisko, a w jego miejsce pojawia się Mateusz Możdżeń.

• Marcin Garuch ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Kolejna zmiana w tym spotkaniu. Adrian Purzycki zastępuje Szymona Matuszka.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego dla Widzewa zakotłowało się w polu karnym Miedzi. Jednak żaden z graczy gości nie zdołał dopaść do piłki, by oddać strzał na bramkę.

• Kolejna zmiana w tym spotkaniu. Dominik Kun zastępuje Daniela Mąkę.

• Właśnie Marcin Garuch ruszył lewą stroną boiska, dośrodkował w pole karne Widzewa, gdzie był Jakub Łukowski, ten uderzył głową, ale minimalnie ponad poprzeczką bramki gości.

• Boisko opuszcza David Panka, a w jego miejsce wchodzi Marcin Garuch.

• Zmiana w zespole Widzewa. FIlip Becht pojawił się w miejsce Roberta Prochownika.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony boiska do strzału głową doszedł David Panka, jednak jego uderzenie było zbyt lekkie i Miłosz Mleczko pewnie złapał piłkę.

• Świetna, kombinacyjna akcja gospodarzy. Wydawało się, że mogą zaraz wpaść w pole karne Widzewa, jednak Jean Roman zagrał bardzo niedokładnie do Panki czym zmarnował wysiłek kolegów.

• W drugiej połowy więcej z gry ma drużyna Widzewa. To oni nieco częściej utrzymują się przy piłce, ale na razie nie przekłada się to na wynik spotkania.

• David Panka ruszył prawą stroną boiska, zagrał do środka, gdzie był Kamil Zapolnik. Napastnika Miedzi uprzedził jednak Łukasz Kosakiewicz.

• Dużo fauli w ostatnich minutach, oba zespoły zaostrzyły swoją grę i bardziej skupiają się na przerywaniu akcji rywala niż na kreowaniu własnych.

• Pierwsza żółta kartka dla gracza Widzewa. Ukarany za blokowanie wznowienia gry Mateusz Michalski.

• Damian Tront zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale uderzył ponad bramką gości.

• Znakomita szansa dla Widzewa na objęcie prowadzenia! Po fantastycznym zgraniu Daniela Mąki, sam na sam z bramkarzem Miedzi stanął Merveille Fundambu! Jednak zawodnik Widzewa uderzył wprost w Jędrzeja Grobelnego!

• Początek drugiej części spotkania w Leginicy!

• W przerwie doszło do jednej zmiany w szeregach Miedzi Legnica. Mehdi Lehaire opuścił boisko, a na nim pojawił się Jakub Łukowski.

• Piłkarze Miedzi i Widzewa wrócili już na murawę stadionu w Legnicy, za moment początek drugiej części meczu.

• Na drugą połowę meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części meczu w Legnicy. Niezłe tempo spotkania, jednak pierwsza połowa raczej bez historii.

• Czwarta żółta kartka dla gracza Miedzi! W końcówce pierwszej połowy ukarany David Panka.

• Żółtą kartką za faul w ofensywie ukarany Szymon Matuszek.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez Widzew, na skraju pola karnego przyjął piłkę Daniel Mąka i oddał szybki strzał. Futbolówka minęła słupek bramki gospodarzy o kilka metrów.

• Druga żółta kartka w tym meczu i druga dla gracza Miedzi. Za faul w środku pola ukarany Nemanja Mijusković.

• Widzew stracił piłkę pod własną bramką, ale Miedź również pogubiła się w rozegraniu piłki i do piłki dopadł Mleczko.

• Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego w pole karne Miedzi nie było wielkiego zagrożenia, jednak piłkę sprzed pola karnego zgarnął jeszcze Fundambu, który oddał strzał. Piłka zatrzymała się jednak na jednym z obrońców gospodarzy.

• Dani Pinillos zdecydował się na strzał zza pola karnego, ale piłka po jego uderzeniu powędrowała na aut.

• Wreszcie w odpowiedzi Widzew! Mateusz Michalski wpadł z prawej strony boiska w pole karne Miedzi, zagrał do środka gdzie był Daniel Mąka, jednak jego strzał z najbliższej odległości został zablokowany przez obrońcę rywali!

• Kolejne dośrodkowanie w pole karne Widzewa, tym razem z rzutu wolnego. Jednak teraz Miłosz Mleczko pewnie złapał piłkę.

• Po rzucie rożnym dla Miedzi do strzału głową doszedł Szymon Matuszek, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Joan Roman dwukrotnie próbował dośrodkować w pole karne gości, ale za każdym razem piłka po jego próbie była blokowana.

• David Panka dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne Widzewa, ale zrobił to zbyt słabo i piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy.

• Pierwsza żółta kartka w tym spotkaniu. Za faul w środku pola ukarany Damian Tront.

• Miedź utrzymuje się przy piłce, kontroluje sytuację na boisku, ale nie potrafią przedostać się w pole karne gości, by zagroził Miłoszowi Mieczce.

• Gospodarze mieli rzut rożny, ale po raz kolejny niedokładne dośrodkowanie w pole karne Widzewa.

• Pierwszy raz odgryza się Widzew. Po stracie w środku pola Prochownik zagrał do Fundambu, ten popędził prawą stroną, wstrzelił piłkę w pole karne, gdzie był Daniel Mąka. Ten jednak nie zdołał skierować futbolówki do bramki gospodarzy..

• Kolejna ofensywna akcja gospodarzy. Po kilku szybkich podaniach Miedź przedostała się pod pole karne, tam na strzał zdecydował się Dani Ponillos, jednak jego uderzenie zostało zablokowane.

• Joan Roman zdecydował się na strzał zza pola karnego. Uderzył niecelnie, ale piłka po otarciu się o jednego z graczy Widzewa, wyszła na rzut rożny.

• Mehdi Lehaire dośrodkował z rzutu wolnego, jednak żaden z graczy Miedzi nie zdołał oddać strzału an bramkę gości.

• Pierwsza akcja gospodarzy tego spotkania. David Panka dośrodkował z prawej strony boiska w pole karne Widzewa, gdzie był Kamil Zapolnik. Napastnik Miedzi uderzył głową, jednak przy tym faulował obrońcę rywali i arbiter użył gwizdka.

• Arbiter Artur Aluszyk rozpoczyna mecz!

• Oba zespoły pojawiły się już na murawie stadionu w Legnicy, za moment początek tego spotkania.

• W drugim dzisiejszym spotkaniu Fortuna 1. Ligi Stomil Olsztyn zmierzy się na własnym stadionie z Radomiakiem Radom. Oba mecze będą rozgrywane w tym samym czasie.

• Ławka rezerwowych Miedzi Legnica: Hewelt (Br.), Bartkowiak, Garuch, Łukowski, Pietrowski, Pleśnierowicz, Purzycki, Ślipa, Tupaj.

• Ławka rezerwowych Widzewa Łódź: Reszka (Br.), Becht, Kun, Możdżeń, Nowak, Ojamaa, Pieczek, Rudol.

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły się ze sobą w sezonie 2014/15 również w rozgrywkach 1. Ligi. Wtedy najpierw w Łodzi padł bezbramkowy remis, a na wiosnę w Legnicy zespół Miedzi rozbił Widzew aż 6:1. Wtedy trzy bramki dla Miedzi zdobył Mateusz Szczepaniak, dwie Marcin Garuch i jedną Wojciech Łobodziński. Jedynie Marcin Garuch jest dzisiaj w kadrze meczowej zespołu z Legnicy. Natomiast jedyną bramkę dla Widzewa zdobył Krystian Nowak i jest to także jedyny gracz z tamtego spotkania, który jest dzisiaj w kadrze meczowej Widzewa.

• Ciężko wytypować faworyta tego spotkania. Oba zespoły prezentują nierówną formę. Zarówno Miedzi jak i Widzewowi potrzebne jest dzisiaj zwycięstwo, by rozpocząć marsz w górę tabeli.

• Miedź swoje ostatnie spotkanie rozgrywała dwa tygodnie temu, natomiast Widzew aż trzy tygodnie temu. Wtedy zespół z Legnicy przegrał w Łęcznej z Górnikiem 0:1, natomiast Widzew również na wyjeździe bezbramkowo zremisował z tym samym przeciwnikiem.

• Oba zespoły w tym sezonie wyglądają jak ligowi średniacy. Miedź Legnica z dorobkiem trzynastu punktów zajmuje ósme miejsce w tabeli Fortuna 1. Ligi, natomiast Widzew Łódź z dwoma "oczkami" mniej plasuje się dwie pozycje niżej.

• Witamy serdecznie! W meczu otwierającym 11. kolejkę Fortuna 1. Ligi Miedź Legnica podejmie na własnym stadionie Widzew Łódź. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

DW

miedź widzew transmisja

Miedź Legnica - Widzew Łódź ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻYWO ©Fot. Piotr Krzyzanowski/Polskapresse

Miedź - Widzew ONLINE. W końcu, po długiej pauzie spowodowaną zakażeniami koronawirusem w drużynach, mecze Fortuna 1 Ligi wracają. W piątek o godz. 17:40 Miedź Legnica podejmie łódzki Widzew. Obie drużyny celowały przed rozpoczęciem sezonu w awans do PKO Ekstraklasy, ale na ten moment bliżej zrealizowania celu są legniczanie.

Miedź - Widzew ONLINE

Miedź Legnica ostatni swój mecz rozegrała 25 października. Wówczas przegrała na wyjeździe z Górnikiem Łęczna 0:1. Na zwycięstwo legniczanie czekają od 30 września, bo między tą datą a porażką z Górnikami zdarzyło im się jeszcze trzykrotnie zremisować.
W tym momence Miedź jest na ósmym miejscu w tabeli z dorobkiem 13 punktów. Do miejsca barażowego tracą tylko dwa oczka, ale mają o jeden mecz mniej od szóstej Arki i czwartej Odry, oraz o dwa mecze mniej od będących na podium ŁKS-u i Górnika.

Widzew Łódź słabo rozpoczął obecny sezon Fortuna 1 Liga i przez kilka kolejek płacił frycowe, w ogóle nie punktując. Zespół z Łodzi zdołał jednak ustabilizować formę i regularnie wygrywać swoje mecze. To zaprowadziło jego zawodników do 10. miejsca w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Widzew ma jedno spotkanie do nadrobienia, więc ma jeszcze szansę nawiązać rywalizację z ekipami z miejsc 3-6. Łodzianie dłużej czekali na rozegranie meczu od swoich piątkowych rywali. Ostatnia konfrontacja o punkty to 17 października z Górnikiem Łęczna, która skończyła się bezbramkowym remisem.

Oba zespoły ostatni raz grały ze sobą w sezonie 2014/2015. W pierwszym spotkaniu padł bezbramkowy remis, natomiast wiosną Miedź rozbiła swoich rywali aż 6:1. Trudno spodziewać się takiego scenariusza w najbliższym spotkaniu. Liczymy na wyrównane widowisko.

Miedź - Widzew TRANSMISJA

Mecz Miedź Legnica - Widzew Łódź odbędzie się w piątek 6 listopada o godz. 17:40. Transmisja w Polsacie Sport od godz. 17:30. Internetowy stream online dostępny jest za opłatą pod adresem Ipla.tv.

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.