• Michal Siplak - 3
    • Lawrence Ennali - 3 (Kamil Lukoszek - 3)
    • Lukas Podolski - 4 (Soichiro Kozuki - bez oceny)
    • Sebastian Musiolik - 4 (Piotr Krawczyk - bez oceny)
  • Koniec meczu! Derby Śląska na korzyść Górnika Zabrze, który wygrywa na wyjeździe z Piastem Gliwice! Na dublet Adriana Kapralika i trafienie Lukasa Podolskiego odpowiedział tylko Jorge Felix.

• Michael Ameyaw zdołał dośrodkować z lewej strony w pole karne. Najszybciej przy piłce znalazł się Filipe Nascimento.

• Filipe Nascimento zmienia MVP Derbów Śląska - Adriana Kapralika.

• Tomasz Musiał dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Kontra Piasta w postaci dalekiego zagrania do napastników. Daniel Bielica musiał interweniować na ok. 30. metrze! Na szczęście dla gości - nie pomylił się.

• Do odbitej piłki dopada Damian Rasak, który soczyście uderza z ok. 20 metrów. Został zablokowany.

• Zawodnicy Jana Urbana oddalają grę od własnej połowy. Wywalczyli rzut rożny z prawej strony. Nie spieszą się ze wznowieniem gry.

• ... podobnie i zawodnik Górnika. Obaj nie byli na liście zagrożonych pauzą w następnej kolejce.

• Starcia w parterze Patryka Dziczka z Damianem Rasakiem. Pomocnik Piasta upomniany żółtą kartką...

• Tihomir Kostadinov zmienia Grzegorza Tomasiewicza.

• Arkadiusz Pyrka wrzuca na 14. metr do Jorge Feliksa, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki tuż pod poprzeczką! Wyciągnięty jak struna Daniel Bielica nie sięgnął piłki!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM JORGE FELIX!!!

• ... a za Lukasa Podolskiego melduje się debiutant - Soichiro Kozuki.

• Piotr Krawczyk zmienia Sebastiana Musiolika...

• Damian Kądzior pada na murawę tuż przed linią 16. metra po starciu z Michalem Siplakiem. Gospodarze domagają się odgwizdania przewinienia, ale sędzia Tomasz Musiał nakazuje grać dalej.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• I znowu górą bramkarz Górnika po uderzeniu Michaela Ameyawa! "Wyplutą" piłkę wybija na uwolnienie Rafał Janicki!

• Górne zagranie w "szesnastkę" do Michaela Ameyawa! Ten dobrze "zgasił" piłkę, ale jego strzał odbija wyciągnięty jak struna Daniel Bielica!

• [WIDEO] (DRUGI) GOL KAPRALIKA (2:0) I BOMBA PODOLSKIEGO (3:0)

• ... a za Lawrence'a Ennaliego na murawie jest już Kamil Lukoszek.

• Podwójna zmiana w Górniku: Szymon Czyż wchodzi za Daniego Pacheco...

• Jorge Felix! Hiszpan dopada do piłki w polu karnym, ale jego strzał z ostrego kąta trafia "tylko" w boczną siatkę!

• Rzut wolny dla Piasta. Po wrzutce Damiana Kądziora anemiczny strzał głową nie sprawił problemu Danielowi Bielicy.

• Przyjezdnym ciągle mało i idą za ciosem. Sęk w tym, że ustawiony na "dziewiątce" Adrian Kapralik dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Lukas Podolski huknął lewą nogą ile fabryka dała z ok. 25 metrów! Piłka wpada do siatki pod poprzeczką, nie dając szans Karolowi Szymańskiemu na skuteczną interwencję!

• GOL DLA GÓRNIKA! LUKAS PODOLSKI!!!

• ... a za Miłosza Szczepańskiego melduje się Jorge Felix.

• Aleksandar Vuković reaguje podwójną zmianą: debiutujący w barwach gospodarzy Fabian Piasecki wchodzi za Kamila Wilczka...

• Boris Sekulić wrzuca z prawej strony na dalszy słupek do Damiana Rasaka, który wyskoczył wyżej od rywala i głową zgrywa wzdłuż 5. metra do niepilnowanego Adriana Kapralika. Ten po raz drugi wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA GÓRNIKA! DUBLET ADRIANA KAPRALIKA!!!

• Nie wyszło lewą, to Piast zaatakował prawą stroną, Michal Siplak nie dał się ograć; dodatkowo pozwolił piłce przeturlać się za linię końcową.

• Szeroko ustawiony na lewej stronie Michael Ameyaw nie opanował piłki po zagraniu Grzegorza Tomasiewicza.

• Strzał Damiana Kądziora z dystansu blokuje Rafał Janicki.

• Po centrze z rzutu wolnego Karol Szymański piąstkuje przed pole karne. Dopadł do niej Adrian Kapralik, którego strzał z prawie 25 metrów mija bramkę w nieznacznej odległości!

• Dalekie zagranie Rafała Janickiego na wolne pole do rozpędzonego Lawrence'a Ennaliego. Ten był nieprzepisowo powstrzymywany przez Arkadiusza Pyrkę, który został upomniany żółtą kartką.

• Grzegorz Tomasiewicz podaje prostopadle w pole karne do Michaela Ameyawa, Ten już się składał do uderzenia, gdy piłkę wybił Dominik Szala. Gdyby nie on, to najprawdopodobniej gospodarze doprowadziliby do remisu!

• Mocne dośrodkowanie Damiana Kądziora w "szesnastkę". Daniel Bielica piąstkuje za linię boczną.

• Po chwili Arkadiusz Pyrka przeciągnął centrę z prawej strony. Odważnie ruszyli do ataku piłkarze Aleksandara Vukovicia.

• A teraz na lewej stronie zameldował się Michael Ameyaw. Jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Damian Kądzior widział Daniela Bielicę wysuniętego przed bramkę! Chciał efektownym lobem z linii bocznej pola karnego posłać piłkę za kołnierz bramkarza gości, ale ten zdążył się cofnąć kilka kroków i pewnie interweniować na linii!

• Gospodarze zaczynają drugą odsłonę.

• Na drugą połowę Michael Ameyaw wchodzi za Serhija Krykuna.

• Wracamy do Gliwic, gdzie kończy się przerwa Derbów Śląska między Piastem a Górnikiem Zabrze. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

• 1' Po doliczeniu 1 minuty sędzia Tomasz Musiał zaprasza obie śląskie drużyny na przerwę. Górnik Zabrze prowadzi z Piastem Gliwice po bramce Adriana Kapralika.

• Zupełnie nieudany strzał Serhija Krykuna. Daniel Bielica niespiesznie ustawia piłkę na 5. metrze.

• Damian Kądzior wrzuca z prawego narożnika w okolice bliższego narożnika pola bramkowego. Stamtąd strzelał głową Kamil Wilczek, ale Daniel Bielica nie dał się zaskoczyć!

• Mocne dośrodkowanie Damiana Kądziora z rzutu wolnego. Piłkę za linię końcową wybija Dominik Szala.

• Mocne kopnięcie Michala Siplaka na połowę Piasta. Akurat w ten sektor boiska, gdzie nie było jego kolegów.

• Po chwili Damian Kądzior zameldował się na "dziewiątce" i pada w polu karnym po kontakcie z Michalem Siplakiem. Ten szybko się zebrał i uderza, ale został zablokowany. A dodatkowo wcześniej dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Grzegorz Tomasiewicz dopada w polu karnym do podbitej piłki. Jego strzał wolejem w środek bramki nie sprawił problemu Danielowi Bielicy.

• [WIDEO] 15. MINUTA. GOL ADRIANA KAPRALIKA (0:1)

• Jakub Holubek chciał uruchomić na lewej stronie Serhija Krykuna. Ten nie poradził sobie z defensorami Górnika.

• Lawrence Ennali nie zdążył dośrodkować z lewej strony. Kontrę Grzegorza Tomasiewicza przerywa faulem taktycznym Lukas Podolski. O dziwo nie został upomniany żółtą kartką za to nieprzepisowe zagranie.

• Piast Gliwice - Górnik Zabrze 0:1

• 1 Strzały 4
    • 1 Strzały celne 1
  • Mocne dośrodkowanie Borisa Sekulicia z prawej strony w pole karne. Piłka wypadła z rękawic Karola Szymańskiego, który przypadkowo zderzył się Arielem Mosórem. Na szczęście blisko był Jakub Czerwiński - wybił on na uwolnienie.

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie akcję miał zamknąć Jakub Czerwiński. Ten nie zdążył, więc grę z "piątki" wznawia Daniel Bielica.

• Lawrence Ennali faulował Miłosza Szczepańskiego na prawej stronie. Piłkę ustawia już, bardzo dokładnie, Damian Kądzior.

• Działo się na trybunach

• Starcie Michala Siplaka z Damianem Kądziorem ok. 30 metrów od bramki gości. Sędzia Tomasz Musiał nie sięga do kieszonki; dośrodkowanie Kądziora z rzutu wolnego nie dotarło do "szesnastki" i adresata.

• Lukas Podolski wrzuca z lewej strony w pole karne do Sebastiana Musiolika. W porę zorientował się Ariel Mosór, który uprzedził rywala.

• Miłosz Szczepański pada na murawę tuż przed polem karnym gości. Sędzia nie widział tu przewinienia i nakazuje grać dalej.

• Zabrzanie spokojnie kontrolują spotkanie.

• Dalekie zagranie Rafała Janickiego do koła środkowego, skąd Sebastian Musiolik zgrywa piłkę głową za siebie do rozpędzonego Adriana Kapralika! Ten "zabrał się" z nią w pole karne, by podcinką pokonać Karola Szymańskiego!

• GÓRNIK NA PROWADZENIU! GOL ADRIANA KAPRALIKA!!!

• A teraz Słowak uderza wolejem z "szesnastki". Posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Adrian Kapralik przerywa rajd Serhija Krykuna. Lekkim wejściem barkiem wytrącił rywala z biegu i... jeszcze dał się sfaulować.

• W ostatniej chwili Jakub Holubek blokuje strzał Damiana Rasaka z linii 16. metra. Rzut rożny.

• Serhij Krykun zameldował się na prawym skrzydle. Atak gospodarzy przerywa gwizdek sędziego.

• Zakotłowało się pod bramką Daniela Bielicy po dośrodkowaniu z prawego narożnika. Sytuację wyjaśnił Rafał Janicki wybiciem na uwolnienie!

• Ariel Mosór odważnie rozprowadził atak Piasta środkiem. Rozciągnął grę do lewej strony, gdzie Serhij Krykun - po przełożeniu piłki do prawej nogi - posyła na dalszy słupek. Po rykoszecie ta przekracza linię końcową.

• Szybko grę z rzutu wolnego wznowili piłkarze Jana Urbana. Zabrakło "tylko" dokładnego podania Sebastiana Musiolika do Lawrence'a Ennaliego.

• Przerwa w grze. Adrian Kapralik ucierpiał w starciu z Serhijem Krykunem. Wydaje się, że pierwszy z wymienionych za chwilę będzie w stanie grać dalej.

• Mocne zagranie z głębi pola w "szesnastkę" gości do Damiana Kądziora. Bez problemu poradził sobie obrońca Górnika.

• Na gwizdek Tomasza Musiała spotkanie zaczynają piłkarze Górnika Zabrze!

• Kapitanami są Jakub Czerwiński i Lukas Podolski.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie Derbów Śląska!

• Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie zakończył się bezbramkowym remisem.

• Górnik pożegnał się z Daisuke Yokotą, który przeniósł się do belgijskiego KA Gent. Japończyk jesienią zdobył 1/3 bramek całego zespołu. W jego miejsce zabrzanie sprowadzili innego piłkarza z tego kraju. Nowym podopiecznym Jana Urbana został Sōichirō Kōzuki z niemieckiego Schalke04 Gelsenkirchen. Z wielką niecierpliwością czekamy, jak 23-latek zaprezentuje się na polskich boiskach.

• Skład Górnika Zabrze

• Drużyna Piasta jako jedna z dwóch polskich drużyn - zimę spędziła w Hiszpanii. Tam rozegrała trzy sparingi, z których wygrała dwa. Tuż przed startem ligi, pokonała również Koronę Kielce w meczu towarzyskim. Teraz dobrą dyspozycję zespół będzie chciał przenieść na spotkania w PKO Ekstraklasie. Na pierwszy ogień przyjdzie rywal, który zimą stracił jednego z najważniejszych piłkarzy.

• Skład Piasta Gliwice

• W drugim sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy, która inauguruję drugą część sezonu, Piast Gliwice podejmie Górnika Zabrze. Gliwiczanie jesienią byli znani z tego, że większość swoich spotkań remisowali. W 18 meczach ligowych, zanotowali aż 12 takich rezultatów. Wiosną podopieczni Aleksandara Vuković'a będą chcieli poprawić skuteczność i powalczyć, by więcej spotkań przechylać na swoją korzyść. Ma w tym pomóc sprowadzony z Rakowa Częstochowa Fabian Piasecki.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po dość jednostronnym widowisku w Krakowie, gdzie Cracovia rozbiła Radomiak Radom aż 6:0, przenosimy się do Gliwic na Derby Śląska! Już za 25 minut Piast zmierzy się z Górnikiem Zabrze!

Mecz poprowadzi Tomasz Musial...

Piast - Górnik LIVE! Długie podanie, ostry kąt i jest gol dla gości

Piast - Górnik LIVE! Długie podanie, ostry kąt i jest gol dla gości ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE. W ramach 20. kolejki rozgrywek kibice mogą zobaczyć kilka naprawdę ciekawych spotkań. jednym z nich będzie rywalizacja gliwiczan z zabrzanami. Derbowe spotkanie powinno przynieść wiele emocji. Gdzie oglądać spotkanie Piast Gliwice - Górnik Zabrze na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek w sobotę o 17:30. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Górnik Zabrze ONLINE

W drugim sobotnim meczu 20. kolejki PKO Ekstraklasy, która inauguruję drugą część sezonu, Piast Gliwice podejmie Górnika Zabrze. Gliwiczanie jesienią byli znani z tego, że większość swoich spotkań remisowali.
W 18 meczach ligowych, zanotowali aż 12 takich rezultatów. Wiosną podopieczni Aleksandara Vuković'a będą chcieli poprawić skuteczność i powalczyć, by więcej spotkań przechylać na swoją korzyść. Ma w tym pomóc sprowadzony z Rakowa Częstochowa Fabian Piasecki.

Zabrzanie przez swoim pierwszym oficjalnym meczem w tym roku zajmują 7. miejsce w tabeli. W tej chwili pozycja wydaje się bezpieczna, ale zawirowania jakie mogą się tworzyć w najbliższych tygodniach, być może zakłócą spokój Górnika. Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem byłoby wygranie tego prestiżowego spotkania.

Pierwszy mecz obu drużyn w tym sezonie zakończył się bezbramkowym remisem.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze w TV

Transmisję z meczu Piast - Górnik obejrzymy na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3. Wstęp dwadzieścia minut przed rozpoczęciem gry.

Piast Gliwice - Górnik Zabrze w internecie. Stream online, live

Stream z meczu Piast - Górnik w internecie na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online, a także w Polsat Box Go czy Playerze.