PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE. Bezpośredni pojedynek o utrzymanie. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA NA ŻY‬WO

PKO Ekstraklasa, 32. kolejka
2023-05-13 15:00

Śląsk Wrocław

3

Wisła Płock

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• W przedostatniej kolejce PKO Ekstraklasy Śląsk Wrocław zagra u siebie z Miedzią Legnica, natomiast Wisłą Płock na własnym stadionie podejmie Raków Częstochowa.

• Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Wisła Płock (w skali 1-6):

• Michał Szromnik - 3
    • Patryk Janasik - 3, (Victor Garcia - 3)
    • Łukasz Bejger - 3
    • Daniel Leo Gretarsson - 3
    • Martin Konczkowski - 3
    • Nahuel Leiva - 4, (Adrian Łyszczarz - bez oceny)
    • Michał Rzuchowski - 3
    • Petr Schwarz - 3
    • Piotr Samiec-Talar - 3, (Dennis Jastrzembski - 4)
    • John Yeboah - 4, (Patryk Szwedzik - bez oceny)
    • Erik Exposito - 4

Wisła Płock

• Krzysztof Kamiński - 2
    • Aleksander Pawlak - 3, (Martin Sulek - 3)
    • Steve Kapuadi - 3
    • Jakub Rzeźniczak - 1
    • Jakub Szymański - 3, (Martin Hasek - bez oceny)
    • Piotr Tomasik - 3
    • Filip Lesniak - 2
    • Dominik Furman - 3, (Łukasz Sekulski - 2)
    • Mateusz Szwoch - 2
    • Dawid Kocyła - 2, (Marko Kolar - 2)
    • Bartosz Śpiączka - 4, (Damian Warchoł - 3)
  • Będą jeszcze emocje w tym sezonie PKO Ekstraklasy! Śląsk Wrocław traci już tylko dwa punkty do Wisły Płock i odzyskuje nadzieje na utrzymanie w lidze! Sytuacja dla "Nafciarzy robi się bardzo napięta!

• Koniec meczu na Tarczyński Arena! Śląsk Wrocław wygrywa z Wisłą Płock 3:1!

• Po weryfikacji VAR gol dla Śląska Wrocław został uznany!

• Znakomite prostopadłe podanie Erika Exposito do Dennisa Jastrzembskiego, ten z dużym spokojem precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Dennis Jastrzembski ustala wynik meczu na 3:1!!!

• Ostatnia zmiana w Śląsku Wrocław. Patryk Szwedzik zmienił Johna Yeboaha.

• "Nafciarze" atakują rozpaczliwie. Kolejne zagrania w pole karne Śląska nie tworzą zagrożenia.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Wisła Płock nie potrafi znaleźć sposobu na sforsowanie defensywy gospodarzy. Coraz bliżej zwycięstwa gospodarzy.

• Ostatnia zmiana w Wiśle Płock. Martin Hasek zastąpił Jakuba Szymańskiego.

• Wymuszona zmiana w Śląsku Wrocław. Adrian Łyszczarz zmienił Nahuela Leivę.

• Nahuel Leiva sygnalizuje problemy zdrowotne.

• Kolejna żółta kartka, a ukarany nią Jakub Szymański.

• Nahuel Leiva ukarany żółtą kartką.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne Śląska, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Natomiast Marko Kolar pojawił się w miejsce Dawida Kocyły.

• Kolejna zmiana w Wiśle Płock. Martin Sulek zmienił Aleksandra Pawlaka.

• Dośrodkowanie w pole karne gości, ale tam skutecznie interweniował jeden z obrońców.

• Jakub Rzeźniczak ukarany drugą żółtą kartką i w konsekwencji czerwoną! Musi opuścić boisko!

• Zmiana także w Śląsku Wrocław. Dennis Jastrzembski zastąpił Piotra Samca-Talara.

• Natomiast Łukasz Sekulski zameldował się w miejsce Dominika Furmana.

• Dwie zmiany w Wiśle Płock. Damian Warchoł zmienił Bartosza Śpiączkę

• Dominik Furman oddał strzał z dystansu, ale świetnie interweniował Michał Szromnik!

• Posypały nam się żółte kartki. Teraz Jakub Rzeźniczak z napomnieniem.

• Piotr Samiec-Talar z żółtą kartką.

• Kolejna świetna szansa gospodarzy. Nahuel Leiva minłą rywala, wpadł w pole karne i posłał piłkę w pole bramkowe, jednak tam minimalnie z piłką minął się John Yeboah!

• Kolejna żółta kartka, a ukarany nią Michał Rzuchowski.

• John Yeboah został ukarany żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.

• Erik Exposito zagrał prostopadle do Johna Yeboaha, ten minął rywala, wpadł w pole karne i przegrał pojedynek z bramkarze, ale chwilę później ponownie trafiła do niego piłka, a gracz Śląska sytuacyjnym uderzeniem dał swojej drożynie prowadzenie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! John Yeboah daje prowadzenie Śląskowi Wrocław!!!

• Ruszył z piłką John Yeboah, ale skutecznie w obronie interweniował Steve Kapuadi.

• Znowu Dominik Furman zagrał w pole karne Śląska, tam dopadł do piłki Bartosz Śpiączka i uderzył mocno, ale świetnie interweniował Michał Szromnik!

• Dominik Furman dośrodkował na pole karne gospodarzy, ale żaden z jego kolegów nie przeciął tego zagrania.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• W przerwie zmiana w składzie Śląska Wrocław. Victor Garcia zmienił Patryka Janasika.

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę Tarczyński Arena. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy rywalizacji zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej części spotkania. Do przerwy remis 1:1.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Dominik Furman zagrał w pole karne gospodarzy do Bartosza Śpiączki, ale ten zgrał prosto do rywala.

• Nahuel Leiva teraz dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne gospodarzy, ale tam Daniel Leo Gretarsson uderzył bardzo niecelnie.

• Nahuel Leiva dostał piłkę przed polem karnym gości, zdecydował się na strzał z dystansu i posłał piłkę niemal w samo okienko bramki!!!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nahuel Leiva cudownym trafieniem doprowadza do wyrównania!!!

• Wrocławianie wciąż starają się atakować, ale jak pokazały ostatnie minuty, to goście są znacznie bardziej konkretni w tym meczu.

• Dominik Furman świetnie dośrodkował z rzutu wolnego, piłka trafiła w słupek bramki gospodarzy, dopadł do niej Bartosz Śpiączka i sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Śpiączka otwiera wynik meczu we Wrocławiu!!!

• Bartosz Śpiączka został sfaulowany blisko pola karnego gospodarzy. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Erik Exposito dostał piłkę w polu karnym gości, ale uderzył bardzo niecelnie.

• Kolejna akcja "Nafciarzy". Aleksander Pawlak dośrodkował z prawej strony, ale piłka powędrowała na drugą stronę boiska i wyszła na aut.

• W odpowiedzi Dominik Furman wrzucił w pole karne gospodarzy, ale tam Piotr Tomasik uderzył niecelnie.

• Wrzutka w pole karne gości, ale zupełnie nieudana.

• John Yeboah popędził skrzydłem, wpadł w pole karne Wisły, ale nie zdołał wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Śląsk odebrał piłkę i znowu zaczyna nacierać na bramkę rywala.

• Wrocławianie biorą mały oddech. Goście utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Po raz pierwszy w tym meczu Wisła Płock utrzymuje się przy piłce w okolicach środka boiska.

• Nahuel Leiva znowu spróbował strzału z dystansu, ale świetnie interweniował Krzysztof Kamiński.

• Zakotłowało się w polu karnym "Nafciarzy" po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale ostatecznie nie dopadł do piłki żaden z graczy gospodarzy.

• Martin Konczkowski ucierpiał po starciu we własnym polu karnym.

• Ostry faul w środku pola na graczu gospodarzy, ale na razie sędzia jeszcze nie wyciągnął żółtej kartki.

• Wrocławianie wciąż przy piłce. Na razie "Nafciarze" nie potrafią wyjść niemal z własnego pola karnego.

• Nahuel Leiva zszedł z piłką do środka i oddał strzał z dystansu, ale trafił wprost w obrońcę.

• Śląsk Wrocław stara się od początku przejąć inicjatywę. Gospodarze utrzymują się przy piłce w okolicach linii środkowej.

• Rozpoczynamy starcie wagi ciężkiej!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie Tarczyński Arena we Wrocławiu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się skład Wisły Płock:

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Bartosz Frankowski z Torunia. W tym sezonie ten sędzia prowadził jeden mecz z udziałem "Nafciarzy", który zakończył się remisem ze Stalą Mielec 1:1. Natomiast sędziował też cztery mecze Śląska Wrocław i wrocławianie dwa z tych meczów wygrali, jeden zremisowali i jeden przegrali.

• Jesienne starcie obu drużyn zakończyło się zwycięstwem Śląska Wrocław 2:1 po bramkach Jawa Yeboaha i Patricka Olsena. Dla Wisły Płock jedyną bramkę zdobył Damian Warchoł, ale to nie wystarczyło, by zdobyć chociaż punkt na własnym stadionie.

• Natomiast Wisła Płock była rewelacją jesieni, była w czołówce ligowej tabeli, ale wiosna jest znacznie słabsza. Nawet po fatalnym początku roku i pięciu porażkach z rzędu "Nafciarze" podnieśli się i pięciu meczach udało im się zdobyć osiem punktów. Jednak cztery ostatnie mecze to znowu trzy porażki i tylko jeden bezbramkowy remis ze Stalą Mielec. Dzisiejsze spotkanie może zniweczyć wysiłek z całego sezonu.

• Śląsk Wrocław ostatnie spotkanie wygrał pod koniec lutego z Lechem Poznań. Od tego momentu poniósł pięć ligowych porażek i trzy mecze zremisował. W zeszły weekend wrocławianie zremisowali na wyjeździe z Jagiellonią Białystok dając nadzieję swoim kibicom, że jeszcze będzie po co przyjść na mecz na Tarczyński Arena.

• Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli, ale dzieli je aż pięć punktów różnicy. Śląsk Wrocław jest w strefie spadkowej i jeśli dzisiaj nie wygra meczu z "Nafciarzami" będzie już niemal pewny spadku. Natomiast ewentualna wygrana sprawi, że na sam koniec sezonu zrobi się bardzo gorąco, bo Wisła Płock będzie miała tylko dwa punkty straty nad strefą spadkową, Korona Kielce trzy ""oczka" przewagi nad czerwoną strefą. Radomiak Radom i Zagłębie Lubin mają po tyle samo punktów, co "Złocisto-krwiście", jednak te dwa zespoły swoje spotkania mają wciąż przed sobą.

• Tarczyński Arena gotowy do dzisiejszej rywalizacji, pytanie czy kibice dzisiaj dopiszą, by zmotywować swoich ulubieńców do walki o utrzymanie.

• Witamy serdecznie! Gdyby to spotkanie było rozgrywane w środku sezonu, prawdopodobnie nie będąc fanatykiem jednej z drużyn, mało kto zwróciłby na nie uwagę. Jednak teraz jest to batalia o wysokim ciężarze gatunkowym! Broniący się przed spadkiem Śląsk Wrocław zmierzy się na Tarczyński Arena z wciąż zagrożoną spadkiem Wisłą Płock! Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii
Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE. W sobotę o godzinie 15:00 zawodnicy Śląska rozegrają mecz ostatniej szansy. Tylko zwycięstwo przedłuży ich szanse na pozostanie w grze o utrzymanie. O życie walczą także Nafciarze, którzy sytuują się tuż nad kreską. Sprawdź, gdzie oglądać mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock na żywo w telewizji i internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock ONLINE

Na trzy kolejki przed końcem sezonu Śląsk do miejsca dającego utrzymanie traci pięć punktów. Tak się składa, że pierwszą drużyną nad strefą spadkową jest Wisła Płock. Sytuacja jest więc jasna - właściwie tylko trzy punkty dają nadzieję drużynie trenera Jacka Magiery na pozostanie w grze o utrzymanie. W pozostałych meczach Śląsk zagra jeszcze u siebie z Miedzią Legnica oraz na wyjeździe z Legią Warszawa.

Wisła, to rywal, który leży Śląskowi. Poprzednie trzy mecze wrocławianie wygrali, a na własnym stadionie z ekipą z Płocka przegrali ostatnio w listopadzie 2018 roku (0:3).

Nafciarze w tym roku ugrali ledwie dziewięć punktów. W minionej kolejce bezbramkowo zremisowali u siebie ze Stalą Mielec, a zawodników pożegnały gwizdy. W przeciwieństwie do gospodarzy płocczan urządzi remis. Z kolei wygrana zagwarantuje im ligowy byt. Spadek z ligi byłby niespodziewaną katastrofą, bo jeszcze w połowie sezonu wiślacy zajmowali piątą lokatę.

W pierwszej rundzie Śląsk wygrał w Płocku 2:1 po golach Johna Yeboaha oraz Patricka Olsena. Jedyną bramkę dla Nafciarzy zdobył Damian Warchoł.

We Wrocławiu zagwiżdże sędzia Bartosz Frankowski z Torunia, który będzie miał możliwość skorzystania z systemu VAR obsługiwanego przez Pawła Pskita i Radosława Siejkę.

Jacek Magiera, trener Śląska: - Liczy się tylko i wyłącznie tu i teraz i trzy punkty, które utrzymują drużynę Śląska w grze o pozostanie w ekstraklasie. Dlatego tak na to patrzymy: wszystkie ręce na pokład, jeśli chodzi o to, co mamy najlepszego w szatni, w drużynie. Drużyna jest świadoma powagi sytuacji. Może dobrze się dzieje, że gramy z zespołem, który jest w naszym bliskim zasięgu. Mamy wszystko w swoich rękach, a ewentualne zwycięstwo sprawi, że będziemy tracić do Wisły dwa punkty.

Pavol Stano, trener Wisły Płock: - Czeka nas przeciwnik, który tak samo jest w trudnej sytuacji i uważam, że ten mecz zanosi się na dobry pojedynek. Wierzę w to, bo dobrze się prezentujemy, jesteśmy przygotowani. Najważniejsze to efektywność w polu karnym przeciwnika, która nie może pogorszyć jakości gry w obronie. Nad defensywą pracowaliśmy w ostatnich tygodniach i myślę, że ją poprawiliśmy. Co się tyczy ofensywy, to jesteśmy w stanie kreować sytuacje. Mam nadzieję, że na stadionie Śląska to pokażemy.

Nie zagrają w meczu Śląsk Wrocław - Wisła Płock:

Śląsk: Diogo Verdasca (pauza za żółte kartki), Konrad Poprawa, Patryk Janasik (urazy)

Wisła: Rafał Wolski (pauza za żółte kartki), Tomasz Walczak, Kristian Vallo (urazy).

Mecz Śląsk Wrocław - Wisła Płock TRANSMISJA TV i ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Śląsk - Wisła Płock w Canal+ Sport. Stream w internecie na stronie i w aplikacji Canal+. Mecz skomentuje duet Rafał Dębiński - Remigiusz Jezierski. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Śląsk Wrocław - Wisła Płock CANAL+ Sport