PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. Na...

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. Na horyzoncie nawet puchary. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Jorge Felix - 3
    • Michał Chrapek - 3 (Tom Hateley - bez oceny)
    • Michael Ameyaw - 4 (Alex Sobczyk - bez oceny)
    • Kamil Wilczek - 3 (Gabriel Kirejczyk - 3)

• Filip Lesniak - 3
    • Dominik Furman - 2 (Damian Warchoł - 3)
    • Mateusz Szwoch - 3
    • Rafał Wolski - 3
    • Bartosz Śpiączka - 3 (Marko Kolar - 3)
    • Łukasz Sekulski - 2 (Tomasz Walczak - bez oceny)
  • Koniec meczu! Czwarta z rzędu wygrana Piasta w stosunku (1:0)! Tym razem po Miedzi Legnica, Górniku Zabrze i Śląsku Wrocław zawodnicy Aleksandara Vukovicia pokonują Wisłę Płock! Jedyną bramkę strzelił Michael Ameyaw!

To piąta z rzędu wyjazdowa porażka "Nafciarzy".

• Zagranie przed "szesnastkę" Piasta, gdzie jednak sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie.

• "Żółtko" na koncie Arkadiusza Pyrki za faul za skoszenie Rafała Wolskiego. Na środku boiska piłkę ustawia Bartłomiej Gradecki.

• Alex Sobczyk zmienia Michaela Ameyawa, strzelca jedynej (jak dotąd) bramki w tym meczu .

• Jorge Felix upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Pojedynek biegowy Gabriela Kirejczyka i Piotra Tomasika. Przed polem karnym Wisły szybszy był drugi z wymienionych.

• Tomasz Kwiatkowski dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Przerwa w grze. Skurcze łapią Steve'a Kapuadiego. Konieczna jest interwencja.

• Źle rozegrany stały fragment gry zapoczątkował kontrę gości. Faulem na Tomaszu Walczaku przerwał Ariel Mosór, za co został upomniany żółtą kartką.

• Jeszcze zaatakował lewą stroną Alexandros Katranis. Zablokował go Jakub Rzeźniczak; rzut rożny.

• Grzegorz Tomasiewicz w roli lewoskrzydłowego podaje przed pole karne do Patryka Dziczka. Ten niepotrzebnie "podniósł" piłkę, przez co nie mógł uderzyć w stronę bramki.

• Steve Kapuadi poszedł na przebój lewą stroną. Poradził sobie z jednym rywalem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Wykorzystał to Michael Ameyaw, który "sprytnie" dał się sfaulować.

• Strzał Grzegorza Tomasiewicza mija bramką "Nafciarzy".

• 200. mecz Toma Hateleya w Ekstraklasie

• Tomasz Walczak zmienia Łukasza Sekulskiego.

• Tom Hateley zmienia Michała Chrapka.

• Michael Ameyaw ruszył optymistycznie prawą stroną na trzech rywali. Nie ustał fizycznego pojedynku ze Steve'em Kapuadim; zdaniem sędziego nie było przewinienia Francuza.

• Rafał Wolski biegnie z piłką środkiem. Przed sobą miał Łukasza Sekulskiego i Marko Kolara, ale zdecydował się na zagranie na prawo do Damiana Warchoła. Pomysł był dobry, ale wykonanie już nie.

• Kolejny niecelny strzał Michała Chrapka. Tym razem z pola karnego uderzył dwa metry obok lewego słupka.

• 4 210 widzów w Gliwicach na meczu Piasta z Wisłą Płock.

• Michał Chrapek "łamie" akcję na lewej stronie do środka. Zza linii 16. metra uderza jednak obok bramki.

• ... i wrzuca na bliższy słupek do Jorge Feliksa. Ten nie złożył się odpowiednio do główki.

• Atak gospodarzy prawą stroną przynosi rzut rożny. Alexandros Katranis ustawia piłkę w narożniku...

• Ciekawie zapowiadał się atak zawodników Aleksandara Vukovicia. Zabrakło "tylko" dokładnego podania Arkadiusza Pyrki do Michaela Ameyawa.

• Marko Kolar zmienia Bartosza Śpiączkę,

• Jorge Felix dostaje piłkę na lewej stronie. Zbiega z nią w pole karne, gdzie przewraca się po kontakcie z obrońcą Wisły! Wcześniej jednak Hiszpan był na spalonym! Gdyby nie to, to gospodarze najprawdopodobniej mieliby rzut karny!

• NIE MA GOLA DLA WISŁY PŁOCK!!!

Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego niedokładnie wybijają gospodarze! Do odbitej piłki dopada Łukasz Sekulski! Uderza mocno w stronę lewego rogu, ale bramkarz Piasta zdołał odbić piłkę!

• Dobre dośrodkowanie Greka w pole karne. Stamtąd Patryk Dziczek główkował nad bramką.

• Mateusz Szwoch upomniany żółtą kartką za faul na Alexandrosie Katranisie.

• Gabriel Kirejczyk zmienia Kamila Wilczka.

• Do trzech meczów sztuka?

• "Żółtko" na koncie Kamila Wilczka za faul na Damianie Warchole. Uderzył rywala łokciem w momencie walki o górną piłkę.

• Dobre dośrodkowanie z rzutu rożnego na 7. metr. Damian Warchoł główkuje jednak wysoko nad bramką.

• Filip Lesniak zabrał piłkę Jorge Feliksowi. Hiszpan leżał na murawie, ale sędzia nakazuje grać dalej. Piłkę na lewej stronie dostaje Piotr Tomasik, który wrzuca przed bramkę, skąd na korner wybije Alexandros Katranis.

• Jakub Czerwiński "czyści" w "szesnastce". W ciągu minuty dwukrotnie wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniach z prawej strony.

• Damian Warchoł zmienia Dominika Furmana.

• Gliwiczanie radzą sobie z wrzutką Dominika Furmana.

• Mocne dośrodkowanie Piotra Tomasika w pole karne. Patryk Dziczek wybija za linię końcową.

• Atak Wisły Płock środkiem przynosi Do bramki gospodarzy ok. 35 metrów.

• Słusznie nieuznany gol Piasta. Alexandros Katranis był na spalonym Alexandros Katranis na spalonym

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego nie przynosi zagrożenia pod bramką Bartłomieja Gradeckiego.

• Nie wyszło (do końca) lewą, to Piast zaatakował prawą stroną. Wywalczył rzut rożny.

• Atak lewą stroną Piasta! Alexandros Katranis pognał na obieg i dostaje piłkę. Zagrywa w pole karne, skąd do siatki trafia Michael Ameyaw! Gol nie został uznany z powodu MINIMALNEGO spalonego Greka! Minimalny spalony

• Patryk Dziczek w roli prawoskrzydłowego wrzuca płasko w pole karne. Mateusz Szwoch wybija na uwolnienie.

• Jakub Czerwiński nie tylko oddalił niebezpieczeństwo w swoim polu karnym. Dodatkowo dał się sfaulować.

• Klucz do zwycięstwa (?)

• Ciekawie zapowiadała się akcja gości środkiem. Niedokładne podanie przed "szesnastkę" zapoczątkowało kontrę zawodników Aleksandara Vukovicia. Tutaj brakowało dokładnego zagrania między Grzegorzem Tomasiewiczem a Michaelem Ameyawem.

• Michał Chrapek podaje prostopadle do Jorge Feliksa. Ten przegrał pojedynek z Jakubem Szymańskim; goście wznawiają grę z "piątki".

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Piasta z Wisłą Płock. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą jedną bramką.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Po bramce Michaela Ameyawa Piast Gliwice prowadzi z Wisłą Płock (1:0).

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA PIASTA!!!

Niepewnie interweniował Bartłomiej Gradecki i Kamil Wilczek podszedł do swojej szansy zbyt nonszalancko! Jego strzał z 4 metrów broni młody bramkarza Wisły!!

• Dośrodkowanie na dalszy słupek do Ariela Mosóra, który zgrywa głową przed bramkę. Sędzia dopatrzył się jednak przewinienia młodzieżowca.

• Kolejna akcja Michaela Ameyawa prawą stroną. Tym razem wywalczył rzut rożny. Alexandros Katranis niespiesznie udaje się z piłką do prawego narożnika boiska.

• Alexandros Katranis upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Michael Ameyaw dostaje piłkę na prawej stronie. Miał przed sobą sporo miejsca, więc ruszył w stronę pola karnego "Nafciarzy". I wtedy spanikował - przekładał nogi nad piłką, po czym jego strzał został zablokowany...

• Lewą stroną próbował przedrzeć się Alexandros Katranis. Pojawiło się przy nim dwóch zawodników Wisły, którzy odebrali piłkę.

• Przerwa w grze. Alexandros Katranis wyraźnie "odczuł" trafienie piłką. Grek był lekko zamroczony,, ale nie jest potrzebna pomoc medyczna.

• [WIDEO] 20. MINUTA. GOL MICHAELA AMEYAWA

• Piast Gliwice - Wisła Płock

• 6 Strzały 0
    • 2 Strzały celne 0
  • Frantisek Plach "zabawił się" przed bramką z napastnikiem Wisły. Bramkarz Piasta miał wszystko pod kontrolą, ale i tak było to ryzykowne zachowanie!

• Przewinienie Rafała Wolskiego w środku pola. Nie "idzie" przyjezdnym w dzisiejszym spotkaniu.

• Alexandros Katranis wrzuca w pole karne do Arkadiusza Pyrki. Ten uderza głową anemicznie i daleko od światła bramki.

• Na "rozkładzie" Miedź Legnica, Górnik Zabrze i Śląsk Wrocław

• Grzegorz Tomasiewic widział daleko wysuniętego Bartłomieja Gradackiego i zdecydował się na lob! Bramkarz "Nafciarzy" zdążył się cofnąć przed bramkę, by na raty złapać piłkę!

• NIE MA WĄTPLIWOŚCI - GOL MICHAELA AMEYAWA PO BŁĘDIZE BRAMKARZA Gol Piasta po błędzie Bartłomieja GradeckiegoGol Piasta po błędzie Bartłomieja Gradeckiego

• Szybka akcja gospodarzy przynosi prowadzenie! Wystarczyło kilka podań, by przedostać się na połowę "Nafciarzy". Grzegorz Tomasiewicz podaje w pole karne do Michaela Ameyawa, który uderza w środek bramki. Niepewnie interweniuje Bartłomiej Gradecki, zbijając piłką na słupek tak, że ta przeturlała się całym obwodem za linię bramkową!

• GOL DLA PIASTA! STRZECLEM MICHAEL AMEYAW!!!

• Rzut wolny dla gości z ok. 30 metrów od bramki Piasta. Zagranie Mateusza Szwocha nie znajduje adresata.

• Za krótkie wybicie piłki Bartłomieja Gradeckiego! Piłkę przed polem karnym przejmuje Michał Chrapek, ale podaje niedokładnie na prawą stronę.

• Przerwa w grze. Łukasz Sekulski zderzył się głową ze Steve'em Kapuadim. Na szczęście niegroźnie.

• Strzał Michaela Ameyawa mija bramkę "Nafciarzy". Kwadrans gry za nami, na razie nie było celnych strzałów.

• Przewinienie Flipa Lesniaka w środku pola. Sędzia jeszcze nie sięgnął w tym meczu do kieszonki.

• Michał Chrapek uderza prostym podbiciem dwa metry nad dalszym (prawym) spojeniem. Zupełnie nieudana próba pomocnika Piasta.

• Atak Piasta przynosi rzut wolny. Piłka blisko lewego narożnika pola karnego. Może być groźnie.

• Zdaniem sędziego Grzegorz Tomasiewicz faulował Mateusza Szwocha na skrzydle. Pomocnik Piasta nie był do końca przekonany do tej interpretacji wyrdarzeń.

• Z dośrodkowaniem z prawego narożnika poradzili sobie obrońcy Wisły Płock. Piłkę szybko odzyskał Alexandros Katranis uderza technicznie nad dalszym (lewym) spojeniem!

• Mateusz Szwoch cofnął się, by pomóc odeprzeć atak Michaela Ameyawa. Nie udało mu się "nabić" rywala i zawodnicy Aleksandara Vukovicia mają rzut rożny.

• Wyrównany bilans

• Zakotłowało się w "szesnastce" gości. Ostatecznie Michał Chrapek uderza z pola karnego obok bramki.

• Dobre prostopadłe podanie do Kamila Wilczka. "Przyklejony" do niego Jakub Rzeźniczak nie pozwolił na odwrócenie się z piłką w stronę bramki.

• Grzegorz Tomasiewicz przejmuje piłkę w środku pola. Powalczył o nią jeszcze Jakub Szymański, ale faulował rywala.

• Mocne zagranie na wolne pole do napastników "Nafciarzy". Ariel Mosór nie spanikował przed "szesnastką" - spokojnie zagrał do boku.

• Na gwizdek Tomasza Kwiatkowskiego spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są obrońcy - Jakub Czerwiński i Jakub Rzeźniczak.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej "Nafciarze" wygrali z Piastem po bramce Marko Kolara.

Jak będzie dzisiaj?

• - Jesteśmy pozytywnie podbudowani i mamy nadzieję, że ten nastrój przeniesiemy na kolejny mecz - powiedział z kolei szkoleniowiec Wisły Pavol Stano. - Piast to przede wszystkim jakość. Piłkarze mają dobrą chemię z trenerem Vukovicem. Nie czeka nas łatwy mecz, ale takie wyzwania są zawsze dobre.

• - Matematycznie to nadal po ewentualnym zwycięstwie z Wisłą się nie utrzymamy. Natomiast jestem przekonany po rozmowie z drużyną, że kolejna wygrana da nam poczucie i pewność, że jesteśmy bardzo blisko tego celu jaki sobie postawiliśmy. Uważam, że osiągnięcie 39 punktów będzie wynikiem, który może nie da utrzymania matematycznie, ale da nam względny spokój - powiedział przed meczem trener Piasta Aleksandar Vuković.

• Skład Wisły Płock

• Wisła Płock z kolei to drużyna, która zaimponowała wszystkim kibicom na początku sezonu. To właśnie "Nafciarze" długo plasowali się na pozycji lidera tabeli, a pierwszą porażkę odnieśli dopiero w 7. kolejce - z Widzewem Łódź. Koniec rundy jesiennej, a zwłaszcza początek wiosennej był kiepski, ale włodarze Wisły wytrzymali ciśnienie, trener Pavol Stano ze stanowiskiem się nie pożegnał i przyszły wyniki. W ostatnich 5 meczach Wisła przegrała ledwie raz - w Zabrzu, choć prowadziła 2:0.

• Skład Piasta Gliwice

• Obie drużyny mogą mówić o bardzo udanych ostatnich tygodniach. Piast imponuje passą sześciu meczów bez porażki i trzema kolejnymi wygranymi. Piłkarze z Gliwic zaskakują jeśli idzie o skuteczność w porównaniu z marnymi wynikami w pierwszej rundzie sezonu. Duża rola w tym szkoleniowca Piasta Aleksandara Vukovica, który tchnął w tę drużynę nowe życie, nie dokonując wcale rewolucji transferowej.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Każde "danie główne" poprzedza przystawka. A że dzisiaj tym daniem jest starcie Legii Warszawa z Lechem Poznań (godz. 17:30), to na "rozgrzewkę" mamy aż dwa mecze. Niedzielę z 28. kolejką Ekstraklasy zaczynamy w Gliwicach, gdzie rewelacyjnie spisujący się w ostatnich tygodniach Piast zmierzy się z chimeryczną Wisłą Płock.

Obie drużyny zajmują odpowiednio dziewiąte i ósme miejsce w tabeli z takim samym dorobkiem - 36 punktami. Dzisiejsza wygrana pozwoli awansować nawet na piątą szóstą lokatę ze stratą 2 "oczek" do Warty Poznań.

Spotkanie Piast - Wisła Płock poprowadzi Tomasz Kwiatkowski...

©Arkadiusz Gola

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE. W Gliwicach Piast podejmie Wisłę Płock na rozpoczęcie niedzielnych gier w 28. kolejce Ekstraklasy. Trudno wskazać faworyta. Obie drużyny uzbierały po 36 punktów. Zdecydowanie lepszą wiosnę jednak notuje drużyna gospodarzy, która wydostała się ze strefy spadkowej i przy regularnym punktowaniu może nawet zakończyć sezon na piątej lokacie. Gdzie oglądać mecz Piast Gliwice - Wisła Płock na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE od godziny 12:00 w GOL24.

Piast Gliwice - Wisła Płock ONLINE

Rozjemcą meczu Piast Gliwice - Wisła Płock będzie Tomasz Kwiatkowski, sędzia z Warszawy. Na liniach wspierać go będą Marek Arys i Marcin Lisowski. Sędzią technicznym będzie Sebastian Jarzębak, a za VAR odpowiadać będą Tomasz Musiał oraz Tomasz Listkiewicz.

Przewidywalne składy na mecz Piast Gliwice - Wisła Płock:
Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Jakub Czerwiński, Ariel Mosór, Alexandros Katranis - Michał Chrapek, Grzegorz Tomasiewicz, Michael Ameyaw, Jorge Felix - Gabriel Kirejczyk, Kamil Wilczek.
Wisła: Bartłomiej Gradecki - Jakub Szymański, Steve Kapuadi, Jakub Rzeźniczak - Aleksander Pawlak, Mateusz Szwoch, Dominik Furman, Rafał Wolski, Piotr Tomasik - Łukasz Sekulski, Bartosz Śpiączka.

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Wisła Płock:
Piast: Damian Kądzior, Tomas Huk, Tihomir Kostadinov (urazy).
Wisła: Milan Kvocera, Paweł Chrupałła (urazy).

Mecz Piast Gliwice - Wisła Płock TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport oraz w Canal+ Sport 3. Mecz dostępny również w Internecie w Canal+ Online i Polsat Box Go. W komentarzu usłyszymy duet Marcin Rosłoń - Wojciech Jagoda. Pierwszy gwizdek o godz. 12:30. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 12:00 – zapraszamy!