PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Pożegnać się z kibicami zwycięstwem

• Mariusz Malec - 2
    • Leo Borges - 2 (Luis Mata - bez oceny)
    • Damian Dąbrowski - 2 (Kamil Drygas - bez oceny)
    • Rafał Kurzawa - 2 (Marcel Wędrychowski - bez oceny)
    • Sebastian Kowalczyk - 2 (Wahan Biczachczjan - 2)
    • Michał Kucharczyk - 2 (Jean Carlos Silva - 2)
    • Kamil Grosicki - 3
    • Luka Zahović - 3

Górnik Zabrze:

• Daniel Bielica - 4
    • Kryspin Szcześniak - 4
    • Emil Bergström - 4
    • Aleksander Paluszek - 5 (Paweł Olkowski - bez oceny)
    • Erik Janża - 4
    • Jean Jules Mvondo - 4 (Robin Kamber - bez oceny)
    • Dani Pacheco - 5
    • Norbert Wojtuszek - 4
    • Kanji Okunuki - 4 (Blaz Vrhovec - bez oceny)
    • Lukas Podolski - 6 (Amadej Marosa - bez oceny)
    • Szymon Włodarczyk - 5 (Piotr Krawczyk - 3)
  • Koniec meczu! Pierwsza porażka Pogoni u siebie w tym sezonie. Górnik wygrał bardzo wysoko, a ozdobą było trafienie Podolskiego.

• Próbuje i Biczachczjan, ale obok drugiego słupka.

• Jeszcze straty próbuje zmniejszyć Grosicki, ale kopie obok prawego słupka.

• Górnik gra dzisiaj świetnie. Wynik nie jest dziełem przypadku. Za chwilę padnie Twierdza Szczecin!

• I Kamber za Mvondo.

• Schodzi Podolski, za niego Marosa.

• Drygas za Dąbrowskiego. To ostatnia zmiana w Pogoni.

• Pogoń szuka kontaktowej bramki. Zahović w polu karnym, ale akcję zatrzymuje Szcześniak, czyli piłkarz wypożyczony do Górnika!

• PODOLSKI TRAFIŁ Z WŁASNEJ POŁOWY! KAPITALNA BRAMKA PODSUMOWANIEM WYSTĘPU GÓRNIKA!!!

• GOOOOOOOOOOOL! ALE BRAMKA PODOLSKIEGO! ALE ROZBITA POGOŃ!

• Kartka dla nowego piłkarza Górnika. Ukarany Vrhovec.

• Pojawił się także Wędrychowski za Kurzawę.

• Mata w miejsce Borgesa.

• Zszedł też Okunuki, wszedł Vrhovec.

• Olkowski za Paluszka.

• - Torcida, Torcida! - krzyczy sektor gości.

• Czwarty gol Górnika, ale odwołany! Był spalony po podaniu do autora strzału, czyli Krawczyka.

• Jeszcze jedna próba Podolskiego, ale obok bramki. Schodzi Włodarczyk. Za niego Krawczyk.

• Bielica w objęciach chyba pięciu kolegów! Świetna interwencja po strzale. Próbował chyba Dąbrowski.

• Borges dostał kartkę za ostry faul.

• I jeszcze Biczachczjan za Kowalczyka.

• Carlos Silva za Kucharczyka.

• Niesamowite minuty Górnika! Włodarczyk trafia po raz siódmy w sezonie, a to przecież młodzieżowiec. Uderzył po długim słupku, gdy wyszedł na czystą pozycję.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Co za show Górnika! Włodarczyk na 3:1 po asyście Podolskiego.

• okunuki

• Znakomite podanie od Pacheco, Okunuki mija w polu karnym Klebaniuka i ze spokojem odzyskuje prowadzenie. Udział w akcji miał też Podolski!

• GOOOOOOOOOOOOOL! Teraz nie ma już wątpliwości! Okunuki na 2:1 dla Górnika!

• Janża trzyma się za głowę! Klebaniuk świetnie obronił jego próbę. To mogła być bramka na 2:1 dla Górnika.

• Na spalonym złapany Podolski. Szukał gry przy linii bocznej.

• Gospodarze cierpliwie budują atak. Mają dużo czasu, by ustalić wynik.

• Tym razem od środka zaczęła Pogoń.

• Zdaje się, że obie drużyny bez zmian w składach.

• Sędzia zakończył połowę po doliczonej minucie. Na razie bramkowy remis. Jesteśmy świadkami atrakcyjnego widowiska.

• Tym razem wykładał Zahović. Uderzenie Kowalczyka zupełnie nieudane.

• No i mieliśmy rację, że Pogoń jest w stanie wyrównać przed przerwą. Klepka Kowalczyka z Grosickim w polu karnym, wreszcie Grosik oddaje do Zahovicia, który strzela trzeciego gola w sezonie.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! ZAHOVIĆ na 1:1!

• Szcześniak główkuje nad poprzeczką.

• Mvondo ostro potraktował Kurzawę. Nie ma kartki.

• podolski

• Grosicki nie zdążył dobiec do piłki przed linią końcową. Tymczasem jeden z obrońców Górnika został uderzony w krtań. To Wojtuszek.

• Wreszcie groźnie za sprawą Pogoni! Grosicki "wpuszcza" Borgesa w pole karne, ten oddaje strzał przy bliższym słupku, ale Bielica dobrze odbija piłkę.

• - Pogoń gola! - skanduje publiczność.

• Jedna trzecia meczu za nami. Mamy wrażenie, że padnie tu jeszcze trochę bramek. Pogoń nastawiona na wyrównanie przed przerwą.

• Złe rozwiązanie Janży. Szukał zawodnika na dalszym słupku, zamiast odegrać do lepiej i bliżej ustawionego Włodarczyka.

• Druga próba Podolskiego - lepsza, ale też niecelna.

• Mogło, w zasadzie powinno być 2:0! Okunuki wystawił Podolskiemu, ale ten uderzył jak nie on - słabo, obok bramki.

• Sytuacyjny strzał Grosickiego. Piłka wyraźnie mija prawy słupek.

• Wolej Kowalczyka. Napiszmy najłagodniej jak się da: nieudany.

• Janża przerywa akcję Bartkowskiego. Róg dla Pogoni. Górnik na razie ostrożny w defensywie. Kasuje co się da.

• Kucharczyk powstrzymany przy linii bocznej. Wzmaga się doping.

• Klebaniuk wychodzi na czternasty metr, by uprzedzić Włodarczyka. Dobre wyjście.

• Pogoń przejęła inicjatywę. Długo rozgrywa.

• Kartka dla Zahovicia za faul na Paluszku.

• Bardzo ciekawe rozegranie rożnego przez Pogoń. Kurzawa płasko wystawia piłkę Dąbrowskiemu, lecz ten kopie nieczysto.

• Miłym dla oka jest widok "nabitych" sektorów". Wolne jedynie pojedyncze miejsca.

• Kompletnie nieudany strzał Borgesa.

• pogoń

• Pacheco ma dużo miejsca! Próbuje lobu. Klebaniuk kontrolował tor lotu, piłka ostatecznie spadła za poprzeczkę.

• Drugi raz Pogoń szuka Kucharczyka prostopadłym zagraniem. Tym razem szybszy Bielica.

• To ostatni mecz sędziego Kwiatkowskiego przed wylotem do Kataru. Na mundialu będzie odpowiadać wyłącznie za obsługę VAR-u.

• Pacheco wrzuca, Paluszek w swoim stylu kończy głową w polu karnym. To trzeci gol stopera w tym sezonie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOL! PALUSZEK NA 1:0 dla GÓRNIKA!

• Włodarczyk główkuje, piłka odbiła się od rywala i spada na siatkę za poprzeczką. Róg dla Górnika.

• Długa piłka od Dąbrowskiego w kierunku Kucharczyka. W porę interweniuje Bergström do spółki z Bielicą.

• W ataku pozycyjnym Pogoń. Wcześniej Górnik zagościł pod jej bramką, ale Okunuki dokonał złego wyboru, zakończonego stratą piłki.

• Kibice odpalili pirotechnikę, ale póki co widoczność boiska jest niezła. Sędzia nie przerwał gry.

• No i ruszyli. Od środka zaczęli przyjezdni.

• pogoń

• Piłkarze wyszli na murawę przy spektaklu świetlnym. Pogoń w strojach bordowo-granatowych, Górnik na biało.

• W kadrze Górnika brakuje zwłaszcza Jensena i wcześniej kontuzjowanego Janickiego.

• Ławka rezerwowych Górnika: Broll, Vrhovec, Olkowski, Marosa, Dadok, Szymański, Kamber, Cholewiak, Krawczyk.

• Ławka rezerwowych Pogoni: Stipica, Stolarski, Mata, Gorgon, Drygas, Wędrychowski, Biczachczjan, Fornalczyk, Carlos Silva.

• Poza kadrą meczową Pogoni przede wszystkim Zech i Almqvist.

• Dziś po bardzo długim czasie na ławkę Pogoni wrócił Gorgon. Austriak ostatni mecz w ekstraklasie zaliczył w sierpniu, ale... zeszłego roku.

• Ostatnio Górnik potrafił rozbić rewelacyjnego beniaminka, czyli Widzew Łódź. Wbił mu trzy bramki, samemu nie tracąc żadnej. Za Pogonią wyjazdowe zwycięstwo z Miedzią (4:2). Hat-trickiem popisał się Kowalczyk.

• Pogoń walczy o utrzymanie miejsca na podium, Górnik po przełamaniu chce osiąść w środku tabeli. Zapowiada się niezły mecz przy wysokiej frekwencji.

©Lucyna Nenow / Polska Press

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE. W sobotę "Portowcy" zagrają ostatni w tym roku ligowy mecz na stadionie przy Twardowskiego i potrzebują kompletu punktów, by nie wypaść z podium. Z Górnikiem nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Zabrzanie przystąpią do starcia w Szczecinie opromienieni efektownym zwycięstwem nad Widzewem Łódź. Gdzie oglądać mecz Pogoń - Górnik na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE od 17:30 w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze ONLINE

Zespół ze Szczecina zajmuje trzecie miejsce w tabeli z dorobkiem 26 punktów. Górnik zgromadził dziewięć "oczek" mniej i plasuje się na trzynastej lokacie. W zeszłej kolejce wygrał 3:0 z rewelacyjnie spisującym się Widzewem Łódź. Z kolei Pogoń w Legnicy pokonała 4:2 najsłabszą w lidze Miedź.

- Górnik ostatni mecz wygrał w świetnym stylu, ma w swoim składzie Podolskiego. To drużyna, która będzie dla nas wyzwaniem. Jak zwykle skupiamy się jednak na sobie. Naszym celem jest to, aby dać z siebie wszystko przez pełne 90 minut. Nie możemy tracić goli w tak banalny sposób, jak miało to miejsce w poprzednich meczach - zaznaczył przed spotkaniem trener Jens Gustafsson.

Na Stadionie im. Floriana Krygiera zabrzanom w ostatnim czasie nie idzie. Ostatnie zwycięstwo? We wrześniu 2017 roku, gdy trenerem Górnika był jeszcze Marcin Brosz, a w drużynie występowali Igor Angulo, Szymon Żurkowski czy Rafał Kurzawa, który obecnie broni granatowo-bordowych barw.

Szkoleniowiec Pogoni nie będzie mógł wystawić optymalnego składu. Poza kadrą meczową znajdą się Pontus Almqvist czy Kacper Smoliński, a pod znakiem zapytania stoi występ Benedikta Zecha oraz Damiana Dąbrowskiego. Gotowi do gry są za to Kamil Grosicki i Lukas Podolski, a kibice już ostrzą sobie zęby na pojedynek zawodników z najbardziej okazałym CV w polskiej lidze.

Spotkanie poprowadzi sędzia Tomasz Kwiatkowski z Warszawy. Za system VAR odpowiadać będą Bartosz Frankowski oraz Jakub Winkler.

Nie zagrają w meczu Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze:
Pogoń Szczecin: Pontus Almqvist, Kacper Smoliński, Kacper Kostorz, Stanisław Wawrzynowicz (urazy)
Górnik Zabrze: Rafał Janicki (uraz)

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Górnik Zabrze - Pogoń Szczecin (Ekstraklasa, 12.12.2021)
Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze 2:0 (Ekstraklasa, 25.07.2021)

Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Pogoń - Górnik w Canal+ Sport. Spotkanie w TVP skomentują Piotr Glamowski, Maciej Murawski. W internecie mecz w aplikacji Canal+ Online. Relacja LIVE z meczu od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!

17:30 Pogoń Szczecin - Górnik Zabrze transmisja