Mecz Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów online. "Niebiescy"...

Mecz Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów online. "Niebiescy" jeszcze powalczą o utrzymanie? Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Leonardo Koutris - 4
    • Wahan Biczachczjan - 4 (Marcel Wędrychowski - 4)
    • Alexander Gorgon - 3 (Joao Gamboa - 4)
    • Fredrik Ulvestad - 4
    • Adrian Przyborek - 4
    • Kamil Grosicki - 4 (Olaf Korczakowski - 3)
    • Efthymis Koulouris - 6 (Patryk Paryzek - 3)

• Michał Buchalik - 2
    • Josema - 3 (Maciej Sadlok - 3)
    • Szymon Szymański - 2
    • Patryk Stępiński - 2
    • Łukasz Moneta - 3 (Filip Wilak - 3)
    • Patryk Sikora - 3
    • Filip Starzyński - 2 (Bartłomiej Barański - 3)
    • Tomasz Wójtowicz - 3
    • Mateusz Bartolewski - 2
    • Daniel Szczepan - 2 (Mike Huras - 3)
    • Soma Novothny - 3 (Tomasz Foszmańczyk - bez oceny)
  • +2' Koniec meczu! Pogoń Szczecin zagrała na "piątkę", pokonując przed własną publicznością Ruch Chorzów aż 5:0.

29. kolejka PKO Ekstraklasy

• Pogoń Szczcecin - Piast Gliwice (sobota 20 kwietnia, godz. 15)
    • Ruch Chorzów - Widzew Łódź (sobota 20 kwietnia, godz. 17:30)
  • +1' Dośrodkowanie Tomasza Wójtowicza nie znalazło adresata.

• Jarosław Przybył dolicza co najmniej 2 minuty do drugiej połowy.

• Maciej Sadlok upomniany żółtą kartką za faul.

• Ciężki wieczór dla Ruchu i jego trenera... Janusz Niedźwiedź

• Atak Pogoni lewą stroną przynosi rzut rożny. Dośrodkowanie nie przynosi zagrożenia.

• Maciej Sadlok podłączył się do akcji ofensywnej. Zbiega z piłką z lewej strony do prawej nogi, ale jego strzał nie sprawił problemu bramkarzowi.

• Mike Huras podaje za mocno na prawą stronę do Tomasza Wójtowicza. Ciekawie zapowiadająca się akcja gości spaliła na panewce.

• Odrobinę za mocne podanie Marcela Wędrychowskiego do wbiegającego w "szesnastkę" Linusa Wahlqvista. Michał Buchali wznawia grę z "piątki".

• Nieatakowany Leo Borges ruszył odważnie środkiem. Jego strzał mija bramkę "Niebieskich" w bezpiecznej odległości.

• Maszyna Jensa Gustafssona

• Mike Huras ruszył z piłką środkiem. Nie miał za bardzo z kim grać, podał też niedokładnie.

• Soma Novothny kończy występ w dzisiejszym meczu. Zmienia go Tomasz Foszmańczyk, który przejmuje opaskę kapitana.

• 18 931 widzów w Szczecinie na meczu Pogoni z Ruchem Chorzów.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Na prawej stronie pograli Marcel Wędrychowski i Linus Wahlqvist. Szweda w polu karnym powstrzymuje Maciej Sadlok wybiciem na rzut rożny.

• ... a za żegnanego gromkimi brawami Kamila Grosickiego pojawia się Olaf Korczakowski.

• Podwójna zmiana w Pogoni: Benedikt Zech wchodzi za Mariusza Malce...

• ... a za Josemę melduje się Maciej Sadlok.

• [WIDEO] 47' EFTHYMIS KOULOURIS PO RAZ PIERWSZY (3:0)

[WIDEO] 54' I 59' EFTHYMIS KOULOURIS (4:0, 5:0)

• Mike Huras zmienia Daniela Szczepana...

• To powinien być gol dla Pogoni!!!

Kamil Grosicki wykłada piłkę w polu karnym Patrykowi Paryzkowi, ale ten uderza nad poprzeczką!

• Nieudany strzał Tomasza Wójtowicza głową. Pomylił się dość wyraźnie.

• ... a Patryk Pazyrek melduje się na boisku za Efthymisa Kouloutisa.

• Podwójna zmiana w Pogoni: Marcel Wędrychowski pojawia się za Wahana Biczachczjana...

• Filip Wilak uderza z dystansu obok bramki Pogoni.

• ... a za Łukasza Monetę melduje się Filip Wilak.

• Bartłomiej Barański zmienia Filipa Starzyńskiego...

• 3 gole w 12 minut! Hattrick Efthymisa Koulourisa

• Trzy gole greckiego napastnika w 12 minut!!!

Leonardo Koutris dokładnie wrzuca z lewej strony na 5. metr do rodaka, który uderzeniem głową puszcza piłkę w kozioł tak, że wpada do siatki przy prawym słupku!

• HATTRICK EFTHYMISA KOULOURISA!!!

• Kamil Grosicki chciał prostopadłym podaniem uruchomić Leonardo Koutrisa. W porę zorientowała się obrona Ruchu.

• Kamil Grosicki ruszył odważnie lewą stroną Za mocno wypuścił sobie piłkę, która przekroczyła linię końcową.

• Wysokie dośrodkowanie w "szesnastkę". gdzie bez problemu radzi sobie Valentin Cojocaru. Spokojnie łapie piłkę.

• Lekko przybici chorzowianie próbują coś zdziałać "z przodu". Wywalczyli rzut wolny.

• Linus Wahlqvist przejmuje piłkę na prawej stronie i ruszył w pole karne Ruchu. Podaje płasko na 11. metr do Ethymisa Koulourisa, który w pierwszym kontakcie przejął piłkę, a w drugim uderzył w stronę bramki. Tor lotu zmienił jeszcze Patryk Stępiński, ale ostatecznie futbolówka znalazła się w siatce!

• DUBLET EFTHYMISA KOULOURISA!!!

• Wahan Biczachczjan w roli prawoskrzydłowego wykłada płasko przed pole karne do Kamila Grosickiego. Zabrakło strzału.

• Cięte dośrodkowanie przed pole karne do Wahana Biczachczjana, który składał się do strzału. Piłka długo leciała, z czego skorzystali goście. Ormianin uniemożliwił faulem kontrę "Niebieskich".

• A gospodarze idą za ciosem. Wywalczyli rzut rożny po akcji lewą stroną.

• Po strzelonej bramce Efthymis Koulouris trzymał koszulkę Rafała Kurzawy, który z powodu kontuzji nie zagra już w tym sezonie. Poczynania kolegów ogląda z trybun Rafał Kurzawa

• Dokładny przerzut na prawa stroną do Wahana Biczachczjana. Ten nieatakowany ruszył po linii, by z ok. narożnika pola karnego zagrać płasko na bliższy słupek. Tam obrońcę Ruchu wyprzedził Efthymis Koulouris, który uderzeniem bez przyjęcia "pod ladę" wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM EFTHYMIS KOULOURIS!!!

• Druga połowa rozpoczęta! Ruch przystępuje do niej w niezmienionej "jedenastce".

• Joao Gamboa wychodzi na drugą połowę za Alexandra Gorgona.

• Wracamy do Szczecina, gdzie kończy się przerwa w meczu Pogoni z Ruchem Chorzów. Po pierwszej połowie gospodarze prowadza po trafieniach Mateusza Bartolewskiego (samob.) i Adriana Przyborka.

Co nas czeka po zmianie stron?

• To idzie młodość

• Weszliśmy w mecz bardzo dobrze. Bramka już na samym początku, [a wtedy] zawsze się dużo łatwiej gra. Co do poprawy? Stwarzamy sobie tę sytuacje, jest OK, ale myślę, że w "budowaniu" moglibyśmy coś poprawić. Wynik jest dobry 2:0, ale musimy wyjść na drugą połowę i musimy po prostu grać to samo: przeważać na boisku i udowodnić to bramkami.
    - Wiadomo, że uderzenie może się wydawać, że jest bardzo ładne, chociaż nie chodziło mi o to. No, ale wpadło! W końcu mam tą pierwszą bramkę [w Ekstraklasie] i oby tak dalej

. - powiedział w przerwie Adrian Przyborek, pomocnik Pogoni Szczecin.

• +3' Koniec pierwszej połowy. Pogoń Szczecin prowadzi z Ruchem Chorzów (2:0). Bramki strzelili Mateusz Bartolewski (samob.) i Adrian Przyborek.

• +2' Soma Novothny uderza z pola karnego obok bramki Pogoni.

• +1' Fredrik Ulvestad uderza z pola karnego nieznacznie obok dalszego rogu. Wydawało się, że jeszcze po drodze był rykoszet od Patryka Sikory. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Michał Buchalik.

• Jarosław Przybył dolicza co najmniej 2 minuty do pierwszej połowy.

• [WIDEO] 35' GOL ADRIANA PRZYBORKA (2:0)

• Po dośrodkowaniu Filipa Starzyńskiego z rzutu rożnego Daniel Szczepan główkuje wysoko nad bramką.

• Szymon Szymański był blisko wpisania się na listę strzelców! Jego atomowe uderzenie prostym podbiciem zbija bramkarz Pogoni na rzut rożny!

• Efthymis Koulouris uderza płasko zza linii 16. metra w stronę prawego rogu! Michał Buchali broni!

• Leo Borges w ostatniej chwili wślizgiem blokuje strzał Łukasza Monety z pola karnego! Gdyby nie ta interwencja, to najprawdopodobniej goście cieszyliby się z bramki kontaktowej!

• Gdyby został na własnej połowie... Efthymis Koulouris na spalonym

• Mocne wybicie Valentina Cojocaru do Efthymisa Koulourisa, który na przedpolu "objechał" Michała Buchalika, by z ok. 18 metrów uderzyć do pustej bramki! Sęk w tym, że Grek był na minimalnym spalonym! W kluczowym momencie był za linią środkową!!!

• Z tej pozycji Michała Buchalika przelobował Adrian Przyborek Adrian Przyborek

• Premierowe trafienie młodzieżowca w Ekstraklasie! Ale za to jakie!!!

Kamil Grosicki posyła piłkę z prawego narożnika w okolice bliższego słupka, który sprytnie podbił futbolówkę tak, że ta lobuje Michała Buchalika i wpada do siatki!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM ADRIAN PRZYBOREK

• Michał Buchalik na wślizgu wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając rozpędzonego Linusa Wahlqvista.

• Dośrodkowanie Tomasza Wójtowicza straciło na impecie. Piłkę na wysokości bliższego słupka spokojnie łapie Valentin Cojocaru.

• Po chwili Patryk Sikora uderza z dystansu wysoko nad bramką

• Mocne dośrodkowanie Tomasza Wójtowicza w pole karne. Leo Borges wyskoczył najwyżej.

• Przytomna interwencja Valentina Cojocaru. Łapie piłkę w polu bramkowym, uprzedzając Somę Novothny'ego.

• Ostre starcie Daniela Szczepana z Leo Borgesem. O dziwo obrońca Pogoni nie został upomniany żółtą kartką za wejście w nogi rywala.

• Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów 1:0

• 3 Strzały 4
    • 0 Strzały celne 0
  • Goście w komplecie na murawie. Filip Starzyński może grać.

• Filip Starzyński

• Przerwa w grze. Filip Starzyński zgłasza uraz. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego. "Figo" musi na moment opuścić boisko.

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Ruchu.

• Josema upomniany żółtą kartką. Biegł za Wahanem Biczachczjanem, trzymając go za rękę, aż Ormianin padł na murawę.

• Valentin Cojocaru zwlekał z wybiciem piłki. Ruszył na niego Soma Novothny, który wykonał wślizg tuż obok rumuńskiego bramkarza. Ten w wyniku "podmuchu wiatru" upadł na murawę. Soma Novothny i Valentin Cojocaru

• Odważna próba Łukasza Monety z ok. 30 metrów. Piłka poszybowała metr-półtora obok prawego słupka.

• Valentin Cojocacu podaje podcinką na lewa stronę do Mariusza Malca. Ten nie ruszył do piłki. Chorzowianie najpierw zyskali aut, a po chwili korner.

• Przerwa w grze. Patryk Sikora niefortunnie upadł po dośrodkowaniu Kamila Grosickiego. Dodatkowo przypadkowo wpadł na niego Josema.

Wydaje się, że kapitan "Niebieskich" będzie w stanie grać dalej.

• Tomasz Wójtowicz nie dysponuje taką szybkością, by opanować piłkę na prawej stronie. Zdecydowanie za dużo siły w podanie włożył Patryk Sikora.

• Nieatakowany Leo Borges ruszył z futbolówką środkiem. Gdyby zagrał odrobinę mocniej po linii do Fredrika Ulvesatada, to "Portowcy" mogliby wycisnąć z tej akcji zdecydowanie więcej.

• Mocne przerzut na lewą flankę do Łukasza Monety. Ten zdołał zagrać "świecę" przed bramkę już zza linii końcowej.

• [WIDEO] 2' SAMOBÓJ MATEUSZA BARTOLEWSKIEGO (1:0)

• Alexander Gordon dopada w kole środkowym do bezpańskiej piłki. Podaje z powietrza niedokładnie na lewą stronę do Leonardo Koutrisa.

• Kamil Grosicki miał teraz sporo miejsca na lewej stornie. Podholował kilkanaście metrów, po czym wrzuca w "szesnastkę" poza zasięgiem greckiego napastnika Pogoni.

• W odpowiedzi Daniel Szczepan podaje na lewą stronę, gdzie był Łukasz Moneta. Ten nie poradził sobie z Leo Borgesem.

• Adrian Przyborek chciał uruchomić podaniem Efthymisa Koulourisa. Młodzieżowiec zagrał jednak niedokładnie.

• Kolejny stały fragment gry gości. Bez problemu poradzili sobie szczecinianie.

• Pierwsza akcja gospodarzy na początku spotkania daje prowadzenie!

• Rzut wolny dla Ruchu z lewej strony. Po wrzutce Mateusza Bartolewskiego anemiczny strzał nie sprawił problemu Valentinowi Cojocaru.

• Piłkarze Jensa Gustafssona ruszyli za ciosem! Efthymis Koulouris "łamie" akcję z prawej strony do środka i uderza technicznie (lewą nogą) w stronę dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie!

• Przechwyt gospodarzy na lewej stronie. Kamil Grosicki przebiegł z piłką po linii, po czym podaje do środka, gdzie Fredrik Ulvestad rozciąga grę na prawo do Adriana Przyborka. Ten prostopadłym podaniem uruchomił LInusa Wahlqvista, a Szwed w stylu Łukasza Piszczka wycofuje płasko w pole karne. Akcję chciał przerwać Mateusz Bartolewski, ale uczynił to niefortunnie - na wślizgu skierował piłkę od siatki przy bliższym słupku, obok bezradnego Michała Buchalika!

• CO ZA PECH MATEUSZA BARTOLEWSKIEGO! SAMOBÓJ!!!

• Szybki przechwyt beniaminka i od razu podanie do Somy Novothny'ego. Ten przyjmuje piłkę przed linią 16. metra, po czym podaje do Łukasza Monety. Jego strzał mija bramkę "Portowców" w bezpiecznej odległości.

• Na gwizdek Jarosława Przybyła spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Ruchu Chorzów!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Kapitanami są Kamil Grosicki i Patryk Sikora.

• W rundzie jesiennej Pogoń bez problemu pokonała beniaminka (3:0). Na listę strzelców wpisali się Fredrik Ulvestad, Kamil Grosicki i Maciej Sadlok (samob.).

Jak będzie dzisiaj?

• Co łączy oba kluby? Między innymi Dante Stipica, czyli bramkarz, który został wypożyczony z Pogoni Szczecin do Ruchu Chorzów. Nadal nie wiemy, czy golkiper w piątek wystąpi. - W związku z tym ewentualny występ bramkarza w wiosennym meczu przeciwko Portowcom aktywuje konieczność opłacenia przez Ruch Chorzów uzgodnionej przez obie strony dodatkowej opłaty - zakomunikował w styczniu szczeciński klub.

• Skład Ruchu Chorzów

• Ruch Chorzów znajduje się w strefie spadkowej, ale nadal może walczyć o utrzymanie w Ekstraklasie. Obecnie "Niebiescy" są na 17. miejscu z dorobkiem 20 punktów. Do Korony Kielce, która na razie jest bezpieczna, brakuje im siedmiu punktów. Margines błędu jest bardzo mały, dlatego trzeba zdobywać "oczka" nawet z tak mocnymi zespołami jak Pogoń Szczecin.

• Skład Pogoni Szczecin

• Pogoń Szczecin ma minimalne szanse na podium Ekstraklasy, dlatego "Portowcy" z pewnością w pełni skupią się na finale Pucharu Polski z Wisłą Kraków. Wygrana zagwarantuje podopiecznym trenera Gustafssona cenny puchar, ale także możliwość gry w eliminacjach Ligi Europy. W meczach Ekstraklasy można więc testować zawodników rezerwowych i młodszych.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• SuperPiątek w 29. kolejce PKO Ekstraklasy trwa w najlepsze. Po meczu "o 6 punktów" między Wartą Poznań a Koroną Kielce (1:0) przenosimy się do Szczecina, gdzie już za 25 minut Pogoń Szczecin zmierzy się z Ruchem Chorzów. Oba zespoły są na różnych biegunach tabeli, ale cel mają wspólny - wygrać. Kto go zrealizuje?

Mecz Pogoń - Ruch poprowadzi Jarosław Przybył...

Pogoń - Ruch LIVE! To jest prawdziwe lanie. Zrobiło się 4:0

Pogoń - Ruch LIVE! To jest prawdziwe lanie. Zrobiło się 4:0 ©PAP/Marcin Bielecki

W drugim meczu 28. kolejki Ekstraklasy Pogoń Szczecin zmierzy się z Ruchem Chorzów. Czy "Niebiescy" nadal mogą wierzyć w utrzymanie w elicie? Zadanie będzie bardzo trudne, a margines błędu jest niezwykle mały, dlatego trzeba punktować nawet z mocnymi zespołami. Zapraszamy na relację LIVE z meczu Pogoń - Ruch! Początek o godzinie 20:30.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów ONLINE. Mecz 28. kolejki Ekstraklasy

Jens Gustafsson, trener Pogoni Szczecin: - Ruch to drużyna, która dostosowuje się do przeciwnika. Po Nowym Roku ich wyniki wyglądają dużo lepiej. Widziałem dość sporo ich meczów. To dla każdego trudny rywal, zespół mocny fizycznie i bardzo szybki z przodu. (cyt: Goal.pl)

Gdzie oglądać mecz Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów, czyli drugie piątkowe starcie 28. kolejki?

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów w telewizji

Transmisja z meczu Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów na kanale Canal+ Sport oraz Canal+Sport 3.

Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Pogoń Szczecin - Ruch Chorzów obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+ Online.