PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza - Legia ONLINE. W Ekstraklasie...

PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza - Legia ONLINE. W Ekstraklasie pójść za kolejnym ciosem. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 4. kolejka
2023-08-13 17:30

Puszcza Niepołomice

1

Legia Warszawa

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru.

• Już w najbliższy czwartek Legia Warszawa pojedzie do Wiednia na rewanżowej spotkanie z Austrią Wiedeń w 3. rundzie kwalifikacji Ligi Konferencji Europy, natomiast w niedzielę do stolicy przyjedzie Korona Kielce. Natomiast Puszcza Niepołomice za tydzień zagra na wyjeździe z Zagłębiem Lubin.

• Oceny piłkarzy po meczu Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa (w skali 1-6):

• Kewin Komar - 3
    • Piotr Mroziński - 3
    • Artur Craciun - 3
    • Łukasz Sołowiej - 4
    • Roman Jakuba - 3
    • Marcel Pięczek - 3, (Artur Siemaszko - 3)
    • Jakub Serafin - 3
    • Konrad Stępień - 3
    • Michał Walski - 2, (Jordan Majchrzak - 3)
    • Mateusz Cholewiak - 3, (Wojciech Hajda - bez oceny)
    • Kamil Zapolnik - 3, (Muris Mesanović - 3)

• Dominik Hladun - 3
    • Artur Jędrzejczyk - 2, (Patryk Kun - 2)
    • Rafał Augustyniak - 3
    • Yuri Ribeiro - 3
    • Paweł Wszołek - 3, (Tomas Pekhart - 3)
    • Bartosz Slisz - 2
    • Jurgen Calhaka - 3
    • Makana Baku - 3
    • Josue - 4, (Juergen Elitim - bez oceny)
    • Maciej Rosołek - 2, (Igor Strzałek - 2)
    • Ernest Muci - 2, (Marc Gual - 3)
  • Wyrównany mecz i chyba zasłużony remis. Legia zagrała słabe spotkania, ale Puszcza zagrała bardzo ambitnie i agresywnie. Gospodarze na pewno mogą cieszyć się ze zdobycia punktu.

• Koniec meczu! Puszcza Niepołomice remisuje z Legią Warszawa 1:1.

• Marc Gual mocno uderzył z dystansu, ale świetnie interweniował Kewin Komar!

• Marc Gual dostał piłkę w polu karnym Puszczy, ale najpierw zbyt długo zwlekał z podaniem, a potem zagrał niedokładnie do partnera.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Jordan Majchrzak zagrał w pole karne Legii do Wojciecha Hajdy, ale ten uderzył wprost w rywala.

• Artur Craciun ukarany żółtą kartką.

• Zakotłowało się pod bramką Legii, Muris Mesanović był bliski dojścia do piłki, ale ostatecznie legioniści wyszli obronną ręką.

• Ostatnia zmiana w Legii Warszawa. Juergen Elitim zmienił Josue.

• Wojciech Hajda ukarany żółtą kartką.

• Zmiana w Puszczy Niepołomice. Wojciech Hajda zmienił Mateusza Cholewiaka.

• Wrzutka w pole karne Legii, ale nie udało się oddać celnego strzału.

• W Legii Warszawa Igor Strzałek pojawił się w miejsce Macieja Rosołka.

• Konrad Stępień ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Drużyna Legii utrzymuje się przy piłce i wciąż próbuje rozmontować defensywę rywali, ale niewiele z tego wynika.

• Marc Gual doszedł do pozycji strzeleckiej, ale Kewin Komar świetnie interweniował!

• Josue dośrodkował na głowę Macieja Rosołka, ale ten oddał niecelny strzał.

• Wrzutka z rzutu rożnego w pole karne Legii, ale bez zagrożenia pod bramką gości.

• Kolejna zmiana w Legii Warszawa. Marc Gual zmienił Ernesta Muciego.

• Wyrównane spotkanie w Krakowie. Żaden z zespołów nie kwapi się, by większą siłą zaatakować bramkę rywala.

• Natomiast Jordan Majchrzak zastąpił Michała Walskiego.

• Muris Mesanović pojawił się w miejsce Kamila Zapolnika

• Trzy zmiany w Puszczy Niepołomice. Artur Siemaszko zmienił Marcela Pięczka

• Zakotłowało się w polu karnym Puszczy po wrzutce Josue, ale żaden z graczy Legii nie zdołał oddać strzału.

• Legia Warszawa coraz bardziej naciska rywali. Yuri Ribeiro wpadł w pole karne Puszczy i wywalczył rzut rożny.

• Jeden z graczy Puszczy ucierpiał po starciu w środku pola.

• Zagranie w pole karne Puszczy, ale bez zagrożenia.

• Kamil Zapolnik ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Makana Baku dostał piłkę w polu karnym Puszczy, oddał strzał, ale trafił wprost w rywala.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Patryk Kun pojawił się w miejsce Artura Jędrzejczyka.

• W przerwie dwie zmiany w Legii Warszawa. Tomas Pekhart zmienił Pawła Wszołka

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Krakowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Krakowie. Puszcza remisuje z Legią 1:1.

• Niewiele dzieje się w doliczonym czasie. Oba zespoły wyglądają, jakby czekali na przerwę.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Paweł Wszołek dośrodkował do Ernesta Muciego, ale ten nie zdołał oddać strzału.

• Artur Jędrzejczyk ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Sędzia po konsultacji z VAR nie zdecydował się na podyktowanie rzutu karnego.

• Mateusz Cholewiak podał w pole karne Legii do Piotra Mrozińskiego, a ten uderzył w rękę Jurgena Celhaki!

• Przebieg gry nie ulega zmianie. Legioniści wciąż naciskają rywali i czekają na błąd w defensywie.

• Josue wrzucił z rzutu wolnego, żaden z graczy nie dotknął piłki, a zdezorientowany Kewin Komar sparował futbolówkę na słupek, a ta wpadła potem do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Josue doprowadza do wyrównania!!!

• Kolejny rzut wolny dla Legii w okolicy pola karnego gospodarzy.

• Wracamy do gry.

• Przerwa na uzupełnienie płynów. Gorąco dzisiaj w Krakowie.

• Wrzutkę Josue nieporadnie, ale skutecznie wybił Kewin Komar.

• Legia Warszawa wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Ogromne zamieszanie po wrzucie z autu w pole karne Legii, Kamil Zapolnik zagrał do Łukasza Sołowieja, który mocnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Sołowiej zdobywa bramkę i Puszcza sensacyjnie obejmuje prowadzenie!!!

• Bartosz Slisz oddał strzał z dystansu, ale posłał piłkę daleko od bramki Puszczy.

• Tak jak poprzednim razem, niezbyt udana wrzutka z narożnika boiska.

• Składna akcja gospodarzy, piłka trafiła do Piotr Mroziński, a ten wywalczył rzut rożny.

• Puszcza Niepołomice próbuje odpowiedzieć, ale gospodarze mają problemy z dostaniem się pod pole karne rywali.

• urban

• Kewin Komar wybijając piłkę spod własnej bramki trafił w Macieja Rosołka i piłka minęła bramkę Puszczy o niewielką odległość!

• Kamil Zapolnik sfaulował rywala w środku pola.

• Goście starają się uśpić rywali. Legia nie potrafi przedrzeć się przez obronę rywali.

• Legia Warszawa stara się utrzymywać przy piłce, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce gości.

• W odpowiedzi zagranie w pole karne Legii i Artur Jędrzejczyk wybił piłkę na rzut rożny.

• Jurgen Calhaka zagrał prostopadle w pole karne Puszczy, ale żaden z jego partnerów nie dopadł do tego podania.

• Mateusz Cholewiak wpadł z prawej strony w pole karne Legii, ale nie wywalczył nawet rzutu rożnego.

• Maciej Rosołek faulował pod bramką rywala.

• Legia Warszawa spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Zaczynamy mecz w Krakowie!

• Piłkarze obu drużyn pojawiają się na murawie stadionu w Krakowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie Puszczy Niepołomice:

• Tak prezentuje się skład Legii Warszawa:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Jarosław Przybył z Kluczborka.

• Oba zespoły mierzyły się ze sobą raz w historii. We wrześniu 2019 roku w 1. rundzie Fortuna Pucharu Polski Puszcza Niepołomice przegrała na własnym stadionie z Legią Warszawa 0:2 po bramkach Mateusza Wieteski oraz Jose Kante. Żadnego z tych zawodników w Legii już nie ma.

• Przed meczem w mediach społecznościowych Puszczy Niepołomice pojawiła się informacja, że trener Tomasz Tułacz przedłużył kontrakt z klubem.

• Natomiast Legia Warszawa nie przystępuje do tego pojedynku w najlepszych nastrojach. Wojskowi w środku tygodnia przegrali na własnym stadionie z Austrią Wiedeń 1:2 w pierwszym meczu 3. rundy kwalifikacji Ligi Konferencji Europy. Natomiast na krajowym podwórku Legia dwukrotnie podejmowała beniaminków i dwukrotnie wygrała po 3:0. Dzisiaj naprzeciw staje ostatnia z drużyn, która awansowała do PKO Ekstraklasy i również goście są murowanym faworytem.

• Puszcza Niepołomice w ostatni poniedziałek na tym stadionie odniosła historyczne, pierwsze zwycięstwo w PKO Ekstraklasie pokonując Stal Mielec 1:0 po bramce Michała Walskiego. Wcześniej Puszcza przegrywała z Jagiellonią Białystok i Widzewem Łódź.

• puszcza

• Witamy serdecznie! W drugim niedzielnym meczu 4. kolejki PKO Ekstraklasy Puszcza Niepołomice w Krakowie zmierzy się z Legią Warszawa. Na relację na żywo z tego pojedynku zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb.

Puszcza - Legia  LIVE! Sensacja w Krakowie. Faworyt przegrywa po aucie
1/4
przejdź do galerii

Puszcza - Legia LIVE! Sensacja w Krakowie. Faworyt przegrywa po aucie ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa ONLINE. Po pierwszej w historii występów w Ekstraklasie wygranej Puszcza Niepołomice będzie chciała zapunktować w starciu z Legią Warszawa. Sęk w tym, że drużyna Kosty Runjaicia, jako jedyna w lidze, nie straciła w lidze gola, a z innymi beniaminkami wygrywała po 3:0 Gdzie oglądać mecz Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa ONLINE

U beniaminka nastroje są bardzo dobre. Puszcza potrafi zatrzymać przy sobie widza oglądającego jej mecze, które są otwarte i ciekawym widowiskiem. Chociaż na początku sezonu przegrała w delegacjach z Widzewem Łódź (2:3) i Jagiellonią Białystok (1:4), tak w poprzedniej kolejce – grając jako gospodarz na stadionie Cracovii – odniosła historyczne zwycięstwo w Ekstraklasie. Jedyną bramkę w „domowym” meczu ze Stalą Mielec zdobył Michał Walski. Nic dziwnego, że euforii podejdą do meczu z Legią Warszawa.
W ekipie gospodarzy może dzisiaj zagrać były legionista, Mateusz Cholewiak. 33-letni pomocnik grał w „Wojskowych” w latach 2019-21. Zanotował 23 występy, w których strzelił 4 bramki i 1 asystę.

Stołeczny zespół przypomina zaś Dokota Jekylla i pana Hyde’a. Skąd takie porównanie do noweli Roberta Louisa Stevensona z końcówki XIX wieku? Otóż drużyna prowadzona przez Kostę Runjaica idzie w lidze jak burza. W starciach z beniaminkami – ŁKS-em Łódź i Ruchem Chorzów – wygrywała po 3:0 (jedno spotkanie przełożone), przez co jest jedyną drużyną w Ekstraklasie, która nie straciła bramki. Natomiast w trzech spotkaniach eliminacji Ligi Konferencji Europy… traciła po 2 gole. O ile udało się wyeliminować kazachskie Ordabasy (2:2, 3:2), tak w czwartek przegrali z Austrią Wiedeń (1:2). Dzisiaj w planie jest kolejny mecz z zespołem, który awansował do PKO Ekstraklasy. Jednak o trzybramkowe zwycięstwo, i to bez straty gola, będzie dość trudno.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy Niepołomice: - Kibicujemy Legii w pucharach, tak samo innym polskim drużynom, niech zajdą jak najdalej. Ale skupiamy się na tym, co nas czeka w niedzielę. Mogę powiedzieć to, co mówiłem zawodnikom w szatni: my nie mamy nic do stracenia, a wiele do zyskania. I musimy do tego meczu podejść z wielką chęcią pracy dla zespołu w defensywie, ale też z odwagą w ofensywie, gdy takie sytuacje się przytrafią. Myślę, że trzeba też czerpać radość ze zmierzenia się z przeciwnikiem takim jak Legia. Będziemy starali się jak najdłużej być w meczu, stawiać Legii czoła. I zobaczymy, na ile umiejętności i dyspozycja dnia nam pozwolą.

Josue, piłkarz Legii Warszawa (po meczu z Austrią Wiedeń; źródło: legia.com): - Błędy się zdarzają. Mi i każdemu innemu zawodnikowi. Jesteśmy drużyną, razem wygrywamy i razem przegrywamy. Gramy na dużym ryzyku, ale obraliśmy taki ofensywny kierunek. Jesteśmy na dobrej drodze, chcemy kontynuować ofensywny styl gry. Wierzę w ten sposób gry i wierzę w naszych zawodników.

Spotkanie Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa poprowadzi Jarosław Przybył. Jego asystentami będą Krzysztof Myrmus i Damian Rokosz, a sędzią technicznym jest za to Szymon Łężny. Za VAR odpowiadać będzie Paweł Pskit, natomiast za AVAR – Tomasz Listkiewicz..

Puszcza Niepołomice– Legia Warszawa. Kto nie zagra?
Beniaminek bez Tomasza Wojcinowicza (choroba). Wicemistrz Polski bez Radovana Pankova, Ramila Mustafajewa i Blaza Kramera (urazy). Nie wiadomo co z Filipem Rejczykiem.

Ostatnie mecze bezpośrednie
25.09,2019 r. Puszcza Niepołomice – Legia Warszawa 0:2 (Puchar Polski)

Mecz Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 17:25 w Canal + Spot i Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Paweł Glamowski i Michał Trela. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

17:30 Puszcza Niepołomice - Legia Warszawa CANAL+ SPORT