Mecz Radomiak Radom - Lech Poznań ONLINE. Kluczowe spotkanie...

Mecz Radomiak Radom - Lech Poznań ONLINE. Kluczowe spotkanie dla Johna van den Broma! Gdzie oglądać? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [16.12.2023]

PKO Ekstraklasa, 19. kolejka
2023-12-16 20:00

Radomiak Radom

2

Lech Poznań

2

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy wesołych świąt Bożego Narodzenia!

• Oceny piłkarzy po meczu Radomiak Radom - Lech Poznań (w skali 1-6):

Radomiak Radom:

• Albert Posiadała - 3
    • Daniel Pik - 2, (Jan Grzesik - 3)
    • Raphael Rossi - 2
    • Mateusz Cichocki - 2, (Tiago Matos - 3)
    • Dawid Abramowicz - 4
    • Edi Semedo - 3, (Krystian Okoniewski - bez oceny)
    • Luizao - 3
    • Christos Donis - 2, (Leonardo Rocha - 3)

• Radosław Murawski - 2
    • Nika Kvekveskiri - 4, (Artur Sobiech - 3)
    • Jesper Karlostroem - 1
    • Kristoffer Velde - 3, (Elias Andersson - 2)
    • Filip Marchwiński - 3
  • Bardzo emocjonujący mecz w Radomiu i znakomita końcówka Radomiaka. "Kolejorz" znowu stracił punkty na własne życzenie. Brawa dla Radomiaka za ambicje pod koniec meczu i wywalczenie jednego "oczka".

• Koniec meczu w Radomiu! Remis 2:2.

• Leonardo Rocha z żółtą kartką za ściągnięcie koszulki.

• Nieudana wrzutka Rafała Wolskiego w pole karne Lecha, ale kolejne dośrodkowanie trafiło do Leonardo Rochy, który przytomnym uderzeniem doprowadził do wyrównania!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Leonardo Rucha doprowadza do wyrównania!!!

• Dawid Abramowicz popędził lewą stroną boiska i wywalczył rzut rożny.

• Pedro Henrique ukarany żółtą kartką za kolejny faul.

• Dobra wrzutka w pole karne "Kolejorza", ale dwójka graczy gospodarzy przeszkodziła sobie w oddaniu strzału.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej siedem minut.

• Ostatnia zmiana w Radomiaku. Krystian Okoniewski pojawił się w miejsce Ediego Semedo.

• Dawid Abramowicz znowu uderzył z linii pola karnego, ale tym razem skutecznie interweniował bramkarz.

• Filip Marchwiński ucierpiał we własnym polu karnym. Wezwane służby medyczne.

• Wrzutka w pole karne Lecha trafiła do Pedro Henrique, ten źle złożył się do przewrotki i nie zdołał oddać strzału.

• Zakotłowało się w polu karnym Lecha, Miha Blazić próbował zagrać do własnego bramkarza, a piłka o mało nie wpadła do bramki. Skończyło się na rzucie rożnym.

• Co tutaj się dzieje! Filip Marchwiński fantastycznie wrzucił do Artura Sobiecha, ten zdobył bramkę, ale arbiter znowu dopatrzył się spalonego.

• Jan Grzesik wrzucił na pole karne gości, tam znalazł się Dawid Abramowicz i świetnym uderzeniem pokonał Bartosza Mrozka.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! Dawid Abramowicz zdobywa kontaktową bramkę!!!

• Natomiast Tiago Matos zmienił Mateusza Cichockiego.

• Jan Grzesik pojawił się w miejsce Daniela Pika

• Trzy zmiany w Radomiaku Radom. Leandro zastąpił Lisandro Semedo

• Trwała analiza VAR potencjalnego rzutu karnego dla Radomiaka, ale arbitrzy zdecydowali się, że nie było przewinienia.

• Kristoffer Velde jeszcze ukarany żółtą kartką będąc już poza boiskiem.

• Zmiana w Lechu Poznań. Elias Andersson zastępuje Kristoffera Velde.

• Teraz zagranie w pole karne Lecha, piłkarze Radomiaka ruszyli do arbitra sygnalizując przewinienie rywala.

• Zakotłowało się w polu karnym Lecha, Rafał Wolski idealnie zagrał na głowę Pedro Henrique, ale ten trafił wprost w ręce bramkarza.

• Natomiast Miha Blazić zastąpił Dino Hotića.

• Dwie roszady w Lechu Poznań. Artur Sobiech zmienił Nikę Kvekveskiriego

• Bartosz Mrozek ukarany za opóźnianie gry.

• Roszada w składzie Radomiaka. Leonardo Rocha zmienił Christosa Donisa.

• Raphael Rossi także z napomnieniem.

• Radosław Murawski ukarany żółtą kartką za dyskusję z arbitrem.

• Jesper Karlostroem ukarany drugą żółtą kartką i musi opuścić boisko!

• Teraz Lech przejął piłkę, ale robi to samo co rywale.

• Fragment meczu, kiedy niewiele się dzieje. Radomiak jest przy piłce, jednak niewiele z tego wynika.

• Radomiak rozgrywa piłkę w środku pola, ale nie potrafi znaleźć miejsca, by posłać piłkę w pole karne gości.

• Filip Marchwiński ukarany żółtą kartką.

• Próba odpowiedzi Radomiaka, ale uderzenie Luizao spokojnie wyłapał Bartosz Mrozek.

• Alan Czerwiński wrzucił z lewej strony, do piłki dopadł Joel Pereira, minął rywala i mocnym strzałem pokonał Alberta Posiadałę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Joel Pereira podwyższa prowadzenie Lecha!!!

• Daniel Pik ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Z kontratakiem popędził Kristoffer Velde, ale stracił piłkę w decydującym momencie.

• Dobre dośrodkowanie Rafała Wolskiego, ale obrońcy Lecha wybili tę wrzutkę.

• Faul dla Radomiaka. Szansa na dobre dośrodkowanie.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołu wracają na murawę. Zaraz wracamy do gry.

• Było kilka ciekawych akcji, ale dominuje walka w środku pola. Miejmy nadzieję, że po przerwie zawodnicy obu drużyn zaprezentują nam więcej piłkarskich umiejętności. Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Lech prowadzi 1:0.

• Dobra wrzutka Rafała Wolskiego w pole karne Lecha, ale żaden z graczy gospodarzy nie doszedł do strzału.

• Końcówka pierwszej połowy. Lech ma przewagę i chce jeszcze podwyższyć prowadzenie.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Lech odebrał piłkę na połowie przeciwnika, ale znowu spalony.

• Kristoffer Velde pięknym uderzeniem umieścił piłkę w bramce, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Po dobrej wrzutce zakotłowało się w polu karnym Lecha, ale najpierw skutecznie interweniował Bartosz Mrozek, a chwilę później niecelnie przewrotką uderzał Pedro Henrique.

• Pedro Henrique potrzebuje pomocy medycznej.

• Edi Semedo ruszył na bramkę "Kolejorza", minął Bartosza Mrozka, jednak uderzył niecelnie!

• Nika Kvekveskiri uderzył na bramkę Radomiaka, ale spudłował.

• Jesper Karlstroem z żółtą kartką.

• Świetna, koronkowa akcja Lecha. Joel Pereira dostał piłkę na prawej stronie, zagrał w "szesnastkę" do Niki Kvekveskiriego, a ten sytuacyjnym uderzeniem zdobył bramkę.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Nika Kvekveskiri otwiera wynik meczu w Radomiu!!!

• Radosław Murawski sfaulował Rafała Wolskiego. Najbardziej zapracowany w dzisiejszym meczu jest arbiter.

• Lisandro Semedo z impetem wpadł w pole karne Lecha, ale uderzył wprost w przeciwnika. Dobitka Dawida Abramowicza powędrowała w aut.

• Dużo walki i gry w środku pola. Na razie więcej fauli niż ciekawych zagrań.

• Edi Semedo ucierpiał po starciu z rywalem, ale chyba za chwilę wróci do gry.

• Jeszcze jedna żółta kartka, a ukarany nią Dino Hotić.

• Bartosz Salamon także z żółtą kartką.

• Pierwsza żółta kartka w tym meczu, a ukarany Christos Donis.

• Koronkowa akcja gospodarzy, ale pogubili się w "szesnastce" Lecha.

• Rafał Wolski zagrał prostopadle do Pedro Henrique, ale ten podał wprost w rywala.

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego, ale bez zagrożenia.

• Jesper Karlostroem sfaulował rywala blisko pola karnego Lecha. Będzie dobra szana na dośrodkowanie.

• "Kolejorz" spokojnie rozgrywa piłkę w środku pola.

• Dobry wrzut z autu w pole karne Lecha, ale spokojnie interweniował Bartosz Mrozek.

• Wracamy do gry.

• Przerwa w grze, kibice zaprezentowali okazałą oprawę.

• Joel Pereira świetnie dośrodkował na głowę Dino Hotića, ale ten spudłował.

• Zaczynamy batalię w Radomiu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Radomiu. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Rozjemcą tego meczu będzie międzynarodowy arbiter Daniel Stefański z Bydgoszczy. Prowadził również pierwsze starcie obu drużyn. W tym sezonie sędziował dwa mecze fazy grupowej Ligi Europy i jeden Ligi Konferencji.

• Mikael Ishak (żółte kartki)
  • W przypadku kolejnej porażki Lecha posada trenera Johna van der Broma będzie już wisiała na włosku. Jednak ciężko wytypować następcę, gdyż obecnie nie ma na rynku szkoleniowca, który pasowałby do poznańskiego klubu.

• W letnim starciu tych drużyn Lech wygrał przy Bułgarskiej 2:0 po bramkach Mikaela Ishaka i Filipa Szymczaka. Wtedy "Kolejorz" łączył grę w lidze z rywalizacją w kwalifikacjach do Ligi Konferencji. Jak pokazała przyszłość, nie wyszło to najlepiej.

• Natomiast Lech na koniec roku spisuje się fatalnie. "Kolejorz" w czterech ostatnich spotkaniach zdobył również cztery "oczka". Tyle, że w słanym stylu przegrał z Piastem Gliwice i Widzewem Łódź, a wygrał tylko w meczu na śniegu z Koroną Kielce, gdzie wynik był czystym przypadkiem. Wydaje się, że na ten moment zespół ze stolicy Wielkopolski nie jest faworytem tego meczu.

• Od momentu przecięcia Radomiaka przez Macieja Kędziorka zespół w dwóch meczach zdobył cztery punkty. Zagrał świetny mecz rozbijając Widzew 3:0 i zremisował z dobrze dysponowanym pod koniec roku Górnikiem Zabrze 1:1. Dzisiaj zespół z Radomia czeka najtrudniejszy test, ale nie są na straconej pozycji.

• Ten mecz będzie wyjątkowy z wielu względów. Drużynę Radomiaka prowadzi Maciej Kędziorek, który wcześniej był asystentem Johna van der Broma w Lechu Poznań. Dzisiaj szkoleniowiec gospodarzy będzie chciał pokazać, że w roli pierwszego trenera radzi sobie znakomicie.

• Witamy serdecznie. W ostatnim sobotnim meczu 19. kolejki PKO Ekstraklasy Radomiak Radom zmierzy się na własnym obiekcie z Lechem Poznań. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Radomiak - Lech LIVE! Kluczowy mecz dla trenera "Kolejorza"
1/3
przejdź do galerii

Radomiak - Lech LIVE! Kluczowy mecz dla trenera "Kolejorza" ©adam jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Lech Poznań ONLINE. "Kolejorz" do ostatniego spotkania tej rundy będzie przystępować po kompromitującej porażce z Piastem Gliwice. Posada Johna van den Broma wisi na włosku. Starcie w Radomiu może okazać sie kluczowe. Gdzie oglądać? Relacja LIVE w GOL24 w sobotę od godziny 20:00.

PKO Ekstraklasa. Radomiak Radom - Lech Poznań ONLINE

Co łączy obie drużyny przed sobotnim starciem? A no postać nowego szkoleniowca Radomiaka Radom Macieja Kędziorka. Swego czasu to właśnie on był asystentem holenderskiego szkoleniowca "Kolejorza" - Johna van den Broma.
Jednak, gdy pojawiła się okazja zbierać doświadczenie już na "swoją kartę" bez wahania z tej możliwości skorzystać. Pod zwolnieniu Constantina Galki drużyna z Radomia zdecydowała się pójść w trenera z krajowego podwórka.

Od początku grudnia były członek sztabu "poznańskiej lokomotywy" działa już sam. Na własną rękę w Radomiaku. Do tej pory idzie mu całkiem nieźle. Jeszcze nie przegrał meczu. Jeden z Widzewem Łódź wygrał (3:0), a drugi z Górnikiem Zabrze zremisował (1:1). Czas na najpoważniejszy sprawdzian. Ma okazję "zwolnić" swojego byłego współpracownika. John van den Brom może już powoli pakować walizki?

- Podchodzę do tego meczu podobnie, jak do tych z Widzewem i Górnikiem. Oczywiście jestem tylko człowiekiem, spędziłem w Poznaniu 2,5 roku, znam tam wszystkich bardzo dobrze, ale skupiam się na sprawach sportowych. Może po meczu będzie okazja, żeby chwilę porozmawiać albo złożyć sobie życzenia świąteczne
- mówił Kędziorek na konferencji prasowej (cyt. WP SportoweFakty).

Radomiak aktualnie zajmuje dziewiąte miejsce z dorobkiem 23 punktów. Do Lecha traci, aż dziewięć "oczek". Czy w sobotnim meczu stanie się kolejna sensacja? Przekonamy się wkrótce, ale już teraz wiemy, że Kędziorek nie będzie mieć sentymentów!

Dla Lecha Poznań ostatni czas jest jednym z trudniejszych. Poznaniacy starają się znaleźć "złoty środek" na lepszą grę. Jednak bezskutecznie. Podopieczni holenderskiego szkoleniowca w ostatniej kolejce polegli na własnym boisku Piastowi Gliwice (0:1). "Kolejorz" tym samym dramatycznie uczcił pamięć o Powstaniu Wielkopolskim na swojej ziemii w ostatnim domowym meczu tej rundy. Jak będzie tym razem?

Ostatnie mecze bezpośrednie:
  • 23.07.2021 Lech Poznań - Radomiak Radom 0:0
  • 11.12.2021 Radomiak Radom - Lech Poznań 2:1
  • 9.10.2022 Lech Poznań - Radomiak Radom 1:0
  • 24.04.2023 Radomiak Radom - Lech Poznań 1:1
  • 30.07.2023 Lech Poznań - Radomiak Radom 2:0

Mecz Radomiak - Lech w 19. kolejce poprowadzi sędzia Daniel Stefański z Bydgoszczy. Na liniach pomagać mu będą Dawid Golis oraz Marcin Lisowski. Za VAR z kolei odpowiadać będą Jarosław Przybył i Arkadiusz Kamil Wójcik.

Maciej Kędziorek, trener Radomiaka: - Lech jest zdecydowanym faworytem i to na nim ciąży presja. Wiem jaka tam jest presja, jakie są oczekiwania i myślę, że każdy inny wynik niż zwycięstwo będzie dla nich rozczarowaniem. I my postaramy się, żeby to rozczarowanie nastąpiło. Nie będę ukrywał, mam wiedzę, jak Lech gra, jakość piłkarska jest na wysokim poziomie, ale zwracamy uwagę na słabsze strony przeciwnika. Myślę, że czymś Lecha zaskoczymy (cyt. WP SportoweFakty)

John van den Brom, trener Lecha: - Wiemy wszystko o tym zespole, znamy ich atuty oraz słabości. No, ale oni też o nas wszystko wiedzą. Mają bardzo dobrego trenera, który właśnie zaczął swoją pracę. Wiedziałem, że Maciej jest ambitnym szkoleniowcem, że chciałby popracować już na własny rachunek. Wiele rozmawialiśmy na temat prowadzenia zespołu jako główny trener. Dlatego, gdy pojawiła się szansa, propozycja z innego klubu, to skorzystał z niej. Uważam, że jest jak najbardziej gotowy, by wykonać ten kolejny krok w karierze

Nie zagrają w meczu Radomiak - Lech:

Radomiak: Alves, Machado (kontuzje)
Lech: Dagerstal (uraz)

Mecz Radomiak Radom - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Rafał Dębiński - Mateusz Rokuszewski. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!