Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE. Mistrz...

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE. Mistrz zaczyna walkę o obronę tytułu. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO!

PKO Ekstraklasa, 1. kolejka
2023-07-22 17:30

Raków Częstochowa

3

Jagiellonia Białystok

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Już w najbliższą środę Raków Częstochowa rozegra swój mecz w 2. rundzie kwalifikacji do Ligi Mistrzów z azerskim Karabachem Agdam, natomiast w weekend Jagiellonia Białystok podejmie u siebie Puszczę Niepołomice. Raków swój ligowy meczu z Koroną Kielce przełożył.

• Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok (w skali 1-6):

• Vladan Kovacević - 3
    • Bogdan Racovitan - 3
    • Zoran Arsenić - 4
    • Stratos Svarnas - 3
    • Fran Tudor - 4, (Mateusz Wdowiak - bez oceny)
    • Gustav Berggren - 4
    • Władysław Koczerhin - 3, (Giannis Papanikolaou - 3)
    • Jean Carlos Silva - 3, (Deian Sorescu - 3)
    • John Yeboah - 4, (Marcin Cebula - 3)
    • Bartosz Nowak - 4
    • Łukasz Zwoliński - 4, (Fabian Piasecki - 2)

• Zlatan Alomerović - 2
    • Dominik Marczuk - 2, (Paweł Olszewski - 2)
    • Dusan Stojinović - 2
    • Adrian Dieguez - 2
    • Bojan Nastić - 2, (Tomasz Kupisz - 3)
    • Bartłomiej Wdowik - 3, (Jakub Lewicki - bez oceny)
    • Michal Sacek - 3, (Jarosław Kubicki - 2)
    • Nene - 2
    • Taras Romanczuk - 3
    • Amifico Pululu - 2, (Jose Naranjo - 2)
    • Jesus Imaz - 3
  • Raków Częstochowa był wyraźnie lepszy od swoich rywali i zasłużenie wygrał mecz. Jagiellonia nie miała argumentów i praktycznie nie zagroziła bramce Vladana Kovacevića.

• Koniec meczu w Częstochowie. Raków rozbija Jagiellonię Białystok aż 3:0.

• Raków Częstochowa wyszedł z ofensywną akcją, ale Fabian Piasecki łatwo stracił piłkę.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Jesus Imaz oddał strzał z dystansu, ale zrobił zdecydowanie zbyt lekko.

• Nene ukarany żółtą kartką po ostrym faulu.

• Także w drużynie gospodarzy ostatnia roszada. Mateusz Wdowiak zmienił Frana Tudora.

• Ostatnia zmiana w Jagiellonii Białystok. Jakub Lewicki zmienił Bartłomieja Wdowika.

• Jagiellonia w ostatnich minutach częściej utrzymuje się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Natomiast Giannis Papanikolaou pojawił się w miejsce Władysława Koczerhina.

• Kolejne dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Fabian Piasecki zmienił Łukasza Zwolińskiego

• Gospodarze oddali inicjatywę rywalom, ale ci niespecjalnie potrafią z tego skorzystać.

• Próba zagrania w pole karne Rakowa, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Natomiast Deian Sorescu pojawił się w miejsce Jeana Carlosa Silvy.

• Dwie zmiany w Rakowie Częstochowa. Marcin Cebula zmienił Johna Yeboaha

• Znakomita, kombinacyjna akcja Rakowa Częstochowa, John Yeboah zagrał prostopadle do Gustava Berggrena, ten wyłożył piłkę do Bartosza Nowaka, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Bartosz Nowak zdobywa bramkę na 3:0!!!

• Natomiast Jarosław Kubicki zastąpił Michala Sacka.

• Joe Naranjo pojawił się w miejsce Amifico Pululu

• Trzy zmiany w Jagiellonii Białystok. Paweł Olszewski zmienił Dominika Marczuka

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński podwyższa na 2:0!!!

• Rzut karny dla Rakowa Częstochowa po faulu na Łukaszu Zwolińskim!

• Wrzutka z narożnika boiska praktycznie bez zagrożenia.

• Jagiellonia po ofensywnej akcji wywalczyła rzut rożny.

• W drugiej części meczu obraz gry na m się nie zmienia. Raków prowadzi grę, a Jagiellonia próbuje od czasu do czasu wyjść z piłką z własnej połowy.

• Jagiellonia próbuje oddalić ciężar gry od własnego pola karnego.

• Łukasz Zwoliński próbował przelobować bramkarza, ale Zlatan Alomerović skutecznie interweniował.

• Fran Tudor uderzył z dystansu, świetnie interweniował Zlatan Alomerović, a dobitka Zorana Arsenića powędrowała nad bramką!

• Zakotłowało się w polu karnym Jagiellonii, ale Jean Carlos Silva fatalnie spudłował!

• Rozpoczynamy drugą część meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Raków prowadzi z Jagiellonią 1:0.

• John Yeboah zagrał prostopadłe podanie do Łukasza Zwolińskiego, ten minął obrońcę i w sytuacji sam na sam z bramkarzem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Łukasz Zwoliński otwiera wynik meczu w Częstochowie!!!

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• John Yeboah dostał piłkę w polu karnym Jagiellonii, ale łatwo stracił piłkę.

• W końcówce pierwszej połowy obraz meczu nie ulega zmianie. Jagiellonia mądrze broni się w defensywie, a Raków spokojnie czeka na swoje szanse.

• Fran Tudor został łatwo zatrzymany po prawej stronie boiska.

• Bartosz Nowak zagrał w pole karne Jagiellonii, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Raków kontroluje przebieg meczu, ale nie wynika z tego zbyt wiele.

• Jesus Imaz ukarany żółtą kartką za faul w okolicach pola karnego rywala.

• Złe dośrodkowanie z narożnika boiska.

• Wrzutka w pole karne Rakowa, ale Zoran Arsenić wybił piłkę na rzut rożny.

• Niezbyt emocjonujący fragment gry. Piłka wędruje głównie między zawodnikami w środku pola.

• Będzie potrzebna zmiana w szeregach Jagiellonii. Tomasz Kupisz zmienił Bojana Nastića.

• Bojan Nastić ucierpiał po starciu przy linii bocznej.

• Raków Częstochowa utrzymuje się przy piłce, na razie Jagiellonia całkowicie zdominowana.

• Teraz Fran Tudor dokładnie dośrodkował, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Kolejne prostopadłe podanie, ale tym razem Fran Tudor nie dopadł do piłki.

• Zakotłowało się w polu karnym Rakowa, ale żaden z graczy "Jagi" nie zdołał oddać strzału.

• Bojan Nastić także z żółtą kartką za ostry faul na Johnie Yeboahu.

• Pierwsza żółta kartka już teraz, a ukarany nią Amifico Pululu za faul w środku pola.

• Jeszcze raz Fran Tudor z dośrodkowaniem, ale tym razem posłał piłkę poza linię końcową.

• Fran Tudor dośrodkował w pole karne gości, ale piłka nie trafiła do żadnego z partnerów.

• Próba prostopadłego podania na połowę gości, ale zupełnie nieudana.

• Gospodarze spokojnie rozgrywają piłkę w środku pola. Na razie Jagiellonia nie dopuszcza rywala do własnej bramki.

• Pierwsze zagranie pod pole karne Rakowa, ale tam Vladan Kovacević pewnie interweniował na przedpolu.

• Rozpoczynamy batalię w Częstochowie!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Jagiellonii Białystok:

• Tak prezentuje się skład Rakowa Częstochowa na dzisiejsze spotkanie:

• Arbitrem dzisiejszego spotkania będzie Paweł Raczkowski z Warszawy.

• W poprzednim sezonie Raków Częstochowa zaledwie zremisował u siebie z Jagiellonią Białystok 2:2. Dla Rakowa bramkę zdobył Bartosz Nowak i samobójcze trafienie zaliczył Bojan Nastić, natomiast dla Jagiellonii strzelali Nene i Jesus Imaz. W Białymstoku "Medaliki" wygrał 2:1 po golach Jeana Carlosa Silvy i Tomasa Petraska.

• Natomiast Jagiellonia Białystok pozyskała między innymi dwóch kolejnych Hiszpanów Adriána Diéguez i José Naranjo, oraz Afimico Pululu z 2. Bundesligi. Najpoważniejszymi osłabieniami są odejścia Marca Guala, Michała Pazdana i Tomasa Prikryla

• Raków Częstochowa jest bardzo aktywny w oknie transferowym. Najciekawsze transfery to pozyskanie Johna Yeboaha ze Śląska Wrocław, Łukasza Zwolińskiego z Lechii Gdańsk i Sonnyego Kittela z HSV Hamburg. Wciąż mówi się, że Raków potrzebuje skuteczniejszego napastnika. Ważnymi transferami z klubu są odejścia dwójki napastników, oraz Tomasa Petraska i Patryka Kuna.

• Natomiast przerwa letnia dla Jagiellonii Białystok nie była aż tak ciekawa, ale na pewno towarzyszyło jej wiele pracy. "Jaga" wygrała sparingi z Radomiakiem Radom i słowackim MFK Zemplín Michalovce, zremisowała z Motorem Lublin oraz przegrała z Polonią Warszawa. Dzisiaj na początek sezonu zmierzą się ze zdecydowanie najtrudniejszym rywalem

• W przerwie między sezonami Raków rozegrał tylko trzy mecze sparingowe, w których dużo się działo. Najpierw w Arłamowie "Medaliki" rozbiły Puszczę Niepołomice aż 4:0, ale tak naprawdę ten mecz został zapamiętany z powodu zerwanych więzadeł Ivi Lopeza, który w tym roku już nie zagra. Potem drużyna z Częstochowy przegrała ze Slavią Praga 1:2, ale mecz znacznie się przedłużył bo na samym początku arbiter prowadzący spotkanie opuścił murawę i wyjechał ze stadionu. W ostatnim ze sparingów Raków wygrał z rumuńskim Universitatea Cluj 2:1.

• Tydzień temu Raków Częstochowa rozegrał także spotkanie o Superpuchar Polski. W Częstochowie padł bezbramkowy remis i do rozstrzygnięcia potrzebne były rzuty karne, które znowu lepiej wykonywała Legia Warszawa.

• Raków Częstochowa sezon rozpoczął już półtorej tygodnia temu meczem w 1. rundzie kwalifikacji Ligi Mistrzów. w dwumeczu z estońską Florą Tallin drużyna z Częstochowy była duża dużo lepsza i co prawda u siebie wygrała tylko 1:0, ale na wyjeździe pokazała swoją siłę i rozbiła rywala aż 3:0.

• Witamy serdecznie! Dzisiaj do rywalizacji w 1. kolejce PKO Ekstraklasy wkracza aktualny mistrz Polski czyli Raków Częstochowa. "Medaliki" na własnym obiekcie zmierzą się z Jagiellonią Białystok, a na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE. Mistrz Polski rozpoczyna walkę o obronę tytułu. Zaczyna od domowego występu, tuż przed znacznie większym wyzwaniem w eliminacjach Ligi Mistrzów. Początek o godzinie 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok ONLINE

Przed Jagiellonią pierwszy mecz o stawkę. Raków zagra po raz czwarty. W nogach ma bardzo udany dwumecz z Florą Tallin (1:0, 3:0) i pechowo przegrany Superpuchar z Legią Warszawa (0:0, 5:6 k.).

Wszyscy w Rakowie zapowiadają walkę o obronę tytułu. Podstawy do optymizmu są. Władze klubu zadbały o to, żeby kadra była szeroka i wyrównana. Wydaje się być jeszcze lepsza niż w zeszłym sezonie, skoro nikt ważny nie ubył, a w środku tygodnia dołączył jeszcze Sonny Kittel. Niemiec z polskimi korzeniami to uznane nazwisko zaplecza Bundesligi.

Raków bez wątpienia zastosuje rotację, ponieważ w środę czeka go pierwszy mecz z Karabachem Agdam. Spotkanie przy Limanowskiego poprowadzi sędzia Paweł Raczkowski z Warszawy. System VAR obsłużą Paweł Pskit i Konrad Sapela.

Zagadką pozostaje dyspozycja Jagiellonii. W drużynie jest kilka nowych twarzy. Odszedł jednak najlepszy snajper, czyli Marc Gual, który w Legii Warszawa zaczął jako zmiennik.

Dawid Szwarga, trener Rakowa: - Cieszymy się, że możemy zainaugurować sezon Ekstraklasy na własnym stadionie. Cały poprzedni sezon jak i obecne rozgrywki pokazały, że jesteśmy drużyną, która u siebie traci mało bramek i potrafi wygrywać z każdym, bądź z każdym toczyć wyrównany bój. Jestem przekonany, że tak samo będzie z Jagiellonią Białystok.

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii: - Startujemy z wysokiego C, zagramy z rywalem, który ma już za sobą trzy oficjalne mecze i toczy boje o europejskie puchary. Nie jedziemy do Częstochowy na mecz z Rakowem, żeby tam się "położyć" i przegrać, będziemy robić wszystko, żeby zwyciężyć i pokazać dobrą grę.

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok na żywo w TV i online. Gdzie oglądać mecz Ekstraklasy? TRANSMISJA STREAM LIVE [22.07.2023]

Nie zagrają w meczu Raków - Jagiellonia:
Raków: Ivi Lopez, A. Kovacević, Gryszkiewicz, Kittel (?)
Jagiellonia: - - - - -

Raków Częstochowa - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Marcin Rosłoń - Rafał Nahorny. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:30 - zapraszamy!