Raków Częstochowa

0

Rubin Kazań

0

• Koniec meczu. Raków nie był faworytem, ale wywalczył trzeci bezbramkowy remis. O wszystkim przesądzi rewanż w Rosji!

• Trwa przerwa na pomoc medyczną Arseniciowi.

• Kostiukow przesadził, faulując Arsenicia. Brzydkie wejście, zasłużona kartka.

• Sędzia doliczył cztery minuty. Kibice Rakowa proszą o bramkę.

• Drugi strzał Rakowa. Również z daleka Lopez, również przy lewym słupku. Broni Diupin.

• Trener Papszun dostał kartkę. Nie pierwszy raz w tym sezonie.

• Odnotujmy: Musiolik oddał pierwszy celny strzał Rakowa w meczu. Z daleka, w bramkarza.

• Kwaracchelia też opuścił boisko. Za niego Bakajew.

• Musajew za Jevticia.

• Kartka dla Kuna.

• Jeszcze Musiolik za Cebulę. Raków podwyższa atak.

• Szelągowski uderza z dalszej odległości, ale w rywala.

• W ostatniej akcji Raków wywalczył korner. Może teraz?

• Tym razem ukarany Arsenić. Żółta kartka.

• Szelągowski w miejsce Papanikolaou.

• 4811 widzów ogląda mecz w Bielsku-Białej. Tymczasem za chwilę zmiana Szelągowskiego.

• Zdaje się, że Raków w tym meczu jeszcze bez celnego strzału, Najbliżej gola był Lopez z rzutu wolnego.

• Świetny odbiór Długosza. Na szczęście Niewulis pozostał na boisku.

• Przypomnijmy, że nie ma Petraska, nie ma Wilusza, a odeszli Jach i Piątkowski.

• Jakby tych kłopotów kadrowych było mało, to Niewulis zgłasza jakieś problemy.

• Guedes za Gutkovskisa.

• Podwójna zmiana. Długosz za Wdowiaka.

• Groźnie pod naszą bramką. Kwaracchelia przedarł się z piłką, szukał strzału z lewej nogi i wreszcie go oddał. Po rykoszecie róg.

• Sędziemu umknął faul na Wdowiaku. Tymczasem Raków przygotował zmiany.

• Despotović z dość trudnej pozycji zdecydował się oddać strzał. Kopnął niecelnie. To było do przewidzenia.

• Tymczasem Gent remisuje 2:2 z RFS Rygą.

• Kovacević - kolejna świetna obrona. Brawa! Bośniak dobrze się ustawia. Wyczekał strzał z lewej nogi.

• Lopez wkurza się na siebie. Z ostrego kąta uderzył nad poprzeczką.

• Tym razem rzut wolny dla Rakowa. Szukamy gola! Kibice śpiewają: Raków, Raków, Raków goool!

• Ajj! Lopez szukał okienka. Niewiele zabrakło! Jęk zawodu.

• Okazja dla Rakowa z wolnego. Faulowany Gutkovskis. To jest pozycja dla Lopeza!

• Gramy dalej. Piłkarze w końcu zmienili koszulki na właściwe.

• Cyrk na meczu

• Trwa przerwa w grze. Czekamy na decyzję sędziów.

• Parodia, proszę Państwa. Numery na koszulce Rubina nabazgrane... flamastrami.

• Uff. Hakšabanović tuż nad poprzeczką. Sędzia kończy pierwszą połowę. Było ciekawie, ale zabrakło bramek. Raków całkiem nieźle dotrzymuje kroku.

• Trwa druga doliczona minuta. Rzut wolny dla Rubina. Faulował Lopez w okolicy 20. metra.

• W Bielsku-Białej wciąż pada deszcz. Jest dość chłodno jak na lato.

• "Jesteśmy z wami, Rakowie, jesteśmy z wami!" - skanduje publiczność.

• Kartkę dostał Niewulis.

• Raków

• Lopez powinien bardziej szanować piłkę. Kolejna prosta strata.

• Rakowowi brakuje gola do potwierdzenia dobrej dyspozycji. Tylko tyle i aż tyle.

• Wdowiak zagościł raz jeszcze pod bramką, ale źle odegrał. Ależ on ma dzisiaj miejsca!

• Seria błędów Rakowa. Najpierw dopuścił do kontry po rożnym, potem kiks w obronie mógł się skończyć wolejem utalentowanego Gruzina. Na szczęście bez strzału w tej akcji.

• Kostiukow za Szatowa.

• Szykuje się drugia zmiana w Rubinie - tym razem na pewno wymuszona urazem.

• Sędzia znów nie wyciąga kartki, choć miał powody. Kwaracchelia powalił na murawę przeciwnika.

• Tudor po zderzeniu odczuwa ból. Chwila przerwy.

• Mocny strzał na bramkę Rakowa. Kovacević czujny. Broni bez problemu.

• Tudor pociągnął rywala za koszulkę. Bez kartki.

• To dopiero początek meczu, ale Raków już sprawia lepsze wrażenie niż w całym dwumeczu z Suduvą! Rzut rożny.

• Zujew zmieniony przez W. Ignatjewa. Trener Rubina dostrzegł problem z Wdowiakiem?

• Kovacević broni strzał Hakšabanovicia! Świetne zachowanie bramkarza.

• Jaka szkoda! Wdowiak znów szaleje na połowie Rubina, Raków ma przewagę liczebną, ale podanie okazało się złe!

• Jevtić dośrodkował z lewej flanki. Szukał partnera na dalszym słupku, ale na szczęście nikt nie wbiegł w pole bramkowe.

• Raków ma dużo miejsca na połowie Rubina. Szkoda ostatniej akcji. Lopez zbyt długo zwlekał z odegraniem piłki.

• Znowu jęk zawodu! Uderzał Cebula, ale został zablokowany. Wdowiak świetnie wszedł w mecz. To on napędził tę akcję.

• Pierwsze uderzenie Rubina - nieudane. Piłka powędrowała gdzieś wysoko w trybuny.

• Raków na razie bez kompleksów. Dobry początek meczu.

• Jeden zawodnik Rakowa pada w polu karnym, drugi składa się do przewrotki. Sędzia odgwizduje jednak faul na korzyść Rubina.

• Ależ okazja dla Rakowa od razu po rozpoczęciu! Wdowiak znalazł się w polu karnym. Tam dogrywał zamiast strzelać. Róg.

• Spotkanie się rozpoczęlo. Od środka gospodarze.

• Raków w podstawowym komplecie strojów. Goście na kremowo-czarno.

• bielsko

• Kibice zajmują miejsca na widowni, piłkarze szykują się do wyjścia z tunelu.

• Kwaracchelia - na tego Gruzina trzeba zwrócić uwagę. 20-latek jest łączony z Milanem.

• Nowy sezon ligi rosyjskiej Rubin zaczął od dwóch zwycięstw. Pokonał Spartaka Moskwa (1:0) i Arsienał Tuła (3:0).

• W składzie Rubina dobrze nam wszystkim znany Darko Jevtić, były pomocnik Lecha Poznań.

• Poza kadrą meczową tacy piłkarze jak Petrasek, Bartl, Rundić, Wilusz czy kontuzjowany Lederman. Nie ma też Courtney-Perkinsa, który w weekend zadebiutował przeciw Jagiellonii (0:3).

• Ławka rezerwowych Rakowa: Trelowski, Wydra, Udovicić, Długosz, Szelągowski, Guedes, Kaczmarski, Arak, Musiolik.

• Trener Papszun nie porzuca ustawienia z trzema obrońcami i dwoma wahadłowymi. W jedenastce zaczyna m.in. Wdowiak. Znalazło się też miejsce dla Gutkovskisa.

• Przed takim wyzwaniem Raków nigdy nie stał w swojej stuletniej historii. Dziś w pierwszym meczu III rundy el. Ligi Konferencji zagra z czwartą siłą ligi rosyjskiej, Rubinem Kazań.

Raków Częstochowa - Rubin Kazań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i stream ©K_kapica_afk

Raków Częstochowa - Rubin Kazań ONLINE. W czwartkowym meczu trzeciej rundy eliminacji Ligi Konferencji Europy Raków Częstochowa zmierzy się z Rubinem Kazań. Podobnie jak w meczu z litewską Suduvą Mariampol, częstochowianie zagrają w roli gospodarza na stadionie w Bielsku-Białej.

Raków - Rubin ONLINE

To największy rywal z jakim Raków zmierzy się w swojej stuletniej historii klubu. I najsilniejsza klubowa drużyna, spośród wszystkich, które jak dotąd grały na Stadionie Miejskim w Bielsku-Białej. Rubin Kazań w XXI wieku dwukrotnie sięgał po mistrzostwo Rosji i rywalizował w fazie grupowej Ligi Mistrzów, gdzie zdołał m.in.
wygrać 2:1 na Camp Nou z Barceloną. W ostatnich latach klub znad Wołgi przechodził lekki kryzys, ale w poprzednim sezonie zajął czwarte miejsce w Premjer Lidze i po raz pierwszy od sezonu 2015/2016 wrócił do europejskich pucharów. Kolejną cegiełką w odbudowie nie tak dawnej potęgi ma być awans do fazy grupowej Ligi Konferencji, a droga do tego sukcesu wiedzie przez starcia z Rakowem.

Raków - Rubin NA ŻYWO. Rosjanie pod wodzą jednego z najbardziej znanych rosyjskich trenerów, Leonida Słuckiego, są zdecydowanym faworytem, ale częstochowianie nie widzą siebie na straconej pozycji. - Czeka nas trudne zadanie. Gramy z czołową drużyną ligi rosyjskiej, która jest znacznie lepiej notowana od polskiej. To jest jednak sport, przed meczem szanse teoretycznie są równe. Będziemy robić wszystko, by sprawić niespodziankę i awansować - zapowiada trener Marek Papszun.

Na niekorzyść Rakowa działa jednak nie tylko siła przeciwnika, ale również własne problemy kadrowe. Wicemistrzowie Polski wciąż starają się wzmocnić w trwającym okienku transferowym, a większość pozyskanych już piłkarzy dołączyła do zespołu zbyt późno, by z Rubinem móc zagrać od pierwszej minuty. Do tego dochodzą kontuzje. Z gry wykluczeni są Igor Sapała, Tomas Petrasek, Daniel Bartl i Ben Lederman. Jedyna dobra wiadomość to powrót do zdrowia Milana Rundicia, choć i tutaj jest haczyk - serbski obrońca rozpoczął indywidualne treningi kilka dni temu i nie wiadomo czy będzie w stanie zagrać 90 minut z Rubinem.

Rubin - Raków LIVE. Co w takich okolicznościach może zadziałać na korzyść Rakowa? Wiara we własne możliwości, mądrość taktyczna i doping kibiców, którzy znów licznie przybędą do Bielska-Białej. - Kibice już w spotkaniu poprzedniej rundy bardzo nam pomogli swoim wsparciem, szczególnie w tych ciężkich chwilach, kiedy ważyły się losy awansu. Na pewno liczymy na ich jeszcze większe wsparcie i mam nadzieję, że razem zdołamy wygrać - mówi pomocnik Rakowa, Marcin Cebula.

Rubin - Raków TRANSMISJA TV

Wprowadzenie przed meczem Rubin - Raków od godz. 20:15 w TVP Sport. Studio poprowadzi Kacper Tomczyk, a jego gośćmi będą Maciej Iwański i Kazimierz Węgrzyn. Początek transmisji na żywo z meczu Raków - Rubin o godz. 21.00. Raków - Rubin STREAM. A gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa - Rubin Kazań online na żywo w internecie? Spotkanie będzie dostępne w TVPSPORT.PL, aplikacji mobilnej TVP Sport i w Smart TV.

21:00 mecz Raków Częstochowa - Rubin Kazań