PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Widzew Łódź...

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Widzew Łódź ONLINE. Różne cele, ten sam plan. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 13. kolejka
2023-10-29 17:30

Raków Częstochowa

1

Widzew Łódź

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczoru. Dobranoc!

• W najbliższy czwartek Raków Częstochowa zagra w Łodzi z ŁKS-em w ramach 1/16 FORTUNA Pucharu Polski, natomiast w następnej kolejce "Medaliki" u siebie zagrają z Zagłębiem Lubin, a Widzew Łódź na własnym stadionie podejmie Wartę Poznań.

• Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Widzew Łódź (w skali 1-6):

• Vladan Kovacević - 2
    • Bogdan Racovitan - 3
    • Milan Rundić - 3
    • Fran Tudor - 3
    • Jean Carlos Silva - 3, (Dawid Drachal - 3)
    • Gustav Berggren - 2
    • Ben Lederman - 3, (Władysław Koczerhin - 3)

• Marek Hanousek - 3
    • Imad Rondić - 3, (Fabio Nunes - bez oceny)
    • Juljan Shehu - 3
    • Ernest Terpiłowski - 3, (Jordi Sanchez - 2)
  • Wyrównany mecz w Częstochowie i remis wydaje się być zasłużonym rezultatem. Raków nie potrafił wykorzystać słabości czołówki ligi w tej kolejce.

• Koniec meczu w Częstochowie. Raków zremisował z Widzewem 1:1.

• Marek Hanousek ukarany żółtą kartką za odkopnięcie piłki po gwizdku.

• Teraz Srdjan Plavsić pokusił się o strzał, ale trafił wprost w Fabiana Piaseckiego.

• Władysław Koczerhin oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Henrich Ravas.

• Niewiele ciekawego dzieje się w ostatnich minutach. Najwięcej gry toczy się w środku pola.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Marcin Cebula ukarany żółtą kartką za chamski faul w środku pola.

• Nie ma rzutu karnego, gramy dalej!

• Arbiter rozpatruje potencjalny rzut karny dla Rakowa!

• W ostatnich minutach niezbyt interesujące spotkanie. Po obu stronach dużo niedokładności.

• Zła wrzutka z narożnika boiska nie zagroziła bramce gospodarzy.

• Ofensywna akcja Widzewa zakończyła się wywalczeniem rzutu rożnego.

• Władysław Koczerhin zdecydował się na dośrodkowanie, ale zrobił to nieudanie.

• Ostatnia zmiana w Widzewie Łódź. Fabio Nunes zmienił Imada Rondića.

• Coraz intensywniejsze ataki gospodarzy, ale wciąż mamy remis przy Limanowskiego.

• Natomiast Dawid Drachal pojawił się w miejsce Jeana Carlosa SIlvy.

• Dwie kolejne zmiany w Rakowie Częstochowa. Sonny Kittel zmienił Bartosza Nowaka

• To powinna być bramka dla Rakowa! Po wrzutce w pole karne Widzewa, piłkę głową uderzył Jean Carlos Silva, ale piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców!

• Próbuje odpowiedzieć Widzew, ale strzał z dystansu został zablokowany.

• Raków poczuł krew i stara się atakować coraz mocniej. Widzew może mieć problemy w najbliższych minutach.

• Jean Carlos Silva dostał piłkę w polu karnym Widzewa, najpierw jego strzał został zablokowany, a później piłka znowu trafiła do niego i sytuacyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Jean Carlos Silva doprowadza do wyrównania!!!

• Natomiast Jordi Sanchez pojawił się w miejsce Ernesta Terpiłowskiego.

• Również dwie roszady w Widzewie Łódź. Fran Alvarez zmienił Dominika Kuna

• Wznawiamy grę w Częstochowie.

• Natomiast Władysław Koczerhin zastąpił Bena Ledermana.

• Marcin Cebula pojawił się w miejsce Johna Yeboaha

• Trzy zmiany w Rakowie Częstochowa. Fabian Piasecki zmienił Ante Crnaca

• Arbiter przerywa spotkanie z powodu pirotechniki odpalonej przez kibiców.

• John Yeboah z łatwą stratą pod polem karnym Widzewa.

• Powoli rozkręca się druga połowa meczu. Raków przy piłce, ale nie ma z tego zagrożenia pod bramką gości.

• Srdjan Plavsić popędził prawą stroną boiska, ale łatwo stracił piłkę.

• Jean Carlos Silva popędził lewą stroną boiska, zagrał w pole karne, ale żaden z partnerów nie zdołał zamknąć akcji.

• Bartosz Nowak na pozycji spalonej przy polu karnym Widzewa.

• W odpowiedzi strzał z dystansu oddał Dominik Kun, ale dobrze spisał się Vladan Kovacević.

• Jean Carlos Silva próbował wstrzelić w pole karne Widzewa, to zagranie przeciął jeden z graczy gości i prawie zaskoczył własnego bramkarza. Ostatecznie skutecznie interweniował Henrich Ravas.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu przy Limanowskiego. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Dość wyrównany mecz i chociaż Raków jest nieco lepszy piłkarsko, to Widzew prowadzi dzięki konsekwencji w defensywie i dokładnemu rozegraniu w decydujących momentach. Druga odsłona meczu powinna przynieść wiele emocji. Do relacji wracamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Widzew prowadzi z Rakowem 1:0.

• Srdjan Plavsić pokusił się o wrzutkę, ale okazała się ona nieskuteczna.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• Ben Lederman znalazł w polu karnym rywala Bartosza Nowaka, ale ten nie oddał strzału.

• Końcówka pierwszej połowy meczu. Na razie Raków nie ma pomysłu, jak zaskoczyć defensywę rywali.

• Zła wrzutka z narożnika boiska w pole karne Rakowa.

• Antoni Klimek popędził lewą stroną boiska, wrzucił w pole karne Rakowa, ale tam Bogdan Racovitan wybił piłkę poza końcową linię.

• Wymuszona zmiana w Widzewie Łódź. Luis Silva zmienił kontuzjowanego Juana Ibizy.

• Bartosz Nowak dobrze dośrodkował z lewej strony, ale tam Ante Crnac nie zdołał oddać celnego strzału.

• Juan Ibiza potrzebuje pomocy medycznej.

• W odpowiedzi Bartosz Nowak oddał strzał w rywala, a chwilę później to samo zrobił John Yeboah.

• Mato Milos zacentrował z prawej strony, ale tym razem Raków uniknął zagrożenia.

• Nieco mniej emocji w ostatnich minutach meczu. Gra toczy się głównie w środku pola.

• Dominik Kun wpadł w "szesnastkę" Rakowa, jednak jego podanie zostało zatrzymane przez rywala.

• W odpowiedzi Antoni Klimek znalazł się w polu karnym Rakowa, ale przegrał pojedynek z Franem Tudorem.

• Wrzutka w wykonaniu Srdjana Plavsića nie znalazła adresata.

• Znowu piłkę w polu karnym gości dostał Bartosz Nowak, ale tym razem podał niecelnie.

• Bartosz Nowak kapitalnie wrzucił na głowę Ante Crnaca, a ten minimalnie się pomylił!

• Wrzutka w pole karne Widzewa trafiła wprost w ręce Henricha Ravasa.

• Gustav Berggren dostał piłkę na prawej stronie i wywalczył rzut rożny.

• Jean Carlos Silva ruszył prawą stroną boiska, ale podał fatalnie.

• Srdjan Plavsić zgrał w "szesnastkę" rywali, ale tam nie było żadnego z partnerów.

• Zakotłowało się w polu karnym Widzewa, ale żaden z graczy gospodarzy nie oddał strzału!

• Fran Tudor podał w pole karne do Bartosza Nowaka, ten wstrzelił przed bramkę rywali, ale tam żaden z graczy Rakowa nie zdołał wpakować piłki do bramki.

• Blisko pola karnego gości faulowany Bartosz Nowak. Żółtą kartką ukarany Juljan Shehu.

• Bartosz Nowak wpadł w pole karne Widzewa i oddał strzał, który spokojnie wyłapał Henrich Ravas.

• Pierwsze zagranie w pole karne Widzewa, ale spokojnie interweniuje bramkarz.

• Znowu zakotłowało się w polu karnym Rakowa, ale teraz Dominik Kun uderzył głową niecelnie.

• Mato Milos ponownie ze wrzutką, ale tym razem nie tak skuteczną jak wcześniej.

• Kolejne zagranie w pole karne gospodarzy, ale tym razem bez oddanego strzału.

• widzew

• Krótko rozegrany rzut wolny. Mato Milos dośrodkował na głowę Mateusza Żyro, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Widzew obejmuje prowadzenie po trafieniu Mateusza Żyro!!!

• Widzew wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Rakowa.

• Pierwsze zagranie w pole karne Rakowa, ale tam Antoni Klimek nie zdołał oddać strzału.

• Zaczynamy ostatni mecz tego weekendu w PKO Ekstraklasie!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Częstochowie. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Za kwadrans pierwszy gwizdek arbitra w Częstochowie.

• Natomiast oto zestawienie Rakowa Częstochowa:

• Tak prezentuje się skład Widzewa Łódź:

• Sędzią tego spotkania będzie międzynarodowy arbiter Damian Sylwestrzak z Wrocławia. W ubiegły wtorek prowadził on niezwykle emocjonujące spotkanie Lecha Poznań z Jagiellonią Białystok. W ostatniej akcji meczu Damian Sylwestrzak podyktował rzut karny dla "Jagi", który ustalił wynik meczu na 3:3.

• W poprzednim sezonie Raków wygrał w Częstochowie z Widzewem Łódź 2:0 po bramkach Ivi Lopeza i Frana Tudora. W Łodzi padł bezbramkowy remis. Dzisiaj faworytem jest oczywiście Raków, ale natężenie meczów może spowodować, że Widzew sprawi dzisiaj niespodziankę.

• Ciężko przewidzieć formę Widzewa, ponieważ wyniki w ostatnich tygodniach są bardzo różne. Przed przerwą reprezentacyjną łodzianie wygrali 1:0 ze Stalą Mielec, a wcześniej ulegli na wyjeździe po dobrym meczu Piastowi Gliwice 2:3.

• Natomiast Widzew Łódź wraca do rozgrywek po trzech tygodniach przerwy. Po przerwie reprezentacyjnej łodzianie mieli zmierzyć się u siebie z Ruchem Chorzów, ale mecz nie doszedł do skutku z powodu intensywnych opadów deszczu i złego stanu murawy. Zatem Widzew jest bardzo wypoczęty i dzisiaj będzie chciał to wykorzystać w meczu z drużyną, która od lipca niemal cały czas gra po dwa mecze w tygodniu.

• Raków Częstochowa ma za sobą bardzo wyczerpujący mecz w fazie grupowej Ligi Europy przeciwko Sportigowi CP. Mistrzowie Polski zostawili dużo zdrowia na nie najlepiej przygotowanej murawie w Sosnowcu, a już dzisiaj naprzeciw staje niewygodny przeciwnik. Przed tygodniem Raków przegrał na wyjeździe z Górnikiem Zabrze i to dało wiele pytań, czy Raków prowadzony przez Dawida Szwargę wytrzyma trudy tego sezonu, a dzisiaj przychodzi kolejny test ze średniej klasy rywalem.

• Niedzielnego wieczora przy Limanowskiego kibiców przywita jesienna aura.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 13. kolejki PKO Ekstraklasy Raków Częstochowa zmierzy się na własnym obiekcie z Widzewem Łódź. Na relację na żywo z widowiska zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Raków - Widzew LIVE! Wspaniały początek gości. Prowadzą z mistrzem
1/4
przejdź do galerii

Raków - Widzew LIVE! Wspaniały początek gości. Prowadzą z mistrzem ©Canal+ Premium

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Widzew Łódź ONLINE. Na zakończenie 13. kolejki mistrz Polski, podbudowany historycznym wynikiem w czwartkowym meczu Ligi Europy z Sportingiem Lizbona, zmierzy się przed własną publicznością z Widzewem Łódź. Gospodarze chcą zbliżyć się do czołówki. Goście – oddalić od strefy spadkowej. Pomóc w realizacji tego planu może wyłącznie dzisiejsza wygrana. Jak wypoczęci łodzianie, którzy pauzowali przed tygodniem, zaprezentują się ze zmęczonym mistrzem Polski? Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa - Widzew Łódź na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Raków Częstochowa - Widzew Łódź ONLINE

W przypadku Rakowa przysłowie „do trzech razy sztuka” ma swoje odzwierciedlenie w Lidze Europy. W czwartkowy wieczór piłkarzom Dawida Szwargi udało się nie tylko strzelić bramkę (wcześniej porażki z Atalantą 0:2 i Sturmem Graz 0:1) Sportingowi Lizbona, lecz także zdobyć pierwszy punkt w tych rozgrywkach. Minusem może być gonienie wyniku przy grze w przewadze, ale finalnie udało się doprowadzić do remisu w końcówce spotkania.

Częstochowianie bezkompromisowo dzielą grę w europejskich pucharach i w lidze. Wygrane z Ruchem (5:3) i Radomiakiem Radom (3:0) przedzieliła dotkliwa porażka z Lechem Poznań (1:4), by po ograniu na wyjeździe Legię Warszawa (2:1), wrócić z Zabrza do domu z niczym (1:2 z Górnikiem). Mistrzowie Polski zajmują obecnie 5. miejsce w tabeli z 22 punktami na koncie Do będącego na najniższym stopniu podium tracą 3 „oczka”, ale w dalszym ciągu mają 1 zaległe spotkanie.

Forma Widzewa w ostatnich tygodniach przypomina sinusoidę. Obiecująco zapowiadały się rządy Daniela Myśliwca po wygranej z niepokonaną do tej pory Cracovią (2:0). Jednak straty punktów z Koroną Kielce (1:1) i Piastem Gliwice (2:3) osłodziła lekko wygrana ze Stalą Mielec (1:0). W ten sposób Widzew podwoił swój dorobek punktowy do 14. Tym samym łodzianie zajmują 14. miejsce w lidze z zaledwie czteropunktową przewagą nad strefą spadkową, którą otwiera Puszcza Niepołomice.

Być może pozycja byłaby wyższa, gdyby nie przełożony w zeszłym tygodniu mecz z Ruchem Chorzów z powodu ulewy. Początkowo za rozegraniem tego spotkania był sędzia Bartosz Frankowski, ale z czasem musiał zmienić decyzję.

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa (po meczu ze Sportingiem) – wierzę, że ten mecz spowoduje takie przekonanie o zawodnikach, całej drużynie i klubie, że jesteśmy w stanie rywalizować nawet z tak silnymi zespołami.
- Duże pochwały dla drużyny, dla drużyny za podejście, za nastawienie, za realizację planu pod kątem taktycznym, ale też za taką determinację i realizację siebie w tym meczu, bo widząc mój zespół, widziałem u każdego zawodnika bardzo dużą chęć udowodnienia, przede wszystkim sobie, że Liga Europy to jest miejsce, w którym możemy rywalizować.

Dawid Myśliwiec, trener Widzewa Łódź: - Dążymy do tego, żeby być gotowi na każdy wariant, bez względu na to, z kim gramy. Pod kątem Rakowa chcemy poszerzyć nasz wachlarz możliwości, przygotowujemy coś dodatkowego i mam nadzieję, że adaptacja zajmie nam mniej czasu. Zawsze wychodzę z założenia, żeby dać piłkarzom narzędzia, a to oni definiowali momenty, w których z nich skorzystać. Każdy mecz jest okazją do tego, żeby sprawdzić, jaką pracę wykonaliśmy. Nie ma znaczenia, czy to Raków, czy jakikolwiek inny przeciwnik. Czekaliśmy na mecz mistrzowski trzy tygodnie i nie możemy się go doczekać, choć oczywiście wolelibyśmy grać co tydzień

Spotkanie Raków Częstochowa - Widzew Łódź poprowadzi Damian Sylwestrzak. Jego asystentami będą Adam Krarasewicz i Bartosz Kaszyński, a sędzią technicznym jest za to Piotr Rzucidło. Za VAR odpowiadać będzie Tomasz Kwiatkowski, natomiast za AVAR – Adam Kupsik.

Raków Częstochowa – Widzew Łódź. Kto nie zagra?
Trener Dawid Szwarga nie postawi dzisiaj na pauzującego za kartki Adnana Kovacevicia. Kontuzjowani są Stratos Svarnas, Ivi Lopez, Adrian Gryszkiewicz, Zoran Arsenić i Łukasz Zwoliński. Po stronie gości nie zobaczymy Bartłomieja Pawlowskiego, Serafina Szoty oraz Sebastiana Kerka. Pod znakiem zapytania stoi występ Frana Alvareza.

Ostatnie mecze bezpośrednie
16.04.2023 r. Raków Częstochowa – Widzew Łódź:2:0 (Ekstraklasa)
02.10.2022 r. Widzew Łódź – Raków Częstochowa 0:0 (Ekstraklasa)

Mecz Raków Częstochowa - Widzew Łódź TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 17:25 w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz skomentują Marcin Rosłoń i Marcin Baszczyński. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!