Mecz Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów online. Wicelider może...

Mecz Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów online. Wicelider może zbliżyć się do lidera. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Ruch Chorzów - Lech Poznań (piatek 3.05, godz. 20:30),
    • ŁKS Łódź - Śląsk Wrocław (sobota 4.05, godz. 15).
  • Oceny piłkarzy po meczu Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów (w skali 1-6):

• Rafał Leszczyński - 3
    • Martin Konczkowski - 3 (Jehor Macenko - 4)
    • Simeon Petrow - 3
    • Aleks Petkow - 3
    • Patryk Janasik - 2 (Krzysztof Kurowski - 3)
    • Mateusz Żukowski - 1
    • Patrick Olsen - 3 (Patryk Klimala - 2)
    • Peter Pokorny - 3
    • Petr Schwarz - 3 (Jakub Jezierski - bez oceny)
    • Nahuel Leiva - 3
    • Erik Exposito - 5

• Dante Stipica - 4
    • Przemysław Szur - 3 (Kacper Michalski - bez oceny)
    • Szymon Szymański - 4
    • Josema - 4 (Maciej Sadlok - 3)
    • Tomasz Wójtowicz - 4
    • Filip Starzyński - 3
    • Juliusz Letniowski - 4 (Adam Vlkanova - 3)
    • Łukasz Moneta - 3 (Mateusz Bartolewski - bez oceny)
    • Miłosz Kozak - 5 (Michał Feliks - 4)
    • Daniel Szczepan - 3
    • Soma Novothny - 5
  • +5' Po rzucie rożnym Jakub Jezierski kopie w stronę... linii środkowej i sędzia Wojciech Myć gwiżdże po raz ostatni! Śląsk Wrocław za późno rzucił się do odrabiania strat. Piłkarze Jacka Magiery przegrali z Ruchem Chorzów (2:3)

• +4' PATRYK KLIMALA MARNUJE PIŁKĘ MECZOWĄ!!!

Erik Exposito dostaje kapitalne podanie w pole karne. Wykłada piłkę na trzeci metr, tuż przy słupku do Patryka Klimali. Ten zamiast uderzyć przed siebie, kopnął nieczysto za linię końcową!

• +3' Faul Jakuba Jezierskiego na Danielu Szcepanie. Ten nie podnosi się z murawy.

• +2' Miękkie dośrodkowanie Erika Exposito na 6. metr do Jehora Macenki! Ten rzucił się szczupakiem i uderzeniem głową uderza piłkę w stronę bramki, uprzedzając Dante Stipicę!

• +2' BĘDZIE SIĘ DZIAŁO! GOL JEHORA MACENKI!!!

• Michał Feliks upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę rozpędzającego się Erika Exposito.

• Wojciech Myć dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Rozpędzony Daniel Szczepan fauluje Aleksa Petkowa.

• Honorowy (?) gol gospodarzy. Patryk Klimala przedarł się prawą w pole karne Ruchu. Podaje płasko do Erika Exposito, który mocnym uderzeniem w lewy górny róg pokonuje Dante Stipicę!

• GOL DLA ŚLĄSKA! STRZELCEM ERIK EXPOSITO!!!

• Pograli przy narożniku Filip Starzyński z Maciejem Sadlokiem. Rzut rożny nie przyniósł zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Soma Novothny podaje na prawą stronę do Kacpra Michalskiego. Ten "zabrał się" w pole karne, gdzie został zablokowany. Rzut rożny.

• [WIDEO] 75' GOL MICHAŁA FELIKSA (0:3)

• Jakub Jezierski zmienia Petra Schwarza.

• ... a za Przemysława Szura melduje się Kacper Michalski.

• Adam Vlkanova zmienia Juliusza Letniowskiego...

• %. gol w Ekstraklasie. 5. po wejściu z ławki! Michał Feliks

• 25 035 widzów na Tarczyński Arena. Ale już część wrocławskich fanów opuszcza stadion.

• Ruch punktuje Śląsk jak doświadczony pięściarz.

Szeroko ustawiony na prawej stronie Tomasz Wójtowicz podaje w pole karne do Somy Novothny'ego. Ten wystawia piłkę na środek pola bramkowego do Michała Feliksa, który uprzedzając Jehora Macenkę kieruje piłkę na wślizgu do siatki!

• GOL DLA RUCHU! STRZELCEM MICHAŁ FELIKS!!!

• Dante Stipica piąstkuje na ok. 30. metr na nogę Petra Schwarza. Czech wyraźnie się pomylił - uderzył kilka metrów obok bramki.

• DANTE STIPICA KOSZMAREM MATEUSZA ŻUKOWSKIEGO!!

Kolejny raz chorwacki bramkarz paruje strzał Mateusza Żukowskiego z pola karnego! Piłka zmierzała do siatki przy prawym (bliższym) słupku!

• Krzysztof Kurowski wchodzi za Patryka Janasika.

• Maciej Sadlok zmienia utykającego Josemę.

• Nahuel Leiva dopada do piłki na 20. metrze. Jego strzał został zablokowany przez dwóch zawodników w niebieskich strojach.

• Erik Exposito odgrywa w pole karne odrobinę za mocno. Dante Stipica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów 0:2

• 13 Strzały 5
    • 3 Strzały celne 4
  • Daleki wyrzut z autu przed bramkę Ruchu. Dante Stipica pewnie łapie piłkę.

• Jehor Macenko kolejny raz pada w "szesnastce". Nie "ustał" pojedynku z Josemą; a Dante Stipica piąstkuje poza pole karne.

• Michał Feliks zmienia Miłosza Kozaka.

• Na razie nie idzie

• Jehor Macenko pada w polu karnym "Niebieskich". "Poczuł" kontakt z Miłoszem Kozakiem, który wybijał piłkę na uwolnienie. Sędzia nie wskazuje na "wapno".

• Mocne zagranie na lewą stronę do Nahuela Leivy. Czujny Dante Stipica wybija za linię boczna.

• Przerwa w grze. Eri k Exposito pada w "szesnastce" gości! Co ważne, nie było tu konktaktu z przeciwnikiem.

• I od razu pokazał się Patryk Klimala. Jego strzał z ostrego kąta odbija Dante Stipica!

• Patryk Klimala zmienia Patricka Olsena.

• Soma Novothny dostaje piłkę w "szesnastce". Dobrze ją opanował i umieszcza w siatce przy lewym słupku! Radość gości nie trwała długo - Węgier w momencie podania był na spalonym!

• A teraz miała miejsce niecodzienna sytuacja. Do wejścia na boisko gotowy jest Patryk Klimala. Patrick Olsen był poza już poza boiskiem, ale.. wrócił na nie!

• NIE MA GOLA DLA ŚLĄSKA!!!

Erik Exposito przedarł się lewą stroną. Podaje do środka, tam przepuszczenia, aż piłka dociera do Patricka Olsena. Ten zwlekał ze strzałem, wreszcie uderzył i po rykoszecie piłka mija bramkę w nieznacznej odległości!

• JEHOR MACENKO MARNUJE "SETKĘ"!!!

Ukrainiec dopada do piłki na 8. metrze i uderza nad bramką! Po drodze był jeszcze delikatny rykoszet!

• Rzut wolny dla Śląska z prawej strony. Mocne dośrodkowanie na 8. metr, skąd Erik Exposito za mocno zgrywał głową w okolice dalszego (prawego) słupka.

• Po chwili strzał Nahuela Leivy blokuje Miłosz Kozak.

• Mateusz Żukowski utrzymał się przy piłce na prawej stronie, mimo że atakowali go Mateusz Bartolewski i Soma Novothny. Dośrodkowanie nie dotarło do Erika Exposito.

• Juliusz Letniowski podaje przed pole karne do Daniela Szczepana, Ten odgrywa z powrotem, ale strzał blokuje Patryk Janasik.

• Rzut rożny dla Śląska. Zagranie przed pole karne do Petera Pokorny'ego, który zagrywa górą przed bramkę idealnie... do Dante Stipicy. Ten spokojnie łapie piłkę.

• Mocne zagranie na lewą stronę do rozpędzonego Miłosza Kozaka. Ten na wślizgu wybija piłkę za linię boczną. Korzystając z chwili przerwy "zachęcił" kibiców Śląska do żywiołowego dopingu.

• Josema fauluje Patricka Olsena. Sędzia nie sięga do kieszonki

• Druga polowa rozpoczęta!

• Mateusz Bartolewski wchodzi za Łukasza Monetę.

• Jehor Macenko zmienia Martina Konczkowskiego.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie kończy się przerwa w meczu Śląsk - Ruch. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą goście po bramkach Somy Novothny'ego i Tomasza Wójtowicza.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Zacznę od tego, że nie jesteśmy zaskoczeni [przebiegiem spotkania], dlatego że się tak nastawiliśmy na ten mecz: że wyjdziemy, zagramy swój futbol i pokażemy, że mamy jeszcze o co grać. Mamy kibiców, którzy tu przyjechali. Każdy ma coś do udowodnienia, mamy kolegę Patryka Sikorę, dla którego też dzisiaj dzisiaj gramy i każdy kolejny mecz, i nie odpuścimy nawet jeżeli tych punktów zabraknie. Trudno - w każdym meczu będziemy grać tak, jak dzisiaj i dawać z siebie 100%, więc myślę, że to tyle, jeżeli chodzi o to zaskoczenie.
    - Jeżeli chodzi o moją bramkę: cieszę się, że padła i podwyższyłem to prowadzenie. Dzisiaj ta gra tak dobrze nam się klei i że wyszliśmy tak nabuzowani. Myślę, że w drugiej połowie, jak i w każdym kolejnym meczu, można się tego samego spodziewać.
    - Oczywiście, tak jak powiedziałem: w drugiej połowie nic się nie zmienia w naszej grze i w naszym nastawieniu. Wychodzimy, żeby dać z siebie 100% od pierwszej do ostatniej minuty. I to się nie zmieni na pewno na boisku
    .

- powiedział w przerwie Tomasz Wójtowicz, pomocnik Ruchu Chorzów (strzelec drugiej bramki)

• +1' Przerwa. Śląsk Wrocław niespodziewanie przegrywa z Ruchem (0:2)!

• +1' Erik Exposito przedarł się lewą stroną polar karnego. Wykłada płasko i do podbitej piłki dopada Mateusz Żukowski. Jego strzał został w porę zablokowany!

• Wojciech Myć dolicza 1 minutę do pierwszej połowy. .

• Patryk Janasik decyduje się na strzał zza linii 16. metra. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Nahuel Leiva wypuszcza prostopadłym podaniem Patryka Janasika. Ten trochę przestraszył się wybiegającego z bramki Dante Stipicy.

• Gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką przez Łukasza Monetę. Sędzia nakazuje grać dalej.

• Dante Stipica ratuje Ruch! Dante Stipica

• TO MUSIAŁ BYĆ GOL DLA ŚLĄSKA!!!

Kontra gospodarzy powinna zakończyć się golem kontaktowym. Erik Exposito otoczony przez dwóch rywali podaje na wolne pole do Mateusza Żukowskiego. Ten znalazł się w sytuacji oko w oko z Dante Stipicą, po czym huknął z pola karnego w chorwackiego bramkarza!!!

• [WIDEO] 27' GOL TOMASZA WÓJTOWICZA (0:2)

• Zupełnie nie powiodła się akcja drużyny Jacka Magiery. Dante Stipica niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• Dante Stipica pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Łukasz Moneta upomniany żółtą kartką. Pociągał za koszulkę rozpędzonego Mateusza Żukowskiego.

• Mocne dośrodkowanie Nahuela Leivy na 4. metr. Niepewnie piąstkuje przed siebie Dante Stipica, który był przekonany, że był faulowany.

• Mocne zagranie na wolne pole do Erika Exposito. Szymon Szymański bez kalkulacji wybija na rzut rożny.

• Miłosz Kozak pada w polu karnym Śląska wraz z rywalem. Sędzia Wojciech Myć widział tu przewinienie pomocnika Ruchu.

• Aleks Petkow upomniany żółtą kartką. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc nie zagra w następnej kolejce z ŁKS-em Łódź (sobota 4 maja, godz. 15).

• Piłkarze Janusza Niedźwiedzia czują, ze gospodarze są niegroźni. Zatem atakują; na prawej stronie "podwojony" Soma Novothny nie przedarł się w okolice pola karnego.

• Tomasz Wójtowicz podwyższa prowadzenie Ruchu! Tomasz Wójtowicz

• Co tu się dzieje?! Szok we Wrocławiu!

Miłosz Kozak górnym podaniem uruchomił Łukasza Monetę, którego strzał z pola karnego został zablokowany. Podobnie było z dobitką Filipa Starzyńskiego z ok. 18 metrów, ale piłka odbiła się tak, że trafiła pod nogi Tomasza Wójtowicza. Ten na prawej stronie pola karnego przełożył ją do lewej nogi, po czym uderza płasko - nie do obrony - w stronę dalszego rogu!

• RUCH PODWYŻSZA PROWADZENIE! GOL TOMASZA WÓJTOWICZA!!!

• Aleks Petkow bez problemu poradził sobie z Tomaszem Wójtowiczem blisko linii 16. metra.

• Przydał się Soma Novothny blisko swojego pola karnego. Nie dość, że dał się sfaulować Erikowi Exposito, to jeszcze w ten sposób "zyskał" kartkę dla kapitana Śląska.

• [WIDEO] 11' GOL SOMY NOVOTHNY'EGO (0:1)

• Miłosz Kozak decyduje się na strzał z "szesnastki" w stronę bliższego (lewego) rogu. Rafał Leszczyński nie dał się zaskoczyć.

• Erik Exposito urwał się rywalowi z ok. prawego narożnika pola karnego do środka. Jego strzał lewą nogą z ok. 18 metrów był kaszką z mleczkiem dla Dante Stipicy.

• Śląsk w ataku pozycyjnym. Szukają miejsca do ataku, ale Ruch - przyczajony blisko pola karnego - skutecznie to uniemożliwia.

• Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod wrocławską bramką.

• Goście poczuli krew i ruszyli ponownie lewą stroną. Daniel Szczepan nie doskoczył do wrzutki, ale piłkarze Śląska wybijają na rzut rożny.

• Pierwszy strzał na bramkę i gol dla "Niebieskich"! Soma Novothny

• Dokładne dośrodkowanie Miłosza Kozaka z lewej strony na 6. metr. Tam najwyżej wyskoczył Soma Novothny, który mocnym uderzeniem głową wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA RUCHU! STRZELCEM SOMA NOVOTHNY!!!

• Odrobinę za mocne zagranie Nahuela Leivy do Erika Exposito. Dante Stipica wznawia grę z "piątki".

• Mocne zagranie na lewą stronę do rozpędzonego Miłosza Kozaka. Simeon Petkow nie kalkulował - wybija za linię boczną.

• Przerwa w grze Tomasz Wójtowicz nie jest w stanie grać, gdy runął na murawę. Okazało się, że... najprawdopodobniej źle dobrał obuwie.

• Kolejne płaskie zagranie Mateusza Żukowskiego w poszukiwaniu Erika Exposito. Hiszpan nie miał szans, by dojść do piłki.

• Jeszcze sędziowie z wozu VAR analizowali, czy powinien być rzut karny dla gospodarzy po tym, jak piłka trafiła w rękę Daniela Szczepana "przyklejoną" do ciała. Ostatecznie sędzia nakazuje grać dalej.

• Chorzowianie nie tylko wyszli z opresji po wrzutce Petra Schwarza, lecz także z kontrą. Ta została przerwana kilka metrów za linią środkową.

• Nie wyszło lewą, to piłkarze Jacka Magiery zaatakowali prawą stroną. Mateusz Żukowski urwał się rywalowi i zagrywa płasko w "szesnastkę". Josema wybija za linię końcową.

• Juliusz Letniowski faulowany blisko swojego pola karnego. Sędzia nie chciał sięgać do kieszonki na samym początku spotkania.

• Nahuel Leiva wrzuca z lewej strony w pole karne. Chorzowianie wybijają piłkę.

• Martin Konczkowski ruszył odważnie prawą stroną. Powstrzymał go Łukasz Moneta, kierując piłkę za linię boczną

• Na gwizdek Wojciecha Mycia spotkanie ze środka zaczynają gospodarze!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona Franciszkowi Tokarskiemu, który grał w Akademii Śląska Wrocław. Miał zaledwie 14 lat.

• Kapitanami są napastnicy - Erik Exposito i Daniel Szczepan. Kapitanowie w meczu Śląsk - Ruch

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Potencjalnie już po tym weekendzie Ruch może spaść do 1 ligi - od dawna bowiem nie wszystko jest w nogach jego piłkarzy.

• Do piątku sprzedało się 20 tys. wejściówek. Ruch nie wygrał żadnego z sześciu ostatnich meczów. Ostatnio przegrał u siebie z Widzewem Łódź 2:3. Za Śląskiem jest bezbramkowo remis z Legią w Warszawie.

• Skład Ruchu Chorzów

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Przed tą koleją drugi Śląsk miał cztery punkty mniej od Jagiellonii. Teraz w zależności od wyniku jego strata stopnieje do dwóch punktów, pozostanie na tym samym poziomie (w przypadku remisu) albo wzrośnie do pięciu punktów, jeśli wygra Ruch.

• Skład Śląska Wrocław

• Śląsk dostał w piątek wieczorem prezent z Białegostoku. Liderująca Jagiellonia nie zdołała wygrać z Pogonią Szczecin (2:2). Miejsca nie straci, ale część przewagi może - o ile punkty zostaną we Wrocławiu.

• Z Zabrza, gdzie Górnik pokonał ŁKS aż 4:1 szybciutko przenosimy się do Wrocławia. Już za 25 minut Śląsk zmierzy się z Ruchem Chorzów. Obie ekipy celują w komplet punktów. Gospodarze, by utrzymać się na podium. "Niebiescy" zaś - by przedłużyć szanse na pozostanie w Ekstraklasie.

Mecz Śląsk - Ruch poprowadzi Wojciech Myć...

Śląsk - Ruch LIVE! Wypada rozpakować prezent z Białegostoku

Śląsk - Ruch LIVE! Wypada rozpakować prezent z Białegostoku ©Karina Trojok

Śląsk Wrocław może zmniejszyć dystans do lidera PKO Ekstraklasy. Ruch Chorzów może przedłużyć i tak płonne nadzieje na utrzymanie. Albo je definitywnie stracić. Bezpośredni mecz dla ponad 20 tys. kibiców zapowiada się niezwykle interesująco. Początek w sobotę o godzinie 17:30. Transmisja w telewizji na jednym kanale, relacja LIVE w GOL24.

Mecz Śląsk Wrocław - Ruch Chorzów online. Okazja w PKO Ekstraklasie

Gdzie oglądać mecz Śląsk - Ruch? Transmisja w telewizji oraz stream w internecie

Jacek Magiera, trener Śląska: - Ostatnie pięć meczów, finiszujemy, wszystko zależy od nas. Teraz najważniejsza jest głowa i dobrze nastrojone głowy. Potrzebujemy kozaków, ludzi silnych mentalnie, którzy wejdą na najwyższy poziom swoich umiejętności. Mental - to jest dzisiaj najważniejsze.

Janusz Niedźwiedź, trener Ruchu: - Zawodników, którzy z przodu mogą zrobić w Śląsku różnicę, jest sporo. Przygotowujemy się na to, co Śląsk zaproponuje – szczelną obronę, szybkie wyjścia z kontratakami – ale też myślę, że będzie sporo momentów, w których przeciwnik będzie chciał przejąć kontrolę i dominować, a wtedy role się odwrócą i to my będziemy szukać możliwości kontrataku.

Nie zagrają w meczu Śląsk - Ruch
Śląsk: Samiec-Talar
Ruch: Sikora, Michalski, Długosz

Ostatnie mecze bezpośrednie
Ruch - Śląsk 2:2 (Ekstraklasa, 28.10.2023)
Śląsk - Ruch 6:0 (Ekstraklasa, 13.05.2017)
Ruch - Śląsk 2:0 (Ekstraklasa, 27.02.2017)

Mecz Śląsk - Ruch: transmisja i stream w internecie

Transmisja w telewizji tylko na kanale Canal+ Sport 3. Komentują Robert Skrzyński i Rafał Nahorny. W internecie stream w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 - zapraszamy od godziny 17:30.