• Bartłomiej Kłudka - 3
    • Marek Mróz - 3 (Tomasz Pieńko - 3)
    • Damjan Bohar - 4 (Arkadiusz Woźniak - 3)
    • Dawid Kurminowski - 4 (Tornike Gaprindaszwili - bez oceny)
  • Zablokowany strzał Kennetha Zohore dał szansę Zagłębiu na wyjście z kontrą. Podanie Kacpra Chodyny został przecięte i w tym momencie Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni!

W Derbach Dolnego Śląska Zagłębie Lubin wygrywa na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław (2:1), chociaż po pierwszej połowie przegrywał. Tym samym 500. mecz Waldemara Fornalika na ławce trenerskiej w Ekstraklasie został uczczony prestiżową wygraną

• Gruzin długo utrzymywał się z piłką w narożniku. Wyłuskał ją Nahuel Leiva, który jeszcze był faulowany.

• Tornike Gaprindaszwili urwał się lewą stroną. Z linii końcowej wrzuca w pole karne; obrona nerwowo wybija na korner.

• Serhij Bułeca uderza soczyście z dalszej odległości w środek bramki. Rafał Leszczyński pewnie łapie piłkę i szybko przenosi ją na połowę "Miedziowych".

• Dośrodkowanie Martina Konczkowskiego z prawej strony było bardzo niedokładne.

• Filip Kocaba zmienia kontuzjowanego Marko Poletanovicia, który z trudem - w asyście medyków - schodzi z boiska.

• Przerwa w grze. Będzie konieczna interwencja sztabu medycznego - na murawie leży Marko Poletanović, który ucierpiał w starciu z Burakiem Ince.

• Sześć minut doliczonych do drugiej odsłony.

• Mocne zagranie od obrony do Kennetha Zohore. Ten stojąc tyłem do bramki przejmuje piłkę na 25. metrze, ale sędzia Szymon Marciniak zauważył jedno - zawodnik Śląska pomagał sobie ręką.

• Mateusz Żukowski uderza z ok. 20 metrów wysoko nad bramką "Miedziowych".

• 17 zwycięstw Śląska, 12 remisów i 21 zwycięstw Zagłębia - tak prezentuje się bilans 50 spotkań Derbów Dolnego Śląska.

• Po chwili Tornike Gaprindaszwili zbiega z piłką ze środka do lewej strony. Podaje prostopadle fałszem do Arkadiusza Woźniaka, który ułamek sekundy wcześniej zameldował się na lewej stronie "szesnastki"...

• Zupełnie nieudana pierwsza akcja Gruzina po wejściu na murawę. Szymon Weirauch niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• ... a Tornike Gaprindaszwili wchodzi za Dawida Kurminowskiego.

• Serhij Bułeca zmienia Tomasza Makowskiego...

• Boczna siatka po zablokowanym dośrodkowaniu Michała Rzuchowskiego! Bartłomiej Kłudka może mówić o dużym szczęściu - to po jego interwencji mija lewy słupek!

• ... a Burak Ince zmienia Patryka Janasika.

• Podwójna zmiana w Śląsku: Karol Borys zastępuje Dennisa Jastrzembskiego...

• 16 928 widzów we Wrocławiu na Derbach Dolnego Śląska.

• Łukasz Bejger ucierpiał w walce o górną piłkę. Kartki nie ma.

• Od kilku minut wyraźnie przeważają zawodnicy Jacka Magiery. Długo utrzymują się przy piłce, ale nie są w stanie przebić się w okolice pola karnego Zagłębia.

• Arkadiusz Woźniak zmienia Damjana Bohara.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne, skąd strzał został zablokowany! Po chwili Szymon Weirauch odbija piłkę po uderzeniu Dennisa Jastrzembskiego! Trzecią próbę pewnie chwyta bramkarz Zagłębia!

• Nie szło prawą, to lewą stroną zaatakował Śląsk. "Tylko" rzut rożny.

• Kenneth Zohore zmienia Michała Rzuchowskiego.

• [WIDEO] GOLE ZAGŁĘBIA (1:2)

• Nahuel Leiva wrzuca z rzutu rożnego w pole karne. Tam, po wystawce Erika Exposisto, obok bramki huknął Dennis Jastrzembski.

• Mateusz Żukowski zmienia Piotra Samca-Talara.

• Powinno być 2:1, jest... 1:2!!!

Kacper Chodyna urwał się prawą stroną i wrzuca dokładnie w pole. Tam do strzału z bliska złożył się Damjan Bohar, nie dając szans Rafałowi Leszczyńskiemu!

• ZAGŁĘBIE NA PROWADZENIU! STRZELCEM DAMJAN BOHAR!!!

• Śląsk mógł, a właściwie powinien, prowadzić! Dennis Jastrzembski nie wykorzystał jednak kapitalnej okazji!

• Tomasz Pieńko "zatańczył" z rywalem w ok. lewego narożnika pola bramkowego, by uderzyć płasko w stronę dalszego rogu. Rafał Leszczyński odbił piłkę przed siebie, z czego skorzystał Dawid Kurminowski. Z bliska skierował ją do siatki!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRLZECEM DAWID KURMINOWSKI!!!

• ... po czym wrzuca na bliższy słupek, gdzie pewnie interweniowali przyjezdni.

• Ruszyli teraz piłkarze Jacka Magiery. Rzut rożny; Nahuel Leiva ustawia piłkę w narożniku.

• Kolejne dośrodkowanie z prawej strony. Znowu poza zasięgiem Dawida Kurminowskiego.

• Śląsk wybija piłę po dośrodkowaniu z prawego narożnika. Ta jest w posiadaniu zawodników Waldemara Fornalika.

• Od razu prawą stroną zaatakowali lubinianie. Kacper Chodyna podłączył się do akcji ofensywnej; jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane. Rzut rożny.

• Zagłębie zaczyna drugą połowę Derbów Dolnego Śląska.

• Tomasz Pieńko wychodzi na drugą połowę w miejsce Marka Mroza.

• Wracamy do Wrocławia, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Śląska z Zagłębiem Lubin. Po pierwszej połowie zasłużenie prowadza gospodarze. Czy "Miedziowym" uda się odwrócić losy meczu, by uczcić jubileusz Waldemara Fornalika, który po raz 500. zasiadł na ławce trenerskiej w Ekstraklasie.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Erika Exposito z rzutu karnego Śląsk Wrocław prowadzi z Zagłębiem Lubin (1:0).

• +1' Stały fragment gry nie przyniósł zagrożenia pod bramką Rafała Leszczyńskiego. Dodatkowo bramkarz Śląska popisał się udanym piąstkowaniem.

• +1' Niedokładne dośrodkowanie Kacpra Chodyny z prawej strony. Posłał piłkę na lewą stronę "szesnastki", gdzie nie było żadnego z jego kolegów. Na jego szczęście Piotr Samiec-Talar tak skiksował, że piłka wyszła za linię końcową

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• W odpowiedzi Piotr Samiec-Talar huknął z dystansu w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał Szymon Weirauch.

• Strzał z rzutu wolnego nie sprawił problemu gospodarzom.

• Nahuel Leiva fauluje Marka Mroza, przerywając w ten sposób groźnie zapowiadającą się kontrę. Do bramki Śląska ok. 30 metrów. Hiszpan został upomniany żółtą kartką.

• [WIDEO] 24. MINUTA. GOL EXPOSITO Z KARNEGO (1:0)

• Kacper Chodyna "łamie" akcję z prawej strony do środka. Uderza płasko zza linii 16. metra w stronę bliższego rogu. Rafał Leszczyński pewnie broni.

• Po chwili Piotr Samiec-Talar wrzuca z prawej strony pola karnego na dalszy słupek... do nikogo.

• Prostopadłe zagranie z prawej strony w pole karne do Erika Exposito. "Przeczytali" to jednak obrońcy Zagłębia.

• Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin

• 7 Strzały 2
    • 2 Strzały celne 0
  • Szeroko ustawiony Bartłomiej Kłudka miał sporo miejsca i czasu, by DOKŁADNIE dośrodkować w pole karne. Posłał jednak piłkę na 5. metr, gdzie był jedynie... Rafał Leszczyński.

• Hiszpan lubi grać w "Miedziowe"

• Erik Exposito uderza w mur. Nahuel Leiva zgarnął odbitą piłkę, ale jego dośrodkowanie nie znalazło adresata.

• Sztab medyczny Śląska zajmuje się skrzydłowym. Wyraźnie odczuł wejścia kapitana Zagłębia.

• Bartosz Kopacz upomniany żółtą kartką za faul. Powalił z "bara" rozpędzonego Dennisa Jamstrzembskiego tuż przed linią 16. metra.

• Goście rzucili się do ataku, dążąc do szybkiego wyrównania. Akcja została przerwana daleko od bramki Śląska.

• ERIK EXPOSITO NIE MYLI SIĘ!!!

Hiszpan uderzył mocno w lewy górny róg. Szymon Weirauch stał do końca, spodziewając się strzału w środek bramki!

• Rzut karny dla gospodarzy po tym faulu Szymon Weirauch i Piotr Samiec-Talar

• Szymon Marciniak nie ma wątpliwości! Rzut karny dla Śląska! Wychodzący z bramki Szymon Weirauch fauluje Piotra Samca-Talara!

• Bartłomiej Kłudka próbował przedrzeć się lewą stroną Poradził sobie z Patrykiem Janasikiem, ale w porę zaasekurował go Dennis Jastrzembski.

• Michał Rzuchowski przejmuje piłkę w polu karnym. Obraca się z piłką, gubiąc jednego rywala, ale strzał został zablokowany przez drugiego.

• Aleks Ławniczak przecina dośrodkowanie Piotra Samca-Talara. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Po rzucie rożnym goście wybijają piłkę przed własną "szesnastką". Dopadł do niej Patrick Olsen, który mocnym płaskim uderzeniem chciał zmieści piłkę przy lewym słupku! Wyciągnięty jak struna bramkarz Zagłębia zdołał odbić piłkę, ale Erik Exposito, który ją przejął - niedokładnie wycofał do partnerów!

• Nahuel Leiva podkręca piłkę obok muru w stronę bliższego słupka! Gdyby nie stojący blisko narożnika pola bramkowego Dawid Kurminowski i jego interwencja, to najprawdopodobniej Szymon Weirauch wyciągałby piłkę z siatki!

• Dennis Jastrzembski ruszył do prostopadłego podania. Niemal na linii bocznej pola karnego zahaczył go Bartosz Kopacz.

• Tak blisko... Bartosz Kopacz bliski gola

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie najwyżej wyskoczył Bartosz Kopacz. Ten głową uderza piłkę tam, skąd przyszła, ale pomylił się o centymetry - OBIŁ POPRZECZKĘ!!!

• Nie wyszło prawą, to zawodnicy Waldemara Fornalika zaatakowali lewą stroną. Dośrodkowanie blokuje Łukasz Bejger; rzut rożny.

• Patrick Olsen decyduje się na strzał z dalszej odległości. Zarówno mocny, jak i niecelny.

• Przerwa w grze. Kacper Chodyna faulował Nahuela Leivę w walce o górną piłkę.

• ... i posyła ją w okolice bliższego słupka. Wrocławianie wybijaj za linię boczną boiska. Widzieli, że przed "szesnastką" od odbitą piłkę czekał Bartłomiej Kłudka.

• Wreszcie z akcją zaczepną ruszyli "Miedziowi". Przerywa ją Nahuel Leiva wybiciem za linię końcową. Marko Poletanović ustawia piłkę w narożniku...

• Dennis Jastrzembski niespodziewanie pojawił się na "dziewiątce". Jednak górne zagranie na wysokości 2-3 piętra to nie jest dobre rozwiązanie akcji ofensywnej. Szymon Weirauch spokojnie łapie piłkę.

• Krótkie i niedokładne dośrodkowanie Nahuela Leivy. Piłka ledwie doleciała do linii 16. metra, skąd na uwolnienie wybija Bartosz Kopacz.

• Ostre starcie Mateusza Grzybka z Piotrem Samcem-Talarem. Sędzia uznał to za przewinienie pierwszego z wymienionych.

• Miękka wrzutka w "szesnastkę" do Erika Exposito. Hiszpana uprzedził wychodzący z bramki Szymon Weirauch.

• Martin Konczkowski podaje w pole karne do Michała Rzuchowskiego, który nie zdołał uderzyć. Po chwili miał on koleją okazję - tym razem po wrzuca Patryka Janasika z lewej strony nie uderzył głową w stronę bramki.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka Derby Dolnego Śląska zaczynają gospodarze!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poprzedzona Annie Kowalczyk, wieloletniej pracownicy Śląska Wrocław.

• Kapitanami są Erik Exposito i Bartosz Kopacz.

• Wielki jubileusz Waldemara Fornalika. Będzie wygrana? 500. mecz na ławce Waldemara Fornalika

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Arbitrem meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin będzie Szymon Marciniak. Do pomocy na liniach płocczanin będzie miał Marka Arysa i Krzysztofa Nejmana. Z kolei sędzią technicznym będzie Tomasz Marciniak, a za VAR odpowiadać będą Jarosław Przybył i Krzysztof Myrmus.

• Zagłębie z kolei może mówić o bardzo udanym starcie sezonu. Na "dzień dobry" podopieczni Waldemara Fornalika pokonali Ruch Chorzów 2:1. "Niebiescy" mimo iż otworzyli wynik meczu, to dali sobie strzelić dwie bramki, a "Miedziowi" z pewnością mogli czuć się zadowoleni po udanej inauguracji. Czy pójdą za ciosem, czy znów sięgną po komplet? Przekonamy się wkrótce. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00.

• Skład Zagłębia Lubin

• Hitem sobotnich meczów Ekstraklasy będzie pojedynek derbowy. Naprzeciw siebie stanie Śląsk Wrocław i Zagłębie Lubin. Podopieczni Jacka Magiery liczą na pierwszą wygraną w tym sezonie - przypomnijmy, w 1. kolejce zremisowali na wyjeździe z Koroną Kielce 1:1. Teraz czas więc na pierwszy komplet punktów, i to w meczu przed własnymi kibicami.

• Skład Śląska Wrocław

• Czas na derby Dolnego Śląska. W szranki więc stanie Śląsk Jacka Magiery z Zagłębiem prowadzonym przez Waldemara Fornalika. W 1. kolejce sezonu wrocławianie sięgnęli po punkt w meczu z Koroną (1:1), natomiast Zagłębie zgarnęło całą pulę przeciwko Ruchowi Chorzów (2:1). Jak będzie tym razem?

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• O ile dwa wcześniejsze sobotnie mecz 2. kolejki PKO Ekstraklasy kończyły się zwycięstwami gospodarzy, o tyle przed nami pora na derby, w których Śląsk Wrocław zmierzy się z Zagłębiem Lubin. A jak wiemy, "derby rządzą się swoimi prawami". Czy tak będzie dzisiaj?

Już za 25 minut spotkanie we Wrocławiu poprowadzi Szymon Marciniak...

©Paweł Relikowski

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE. Czas na derby Dolnego Śląska. W szranki więc stanie Śląsk Jacka Magiery z Zagłębiem prowadzonym przez Waldemara Fornalika. W 1. kolejce sezonu wrocławianie sięgnęli po punkt w meczu z Koroną (1:1), natomiast Zagłębie zgarnęło całą pulę przeciwko Ruchowi Chorzów (2:1). Jak będzie tym razem. Sprawdź, gdzie stream online. Początek spotkania o godz. 20:00. Relacja w GOL24 - zapraszamy!

Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin ONLINE

Jacek Magiera, trener Śląska Wrocław:
Koncentruję się głównie na tym, co my mamy w szatni, ale Zagłębie było intensywne na rynku transferowym. Praca Piotra Burlikowskiego i trenera Waldemara Fornalika spowodowała, że ten zespół jest zupełnie inny. Ma swoją jakość i tożsamość, co pokazał w meczu z Ruchem Chorzów. Doceniamy rywala, ale koncentrujemy się na sobie. Naszym celem jest zwycięstwo.

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia Lubin:
Śląsk bardzo dobrze zaprezentował się w meczu z Koroną Kielce. My też nieźle wyglądaliśmy w spotkaniu z Ruchem. Spodziewamy się trudnego meczu, ale myślę, że zarówno my, jak i Śląsk znamy swoją wartość i każda ze stron będzie dążyła do zwycięstwa.

Śląsk - Zagłębie. Transmisja i stream ONLINE

Pierwszy gwizdek meczu Śląsk Wrocław - Zagłębie Lubin o godz. 20:00. Komentować to spotkanie będzie duet Robert Skrzyński - Remigiusz Jezierski. Mecz będzie dostępny na antenach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3, a także Canal+ 4K Ultra HD.

Zapraszamy na tekstową relację w GOL24 - zaczynamy o godz. 20:00!