• Takuto Oshima - 3
    • Michał Rakoczy - 4 (Patryk Zaucha - bez oceny)
    • Patryk Makuch - 3 (Kacper Śmiglewski - bez oceny)
    • Benjamin Källman - 3
  • Gospodarze zwlekali z wznowieniem gry i sędzia Bartosz Frankowski gwiżdże po raz ostatni. Gwizdy niosły się z trybun.

Stal Mielec remisuje ze Cracovią (2:2), mimo że po pierwszej połowie prowadziła dwiema bramkami.

• "Żóltko" na koncie Takuto Oshimy za faul taktyczny na Łukaszu Wolsztyńskim.

• Takuto Oshima faulowany na własnej połowie. To już ostatnie sekundy meczu.

• Seria dośrodkowań w pole karne gości. Wreszcie nożycami uderzył Kai Meriluoto. Piłka leciała w środek bramki (pod poprzeczkę) i Sebastian Madejski podbija nad bramkę!

• Niezła centra Krystiana Getingera w pole karne. Nerwowo, aczkolwiek skutecznie, radzi sobie obrona gości.

• Z piłką poradzili sobie defensorzy Cracovii. Jeszcze był strzał; wysoko nad poprzeczką.

• Stal ruszyła z akcją lewą stroną. Wywalczyła aut na wysokości pola karnego. Mateusz Stępień przebiegł całe boisko, by wrzucić piłkę w pole karne.

• Trzy "oczka" czekają. trzeba "tylko" strzelić gola.

• 7 minut doliczonych do pierwszej połowy.

• Przerwa w grze. Kacper Śmiglewski ucierpiał w starciu z Matthew Guillaumierem. Goście przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Zmiana w Cracovii: Patryk Zaucha wchodzi, Michał Rakoczy schodzi.

• Kai Meriluoto zmienia Macieja Domańskiego.

• Wyraźnie "siadło" tempo meczu po bramce wyrównującej "Pasów". Może w końcówce któraś ze stron pokusi się o komplet punktów?

• Złe dośrodkowanie Matthew Guillaumiera z prawej strony. Sebastian Majewski spokojnie łapie piłkę.

• Łukasz Wolsztyński zgrywa głową na lewą stronę do Koki Hinokio. Ten podaje po linii do Krystiana Getingera, ale ten przeciągnął dośrodkowanie.

• Miękkie dośrodkowanie Michała Rakoczego w pole karne do Benjamina Källmana. W ostatniej chwili uprzedził go Kamil Pajnowski. Jeszcze Kacper Śmiglewski faulował interweniującego Mateusza Kochalskiego. Bez konsekwencji kartkowej.

• Słupek ratuje gospodarzy przed utratą gola! Po dośrodkowaniu z narożnika boiska głową uderzył Virgil Ghita i piłka odbiła się od Mateusza Matrasa, po czym obija SŁUPEK!!!

• Atak Cracovii lewą stroną przynosi rzut rożny.

• ... a za Patryka Makucha wchodzi Kacper Śmiglewski.

• Jani Atanasov zmienia Karola Knapa...

• Koki Hinokio podaje za mocno w pole karne do Macieja Domańskiego.

• Współkomentujący mecz w Canal+ Michał Trela przekazał informację, że Arttu Hoskonen ma podkręconą kostkę.

• 6 392 widzów w Mielcu na meczu Stali z Cracovią.

• Cornel Rapa zmienia Arttu Hoskonena.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Arttu Hoskonen. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• [WIDEO] GOLE JAROSZYŃSKIEGO I RAKOCZEGO

• "Pasy" atakują. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego strzał Virgila Ghity głową spokojnie broni Mateusz Kochalski.

• ... a za Michała Trąbkę wchodzi pierwszy Maltańczyk w historii Ekstraklasy - Matthew Guillaumier.

• Mateusz Stępień zmienia Łukasza Gerstentesina...

• Kolejna akcja skrzydłem w wykonaniu Pawła Jaroszyńskiego. O ile piłka była na optymalnej wysokości, to jednak jako pierwszy doskoczył do niej Marco Ehmann.

• .. a za Ilję Szkurina na murawie melduje się Łukasz Wolsztyński.

• Podwójna zmiana w Stali: Koki Hinokio zastępuje Krzysztofa Wołkowicza...

• Paweł Jaroszyński przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony. Zabrakło adresata na dalszym słupku.

• Zawodnicy Jacka Zielińskiego poczuli krew. Zyskali rzut rożny; strzał po dośrodkowaniu broni bramkarz Stali.

• Takuto Oshima podaje na lewą stronę do Michała Rakoczego. Ten zbiega z piłką do środka, mijając rywali jak slalomowe tyczki i wpisuje się na listę strzelców technicznym uderzeniem w stronę dalszego rogu! Wyciągnięty jak struna Mateusz Kochalski był bezradny!

• GOL DLA CRACOVII!!! MICHAŁ RAKOCZY!!!

• NIE MA GOLA DLA CRACOVII!!!

Kopia akcji sprzed kilku minuit! Benjamin Källman uderza z narożnika pola bramkowego i Mateusz Kochalski odbija do środka. Mateuszowi Bochnakowi nie udało się SKUTECZNIE dobić!

• Kamil Pajnowski podaje mocno na lewe skrzydło do Krzysztofa Wołkowicza. Ten był na spalonym.

• To powinien być remis! Benjamin Källman przedarł się lewą stronę w stronę "szesnastki"! Uderza technicznie, zewnętrzną częścią stopy w środek bramki. Mateuszowi Kochalskiemu uciekła piłka, ale złapał ją przed nadbiegającym Patrykiem Makuchem!

• Będą emocje w Mielcu!

Po dalekim wyrzucie z autu i interwencji obrony Stali do piłki przed polem karnym dopada Paweł Jaroszyński! Ten huknął czysto lewą nogą tak, że po odbiciu się od prawego słupka zatrzymała się dopiero w siatce!

• CRACOVIA ŁAPIE KONTAKT! GOL PAWŁA JAROSZYŃSKIEGO!!!

• Opłacił się "Pasom" wysoki pressing. Udało się zyskać aut na wysokości pola karnego.

• Krystian Getinger posyła wysoką piłkę na dalszy słupek do Piotra Wlazły! Ten nie skierował piłki do siatki, mając do niej 2-3 metryy!!!

• Składna akcja gospodarzy lewą stroną. Krystian Getinger miał sporo miejsca na lewej stronie i wrzuca na dalszy słupek. Paweł Jaroszyński, mimo że nie był atakowany, wybija za linię końcową.

• Mateusz Bochnak wrzuca w pole karne do Benjamina Källmana. Ten niedokładnie zgrywa piłkę głową do Patryka Makucha.

• Michał Trąbka upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe powstrzymywanie Takuto Oshimę.

• I korner dla Stali. Dośrodkowanie Krystiana Getingera na bliższy słupek, skąd głową wybija Karol Knap.

• Łukasz Gerstentein odważnie podłączył się do akcji ofensywnej. Wrzuca w pole karne, gdzie interweniuje Paweł Jaroszyński.

• Stal Mielec zaczyna drugą odsłonę! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Mielca, gdzie dobiega końca przerwa w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie Stal prowadzi z Cracovią (2:0).

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] GOLE SZKURINA I DOMAŃSKIEGO

• +3' Koniec pierwszej polowy. Stal Mielec prowadzi z Craxovią po bramkach Ilji Szkurina i Macieja Domańskiego. Gromkie brawa mieleckich kibiców odprowadzają zawodników do szatni.

• +1' Prosta strata Cracovii zapoczątkowała kontrę Stali! Tuż za linią środkową udało się przyjezdnym powstrzymać rajd Macieja Domańskiego.

• 3 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Parafrazując klasyka: defensorzy mieleccy w sposób wzorcowy usuwają niebezpieczeństwo po dośrodkowaniu ze stałego fragmentu gry.

• Marco Ehmann upomniany żółtą kartką za faul. DO bramki ok. 30 metrów.

• Rzut rożny Cracovii. Dośrodkowanie na dalszy słupek i zgranie przed bramkę. Anemiczny strzał głową Virgila Ghity nie sprawił problemu bramkarzowi.

• Podrażnione "Pasy" rzuciły się do odrabiania strat. Patryk Makuch na lewej stronie posyła piłkę RABONĄ na dalszy słupek. Stamtąd strzał z kilku metrów paruje Mateusz Kochalski!

• Zabójcza kontra zawodników Kamila Kieresia!

Rolami zamienili się tutaj Ilja Szkurin i Maciej Domański. Białorusin wypuścił kolegę mocnym prostopadłym podaniem. Ten "ścina" z prawej strony pola karnego do środka, po czym uderza technicznie w stronę dalszego rogu. Nadbiegający Virgil Ghita chciał zablokować jego strzał, ale zmienił tor logu piłki. Ta wpada do siatki obok zmylonego Sebastiana Madejskiego
    .

• GOL DLA STALI! MACIEJ DOMAŃSKI!!!

• Patryk Makuch przejmuje piłkę tuż przed 16. metrem. Stracił ją łatwo na rzecz Łukasza Gerstenteina i Marco Ehmanna.

• Marco Ehmann blokuje dośrodkowanie Pawła Jaroszyńskiego. Zawodnicy Jacka Zielińskiego nie wykorzystali rzutu rożnego, by stworzyć zagrożenia pod bramką Mateusza Kochalskiego.

• Krzysztof Wołkowicz i Krystian Getinger szukali miejsca do dośrodkowania z lewej strony. Poradzili sobie z nim goście.

• Marco Ehmann przerywa kolejny raz akcję "Pasów" jego stroną.

• (Poza boiskiem) Bartosz Cabaj upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• Jeszcze sędzia Bartosz Frankowski czekał na komunikat z wozu VAR. Wcześniej doszło do starcia Marco Ehmanna z Michałem Rakoczym. Drugi z wymienionych leżał na murawie, Stal kontynuowała akcję, którą na bramkę zakończył Białorusin.

Ostatecznie rozjemca z Torunia wskazał na środek boiska!

• Mocne zagranie Macieja Domańskiego z prawej strony na lewą stronę pola karnego do Ilji Szkurina. Ten poczekał, aż piłka odpowiednio odbije się od murawy, po czym huknął soczyście NIE DO OBRONY w stronę dalszego (prawego) słupka!

• GOL DLA STALI! STRZELCEM ILJA SZKURIN!!!

• Karol Knap upomniany żółtą kartką. Najpierw nieprzepisowo powstrzymał Michała Trąbkę w kole środkowym, a po chwili "wyciął" Piotra Wlazłę.

• NIE MA GOLA DLA STALI!!!

Dośrodkowanie z rzutu rożnego na dalszy słupek do Piotra Wlazły, który zgrywa piłkę głową tam, skąd przyszła od Ilji Szkurina! Zabrakło mu centymetrów, by z bliska skierować do pustej bramki!

• Szeroko ustawiony na lewej stronie Paweł Jaroszyński wrzuca głęboko w pole karne. Strzał głową Arttu Hoskonena nie sprawił problemu Mateuszowi Kochalskiemu.

• Marco Ehmann wybija głową na uwolnienie po dośrodkowaniu spod prawej chorągiewki.

• Atak Stali lewą stroną przerwany przed polem karnym. Z kontrą prawą flanką urwał się Benjamin Källman. Fin przegrał pojedynek z Kamilem Pajnowskim, ale zyskał rzut rożny.

• cracovia

• Takuto Oshima dostaje piłkę w polu karnym. Od razu wystawia ją na 18. metr do Michała Rakoczego, który zwlekał ze strzałem! W ostatniej chwili uprzedził go Piotr Wlazło.

• W odpowiedzi Krzysztof Wołkowicz ruszył w tempo do prostopadłego podania! Jego strzał z "szesnastki" paruje Sebastian Madejski. Nawet gdyby piłka znalazła drogę do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej!

• ... i strzał z pola karnego został zablokowany, a dobitkę Pawła Jaroszyńskiego spokojnie broni Mateusz Kochalski.

• Seria dalekich wyrzutów z autu Karola Knapa zza linii bocznej. Rośli stoperzy Stali na moment oddalają niebezpieczeństwo...

• Jak mówi Franciszek Smuda - "pomnik"

• Patryk Makuch "lamie" akcję z lewej strony do środka. Sprzed linii 16. metra podaje prostopadle, licząc na to, że ruszy za akcją Paweł Jaroszyński. Ten jednak na stojąco przyglądał się akcji kolegi z zespołu.

• "Cięte" zagranie z prawego narożnika boiska w okolice lewego narożnika pola bramkowego do niepilnowanego Jakuba Jugasa. Ten bez wyskoku uderza głową w stronę dalszego spojenia słupka z poprzeczką! Pomylił się nieznacznie!

• Po chwili prawą stroną przedarł się Mateusz Bochnak. Z linii końcowej zagrywa płasko na bliższy słupek, gdzie sytuację wyjaśnia Kamil Pajnowski wybiciem za linię końcową

• Po wrzutce z prawej strony Patryk Makuch uderza głową z 5 metrów. Dobrze złożył się do "szczupaka", ale do siatki brakowało mu dość sporo.

• Mielczanie poradzili sobie z dalekim wyrzutem z autu. Dodatkowo Karol Knap faulował na skrzydle Łukasza Gerstensteina.

• Marco Ehmann przerywa akcję Michała Rakoczego. Aut dla "Pasów' na wysokości "szesnastki" Stali.

• Atak Cracovii prawą stroną. Patryk Makuch podaje przed pole karne do... nikogo. Mogli z tego skorzystać zawodnicy Kamila Kieresia, gdyby kontra nie została przerwana tuż za linią środkową.

• Zdaniem sędziego Takuto Oshima przekroczył przepisy przy odbieraniu piłki przeciwnikowi. Japończyk był wyraźnie zdziwiony takim obrotem sprawy.

• Od razu mocne kopnięcie Karola Knapa z koła środkowego w stronę pola karnego Stali. Obrońcy gospodarzy poradzili sobie bez problemu z lagą.

• Na gwizdek Bartosza Frankowskiego spotkanie ze środka zaczynają goście!

• Kapitanami są Krystian Getinger i Jakub Jugas. Stal - Cravovia. Kapitanowie

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W sobotnim spotkaniu na Podkarpaciu zagwiżdże sędzia Bartosz Frankowski (Toruń). System VAR obsługiwać będą: Tomasz Wajda oraz Marcin Borkowski. Z kolei asystować sędziemu głównemu będą Marcin Boniek z Piotrem Podbielskim.

• W poprzednim sezonie PKO Ekstraklasy lepiej poradziła sobie Cracovia, która zajęła siódme miejsce, dystansując drużynę Kieresia trzema punktami. W bezpośrednich pojedynkach pomiędzy obiema ekipami w zeszłym sezonie jest remis. Na początku sezonu 2022/23 wygrała Stal Mielec (2:0), a w rundzie wiosennej górą już była drużyna Jacka Zielińskiego (2:1). Jak będzie tym razem? Przekonamy się się w sobotnie popołudnie!

• Skład "Pasów" na mecz ze Stalą Mielec

• "Biało-Niebiescy" intensywniej działali na rynku transferowym. Do zespołu Kamila Kieresia dołączyło 14 piłkarzy, a odeszło jeszcze więcej, bo aż 17. Pytanie jak taka rewolucja wpłynie na formę poszczególnych piłkarzy, którzy w większości pierwszy raz będą mieli styczność z polską ekstraklasą.

• Wyjściowy skład Stali Mielec

• Faworytem spotkania w Podkarpaciu, wydaje się jednak Cracovia, która mimo mniejszej liczby transferów przychodzących bardziej utrzymała trzon drużyny z zeszłego sezonu. Do tego niewątpliwym sukcesem drużyny prowadzonej przez Jacka Zielińskiego było wykupienie z włoskiej Salernitany - Pawła Jaroszyńskiego. W perspektywie odejścia Kamila Pestki stał się podstawowym lewym obrońcą drużyny z Krakowa.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Sobotę z pierwszą kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy w Mielcu. Już tylko 25 minut dzieli nas do starcia Stali z Cracovią. W ekipie gospodarzy doszło do prawdziwej rewolucji kadrowej. Po stronie gości zaś jest zachowana stagnacja, ale z najważniejszych postaci "Pasów" z minionego sezonu brakuje m. in. Karola Niemczyckiego.

Spotkanie w Mielcu poprowadzi Bartosz Frankowski...

1/8
przejdź do galerii

©Canal+ Sport screen

PKO Ekstraklasa. Stal Mielec - Cracovia ONLINE. Czas na pierwsze spotkanie inauguracyjne na Podkarpaciu. Stal w letnim okienku transferowym poczyniła naprawdę dużo wzmocnień. Dokładnie 14 piłkarzy przyszło do klubu prowadzonego przez Kamila Kieresia. Jak zrewolucjonizowana Stal poradzi sobie w starciu pierwszej kolejki przeciwko Cracovii? Przekonamy się już w sobotę! Początek spotkania o godzinie 15:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Stal Mielec - Cracovia ONLINE

- Nastroje w zespole są dobre, fajnie przepracowaliśmy okres przygotowawczy. Kadra się niewiele zmieniła, więc naszym atutem powinna być stabilizacja. Doszła tylko grupa młodych chłopaków, którzy będą dojrzewać i to na pewno będzie trochę trwać - powiedział na przedmeczowej konferencji trener "Pasów" Jacek Zieliński.

Jak się dowiedzieliśmy z konferencji prasowej sytuacja kadrowa w Cracovii przed sobotnim meczem w Mielcu jest dobra, aczkolwiek kilku piłkarzy jeszcze leczy kontuzje.

- Myszor po operacji zaczyna wchodzić w trening. Kakabadze zaczyna wyglądać dobrze, ale ze Stalą jeszcze nie zagra, prędzej będzie gotowy na spotkanie z Radomiakiem. Rehabilitacja Rasmussena się przedłuża. Liczyliśmy, że czas dochodzenia przez niego do zdrowia będzie krótszy, ale rokowania lekarzy i fizjoterapeutów są takie, że wejdzie do treningu w sierpniu – powiedział Zieliński.

"Biało-Niebiescy" intensywniej działali na rynku transferowym. Do zespołu Kamila Kieresia dołączyło 14 piłkarzy, a odeszło jeszcze więcej, bo aż - 17. Pytanie jak taka rewolucja wpłynie na formę poszczególnych piłkarzy, którzy w większości pierwszy raz będą mieli styczność z polską ekstraklasą.

- Wierzę w wartość tego nowego zespołu, ale również w kibiców, którzy są w stanie przyjść, dopingować i mam nadzieję, że wspólnie sięgniemy po 3 punkty - powiedział trener Kamil Kiereś na konferencji prasowej przed meczem z Cracovią.

Transfery Stali Mielec - lato 2023. Rewolucja kadrowa w Mielcu! 17 piłkarzy odeszło, 14 przyszło. Jak będzie wyglądać nowy sezon?

Kamil Kiereś, trener Stali: - Okienko transferowe dla nas jeszcze nie jest zamknięte. Na pewno środki finansowe, które pozostały są do wykorzystania, miejsce dla dwóch-trzech zawodników w kadrze jeszcze istnieje, także będziemy jeszcze aktywni na rynku. Chociaż obecnie nie mamy na sobie takiej dużej presji, tylko chcemy, aby nastąpiło w naszej drużynie coś jakościowego, ale to w drugim planie będzie realizowane. Teraz najważniejsza jest Ekstraklasa.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Nie powiem, że selekcja jest zamknięta. Są jeszcze możliwości, okienko transferowe dopiero się niedawno zaczęło. Jeśli będzie taka możliwość, to skorzystamy z szansy. Rozmawiamy z panem profesorem (Filipiakiem) i szukamy. Nie tyle chcemy kadrę poszerzyć, co wzmocnić.

Nie zagrają w meczu Stal Mielec - Cracovia:
Stal: - - - - - -
Cracovia:Mathias Hebo Rasmussen, Jakub Myszor, Otar Kakabadze

Stal Mielec - Cracovia TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Piotr Glamowski oraz Michał Trela. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!

Transfery Cracovii - lato 2023. Kamil Pestka wzmocnił Raków, Michal Siplak w Górniku Zabrze. Póki co brak transferów przychodzących