PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE. Derbowy hit 8. kolejki. Rekord na trybunach. Gdzie oglądać? TRANSMISJA NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 8. kolejka
2023-09-17 17:30

Warta Poznań

0

Lech Poznań

2

• KONIEC MECZU! LECH WYGRYWA W DERBACH POZNANIA 2:0!

• Pogramy 4 minuty dłużej

• Hotić schodzi, Pereira wchodzi

• Oba zespoły są już chyba przekonane kto wygra. Tempo spadło

• Kupczak schodzi, Paszkowski wchodzi

• Luis schodzi, Kamiński wchodzi

• Bartkowski schodzi, Tiru wchodzi

• Piłka na prawą stronę. Ba Loua od razu zacentrował futbolówkę w pole karne. Tam był Dagerstål!

• GOOOOOOOOOL!!!! 2:0!!!

• Murawski schodzi, Wilak wchodzi

• Velde schodzi, Ba Loua wchodzi

• Warta blisko bramki po rzucie rożnym. Luis uderzył obok lewego słupka!

• Warta nie chce czekać na ruch Lecha. Gospodarze podchodzą wysoko do rywala

• Niezła kontra Warty. Dagerstål zatrzymał podanie w pole karne!

• Kartka dla Bartkowskiego

• GOOOOOOOL!!!! Marchwiński świetnie wykorzystał niskie dośrodkowanie Sousy!

• Warta Poznań broni się bardzo nisko. Lech w natarciu

• Karlstroem oddał lekki strzał. Bramkarz nie miał z tym problemu

• Kristoffer Velde dostał idealne dośrodkowanie na głowę. Skrzydłowy miał pustą bramkę, ale nie oddał celnego strzału!

• Zamieszanie w polu karnym Lecha. Żurawski strzelił z linii pola karnego. Wysoko nad poprzeczką

• "Marchewa" z kolejną próbą. Tym razem uderzył z przewrotki!

• Filip Marchwiński uderzył z dystansu. Grobelny interweniował!

• Goście nie są w stanie przedostać się przez szczelną obronę Warty

• Lech w ataku pozycyjnym

• Długa piłka do Savicia. Próba niecelna

• ZACZYNAMY!

• Piłkarze wychodzą na murawę!

• Skład Warty: Grobelny, Bartkowski, Stavropoulos, Szymonowicz, Pleśnierowicz, Matuszewski, Żurawski, Kupczak, Miguel Luis, Szmyt, Savić.

• Skład Lecha: Mrozek - Czerwiński, Dagerstål, Milić, Gurgul - Velde, Murawski, Karlström, Hotić - Sousa, Marchwiński

• Biorąc pod lupę 6 ostatnich bezpośrednich spotkań w lidze, to faworytem jest bezsprzecznie Lech. Strzelił w nich 10 bramek, a stracił zaledwie 2. Czy „Kolejorz” pójdzie dzisiaj za ciosem?

• Sześć ostatnich Derbów Poznania to same porażki Warty. W tym cztery z rzędu pod wodzą obecnego trenera, Dawida Szulczka. Dzisiaj pojawia się wyjątkowa okazja do przełamania, bo w tym roku kalendarzowym udowodnili, że potrafią grać z topowymi drużynami w Ekstraklasie. Ale dobrze wiemy, że „derby rządzą się swoimi prawami”.

• Obie ekipy szukają w tym sezonie stabilizacji. A to już jest czas najwyższy, bo za nami praktycznie ¼ sezonu. „Zieloni” w 7 meczach zdobyli 9 punktów, co daje obecnie 8. lokatę. „Oczko” mniej na koncie ma za to Lech, ale trzeba pamiętać, że ma dwa zaległe spotkania. Niemniej dyspozycja drużyny prowadzonej przez Johna van den Broma pozostawia wiele do życzenia. Trzy ostatnie mecze to dwa remisy (z Zagłębiem i Górnikiem po (1:1) i porażka (ze Śląskiem 1:3), a do tego doszła jeszcze klęska ze Spartakiem Trnava w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

• Po przerwie na mecze reprezentacji czeka nas w niedzielne popołudnie hit kolejki w postaci Derbów Poznania. To nie pierwszy raz, gdy Warta pełni rolę gospodarza na stadionie Lecha. Nie dość, że zapowiada się ciekawe widowisko, to jeszcze na trybunach może być najbardziej liczna widownia w historii!

1/3
przejdź do galerii

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE. Po przerwie na mecze reprezentacji czeka nas w niedzielne popołudnie hit kolejki w postaci Derbów Poznania. To nie pierwszy raz, gdy Warta pełni rolę gospodarza na stadionie Lecha. Nie dość, że zapowiada się ciekawe widowisko, to jeszcze na trybunach może być najbardziej liczna widownia w historii! Gdzie oglądać mecz Warta Poznań - Lech Poznań na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl

PKO Ekstraklasa. Mecz Warta Poznań - Lech Poznań ONLINE

Obie ekipy szukają w tym sezonie stabilizacji. A to już jest czas najwyższy, bo za nami praktycznie ¼ sezonu „Zieloni” w 7 meczach zdobyli 9 punktów, co daje obecnie 8. lokatę. „Oczko” mniej na koncie ma za to Lech, ale trzeba pamiętać, że ma dwa zaległe spotkania.
Niemniej dyspozycja drużyny prowadzonej przez Johna van den Broma pozostawia wiele do życzenia. Trzy ostatnie mecze to dwa remisy (z Zagłębiem i Górnikiem po (1:1) i porażka (ze Śląskiem 1:3), a do tego doszła jeszcze klęska ze Spartakiem Trnava w eliminacjach do Ligi Konferencji Europy.

W przeddzień meczu licznik frekwencji na meczu (oznaczane hasztagiem #JedyneTakieDerby) przekroczył 24 500 osób. Tym samym nie tylko zapowiada się najwięcej kibiców na meczu Warty w Ekstraklasie, lecz także w poznańskich derbach!

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań - Jest taka statystyka, która podpowiada, że w derbach czas teraz na Wartę. Nie jest tak, że w ostatnich 6 meczach zasłużylimy na zero punktów. Zdecydowanie powinniśmy mieć już jakąś zdobycz w derbach z Lechem. Próbujemy doszlifować rzeczy, które nam wychodziły i próbujemy naprawić to, co nam nie wyszło w dwóch ostatnich meczach z Lechem. W tym roku dobrze punktujemy z drużynami z najlepszej trójki w lidze: z Rakowem Częstochowa mieliśmy dwa remisy, z Legią Warszawa wygraliśmy, więc teraz pora na Lecha Poznań.
- Już ostatnie derby były całkiem niezłe w wykonaniu obu zespołów, a kibice zobaczyli sporo sytuacji bramkowych. Sam fakt, że sędzia Szymon Marciniak będzie prowadził to spotkanie, sprawia, że będziemy musieli zagrać trochę lepiej niż zazwyczaj gramy, bo inaczej nie wypada przy tak znakomitym arbitrze. Sędzia Marciniak jest przyzwyczajony do innej jakości, więc żeby mu nie zbrzydła Ekstraklasa, spróbujemy wejść na wyższy poziom.

John van den Brom, trener Lecha Poznań: - Wiecie, że lubię ofensywny futbol, a Warta trenera Szulczka coraz lepiej spisuje się właśnie w ofensywie. Cieszę się, że trener pracuje już tak długo w klubie, dobrze zna ligę i wykonuje w Warcie dobrą robotę, nie tylko w tym sezonie, ale także w poprzednich. Po analizie musieliśmy zastanowić się, skąd bierze się problem z kreowaniem sytuacji i gole stracone przez nie najlepszą organizację gry. Do tego strona fizyczna. Pracowaliśmy nad tym wszystkim i liczymy na to, że efekty tej pracy będzie widać w niedzielę. Jeśli tak się nie stanie, to będzie to oznaczało, że gdzieś popełniliśmy błędy
- Fajnie będzie znów rozegrać derby Poznania, które są wyjątkowe, i zmierzyć się z Wartą. Tym bardziej, że to zespół, który gra teraz coraz bardziej ofensywną piłkę. Mam nadzieję, że ucieszy to kibiców, jeśli zobaczą dwie drużyny walczące o zwycięstwo

Spotkanie Warta Poznań - Lech Poznań poprowadzi Szymon Marciniak. Jego asystentami będą Paweł Sokolnicki i Tomasz Listkiewicz, a sędzią technicznym jest za to Albert Różycki. Za VAR odpowiadać będzie Damian Kos, natomiast za AVAR – Bartosz Hening.

Warta Poznań – Lech Poznań. Kto nie zagra?
Trener Dawid Szulczek nie postawi dzisiaj na Adriana Lisa i Kacpra Przybyłki, którzy zmagają się z kontuzjami, oraz wypożyczonego z Lecha Filipa Borowskiego. Podczas zgrupowania reprezentacji urazu nabawił się za to Adam Zrelak. Po stronie „Kolejorza” nie zobaczymy jeszcze Aliego Gholizadeha, zawieszonego Bartosza Salamona czy Nikę Kvekveskiriego. Występ Joela Pereiry stoi pod znakiem zapytania. Nie będzie też Eliasa Anderssona, który w poniedziałek ze Szwecji (został ojcem)

Ostatnie mecze bezpośrednie
08.04.2023 r. Lech Poznań – Warta Poznań 2:0 (Ekstraklasa)
18.09.2022 r. Warta Poznań – Lech Poznań 0:1 (Ekstraklasa)

Mecz Warta Poznań - Lech Poznań TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 17:25 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Mecz skomentują Robert Skrzyński oraz Mateusz Rokuszewski. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

17:30 Warta Poznań - Lech Poznań CANAL+ SPORT 3