• Artur Siemaszko - 4, (Marcel Pięczek - 2)
    • Kamil Zapolnik - 2, (Hubert Tomalski - 2)
    • Mateusz Cholewiak - 3, (Jordan Majchrzak - 3)
    • Rok Kidrić - 4
  • Po wrzutce w pole karne Widzewa do strzału głową doszedł Rok Kidrić, który sytuacyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Niespodziewanie Rok Kidrić zdobywa bramkę kontaktową!

• Końcowe minuty to raczej wyczekiwanie na końcowy gwizdek niż składne akcje.

• Ten strzał był naprawdę mocny, ponieważ teraz trwa naprawianie siatki w bramce.

• Juljan Shehu ruszył z kontratakiem, przebiegł pół boiska i wyłożył piłkę Andrejsowi Ciganiksowi, który mocnym strzałem zdobył gola!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Andrejs CIganiks także ma swojego gola i chyba Widzew pieczętuje zwycięstwo!!!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej sześć minut.

• Ostatnia zmiana w Widzewie Łódź. Imad Rondić zmienił Jordi Sancheza.

• Natomiast Paweł Zieliński pojawił się w miejsce Ernesta Terpiłowskiego.

• Dwie kolejne zmiany w Widzewie Łódź. Andrejs CIganiks zmienił Bartłomieja Pawłowskiego

• Oskrzydlająca akcja Widzewa, po zagraniu z boku boiska przed stuprocentową szansą stanął Bartłomiej Pawłowski, ale trafił wprost w bramkarza!

• Krótkie rozegranie rzutu wolnego nie przyniosło rezultatu.

• Marek Hanousek został sfaulowany na połowie rywali. Będzie okazja na dobre dośrodkowanie.

• Natomiast Juljan Shehu pojawił się w miejsce Frana Alvareza.

• Dwie zmiany w Widzewie Łódź. Mateusz Żyro zmienił Fabio Nunesa

• Po zagraniu w pole karne Puszczy przed szansą stanął Jordan Majchrzak, ale trafił tylko w słupek!

• Natomiast Jakub Bartosz pojawił się w miejsce Wojciecha Hajdy.

• Dwie ostatnie zmiany w Puszczy Niepołomice. Jordan Majchrzak zmienił Mateusza Cholewiaka

• Dominik Kun ruszył z indywidualną akcją, ale stracił piłkę tuż przed polem karnym rywali.

• Widzew był już z piłką pod polem karnym Puszczy, ale kombinacyjna akcja wyprowadziła ich do środkowego koła boiska.

• Bez zagrożenia po wykonaniu stałego fragmentu gry.

• Po oskrzydlającej akcji Widzew wywalczył rzut rożny.

• Gospodarze wyglądają jakby byli coraz bardziej przytłoczeni otoczką i dyspozycją rywali. Po dobrym początku meczu Puszcza prezentuje się coraz gorzej.

• Fran Alvarez z napomnieniem.

• Natomiast Hubert Tomalski pojawił się w miejsce Kamila Zapolnika.

• Dwie zmiany w Puszczy Niepołomice. Marcel Pięczek zmienił Artura Siemaszko

• Dośrodkowanie w pole karne Widzewa, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Marek Hanousek został ukarany żółtą kartką.

• Znakomita akcja Bartłomieja Pawłowskiego, który popędził lewą stroną, zagrał w pole karne rywali do Patryka Stępińskiego, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Patryk Stępiński daje Widzewowi prowadzenie!!!

• Wymuszona zmiana w barwach Widzewa Łódź. Konrad Stępień zastąpił kontuzjowanego Piotra Mrozińskiego.

• Piotr Mroziński ucierpiał po starciu w środku pola.

• Zagranie w pole karne Puszczy do Bartłomieja Pawłowskiego, ale ten uderzył wprost w bramkarza rywali.

• Rozpoczynamy drugą połowę!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łodzi. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy w Łodzi. Do przerwy po ciekawym widowisku remis 1:1.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Widzew coraz bardziej naciska w końcówce pierwszej połowy. Gospodarze chcą zdobyć drugą bramkę jeszcze przed przerwą.

• Wrzutka w pole karne Puszczy, ale zupełnie bez zagrożenia.

• Znakomity kontratak Widzewa, piłka trafiła do Frana Alvareza, a ten precyzyjnym strzałem umieścił piłkę w samym okienku bramki rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Cudowne trafienie Frana Alvareza i mamy remis!!!

• Dużo walki w środku pola. Żaden z zespołów nie chce odpuścić nawet metra boiska.

• Dominik Kun ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Wrzutka w pole karne Puszczy, ale Ernest Terpiłowski zacentrował minimalnie niedokładnie.

• Próba kontrataku beniaminka, ale jeden z graczy łatwo stracił piłkę.

• Gospodarze powoli zaczynają uspokajać mecz, ale na razie nie są w stanie zagrozić bramce rywali.

• Zagranie w pole karne Puszczy, ale gospodarze nie zdołali wywalczyć nawet rzutu rożnego.

• Prostopadłe podanie do Mateusza Cholewiaka, po chwili padła bramka dla Puszczy, ale gracz gości był na ewidentnym spalonym.

• Oskrzydlająca akcja Puszczy, ale skutecznie interweniował jeden z obrońców gospodarzy.

• Nieco spokojniejsze ostatnie minuty. Teraz obserwujemy nieco więcej gry w okolicach środka pola.

• Puszcza wciąż naciska rywala, ale teraz łodzianie nie dopuszczają Puszczy do własnego pola karnego.

• Po krótko rozegranym rzucie wolnym piłka trafiła do Artura Siemaszki, a ten pięknym uderzeniem z dystansu wpakował piłkę niemal w okienko bramki rywala!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Artur Siemaszko strzela pierwszego gola dla Puszczy Niepołomice w PKO Ekstraklasie!!!

• Ostry faul w środku pola na graczu Puszczy, ale na razie bez kartki.

• Dominik Kun wpadł z impetem w pole karne Puszczy i zagrał do Jordi Sancheza, ale ten trafił w rywala!

• Bardzo otwarte pierwsze minuty spotkania. prostopadłe podanie w "szesnastkę" Widzewa, ale arbiter dopatrzył się faulu na bramkarzu gospodarzy.

• Dośrodkowanie w pole karne Puszczy na głowę Bartłomieja Pawłowskiego, ten oddał strzał, ale skutecznie interweniował bramkarz!

• Kontratak Widzewa, ale niedokładne zagranie w pole karne gości.

• Pierwsza akcja ofensywna Puszczy, Piotr Mroziński wpadł w pole karne rywali i oddał strzał, który spokojnie wyłapał Henrich Ravas.

• Zaczynamy widowisko w Łodzi!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Łodzi. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację!

• Natomiast oto zestawienie Puszczy Niepołomice:

• Tak prezentuje się skład Widzewa Łódź:

• Po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się dwa sezony temu jeszcze w Fortuna 1. Lidze. Wtedy w Łodzi drużyna Widzewa wygrała 1:0 po bramce Daniela Villanuevy. W Niepołomicach padł taki sam rezultat dla łodzian, ale tym razem do bramki rywali trafił Krystian Nowak.

• Natomiast Puszcza Niepołomice rozegrała aż sześć sparingów. Beniaminek wygrał mecze z Hapoelem Beer Szewa, Podbeskidziem Bielsko-Biała i Górnikiem Zabrze, zremisował z Wieczystą Kraków oraz przegrał z Rakowem Częstochowa i GKS-em Katowice. Wyniki sparingów wydają się dość obiecujące, ale dzisiaj boisko zweryfikuje prawdziwą siłę beniaminka.

• W okresie przygotowawczym Widzew Łódź rozegrał pięć meczów sparingowych. Łodzianie wygrali z Górnikiem Łęczna i Stalą Rzeszów, zremisowali z Wisłą Płock i Resovią Rzeszów oraz przegrali z Odrą Opole. Dzisiaj okaże się w jakiej formie naprawdę jest Widzew.

• W zeszłym sezonie PKO Ekstraklasy drużyna Widzewa Łódź zachwycała jesienią, ale już na wiosnę seria porażek sprawiła że zajrzało jej w oczy nawet widmo spadku. Natomiast Puszcza Niepołomice dopiero z awansowała do najwyższej klasy rozgrywkowej poprzez efektowne zwycięstwa z Wisłą Kraków i Bruk-Bet Termalicą Nieciecza.

• Witamy serdecznie! W ostatnim niedzielnym meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź przy komplecie publiczności zmierzy się z debiutującą Puszczą Niepołomice! Na relację na żywo z tego meczu zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Widzew - Puszcza LIVE! Drugi przepiękny gol. Znowu mamy remis
1/4
przejdź do galerii

Widzew - Puszcza LIVE! Drugi przepiękny gol. Znowu mamy remis ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice ONLINE. Ostatni niedzielny mecz 1. kolejki nowego sezonu Ekstraklasy zakończymy na jednym z najgłośniejszych stadionów w polskiej lidze. Widzew Łódź podejmie Puszczę Niepołomice. Znowu szykuje się komplet publiczności. Początek o godzinie 20:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice ONLINE

Widzew Łódź po powrocie do Ekstraklasy zaliczył dobry sezon, ale wielu kibiców twierdzi, że zespół było stać na więcej. Czerwono-biało-czerwoni zajęli 12. miejsce, co zagwarantowało spokojne utrzymanie.
Ekipa z "serca Łodzi" rundę jesienną miała fantastyczną, dlatego przezimowała na szczycie tabeli. Forma wiosenna była fatalna. Widzew przygrywał mecz za meczem, dlatego przesunął się w tabeli o wiele pozycji w dół.

Kibice w obecnym sezonie liczą na jeszcze lepszą pozycję. Transfery nie były spektakularne, pomimo tego, że właśnie w słabej kadrze doszukiwano się przyczyn fatalnej formy. Wzmocniona została przede wszystkim formacja ofensywna. Jest ofensywny Fran Álvarez. Pozyskano także bośniackiego napastnika Imada Rondicia. Najważniejszym wsparciem dla Widzewa będzie tzw. "dwunasty zawodnik", czyli kibice. Na inauguracji sezonu znowu można spodziewać się kompletu publiczności.

Janusz Niedźwiedź, trener Widzewa: - Myśli krążą już koło tego ligowego starcia, bo oczywiście sparingi są ważne, ale wszyscy czekamy na emocje, zdobywanie punktów i grę przed własnymi kibicami. Już nie możemy się tego doczekać. Jesteśmy pozytywnie nastawieni do nowego sezonu i liczymy na wsparcie kibiców, którzy są naszym dwunastym zawodnikiem. Chcemy dać im radość

Transfery Widzewa Łódź - lato 2023. Czerwono-biało-czerwoni stawiają na darmowe wzmocnienia. Kilku zawodników odeszło bez kwoty odstępnego

Według bukmacherów w obecnym sezonie jest jeden wyraźny kandydat do spadku - Puszcza Niepołomice. Beniaminek obecnego sezonu według ekspertów nie ma większych szans na utrzymanie, dlatego kurs na powrót do Fortuna 1. Ligi to 1,50. Ekstraklasowy świeżak chce jednak pokazać, że nie podda się bez walki. Pierwszy mecz sezonu będzie niezwykle ciężki, gdyż na stadionie Widzewa nawet najlepsze ekipy miały problem.

Puszcza przeprowadziła kilka ciekawych transferów, ale największym sukcesem było przedłużenie wypożyczenia do łotewskiego Valmiera FC ukraińskiego obrońcy - Romana Jakuby. W poprzednim sezonie był kluczowym graczem zespołu.

Tomasz Tułacz, trener Puszczy (dla TVP Sport): - Wiem, że wszyscy skazują nas na pożarcie, ale nie mam o to pretensji. Tak jest zazwyczaj, gdy trzeba wskazać kandydatów do spadku. Najczęściej wskazuje się wtedy tych o najniższych budżetach. Na czekające mnie zadanie patrzę z dużym optymizmem. W klubie wszyscy mamy świadomość, z jak potężnym zadaniem się zmierzymy. Nie zamierzamy się poddawać. Wchodzimy do Ekstraklasy na fali euforii i spróbujemy zostać w elicie jak najdłużej.

Transfery Puszczy Niepołomice - lato 2023. Czy beniaminek to murowany kandydat do spadku? Udało się wypożyczyć ważnego zawodnika

Nie zagrają w meczu Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice:
Widzew: -----
Puszcza: Tomasz Wojcinowicz

Widzew Łódź - Puszcza Niepołomice TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Rafał Dębiński - Wojciech Jagoda. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!