• Miguel Luis - 3, (Filip Borowski - 2, (Jakub Paszkowski - 2))
    • Stefan Savić - 2, (Tomas Prikryl - 2)
    • Kajetan Szmyt - 4
    • Marton Eppel - 3, (Jakub Kiełb - 3)
  • Widzew próbował, ale bił głową w mur. Warta okazała się lepsza i skuteczniejsza od przeciwników. Bardzo ważne trzy punkty dla Warciarzy.

• Główkował... bramkarz Henrich Ravas. Obok! Sędzia zagwizdał po raz ostatni. Koniec meczu! Warta dała radę pokonać Widzew na jego stadionie.

• Za opóźnianie gry bramkarz Jędrzej Grobelny dostał żółtą kartkę.

• Warta umiejętnie się broni. Wybija byle dalej.

• Sędzia doliczył trzy minuty, tyle samo co do pierwszej odsłony.

• Z tej akcji jednak nici. Sędzia asystent dopatrzył się ofsajdu.

• Wzmaga się doping dla gospodarzy. Widzew ma kolejny rzut rożny. Może teraz?

• Jeśli Warta wygra to awansuje (przynajmniej na chwilę) na dziewiąte miejsce.

• Roszada w Widzewie Łódź. Ignacy Dawid zmienił Dominika Kuna.

• Mato Milos dobrze wrzucił z prawej strony, ale Jędrzej Grobelny skutecznie interweniował.

• Powoli maleją zapędy Widzewa. Wydaje się, że defensywa Warty jest dzisiaj nie do przełamania.

• Fabio Nunes dośrodkował z prawej strony, ale bardzo niecelnie.

• Kolejna wrzutka ze skrzydła w pole karne Widzewa, ale skutecznie interweniuje Jędrzej Grobelny.

• Fabio Nunes pokusił się o strzał z dystansu, ale uderzył niecelnie.

• Natomiast Jakub Kiełb zmienił Martona Eppela.

• Jakub Paszkowski pojawił się w miejsce Filipa Borowskiego

• Trzy zmiany w Warcie Poznań. Michał Kopczyński zastąpił Niilo Maenpę

• Fabio Nunes wpadł w pole karne, minął rywala i dobrze podał, ale żaden z partnerów nie zdołał oddać strzału.

• Filip Borowski ukarany żółtą kartką za odkopnięcie piłki.

• Kajetan Szmyt oddał strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo nieudanie. To był drugi strzał Warty w tym meczu.

• Mato Milos wyłożył piłkę do Imada Rondića, ale jego strzał fenomenalnie wybronił Jędrzej Grobelny!

• Natomiast Dawid Tkacz pojawił się w miejsce Antoniego Klimka.

• Dwie zmiany w Widzewie Łódź. Fabio Nunes zastąpił Ernesta Terpiłowskiego

• Kolejna wrzutka w "szesnastkę" gości, ale Jordi Sanchez uderzył niecelnie.

• Imad Rondić oddał strzał głową z linii pola karnego, ale piłka nie powędrowała w światło bramki.

• Zmiana w Warcie Poznań. Tomas Prikryl zastąpił Stefana Savića.

• Mato Milos ruszył prawym skrzydłem, ale nie dopadł do piłki przed linią końcową.

• Kolejna szansa Widzewa. Ernest Terpiłowski wrzucił z prawej strony, strzał oddał Dominik Kun, ale trafił wprost w rywala.

• Ernest Terpiłowski oddał strzał z dalszej odległości, ale świetnie interweniował Jędrzej Grobelny!

• Jordi Sanchez ze strzałem z dystansu, ale piłka odbita od rywala wyszła na rzut rożny.

• Andrejs Ciganiks ruszył lewą stroną, wpadł w pole karne, ale zagrał niedokładnie.

• Ernest Terpiłowski dobrze wrzucił z prawej strony, do piłki dopadł Andrejs Ciganiks, ale uderzył niecelnie.

• Antoni Klimek uderzył z dystansu, ale piłka powędrowała nad bramką rywali.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę stadionu w Łodzi. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Widzew atakuje i gra dzisiaj lepiej, ale to Warta stworzyła sobie jedną dogodną sytuację i zdobyła bramkę. Będzie ciekawie w drugiej połowie.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy Warta prowadzi z Widzewem 1:0.

• Kolejna wrzutka w pole karne Warty, Jordi Sanchez oddał strzał, a piłka powędrowała tuż obok bramki gości!

• Trzy minuty doliczone do pierwszej połowy meczu.

• Znakomita akcja Widzewa, Ernest Terpiłowski zagrał przed pole karne gości do Dominika Kuna, a ten minimalnie się pomylił!

• Widzew rozgrywa piłkę w środku pola. Chyba przed przerwą nie zdoła wyrównać.

• Antoni Klimek ruszył lewą stroną boiska, ale dośrodkował za linię końcową boiska.

• Andrejs Ciganiks pokusił się o strzał z dystansu, nie zdołał zagrozić bramce rywali.

• Widzew próbuje atakować, ale na razie obrona gości dobrze się spisuje, a czasami dopisuje jej wiele szczęścia.

• Kajetan Szmyt ruszył sam na sam z bramkarzem Widzewa, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Antoni Klimek pokusił się o zaskakujący strzał z dystansu, ale spudłował!

• Wymuszona zmiana w Warcie Poznań. Filip Borowski zastąpił kontuzjowanego Miguela Luisa.

• Imad Rundić dostał piłkę w polu karnym Warty, ale łatwo stracił piłkę.

• Fran Alvarez wrzucił z prawej strony, ale bez zagrożenia.

• Dominik Kun popędził prawą stroną boiska, wrzucił w pole karne gości, ale Jędrzej Grobelny pierwszy dopadł do piłki.

• Fantastyczne podanie w pole karne Warty do Jordi Sancheza, ale ten ponownie zmarnował szansę na oddanie strzału w stuprocentowej sytuacji!

• Kajetan Szmyt świetnie popędził lewą stroną, wpadł w pole karne i idealnie wyłożył piłkę do Martona Eppela, który wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Martin Eppel otwiera wynik meczu w Łodzi!!!

• Spotkanie rozgrywane jest w wolnym tempie, a piłkarze czekają na momenty, kiedy mogą zagrać nieco szybciej.

• Jordi Sanchez dostał prostopadłe podanie i ruszył na bramkę Warty, jednak snajper Widzewa się pogubił i nie był w stanie oddać strzału, a była to bramkowa szansa!

• Dobra wrzutka na głowę Imada Rondića, ale ten uderzył niecelnie.

• Gospodarze wciąż utrzymują się przy piłce, ale niewiele z tego wynika.

• Więcej gry w środku pola, piłkarze Widzewa czekają, by zaskoczyć rywali.

• Dośrodkowanie z narożnika boiska bez zagrożenia, ale po kolejnej wrzutce, Jedrzej Grobelny skutecznie interweniował.

• Po oskrzydlającej akcji Widzew wywalczył rzut rożny.

• Warta na razie nie potrafi wyjść z piłką z własnej połowy.

• Miguel Luis sygnalizuje problemy zdrowotne.

• Antoni Klimek popędził lewą stroną boiska, ale stracił piłkę po błędzie technicznym.

• Zaczynamy mecz w "Sercu Łodzi"!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie. Za chwilę rozpoczniemy batalię o trzy punkty!

• Rozjemcą dzisiejszego meczu będzie Damian Kos z Wejherowa. W tym sezonie prowadził mecz Widzewa zremisowany z Górnikiem Zabrze 1:1. W tamtym spotkaniu pokazał pięć żółtych kartek. Nie sędziował jeszcze meczu z udziałem Warty Poznań.

• Natomiast oto zestawienie Warty Poznań:

• Tak prezentuje się skład Widzewa Łódź na dzisiejsze spotkanie:

• W poprzednim sezonie Warta Poznań wygrała w Łodzi z Widzewem 2:0 po trafieniach Adama Zrelaka i Macieja Żurawskiego. Natomiast w Grodzisku Wielkopolskim lepsi okazali się Widzewiacy, którzy wygrali 1:0 po golu Patryka Lipskiego w doliczonym czasie gry.

• Dzisiaj z powodu nadmiaru żółtych kartek w Warcie na pewno nie zagrają Mateusz Kupczak, Dario Vizinger i Maciej Żurawski. Natomiast w Widzewie Maciej Hanousek i Juljan Shehu. Dodatkowo oba zespoły zmagają się z wieloma kontuzjami.

• W środku mijającego tygodnia Warta rozbiła trzecioligowy Stal Brzeg w mecz 1/16 FORTUNA Pucharu Polski. Widzew dopiero w przyszłym tygodniu zagra na wyjeździe z drugoligową Wisłą Puławy

• Naprzeciw staje Warta Poznań, która ma tylko jeden punkt mniej i nie przegrała w trzech ostatnich spotkaniach. W meczach Warty nie pada wiele bramek, ale niemal w każdym meczu poznaniacy tracą po jednej bramce. Dzisiaj Warta zagra na trudnym terenie i ciężko będzie o punkty, ale Warciarze nie stoją na straconej pozycji.

• Widzew Łódź przed tygodniem rozegrał bardzo dobrze spotkanie z Rakowem Częstochowa i zremisował z mistrzami Polski. Widzewiacy w ostatnim czasie prezentują się solidnie i dzisiaj liczą na komplet punktów. Warto też zaznaczyć, że Widzew jest jedną z niewielu drużyn, której nie udało się zremisować z Piastem Gliwice, bo łodzianie przegrali tamto spotkanie 2:3.

• Imponująco prezentuje się arena dzisiejszej rywalizacji!

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 14. kolejki PKO Ekstraklasy Widzew Łódź zmierzy się na własnym stadionie z Wartą Poznań. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

1/4
przejdź do galerii

Widzew - Warta LIVE! Stracili obrońcę na rozgrzewce, za to w meczu strzelili gola ©PAP/Marian Zubrzycki

PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Warta Poznań ONLINE. W sobotę w Łodzi będziemy świadkami starcia dwóch młodych szkoleniowców. Daniel Myśliwiec z Widzewa kontra Dawid Szulczek z Warty. Który z nich zapewni swojej ekipie trzy punkty? Początek o godzinie 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Widzew Łódź - Warta Poznań ONLINE

Sobotni mecz 14. kolejki Ekstraklasy w Łodzi to starcie dwóch młodych trenerów - Daniela Myśliwca (37.) z Widzewa Łódź i Dawida Szulczka (33.) z Warty Poznań. Ten pierwszy przyszedł do klubu niedawno.
Zastąpił Janusza Niedźwiedzia, który już nie miał pomysłu na zespół. Początki są całkiem obiecujące, gdyż po jego wodzą Widzew przegrał tylko jeden mecz. Szulczek to trener, który w Ekstraklasie zyskuje coraz większą renomę. Kilka miesięcy temu mówiło się, że może zastąpić Marka Papszuna w Rakowie Częstochowa. Do tego jednak nie doszło, dlatego 33-latek kontynuuje projekt w Poznaniu.

Oba zespoły są bliżej strefy spadkowej niż czołówki ligi. Widzew ma obecnie 15 punktów, natomiast Warta 14. Przewaga nad 16. Puszczą Niepołomice nadal jest bezpieczna (cztery punkty), ale nie wolno stracić czujności, aby nie znaleźć się w czerwonej strefie. Z pewnością oba zespoły powalczą dzisiaj o całą pulę.

Daniel Myśliwiec, trener Widzewa Łódź: - Staram się skupiać na tym, co jest atutem przeciwnika i z tym, z czym będziemy się mierzyć. W wypadku Rakowa spotkaliśmy się z agresywnym i zorganizowanym pressingiem. Teraz spodziewam się dokładnie tego samego. Cieszę się, że przyjdzie nam mierzyć się z takim rywalem. W Częstochowie zagraliśmy poniżej naszych oczekiwań jeśli chodzi o ofensywę. Było to spowodowane dobrym wynikiem od drugiej minuty. Teraz nie mogę się doczekać dyspozycji moich piłkarzy. Wiadomo, że lepiej jest punktować i dostawać bieżącą nagrodę za swoją pracę. Myślę, że piłkarze tego potrzebują. Gdy graja dobrze, ale z różnych względów nie punktują, wtedy mogą pojawić się wątpliwości.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Jedna i druga drużyna stara się grać w piłkę. Widzew ma model gry, który stara się wdrażać. Jedyna duża różnica jest taka, że nasi najbliżsi rywale grają w innej strukturze organizacyjnej. Za trenera Niedźwiedzia grali na trójkę obrońców, a teraz na czwórkę. Jest jeden stoper mniej, a za to jeden środkowy pomocnik więcej. Ma to związek z tym, że trener chce mieć większą jakość na boisku i myślę, że tak zdefiniował to też trener Myśliwiec. Z mojej perspektywy nie jest to aż tak duża różnica. Ważne jest to, że Widzew to zespół, który stara się narzucić swój sposób grania. Mamy swoje pomysły, jak wykorzystać pewne mankamenty w grze przeciwnika, ale mogę o nich powiedzieć dopiero po meczu na konferencji.

Nie zagrają w meczu Widzew Łódź - Warta Poznań:
Widzew: Marek Hanousek, Juljan Shehu, Bartłomiej Pawłowski, Sebastian Kerk
Warta: Mateusz Kupczak, Daro Vizinger, Maciej Żurawski

Mecz Widzew Łódź - Warta Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja w Canal+ Sport. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!