Wisła Płock

1

Lech Poznań

0

• Koniec meczu! Wisła Płock, po bramce debiutującego Luki Sosnjary, pokonuje u siebie Lecha Poznań, notując czwartą wygraną z rzędu!

• Nie wyszło lewą, to Lechowi nie poszło też prawą stroną. Nika Kwekweskiri nie zdołał dośrodkować, a jeszcze został zablokowany.

• Atak Lecha lewą flanką przerwany przed polem karnym Wisły przez Damiana Zbozienia.

• Laga Antonio Milicia na Michała Skórasia. Ten osaczony przez 3 rywali nie miał szans, by opanować piłkę.

• Rzut wolny dla Lecha z prawej strony. "Nafciarze" radzą sobie bez zarzutu. Po chwili sytuację zdecydowanym wyjściem wyjaśnia Krzysztof Kamiński.

• Zbigniew Dobrynin dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Filipowi Szymczakowi skończyło się boisko. Jego rajd prawą stroną nie przyniósł zagrożenia.

• Nie tak miało być...

• Filip Marchwiński podaje do Pedro Tiby na 18. metr. Ten kopie ile fabryka dała w... obrońcę Wisły.

• ... a za Patryka Tuszyńskiego pojawia się Torgil Gjertsen.

• Mateusz Lewandowski zmienia Dawida Kocyłę...

• Żółtą kartką upomniany Jakub Rzeźniczak za faul na Filipie Szymczaku.

• ... a za Jakuba Kamińskiego pojawia się Krystian Palacz.

• Jesper Karlström schodzi, Nika Kwekweskiri wchodzi...

• Na prawym skrzydle Alan Czerwiński "łamie" akcję do lewej nogi i centruje w pole. Filip Marchwiński uderza głową wysoko nad bramką.

• Pedro Tiba posyła piłkę z ok. lewego narożnika pola karnego z nadzieją, że piłka odbije się od kogoś i wpadnie do siatki. Łapie ją Krzysztof Kamiński!

• Zasłużone prowadzenie Wisły. Może jedynie dziwić, dlaczego tak późno. Lech jest bezzębny zarówno w defensywie, jak i ofensywie.

• Co za przywitanie z Ekstraklasą! Luka Sosnjara przyjmuje lagę w polu karnym i przy biernej postawie trzech (!) obrońców podaje do Patryka Tuszyńskiego. Ten zgubił Tomasza Dejewskiego i zdecydował się na strzał, ale zdołał dokonać korekty Susnjara, który chcąc skierować piłkę do siatki z metra lewą nogą... trafił w swój prawy piszczel i tym sposobem zdobywa swoją premierową bramkę w lidze!

• GOL DLA "NAFCIARZY"! LUKA SUSNJARA!!!

• 53% Posiadanie piłki 47%

• I mamy debiut w Ekstraklasie. Luka Susnjara wchodzi, Damian Rasak schodzi.

• Damian Zbozień ucierpiał w starciu z Tymoteuszem Puchaczem. Żółta kartka.

• Angel Garcia przejmuje piłkę kierowaną do Michała Skóasia i zapoczątkowało kontrę "Nafciarzy". Rykoszet od zawodników Lecha zmienił tor lotu piłki pierwotnie adresowaną do Patryka Tuszyńskiego.

• Tomasz Dejewski przerywa rajd Dawida Kocyły wybiciem piłki na aut.

• Na przebój na dwóch rywali poszedł Jakub Kamiński, mimo że z lewej strony miał zupełnie niepilnowanego Tymoteusza Puchacza. Za mocno wypuścił sobie piłkę, która opuściła plac gry.

• Urazu nabawił się Filip Marchwiński. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Mickey van der Hart ratuje Lecha przed utratą bramki! Wygrywa pojedynek sam na sam z Patrykiem Tuszyńskim! To powinien być gol!!!

• ... a za Jana Sykorę pojawia się Michał Skóaś.

• Filip Marchwiński zmienia Daniego Ramireza...

• Filip Szymczak urwał się Jakubowi Rzeźniczakowi prawą stroną. Podaje w pole karne do Jakuba Kamińskiego, który po przyjęciu piłki kopie z kilkunastu metrów na wiwat...

• Anemiczny strzał Damiana Rasaka nie zdołał zaskoczyć Mickeya van der Harta.

• Aut dla Wisły na wysokości pola karnego Lecha. Po krótkim rozegraniu Damian Rasak chciał podać przed bramkę, ale nie pozwolił na to Antonio Milić.

• Antonio Milić wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu z lewej strony.

• Dośrodkowanie Mateusza Szwocha na bliższy słupek. Stamtąd wybijają piłkarze Dariusza Żurawia na uwolnienie.

• Patryk Tuszyński przedarł się prawą stroną w pole karne gości. Centruje na dalszy słupek do nikogo, ale Jan Sykora wybija głową na rzut rożny.

• Lechici próbowali wyjść z kontrą sprzed własnej "szesnastki". Nie zdołali przekroczyć linię środkową.

• Druga połowa rozpoczęta! Bez zmian w obu ekipach.

• Jest optymizm

• Wracamy do Płocka, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Wisła - Lech. Po pierwszych trzech kwadransach mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. By coś się działo, trzeba było czekać do jej końca, ale mimo to jest bezbramkowy remis.

• +1' W odpowiedzi Patryk Tuszyński przyjmuje piłkę na kolano i uderza z "dropsztyka" z kilku metrów w środek bramki, przez co ułatwił zadanie Mickeyowi van der Hartowi, by ten złapał piłkę na linii bramkowej!

• Po chwili Tymoteusz Puchacz pada na murawę po starciu z Jakubem Rzeźniczakiem! Sędzia nakazał grać dalej!

• Było bardzo blisko bramki do szatni dla Lecha! Po płaskim zagraniu Tymoteusza Puchacza z lewej strony przed bramkę żaden z jego kolegów nie zdołał "zamknąć" akcji! Jeden nie trafił w nią wślizgiem!

• Tego meczu nie będzie dobrze wspominał Filip Szymczak. Przed nim trudne popołudnie z Jakubem Rzeźniczakiem i Alanem Urygą, którzy przestawiają go jak figurę na szachownicy.

• Dawid Kocyła przyjmuje piłkę w polu karnym. Jego strzał i dobitkę skutecznie blokuje Tomasz Dejewski.

• Alan Uryga blokuje na skrzydle Alana Czerwińskiego. Po kornerze Dani Ramirez uderza zza pola karnego obok prawego słupka.

• Przerwa w grze. Na dyskomfort uskarża się Tomasz Dejewski. Nie wydaje się, by to było coś poważnego.

• Próba kontry Lecha. Próba, bo Jesper Karlström podaje bardzo niedokładnie na prawo do Jana Sykory.

• Lewą stroną zaatakował Jakub Kamiński. Nie dość, że przegrał pojedynek jeden na jeden z Damianem Zbozieniem, to jeszcze dał się tak nabić, że grę od bramki wznawia Krzysztof Kamiński.

• Mateusz Szwoch chciał przenieść ciężar gry na lewą stronę do Angela Garcii, ale ten nie wyhamował i stracił równowagę. Szybko z autu wznowili lechici i piłkę w polu karnym dostał Filip Szymcak, który faulował w walce o pozycję.

• W kole środkowym Jakub Rzeźniczak w zapaśniczym stylu sprowadza Filipa Szymczaka do parteru. Sędzia nie zdecydował się sięgać do kiesoznki.

• Z kontrą próbował wyjść Lech z okolicy własnego pola karnego. Piłkarze Dariusza Żurawia nie zdołali przekroczyć linii środkowej.

• Rzut rożny dla gospodarzy. Jakub Rzeźniczak główkuje z ostrego kąta wysoko nad bramką.

• Będzie dzisiaj?

• A teraz w polu karnym Filip Szymczak "przestawił" Alana Urygę, by uderzyć z narożnika pola bramkowego. Kapitan Wisły zdołał musnąć piłkę tak, że poleciała wysoko nad bramką.

• Jeszcze raz Pedro Tiba w roli głównej. Tym razem zdecydował się na strzał, ale został zablokowany.

• Pograli teraz blisko pola karnego Wisły Pedro Tiba i Dani Ramirez. Po podaniu zwrotnym Portugalczyk zagrywa miękko w "szesnastkę", skąd wybijają piłkarze Radosława Sobolewskiego.

• Antonio Milić upomniany żółtą kartką za faul na Damianie Rasaku.

• Płocczanie radzą sobie bez problemu.

• Źle rozegrany korner zapoczątkował kontrę Lecha. Strzał z pola karnego Jespera Karlströma wychodzi na korner po rykoszecie.

• Składna akcja "Nafciarzy" prawą stroną. Piłkę w polu karnym dostaje Dawid Kocyła, ale wślizgiem za linię końcową wybija Tomasz Dejewski.

• Po stałym fragmencie gry groźnie zrobiło się w "szesnastce" Lecha. Mickey van der Hart zdołał złapać piłkę przed skaczącym do główki Jakubem Rzeźniczakiem.

• Wydaje się, że Jakub Kamiński może kontynuować grę.

• Jakub Kamiński ucierpiał w starciu z Alanem Urygą. Donośny krzyk młodzieżowca nie spowodował od razu przerwania gry. ale ostatecznie sędzia się na to zdecydował.

• Dani Ramirez nie zdążył uderzyć w stronę bramki z pola karnego.

• I jeszcze jedno zagranie z głębi pola do napastnika. Ten nie miał szans, by ją opanować - leciała na wysokości trzech metrów.

• Dalekie zagranie z pominięciem drugiej linii do Patryka Tuszyńskiego. Dobrze ustawiony Antonio Milić zgrywa piłkę głową do Tymoteusza Puchacza.

• Dośrodkowanie Damiana Zbozienia z prawej strony. Goście radzą sobie bez zarzutu.

• Do odbitej piłki przed pole karne dopada Filip Lesniak, którego strzał w środek bramki nie sprawił problemu Mickeyowi van der Hartowi.

• Damian Rasak faulowany na lewej stronie przez Jespera Karlströma.

• Pedro Tiba podaje na lewą stronę do Tymoteusza Puchacza. Ten podciągnął kilkanaście metrów i centruje niemal z linii końcowej przed bramkę, gdzie piłkę łapie Krzysztof Kamiński.

• Poznaniacy zaczynają ze środka... kopnięciem w stronę bramki gospodarzy. Piłka ledwie doleciała do pola bramkowego.

• Przed rozpoczęciem spotkania minuta ciszy poświęcona Arkadiuszowi Zielińskiemu, byłemu wieloletniemu kibicowi "Nafciarzy".

• Kapitanami są dzisiaj Alan Uryga i Mickey van der Hart.

• Obie ekipy wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Rezerwowi Wisły: Gradecki, Michalski, Obradović, Cabrera, Susnjara, Sheridan, Gjertsen, Lewandowski, Rogoziński

• Rezerwowi Lecha: Bednarek, Marchwiński, Waliś, Pacławski, Skóraś, Borowski, Kwekweskiri, Palacz

• - Nikt w tej sprawie nie zadał najważniejszego pytania: Dlaczego boisko nie zostało odśnieżone? Dlaczego nie przygotowano go do meczu? Kto o tym zadecydował? Kto zadecydował o tym, że nie można było rozegrać meczu ekstraklasy? Wiele klubów zmaga się z trudnymi warunkami, ale jakoś każdy staje na wysokości zadania, nawet ponosząc dodatkowe koszty - mówił na przedmeczowej konferencji trener Wisły, Radosław Sobolewski.

• W ligowej tabeli Lech i Wisła są sąsiadami, zajmując odpowiednio dziesiąte i jedenaste miejsce. Obie drużyny mają w tej chwili 19 punktów.

• Terminarz nie sprzyja Lechowi Poznań w ostatnim czasie. Drużyna Dariusza Żurawia chce przełamać kryzys i zacząć regularnie wygrywać mecze. Kolejorz nie wyszedł zwycięsko ze starcia od 6 grudnia poprzedniego roku. Do tego czasu poznaniacy rozegrali siedem meczów o punkty.

• Gospodarze nie grali w poprzedniej kolejce, więc Lech ma w nogach o dwa mecze więcej - ten ligowy w weekend i pucharowy w środku tygodnia. Czy poznaniacy przełamią złą passę i wygrają po raz pierwszy od początku grudnia? A może to płocczanie przedłużą swoją serię zwycięstw do czterech?

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Wisła Płock - Lech Poznań!

DW

Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Lukasz Gdak

Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE. W pierwszym, niedzielnym meczu 17. kolejki PKO Ekstraklasy, Nafciarze podejmą Kolejorza. Gospodarze nie grali w poprzedniej kolejce, więc Lech ma w nogach o dwa mecze więcej - ten ligowy w weekend i pucharowy w środku tygodnia. Czy poznaniacy przełamią złą passę i wygrają po raz pierwszy od początku grudnia? A może to płocczanie przedłużą swoją serię zwycięstw do czterech?

Wisła Płock - Lech Poznań ONLINE

Terminarz nie sprzyja Lechowi Poznań w ostatnim czasie. Drużyna Dariusza Żurawia chce przełamać kryzys i zacząć regularnie wygrywać mecze. Kolejorz nie wyszedł zwycięsko ze starcia od 6 grudnia poprzedniego roku. Do tego czasu poznaniacy rozegrali siedem meczów o punkty. Lechici mają w nogach mecz z Radomiakiem, w środku tygodnia. Zwycięzcę wyłoniły dopiero rzuty karne po dogrywce.

Wisła Płock - Lech NA ŻYWO. W ligowej tabeli Lech i Wisła są sąsiadami, zajmując odpowiednio dziesiąte i jedenaste miejsce. Wisła rozegrała jednak jedno spotkanie mniej (wiślaków czeka jeszcze zaległy mecz ze Stalą Mielec). Obie drużyny mają w tej chwili 19 punktów. Poznaniacy zanotowali 4 wygrane, 7 remisów i 5 porażek, natomiast bilans klubu z Płocka to 5 wygranych, 4 remisy i 6 porażek.

W poprzedniej kolejce Wisła Płock nie zagrała swojego meczu. Nafciarze wybrali się do Mielca, ale warunki atmosferyczne uniemożliwiły rozegranie ostatniego spotkania 16. kolejki. - Nikt w tej sprawie nie zadał najważniejszego pytania: Dlaczego boisko nie zostało odśnieżone? Dlaczego nie przygotowano go do meczu? Kto o tym zadecydował? Kto zadecydował o tym, że nie można było rozegrać meczu ekstraklasy? Wiele klubów zmaga się z trudnymi warunkami, ale jakoś każdy staje na wysokości zadania, nawet ponosząc dodatkowe koszty - mówił na przedmeczowej konferencji trener Wisły, Radosław Sobolewski.

Wisła Płock - Lech STREAM. Wisła trafia na Lecha w słabszej formie. Lecha który zremisował z Górnikiem Zabrze (1:1) i Zagłębiem Lubin (0:0), a w Pucharze Polski dopiero po karnych wyeliminował Radomiaka Radom. - Lech ma bardzo dużo jakości. To niesamowicie groźny zespół. Musimy uważać, ale i wykorzystać pewne fazy meczu. Trzeba wielkiej konsolidacji, determinacji - zaznacza Radosław Sobolewski.

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Wisła Płock: Kamiński - Zbozień, Rzeźniczak, Uryga, Angel Garcia - Lagator, Lesniak, Rasak - Szwoch, Tuszyński, Kocyła

Lech: Van der Hart - Czerwiński, Dejewski, Milić, Puchacz - Tiba, Karlstrom - Skóraś, Ramirez, Kamiński - Szymczak

Ostatnie mecze bezpośrednie:

Lech Poznań - Wisła Płock 2:2 (30.08.2020, Ekstraklasa)
Wisła Płock - Lech Poznań 0:2 (29.11.2019, Ekstraklasa)
Lech Poznań - Wisła Płock 4:0 (26.07.2019, Ekstraklasa)
Lech Poznań - Wisła Płock 2:1 (24.11.2018, Ekstraklasa)
Wisła Płock - Lech Poznań 1:2 (22.07.2018, Ekstraklasa)

Wisła Płock - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Mecz Wisły Płock z Lechem Poznań rozpocznie się w niedzielę, 14 grudnia, o godz. 15:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3 (komentarz dla osób niewidomych). Internetowy stream online dostępny jest na platformach canalplus.com i ncplusgo.pl. Możliwość obejrzenia transmisji również w player.pl.
Oglądaj mecz Wisła Płock - Lech Poznań na żywo online w Player.pl >>>

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.