• Tomasz Swędrowski - 3 (Szymon Szymański - 3)
    • Tomasz Wójtowicz - 4
    • Kacper Michalski - 3
    • Daniel Szczepan - 4
  • Koniec meczu! Zagłębie Lubin odwróciło losy meczu i pokonało Ruch Chorzów przed własną publicznością (2:1)!

• Po niedokładnym wyrzucie z autu Kacpra Michalskiego z kontrą prawą stroną pognał Tomasz Pieńko. Urwał się rywalowi, ale podaje za lekko w pole karne do Arkadiusza Woźniaka.

• Tornike Gaprindaszwili biegnie z piłką w stronę prawego narożnika pola karnego. Długo utrzymywał się przy niej, a dla zyskania czasu sprytnie nabił rywala. Zyskał w ten sposób aut na wysokości "szesnastki" "Niebieskich".

• NIE MA GOLA DLA ZAGŁĘBIA!!!

Prostopadłe podanie w pole karne do Kacpra Chodyny, który chciał podcinką pokonać wychodzącego z bramki Jakuba Bieleckiego! W ostatniej chwili zablokował go Kacper Michalski!

• 6 minut doliczonych do drugiej połowy.

• [WIDEO] 81. MINUTA. GOL BARTŁOMIEJA KŁUDKI!

• Po centrze z prawej strony Daniel Szczepan uderza głową obok bramki gospodarzy.

• Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów

• 13 Strzały 3
    • 3 Strzały celne 0
  • Płaski strzał Tornike Gaprindaszwiliego zza pola karnego zablokowane. Poprawka Marko Poletanovicia mija bramkę w nieznacznej odległości!

• Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy. Wywalczyli aut na wysokości "szesnastki" beniaminka.

• Dominik Steczyk zmienia Patryka Sikorę.

• Paweł Baranowski upomniany żółtą kartką za faul na rozpędzonym Arkadiuszu Woźniaku.

• Szał radości kibiców "Miedziowych"!

Bartłomiej Kłudka dopada do obitej piłki i uderza prostym podbiciem zza pola karnego. Piłka po odbiciu się od poprzeczki odbija się od murawy ZA LINIĄ BRAMKOWĄ i pojawiła się przed bramką! Z bliska do siatki skierował ją jeszcze Arkadiusz Woźniak!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! BARTŁOMIEJ KŁUDKA!!!

• ... a za Damjana Bohara wchodzi Tornike Gaaprindaszwili.

• Arkadiusz Woźniak zmienia Dawida Kurminowskiego...

• Kacper Chodyna uderza nieznacznie obok lewego słupka!

• Atak Zagłębia środkiem przerwany faulem. Do bramki ok. 25 metrów.

• [WIDEO] 71. MINUTA. GOL TOMASZA MAKOWSKIEGO (1:1)

• ... a za Macieja Sadloka na murawie melduje się Konrad Kasolik.

• Juliusz Letniowski zmienia Filipa Starzyńskiego...

• Do trzech razy sztuka tym razem nie ma wątpliwości - gol zdobyty prawidłowo!!!

Gospodarze składnie podawali sobie piłkę na 1-2 kontakty. Na środku "szesnastki' był niepilnowany Tomasz Makowski, który "pasuwką" kieruje piłkę do siatki przy lekkim rykoszecie od nogi Remigiusza Szywacza
    .

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM TOMASZ MAKOWSKI!!!

• 8 763 widzów w Lubinie na meczu Zagłębia z Ruchem Chorzów.

• Tomasz Makowski zmienia Damiana Dąbrowskiego.

• ... a za Tomasza Swędrowskiego pojawia się Szymon Szymański.

• Michał Feliks zmienia Wiktora Długosza...

• NIEBYWAŁE! GOL NIE ZOSTAŁ UZNANY!!!

W momencie podania Damjan Bohar był na spalonym, co plastycznie pokazał Jarosław Przybył!

• Przewaga gospodarzy wreszcie została udokumentowana golem!

Mateusz Grzybek zatańczył z chorzowianami, mijając 3-4 rywali jak slalomowe tyczki, po czym podał do Damjana Bohara. Ten uderza nie do obrony, technicznie w stronę dalszego rogu!

• Gospodarze domagają się rzutu karnego po rzekomym zagraniu ręką, który zablokował strzał Dawida Kurminowskiego. Sędzia Jarosław Przybył nakazuje grać dalej.

• Tradycja zostanie podtrzymana?

• Bartosz Kopacz początkowo pomylił się we własnej "szesnastce". Zdołał w porę naprawić swój błąd.

• Aleks Ławniczak przerywa kontrę Daniela Szczepana na lewej flance. Gdyby nie on, to napastnik Ruchu miałby autostradę do bramki "Miedziowych".

• Bartłomiej Kłudka z trudem poradził sobie na skrzydle z Tomaszem Wójtowiczem. Zagrywa płasko w pole karne dokładnie tam, gdzie nie było żadnego z jego kolegów.

• Sztab medyczny "Niebieskich" zajmuje się kontuzjowanym kapitanem Ruchu.

• Damian Dąbrowski upomniany żółtą kartką za faul. Skosił Patryka Sikorę.

• Odchodzące dośrodkowanie Macieja Sadloka. Bartosz Kopacz wybija na uwolnienie. Po chwili centra nie znajduje Daniela Szczepana.

• Tomasz Wójtowicz ruszył lewą stroną. Chciał ograć Bartłomieja Kłudkę, ale ten wybija za linię końcową.

• Daniel Szczepan w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne na bliższy słupek, gdzie był Wiktor Długosz. Ten nie poradził sobie z obrońcą.

• Atak Zagłębia lewą stroną przerwany, ale zawodnicy Waldemara Fornalika mają rzut rożny. Po krótkim rozegraniu podanie w pole karne do Damiana Dąbrowskiego, którego płaski strzał spokojnie broni Jakub Bielecki.

• Filip Starzyński wyłuskał piłkę spod nóg Marko Poletanovicia blisko pola karnego "Miedziowych". Sędzia dopatrzył się tu przewinienia popularnego "Figo".

• Pograli w "szesnastce" gości Kacper Chodyna i Dawid Kurminowski. Pierwszy z wymienionych niepotrzebnie wycofywał do Tomasza Pieńki, który nie zorientował się w porę.

• Ruch Chorzów zaczyna drugą odsłonę!

• Zmiana w Zagłębiu na drugą połowę: Tomasz Pieńko zastępuje Marka Mroza.

• Wracamy do Lubina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Zagłębia z Ruchem Chorzów. Po pierwszej połowie prowadzi beniaminek.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +4' Koniec pierwszej połowy. Ruch Chorzów prowadzi z Zagłębiem Lubin po bramce samobójczej Aleksa Ławniczaka. Ten zawodnik skierował potem piłkę do właściwej bramki, ale to trafienie nie zostało uznane.

• +4' Po miękkiej wrzutce z rzutu wolnego Dawid Kurminowski wyraźnie chybił uderzeniem głową.

• +3' "Żółtko" na koncie Remigiusza Szywacza. Kilkakrotnie próbował złapać za koszulkę rozpędzonego Marko Poletanovicia. Wreszcie, przed polem karnym, powalił rywala na murawę.

• +1' Maciej Sadlok upomniany żółtą kartką za faul na Kacprze Chodynie.

• 4 minuty doliczone od pierwszej połowy.

• Kontra "Miedziowych" lewą stroną została przerwana przed linią środkową. Okazję miał Ruch, którą zepsuło niedokładne podanie Tomasza Wójtowicza w pole karne.

• [WIDEO] 27. MINUTA. SAMOBÓJ ALEKSA ŁAWNICZAKA (0:1)

• Centrostrzał Kacpra Chodyny z prawej strony mija zarówno bramkę Ruchu, jak i potencjalnych adresatów. Jakub Bielecki wznawia grę z "piątki".

• Przerwa w grze. Aleks Ławniczak odczuł ostre wejście Daniela Szczepana. Sędzia jeszcze nie sięga do kieszonki.

• Mocne zagranie w pole karne do wbiegającego Kacpra Chodyny. Jakub Bielecki uprzedza skrzydłowego Zagłębia.

• Uchwycona ręka Bartosza Kopacza przez VAR-owców Ręka Bartosza Kopacza

• A jednak! Po wideoweryfikacji VAR gol Aleksa Ławniczaka nie został uznany! Bartosz Kopacz główkował tak, że piłka trafiła w JEGO rękę, a potem do Aleksa Ławniczaka!

• Dośrodkowanie z prawego narożnika na dalszy słupek, skąd Bartosz Kopacz zgrywa głową piłkę w narożnik pola bramkowego. Tam najprzytomniej zachował się Aleks Ławniczak, który kieruje piłkę do siatki!

• W odpowiedzi Mateusz Grzybek zagrywa do Marka Mroza, który balansem ciała nie tylko zgubił rywala, lecz także ustawił sobie piłkę do strzału. Jego uderzenie z ok. 18 metrów zostaje zablokowane - rzut rożny.

• Kacper Michalski urwał się prawą strona, za co został nagrodzony dokładnym podaniem. Ten przed polem karnym przekłada piłkę do lewej nogi, po czym uderza technicznie nieznacznie obok dalszego górnego rogu!

• Niefortunna interwencja Aleksa Ławniczaka i Ruch prowadzi z Zagłębiem Samobój Aleksa Ławniczaka

• Szeroko ustawiony na lewej stronie Tomasz Wójtowicz przełożył piłkę do prawej nogi. Mocno kopnął ją w stronę dalszego narożnika pola bramkowego, skąd głową uderzał Daniel Szczepan. Trafił w słupek, a następnie odbita futbolówka trafia w nogę Aleksa Ławniczaka i wpada do siatki!

• CO ZA PECHA ALEKSA ŁAWNICZAKA! SAMOBÓJ!!!

• 2 Strzały 0
    • 0 Strzały celne 0
  • Nie powiodła się akcja zawodników Waldemara Fornalika lewą stroną. Kacper Michalski wznawia grę z autu.

• Damian Dąbrowski zagrywa prostopadle do Kacpra Chodyny. Ten na wślizgu zagrywa piłkę z linii końcowej przed bramkę, gdzie łapie ją Jakub Bielecki.

• Chorzowianie wywalczyli aut na wysokości pola karnego "Miedziowych". Daleki wyrzut zza linii bocznej nie przyniósł zagrożenia.

• Pograli teraz Damjan Bohar i Marek Mróz środkiem boiska. O ile podanie drugiego z wymienionych do Dawida Kurminowskiego było niedokładne, o tyle miał okazję do poprawki po błędzie obrony gości. Uderza zza linii 16. metra nieznacznie obok lewego słupka!

• Atak Ruchu przerywa gwizdek sędziego. Jarosław Przybył dopatrzył się pozycji spalonej .

• Pierwszy kwadrans za nami. Na razie obie strony "badają się". Brakuje celnych strzałów w stronę bramek.

• ruch

• Ciekawie zapowiadała się akcja Ruchu! Na lewej stronie Tomasz Wójtkowicz podaje prostopadle w pole karne do Wiktora Długosza. Ten jej jednak nie sięgnął.

• Próba rozciągnięcia gry na lewą stronę do Damjana Bohara. Ten nie opanował piłki w boisku.

• W odpowiedzi zaatakował Ruch. Bez problemu poradzili sobie gospodarze.

• Marek Mróz podaje w okolice lewego narożnika pola karnego do Damjana Bohara. Ten miał sporo miejsca, więc uderza technicznie w stronę dalszego rogu! Pomylił się nieznacznie - obija słupek!

• Maciej Sadlok wrzuca w pole karne z rzutu wolnego. Akcję zamykał Paweł Baranowski, który był adresatem, ale nie opanował dokładnie piłki.

• Mocne zagranie po linii do Wiktora Długosza. Ten nie poradził sobie z Aleksem Ławniczakiem. Szymon Weirauch wznawia grę z "piątki".

• Bartłomiej Kłudka urwał się prawą stroną. Jego dośrodkowanie zostało jednak zablokowane.

• "Niebiscy" sukcesywnie przybliżali się do pola karnego "Miedziowych" prawą stroną. W końcu udało się gospodarzom odeprzeć atak beniaminka.

• Jarosław Przybył gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Kapitanami są Bartosz Kopacz i Patryk Sikora.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Ruch Chorzów to drugi beniaminek obecnego sezonu (pierwszym jest ŁKS). "Niebiescy" według większości ekspertów i algorytmów typowani są do spadku. W kadrze dzisiejszych gości nastąpiła prawdziwa rewolucja. Do klubu przyszło wielu nowych piłkarzy, ale tym najważniejszym jest Filip Starzyński, który wrócił do zespołu, w którym wchodził do świata piłki.

• Skład Ruchu Chorzów

• Do Zagłębia latem przyszło wielu ciekawych piłkarzy. Największym wydatkiem okazało się wyciągnięcie z duńskiego Aarhus Dawida Kurminowskiego, wcześniej przebywającego w klubie na zasadzie wypożyczenia. Kosztował 600 tys. euro. Jest też nowy środkowy pomocnik. Marek Mróz, który świetnie prezentował się na zapleczu Ekstraklasy ma bardzo duży potencjał, aby zostać liderem drużyny.

• Skład Zagłębia Lubin

• Ekstraklasa nareszcie wróciła. 23 lipca Zagłębie Lubin na swoim stadionie podejmie Ruch Chorzów, czyli drużynę, która awansowała do Ekstraklasy. "Miedziowi" są typowani jako czarny koń obecnych rozgrywek. W poprzednim sezonie zespół zajął 9. miejsce, ale mówi się, że kampanii 2023/24 podopieczni Waldemara Fornalika mogą pokusić się nawet o pierwszą piątkę.

Zagłębie - Ruch LIVE! Niebiescy prowadzą, choć nie oddali celnego strzału
1/4
przejdź do galerii

Zagłębie - Ruch LIVE! Niebiescy prowadzą, choć nie oddali celnego strzału ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów ONLINE. Jak zaprezentuje się drugi beniaminek obecnego sezonu Ekstraklasy? W piątek ŁKS wysoko przegrał z Legią. Czy Ruch pokaże się z lepszej strony? Przeciwnikiem "Niebieskich" będzie Zagłębie Lubin, które według ekspertów ma być czarnym koniem rozgrywek. Początek o godzinie 17:30, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów ONLINE

Transfery Zagłębie Lubin - lato 2023. Dąbrowski i Kurminowski kosztowali prawie 1 mln euro. Kto jeszcze przyjdzie?

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia: - Chcemy dobrze grać w piłkę. Chcielibyśmy podchodzić do tematu na zasadzie, że każdy kolejny mecz jest najważniejszy. To jest sprawdzona metoda Adama Małysza - najważniejszy jest najbliższy skok. Cel wcześniej czy później się ukaże. W poprzednim sezonie okazało się, że celem było utrzymanie. Życie. Nie chcemy przeżywać tego, co w dwóch ostatnich sezonach.

Transfery Ruchu Chorzów - lato 2023. Filip Starzyński wrócił do klubu, w którym zaczynał. Beniaminek ma wielu nowych zawodników

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu (dla Weszło): - Jesteśmy przedstawiani jako jeden z głównych kandydatów do walki o utrzymanie, taka jest prawda. I trudno się temu dziwić. Jeżeli popatrzymy na Ekstraklasę, w ostatnich latach wielu beniaminkom coraz trudniej się w niej odnaleźć. W głównej mierze spowodowane jest to często dużo większymi możliwościami tych, którzy w tej lidze są przynajmniej od paru lat i rokrocznie otrzymują znaczący zastrzyk finansowy od Canal+.

Nie zagrają w meczu Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów:
Zagłębie: Luis Mata
Ruch: - - - - -

Zagłębie Lubin - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Robert Skrzyński - Mateusz Rokuszewski. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!