• Konrad Matuszewski - 3
    • Kajetan Szmyt - 3
    • Dario Vizinger - 2 (Wiktor Kamiński - bez oceny)
    • Stefan Savić - 2
  • Koniec meczu! Zagłębie Lubin wygrywa z Wartą Poznań po bramce Tomasza Makowskiego!

• Sokratis Dioudis pewnie łapie piłkę przed bramkę. Uprzedza szarżującego rywala

• Trzy minuty doliczone do drugiej połowy. Warta wykorzysta grę w przewadze?

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERAONA KARTKA DLA MATEUSZA GRZYBKA!!!

W zapaśniczym stylu chciał powstrzymać szarżującego Kajetana Sznyta. Powali go na murawie! Zagłębie będzie grać w "dziesiątkę"!

• Arkadiusz Woźniak zmienia Juana Munoza.

• ... a Filip Borowski wchodzi za Jakuba Bartkowskiego.

• ... Wiktor Kamiński zastępuje Dario Vizingera...

• Trzy zmiany w Warcie: Bogdan Tiru za Dimitrisa Stavropoulosa...

• Zupełnie nieudane uderzenie Niilo Maenpy z pola karnego. Zamiast kopnąć przed siebie... posłał piłkę w stronę bocznej chorągiewki.

• Dario Vizinger upomniany żółtą kartką za faul na Aleksie Ławniczaku.

• Damjan Bohar!!! Słoweniec przedarł się lewą stroną pola karnego do środka, mijając dwóch rywali jak slalomowe tyczki. Uderza płasko obok bliższego rogu!

• ... a za Serhija Bułecę na murawie melduje się Marek Mróz.

• Marko Poletanović zmienia Tomasza Makowskiego...

• DO bramki gości było ok. 25 metrów, a mimo to na bezpośrednie uderzenie zdecydował się Tomasz Makowski! Zewnętrzną częścią stopy uderzył obok muru, chcąc zmieścić piłkę tuż przy słupku! Jędrzej Grobelny zdołał zbić piłkę na rzut rożny!

• Dimitris Stavropoulos upomniany żółtą kartką za faul taktyczny. Przerwał nim kontrę Zagłębia.

• ... a za Miguela Luisa wchodzi Maciej Żurawski. Zatem wymieniony został środek pomocy.

• Podwójna zmiana w Warcie: Niilo Maenpaa wchodzi za Mateusza Kupczaka...

• Kajetan Szmyt był bliski wyrównania!!!

Młodzieżowiec pomylił się na prawdę niewiele! Uderza obok dalszego rogu! Gdyby piłka leciała w światło bramki, to Sokratis Dioudis miałby spore problemu!

• Damjan Bohar zmienia Tomasza Pieńkę.

• Sokratis Dioudis spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu. Grek chciał szybko uruchomić kolegów, ale uniemożliwiał mu to Dawid Szymonowicz.

• [WIDEO] 56. MINUTA. GOL TOMASZA MAKOWSKIEGO (1:0)

• Piłkarze Waldemara Fornalika mądrze oddalają grę od własnego pola karnego.

• Juan Munoz kolejny raz faulowany przez Dawida Szymonowicza. Hiszpan wylicza przewinienia rywala sędziemu. Ten pozostanie niewzruszony.

• Czy ta bramka "pobudzi" Wartę. Już nie ma czego bronić. Dawid Szulczek wydaje się być podenerwowany.

• Kapitalne uderzenie Tomasza Makowskiego z dystansu! Przejął piłkę ok. 25 metrów od bramki, po czym huknął w stronę bramki! Piłka wpada do siatki po odbiciu się od prawego słupka! Wyciągnięty jak struna Jędrzej Grobelny był bezradny!

• GOL DLA ZAGŁĘBIA! STRZELCEM TOMASZ MAKOWSKI!!!

• Przydał się teraz Mateusz Wdowiak, który wspomógł kolegów w defensywie. Przerwał groźnie zapowiadajacą się akcję Warty.

• NIE MA GOLA DLA WARTY!!!

Nie popisał się Dario Vizinger, który zmarnował dogodną okazję. Na jego szczęście... pomogła mu pozycja spalona, kiedy ruszył do "wyplutej" piłki przez Sokratisa Dioudisa! Chorwat uderzył płasko obok lewego słupka!

• Aleks Ławniczak pewnie interweniuje po dośrodkowaniu WIktora Pleśnierowicza.

• Druga polowa rozpoczęta!

• Mateusz Wdowiak wchodzi za Kacpra Chodynę.

• Koniec pierwszej polowy. Zagłębie Lubin bezbramkowo remisuje z Wartą Poznań

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Stefana Savicia. Piłka ledwie doleciała przed pole karne. Przejął ją Serhij Bułeca, który dalekim zagraniem chciał uruchomić Tomasza Pieńkę i Juana Munoza. Pomysł był dobry, wykonanie już nie.

• Mateusz Grzybek upomniany żółtą kartką za faul na Dario Vizingerze. Rzut wolny z ok. połowy boiska.

• Stefan Savić przedarł się lewą stroną i znalazł się w "szesnastce" Zagłębia! Po starciu z rywalem pada na murawę, ale sędzia zdecyd0wanym ruchem nakazuje grać dalej. Zdaniem Patryka Gryckiewicza Austriak nie był faulowany.

• To mogło zaskoczyć! Po krótko rozegranym rzucie rożnym Damian Dąbrowski wrzuca w pole karne, skąd główkował Juan Munoz! Hiszpan pomylił się nieznacznie, uderzając obok lewego słupka!

• Atak Zagłębia, rzecz jasna prawą strona, przynosi rzut rożny. Na razie stałe fragmenty gry nie stwarzają zagrożenia pod bramką "Zielonych".

• Dobre dośrodkowanie Kacpra Chodyny w pole karne. Górą przed bramką Warty był jednak Dimitris Stavropoulos.

• Pół godziny gry za nami. Obie strony grają bardzo uważnie. Nie chcą nadmiernie się otworzyć.

• Goście również próbują atakować prawą stroną. Sęk w tym, że Jakub Bartkowski był na spalonym.

• Większość ataków Zagłębia jest prawą. Tam aktywni są Mateusz Grzybek i Kacper Chodyna. Drugi z wymienionych nie opanował piłki w boisku.

• Serhij Bułeca urwał się środkiem. Uderza technicznie z ok. 20 metrów nad poprzeczką.

• Ciekawie zapowiadała się akcja piłkarzy Waldemara Fornalika. Zepsuł ją Tomasz Pieńko, który dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Dośrodkowanie przechodzi przez pole karne. Dodatkowo sędzia dopatrzył się przewinienia Juana Munoza.

• Mateusz Grzybek podłączył się do akcji ofensywnej Zyskał rzut rożny.

• Sinusoidalna forma "Miedziowych"

• Dośrodkowanie z narożnika nie znajduje adresata. Po chwili Bartosz Kopacz anemicznie główkuje. Jędrzej Grobelny łapie piłkę przed linią końcową.

• Miękkie zagranie Mikkela Kirkeskova w pole karne do Juana Munoza. W ostatniej chwili uprzedza go Dawid Szymonowicz, który głową wybija za linię końcową.

• Poznaniacy spokojnie radzą sobie z dośrodkowaniem z rzutu rożnego.

• To była najlepsza okazja Zagłębia! Na indywidualną akcję zdecydował się Tomasz Pieńko! Po jego strzale jest "tylko" rzut rożny!

• Mocne zagranie na wolne pole do Kajetana Szmyta. Poradził sobie z nim Aleks Ławniczak.

• Atak gości prawą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego. Po dalekim wyrzucie Jakuba Bartkowskie zakotłowało się przed bramką Zagłębia. Strzał Dario Vizignera został zablokowany; dodatkowo był też spalony.

• Patryk Gryckiewicz gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Spotkanie Zagłębie Lubin - Warta Poznań poprowadzi Patryk Gryckieicz. Jego asystentami będą Radosław Siejka i Tomasz Listkiewicz, a sędzią technicznym jest za to Sylwester Rasmus. Za VAR odpowiadać będzie Bartosz Frankowski, natomiast za AVAR – Marcin Boniek.

• Natomiast Warta w dalszym ciągu nie może ustabilizować formę. Dziewięć „oczek” po 8 kolejkach daje obecnie 12. miejsce w tabeli. Jednak 5 punktów udało się zdobyć w trzech delegacjach (w tej tabeli 6. lokata). Na początku września drużyna prowadzona przez Dawida Szulczka wygrała z ŁKE-em Łódź (2:0) i będzie chciała pójść za „wyjazdowym” ciosem.

• Zagłębie to drużyna o dwóch twarzach. Znacznie lepsza jest ta „domowa” – w czterech spotkaniach tego sezonu zdobyła aż 10 punktów, co daje 5. miejsce w tej klasyfikacji. Wliczając poprzedni, to jest już 6 meczów, a czterokrotnie zachowywało czyste konto.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Niedzielę z 9. kolejką PKO Ekstraklasy zaczynamy w Lubinie, gdzie czeka nas starcie Zagłębia z Wartą Poznań. W zeszłym tygodniu obie drużyny przegrały. Dzisiaj będą chciały zmazać tę plamę.

Mecz Zagłębie Lubin - Warta Poznań poprowadzi Patryk Gryckiewicz...

Zagłębie Lubin - Warta Poznań LIVE! „Zieloni” chcą zdobyć Twierdzę Lubin

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Mecz Zagłębie Lubin - Warta Poznań ONLINE. W poprzedniej kolejce obie drużyny solidarnie przegrały różnicą dwóch bramek. Zagłębie nie poradziło sobie ze Stalą, chociaż po tym meczu więcej mówi się o czerwonej kartce. Natomiast Warta, pełniąca rolę gospodarza w Derbach Poznania, uległa Lechowi. Gospodarze postawili Twierdzę, którą będą chcieli zawodnicy Warty Gdzie oglądać mecz Zagłębie Lubin - Warta Poznań na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl

Dobra postawa przed własną publicznością sprawia, że po 8 kolejkach „Miedziowi” są na 6. lokacie z 13 punktami na koncie. Zawodnikom Waldemara Fornalika wiedzie się jednak znacznie gorzej na wyjeździe – po wygraniu w Derbach ze Śląskiem (2:1) zanotowali trzy porażki z rzędu: z Cracovią (1:2), Koroną Kielce (0:2) i ostatnio ze Stalą Mielec (2:4). Dużo o tym meczu mówi się nie ze względu na rozmiary porażki, a na dyskusyjną drugą żółtą i czerwoną kartkę dla Michała Nalepy.

W poprzednim sezonie oba mecze poprzedniego sezonu kończyły się remisami. Jednak ostatni raz Warta wywiozła z Lubina całkiem niedawno – 18 marca 2022 r. Efektowne zwycięstwo (4:0) zapewniły trafienia Adama Zrelaka (dwa), Miguela Luisa i (po przerwie Franka Castanedy). A kiedy to „Miedziowi” zachowali komplet punktów na własnym stadionie? Miało to miejsce 28 sierpnia 2020 r. wówczas na listę strzelców wpisał się Damjan Bohar.

Waldemar Fornalik, trener Zagłębia Lubin - Warta ma swój sposób gry, wypracowany przez trenera Szulczka. Ten sposób się sprawdza i przynosi korzyści. Dzisiaj nie chcę wyrokować czy to będzie styl ofensywny czy defensywny. Na pewno jest to zespół, który potrafi podyktować trudne warunki gry każdemu przeciwnikowi.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Z tymi meczami u siebie i na wyjeździe to raczej statystyka. My w 2022 roku dobrze punktowaliśmy na wyjeździe, teraz lepiej punktujemy u siebie. Spróbujemy trochę wpłynąć na ten stan, żeby się bardziej wyrównał. Jeśli wygramy w Lubinie, to obniżymy średnią Zagłębia na swoim stadionie.
- My, trenerzy będziemy robili to, co do tej pory, bo nie można przecież wariować ani w jedną stronę, ani w drugą. Tak jak po zwycięstwach twardo stąpamy po ziemi, tak i teraz, gdy są kontuzje, i gdy pod koniec poprzedniego sezonu były porażki, też nie traciliśmy głowy, robiliśmy swoje. Będziemy też podtrzymywali dobrą energię w zespole, w momencie, w którym nieobecność Adama Zrelaka może być dla drużyny ciosem. Bo to ważna postać, która daje nam zawsze dużo tlenu.

Spotkanie Zagłębie Lubin - Warta Poznań poprowadzi Patryk Gryckiewicz. Jego asystentami będą Radosław Siejka i Tomasz Listkiewicz, a sędzią technicznym jest za to Sylwester Rasmus. Za VAR odpowiadać będzie Bartosz Frankowski, natomiast za AVAR – Marcin Boniek.

Zagłębie Lubin – Warta Poznań. Kto nie zagra?
Trener Waldemar Fornalik nie postawi dzisiaj na kontuzjowanego Dawida Kurminowskiego i zawieszonego za kartki Michała Nalepę. Po stronie gości nie zobaczymy Kacpra Przybyłkę, Adama Zrelaka, Jakuba Kiełba czy Michała Kopczyńskiego.

Ostatnie mecze bezpośrednie
31.03.2023 r. Zagłębie Lubin – Warta Poznań:0:0 (Ekstraklasa)
09.09.2022 r. Warta Poznań – Zagłębie Lubin (Ekstraklasa)

Mecz Zagłębie Lubin - Warta Poznań TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 12:25 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Rafał Skrzyński i Rafał Nahorny. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

12:30 Zagłębie Lubin - Warta Poznań CANAL+ SPORT 3