Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Gdynianie o pełną pulę

Arka Gdynia

2

Zagłębie Sosnowiec

0

• Niezwykle ważne zwycięstwo odnieśli dziś piłkarze Arki Gdynia! Gospodarze atakowali niemal przez całą drugą połowę. Wszystko dlatego, że na samym początku drugiej części gry z boiska wyleciał Piotr Polczak. Damian Zbozień nie wykorzystał jednak rzutu karnego, trafiając w słupek. Ponadto w innej sytuacji Zbozień strzelał w poprzeczkę, a wielokrotnie gospodarzy powstrzymywał Dawid Kudła. Arka nie zamierzała się jednak poddawać i oddała dziś aż 32 strzały. Ostatecznie gospodarze dopięli swego, najpierw z bliska trafił Maciej Jankowski, a później sytuację sam na sam z bramkarzem wykorzystał Luka Zarandia. Jak odpowiedzą Śląsk, Miedź i Wisła Płock? O tym przekonamy się w sobotę, a na dziś to już wszystko. Za uwagę dziękuje Maciej Pietrasik.

• Koniec meczu! Arka wygrywa z Zagłębiem 2:0 i znacznie przybliża się do utrzymania w LOTTO Ekstraklasie!

• Trzy punkty zostaną w Gdyni! Nabil Aankour wybił piłkę wślizgiem, dość przypadkowo trafiła ta do Luki Zarandii, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Kudłą i wykorzystał tę okazję!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! LUKA ZARANDIA!

• Akcja gości, Zbozień zablokował Nawotkę, lecz wcześniej Gabedawa znajdował się na spalonym.

• Zarandia miał nieco miejsca w polu karnym Zagłębia i oddał strzał, lecz spokojnie złapał piłkę Kudła.

• W końcówce Zagłębie stara się nieco częściej atakować, ale nie może przebić się przez obronę Arki.

• Mamy jeszcze zmianę w zespole Zagłębia. Poza boiskiem Giorgi Iwaniszwili, za niego Olaf Nowak.

• Arka wciąż atakuje! Marcus da Silva dograł w polu karnym do Luki Zarandii, ten został jednak zablokowany, a Maciej Jankowski uderzył niecelnie!

• Aż osiem minut doliczył do tego meczu arbiter.

• Ostatecznie Arka może cieszyć się z prowadzenia! Damian Zbozień dośrodkował z prawej strony, pierwszy błąd w tym meczu popełnił Dawid Kudła, który minął się z futbolówką, piłka odbiła się jeszcze od Luki Zarandii i trafiła do Macieja Jankowskiego, który z bliska wpakował ją do siatki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL DLA ARKI! MACIEJ JANKOWSKI!

• Długo czekamy na decyzję arbitra. Bartosz Frankowski czeka na informację od Zbigniewa Dobrynina, który siedzi dziś w wozie VAR.

• NIEUZNANY GOL DLA ARKI! Maciej Jankowski z bliska trafił do siatki, ale sędzia odgwizdał spalonego! Mamy jednak jeszcze analizę VAR!

• Po dośrodkowaniu Zbozienia i rykoszecie złapał piłkę Kudła. Arka ma coraz mniej czasu, aby zapewnić sobie trzy punkty.

• Ostatnia zmiana w Arce - poza boiskiem Adam Deja, pojawia się na nim Goran Cvijanović.

• Teraz Marcus da Silva przebił się w polu karnym, ale piłka powędrowała obok słupka.

• Ataki Arki trwają, ale dobrze bronią się goście. Zablokowany został strzał Marcusa da Silvy.

• Po dośrodkowaniu Marciniaka przed szansą stanął Aankour. Rezerwowy Arki nie trafił jednak w piłkę z powietrza.

• Druga zmiana także w Arce. Schodzi Michał Nalepa, zastępuje go Nabil Aankour.

• Zbozień otrzymał znakomite podanie na prawej stronie. Dobrze interweniował jednak Iwaniszwili i nie ma nawet rzutu rożnego.

• Zmiana w zespole gości. Opuszcza boisko Vamara Sanogo, wchodzi Giorgi Gabedawa.

• Jeszcze jeden strzał Zarandii z dystansu, jeszcze jedna spokojna interwencja Kudły.

• Zarandia raz jeszcze próbował strzelać z dystansu. Tym razem trafił prosto w dobrze ustawionego Kudłę.

• Po raz pierwszy od dłuższego czasu zaatakowało Zagłębie. Z powietrza uderzał Vamara Sanogo, ale trafił tylko w boczną siatkę.

• Teraz na wysokości zadania stanął Kudła! Bramkarz Zagłębia znakomicie obronił uderzenie Zarandii!

• Damian Zbozień trafia w poprzeczkę! Obrońca Arki po raz drugi był bardzo bliski zdobycia gola - z rzutu karnego trafił w słupek, teraz Dawida Kudłę po strzale z kilkunastu metrów uratowała poprzeczka!

• Znakomita indywidualna akcja Luki Zarandii! Strzał Gruzina z ostrego kąta po raz kolejny broni Kudła - gdyby Zarandia dogrywał do dobrze ustawionego Marcusa da Silvy, Arka już by prowadziła!

• Zagłębie Sosnowiec broni się we własnym polu karnym niemal całym zespołem. Strzał Zarandii zablokowany.

• Kolejna zmarnowana okazja Arki! Gospodarze wyprowadzili kontrę, ładnie utrzymał się przy piłce Jankowski i zagrał do Vejinovicia, ten wpadł w pole karne, lecz uderzył nieznacznie obok słupka! Kudła tym razem nawet się nie ruszył - gdyby Holender strzelił precyzyjniej, mielibyśmy gola!

• Aż 19 strzałów, w tym 8 celnych, oddali na razie piłkarze Arki. Ekipa z Gdyni wciąż jedynie bezbramkowo remisuje z Zagłębiem.

• Pierwszy strzał Marcusa da Silvy. Było to uderzenie bardzo niecelne.

• Strzał z dystansu Zarandii, raz jeszcze broni Kudła! Tylko dzięki bramkarzowi Zagłębie nie przegrywa jeszcze w tym spotkaniu!

• Świetna szansa Michała Nalepy! Był niepilnowany w polu karnym, uderzył z pierwszej piłki, ale trafił w środek bramki i Kudła dobrze broni nogami!

• Pierwsza zmiana w Arce. Schodzi Michał Janota, za niego Marcus da Silva.

• Sporo miejsca miał Vejinović, ale jego strzał był bardzo nieudany. Piłka przeszła wysoko nad poprzeczką.

• Długie podanie do Jankowskiego, który musiał walczyć o piłkę z Mygasem. Zwycięsko z tego starcia wyszedł obrońca Zagłębia.

• Złe dośrodkowanie Vejinovicia. Od bramki zacznie Kudła.

• Możdżeń przewracał rozpędzającego się Zarandię. Kolejna okazja dla Arki ze stałego fragmentu gry.

• Jankowski ładnie ruszył lewą stroną, podał do Vejinovicia, który chciał obsłużyć Deję. Partnerowi niepotrzebnie przeszkodził jednak Janota, który uderzył wprost w Kudłę!

• Ależ początek drugiej połowy w Gdyni! Piotr Polczak popełnił fatalny błąd już po kilkunastu sekundach, potem faulował Michała Nalepę i wyleciał z boiska. Po analizie VAR sędzia podyktował rzut karny zamiast rzutu wolnego, a Damian Zbozień uderzył co prawda w drugą stronę, niż rzucił się Dawid Kudła, ale trafił w słupek!

• NIE MA BRAMKI! DAMIAN ZBOZIEŃ TRAFIA W SŁUPEK!

• Problemów Zagłębia ciąg dalszy - Bartosz Frankowski po podpowiedzi z wozu VAR wskazuje na rzut karny!

• CZERWONA KARTKA DLA PIOTRA POLCZAKA! Obrońca Zagłębia popełnił błąd, a potem faulował Michała Nalepę tuż przed polem karnym!

• Znów gramy!

• Piłkarze obu drużyn wracają powoli na boisko. Za moment początek drugiej połowy.

• Na razie w Gdyni nie oglądaliśmy żadnego gola. Oba zespoły próbują przede wszystkim strzałów z dystansu - łącznie mieliśmy aż piętnaście uderzeń, ale zdecydowana większość z nich była niecelna. Najbliżej szczęścia w końcówce pierwszej połowy był Luka Zarandia, który przymierzył zza pola karnego, ale trafił w słupek. Arka częściej ma inicjatywę, ale i Zagłębie potrafiło zagrozić bramce Pavelsa Steinborsa. Golkiper gospodarzy był jednak czujny i poradził sobie z uderzeniem Mateusza Możdżenia. Czy w drugiej części gry doczekamy się goli? Wracamy za niespełna kwadrans.

• Koniec pierwszej połowy!

• Strzał z ostrego kąta Adama Deji broni Kudła. Na razie bramkarz Zagłębia spisuje się bez zarzutu.

• Po wybiciu obrońców Zagłębia piłka spadła pod nogi Michała Janoty. Ten natychmiast uderzył, lecz trafił prosto w Kudłę.

• Cztery minuty doliczył do pierwszej połowy arbiter.

• Michał Janota znakomicie zagrał do Vejinovicia, ten próbował podawać do Jankowskiego, lecz dogrywał zbyt głęboko i złapał piłkę Kudła.

• Arka blisko gola! Luka Zarandia uderzył z dystansu, ale trafił w słupek! Gdyby uderzył nieco precyzyjniej, Dawid Kudła musiałby wyjmować piłkę z siatki.

• Mygas raz jeszcze faulował Zarandię. Gracz Zagłębia musi uważać, aby nie wylecieć zaraz z boiska.

• Zaostrzył się mecz w Gdyni. Teraz Giorgios Mygas faulował Lukę Zarandię. Jeszcze jedna kartka.

• Ostatecznie decyzja arbitra pozostała bez zmian. Helstrup z żółtą kartką, Sanogo z powrotem na boisku.

• Mamy jeszcze analizę VAR! Być może zamiast żółtej kartki będzie czerwona!

• Frederik Helstrup ukarany żółtą kartką.

• Frederik Helstrup ostro potraktował Vamarę Sanogo. Potrzebuje pomocy medycznej zawodnik Zagłębia.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Vejinovicia z rzutu wolnego. Piłka ląduje w rękach Kudły.

• Arka mogła wyjść z kontrą, ale faulowany był Nalepa.

• Sprzed pola karnego uderzał Vejinović. Ten strzał został jednak zablokowany.

• Martin Toth nie jest w stanie kontynuować gry. Zastępuje go Tomasz Nawotka.

• Martin Toth starał się powstrzymać Michała Janotę, a sam mocno przy tym ucierpiał. Stoper Zagłębia potrzebuje pomocy medycznej.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego główkował Jankowski. Nie była to łatwa sytuacja i nie poradził sobie piłkarz Arki - futbolówka przeszła daleko obok bramki.

• Patrik Mraz znakomicie dośrodkował z lewej strony, niepilnowany na czwartym metrze był Giorgi Iwaniszwili, lecz z bliska nie trafił w bramkę!

• Spore zamieszanie w polu karnym Arki. Zabrakło strzału na bramkę Steinborsa - żaden z graczy Zagłębia nie doszedł do piłki po dwóch dośrodkowaniach.

• Bardzo niepewnie interweniowali teraz Kudła oraz Milewski. Ostatecznie nie miało to jednak konsekwencji.

• Pierwszy raz zrobiło się naprawdę groźnie pod bramką Zagłębia! Jankowski dograł w pole karne do Zarandii, ten podał do Adama Marciniaka, a uderzenie kapitana Arki dobrze obronił Kudła!

• Na spalonym złapany został Jankowski. Kudła wznowi grę od rzutu wolnego.

• Arka również próbuje strzałów z dystansu. Celnie uderzał Adam Deja, ale zrobił to zbyt lekko, aby był w stanie zaskoczyć Kudłę.

• Odpowiada Zagłębie - z półwoleja strzelał Mateusz Możdżeń, ale czujny był Pavels Steinbors! Łotewski bramkarz wyciągnął się jak długi i zbił piłkę do boku!

• Arka dużo częściej utrzymuje się na razie przy piłce. Brakuje jednak celnych strzałów na bramkę Kudły.

• Ruszył z piłką Marko Vejinović. Oddał strzał sprzed pola karnego, lecz i ta próba była niecelna.

• Akcja Zagłębia, ale Giorgi Iwaniszwili złapany na spalonym.

• Skuteczny pressing Arki. Gospodarze odzyskali piłkę na połowie rywali, lecz strzał Zarandii został zablokowany.

• Utrzymał się przy piłce Luka Zarandia, przy którym było trzech rywali. Gruzin podał do Damiana Zbozienia, ten dośrodkował w pole karne, a strzał głową oddał Jankowski. Futbolówkę bez problemu złapał jednak Dawid Kudła.

• Z dystansu próbował Maciej Jankowski. Także była to bardzo niecelna próba.

• Bardzo nieudana próba Janoty. Piłka wylądowała na trybunach.

• Teraz Mygas faulował Michała Janotę. Arka będzie miała okazję na gola z rzutu wolnego.

• Pierwsza akcja Zagłębia. Prawą stroną ruszył Giorgos Mygas i zdecydował się na strzał z ostrego kąta, lecz trafił tylko w boczną siatkę.

• Od środka rozpoczęli mecz piłkarze Arki. Gospodarze w żółto-niebieskich strojach, Zagłębie na czerwono.

• Zaczynamy!

• Sędzią dzisiejszego meczu jest Bartosz Frankowski. Właśnie wyprowadza piłkarzy obu drużyn na boisko.

• Wcześniejsze mecze tych drużyn w obecnym sezonie przynosiły mnóstwo bramek i emocji. We wrześniu w Gdyni padł remis 2:2 - dla gospodarzy strzelali Michał Janota oraz Luka Zarandia, dla Zagłębia trafiali Vamara Sanogo i Szymon Pawłowski. W lutym w Sosnowcu beniaminek wygrał za to 3:2. Bohaterem spotkania został Pawłowski, który strzelił dwa gole, raz trafił też Żarko Udovicić. Obie bramki dla Arki zdobył za to Damian Zbozień.

• Po ostatniej porażce ze Śląskiem Wrocław Zagłębie Sosnowiec straciło jakiekolwiek szanse na utrzymanie w LOTTO Ekstraklasie. Goście grać będą już bez presji, a piłkarze zapewne będą chcieli się pokazać, aby mieć możliwość transferu do innego klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Arka wcale nie musi mieć więc dziś łatwej przeprawy, a dla podopiecznych Jacka Zielińskiego dzisiejszy mecz jest niezwykle ważny. Gdynianie w ostatnich trzech meczach zdobyli siedem punktów, lecz ich przewaga nad Śląskiem Wrocław to zaledwie jeden punkt.

• Rezerwowi Zagłębia: Matko Perdijić, Olaf Nowak, Tomasz Nowak, Kacper Radkowski, Giorgi Gabedawa, Tomasz Nawotka, Roman Janicki

• Rezerwowi Arki: Kacper Krzepisz, Tadeusz Socha, Christian Maghoma, Marcus da Silva, Nabil Aankour, Goran Cvijanović, Mateusz Młyński

• Tak prezentuje się wyjściowa jedenastka Zagłębia:

• Oto podstawowy skład Arki:

• Czas na 35. kolejkę LOTTO Ekstraklasy! Na początek bardzo ważny mecz w walce o utrzymanie - rywalizująca o ligowy byt Arka Gdynia zmierzy się z opuszczającym ligę Zagłębiem Sosnowiec. Początek meczu o godzinie 18:00, a na relację na żywo na łamach GOL24.pl zaprasza Maciej Pietrasik.

krk

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Karolina Misztal

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec ONLINE. Gdyńska Arka ma tylko punkt przewagi nad strefą spadkową. W piątek żółto-niebiescy będą mieli doskonałą okazję, by powiększyć swój dorobek. Na przeciwko podopiecznych Jacka Zielińskiego staną zawodnicy zdegradowanego już Zagłębia Sosnowiec Początek spotkania o godzinie 18. Relacja LIVE w GOL24!

Lotto Ekstraklasa: Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec ONLINE

Przed Arką Gdynia dwa arcyważne pojedynki przed własną publicznością. W piątek żółto-niebiescy podejmą Zagłębie Sosnowiec, a już w poniedziałek rozegrają mecz z Wisłą Kraków. Dla gdynian te spotkania będą wyborną okazją, by powiększyć przewagę nad strefą spadkową i w ostatniej kolejce w starciu ze Śląskiem nie drżeć o ligowy byt.

Zdegradowane już Zagłębie nie wydaje się zbyt wymagającym przeciwnikiem. Arkowcy do starcia z sosnowiczanami przystąpią jednak ze sporymi problemami w ofensywie. W Płocku przeciwko Wiśle nie mogli zagrać kontuzjowani Aleksandyr Kolew, Rafał Siemaszko, Maciej Jankowski i Jan Łoś. Dlatego do kadry pierwszego zespołu dołączył 21-letni Norbert Hołtyn, który zdobywa bramki w IV-ligowych rezerwach. Teraz sytuacja nieco się poprawiła, bo do treningów powrócił Jankowski.

W Gdyni osłabione będzie także Zagłębie, które zagra bez swojego asa Żarko Udovicicia. Serb podpisał właśnie nowy kontrakt z Lechią i 1 lipca przenosi się do Gdańska. W związku z tym trener Valdas Ivanauskas uznał, że nie ma już dla niego miejsca w kadrze sosnowiczan. Cały czas kontuzjowani są Bartłomiej Babiarz i Sebastian Milewski.

Ekipa z Sosnowca w trwającym sezonie napsuła Arce sporo krwi. We wrześniu w Gdyni padł remis 2:2, a w lutym na Stadionie Ludowym Zagłębie wygrało 3:2. Piątkowy mecz poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia.

Grupa spadkowa: Kto wygra mecz Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec?

Nie zagrają:

Arka Gdynia: Rafał Siemaszko, Aleksander Kolew (kontuzje).
Zagłębie Sosnowiec: Lukas Gressak (pauza za kartki), Żarko Udovicić (odsunięty od zespołu), Sebastian Milewski, Bartłomiej Babiarz (kontuzje).

Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA TV

Wstęp do meczu Arka - Zagłębie Sosnowiec w Eurosport 2 od 17:30. Początek transmisji na żywo o 17:55. Prosto z Gdyni komentuje duet: Michał Zawacki – Sławomir Chałaśkiewicz. W internecie spotkanie będzie można obejrzeć na eurosportplayer.pl. Relacja LIVE w GOL24!

18:00 Arka Gdynia - Zagłębie Sosnowiec TRANSMISJA Eurosport 2