Mecz Cracovia - ŁKS Łódź online. "Pasy" muszą uciekać od...

Mecz Cracovia - ŁKS Łódź online. "Pasy" muszą uciekać od strefy spadkowej. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Davíð Kristján Ólafsson - 3
    • Karol Knap - 3 (Takuto Oshima - bez oceny)
    • Patryk Sokołowski - 3
    • Michał Rakoczy - 3 (Mikkel Maigaard - bez oceny)
    • Patryk Makuch - 3 (Filip Rózga - bez oceny)

• Engjëll Hoti - 3 (Stipe Jurić - 4)
    • Husein Balić - 3 (Bartosz Szeliga - 3)
    • Piotr Janczukowicz - 3 (Antoni Młynarczyk - bez oceny)
  • +7' Działo się w drugiej "szesnastce". Stipe Jurić nie sięgnął piłki i Marcin Kochanek gwiżdże po raz ostatni! ŁKS pierwszy raz w tym sezonie remisuje na wyjeździe; piłkarze Cracovii słyszą przeraźliwe gwizdy swoich kibiców.

• [WIDEO[ 86' GOL STIPE JURICIA (2:2)

• +6' Poradzili sobie goście z dośrodkowaniami zarówno z prawego narożnika, jak i chwilę później Filipa Rózgi z lewej strony. Dawid Arndt łapie piłkę.

• +5' Takuto Oshima dopada do piłki na 18. metrze. Jego strzał w ostatniej chwili blokuje Antoni Młynarczyk. Rzut rożny.

• +5' Kamil Dankowski zagrywa płasko z prawej strony do Daniego Ramireza przed pole karne. Ten przepuszcza piłkę, by dopadł do niej Stipe Jurić. W porę zorientowała się obrona Cracovii.

• +4' ... zwieńczoną anemicznym uderzeniem Mikkela Maigaarda do "koszyczka" Dawida Arndta.

• +3' Wysoki pressing gości. Andreasowi Skovgaardowi udało się wyjść i zapoczątkować ciekawą akcję...

• +1' Miękkie dośrodkowanie Takuto Oshimy w pole karne. Dobrze ustawiony był Rahil Mammadov.

• Marcin Kochanek dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Dani Ramirez wypracował sobie dobrą pozycję do strzału z ok. 18 metrów. Przeszkadzał mu Takuto Oshima, przez co Hiszpan posłał piłkę wysoko nad bramką

• ... a za Karola Knapa melduje się Takuto Oshima.

• Podwójna zmiana w Cracovii: Filip Rózga wchodzi za Patryka Makucha...

• Bartosz Szeliga zmienia Huseina Balicia.

• Niewykorzystane sytuacje się mszczą!

Michał Mokrzycki przedarł się środkiem, nie dając się trzem rywalom, w tym Karolowi Knapowi, który nie ustał starcia bark w bark. Od pomocnika ŁKS-u piłkę dostaje Kay Tejan, który szybko wypatrzył i dograł do Stipe Juricia, którego strzał ląduje w siatce!

• ŁKS WYRÓWNUJE! GOL STIPE JURICIA!!!

• Benjamin Källman składał się do strzału NOŻYCAMI! Nie trafił w piłkę, a po chwili uderzenie Patryka Makucha w stronę bliższego rogu odbija Dawid Arndt!

• [WIDEO] GOLE RAMIREZA (1:1) I KAKABADZE (2:1)

• Nieczyste uderzenie Patryka Sokołowskiego z dystansu. Levent Gulen przejmuje piłkę.

• Rzut rożny dla Cracovii z lewej strony. Karol Knap wrzuca w "szesnastkę", skąd Husein Balić wybija na uwolnienie.

• Patryk Sokołowski i Patryk Makuch pograli we dwóch i zaprosili Benjamina Källmana. Ten uderza płasko zo ostrego kąta i z trudem piłkę odbija Dawid Arndt!

• Eneo Bitri przerywa groźną akcję gości wybiciem za linię boczną. Na jego błąd czyhał Kay Tejan, który miał przed sobą sporo wolnego miejsca.

• (Poza boiskiem) Jacek Zieliński, trener "Pasów", upomniany żółtą kartkę za dyskusje. To już trzeci raz ma miejsce taki przypadek w tym sezonie.

• ... a za Piotra Janczukowicza melduje się Antoni Młynarczyk.

• Podwójna zmiana w ŁKS-ie: Stipe Jurić wchodzi za Engjëlla Hotiego...

• Prosta strata Daniego Ramireza, który na ok. 30. metrze traci piłkę na rzecz Otara Kakabadze. Ten podholował kilka metrów, po czym uderza precyzyjnie przy prawym słupku!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM OTAR KAKABADZE!!!

• 10 019 widzów na trybunach w spotkaniu inaugurującym 27. kolejkę PKO Ekstraklasy.

• Dawid Arndt pewnie i spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Patryka Sokołowskiego z prawej strony.

• Reprezentant Azerbejdżanu może grać dalej.

• Zakotłowało się przed bramką beniaminka po dośrodkowaniu z lewego narożnika. W kopaninie piłka trafiła w rękę Leventa Gulena, którą miał przy ciele.

Jeszcze na murawie leży Rahil Mammadov, który potrzebuje pomocy medycznej.

• Podrażnieni gospodarze rzucili się do gry. Na strzał zza linii 16. metra zdecydował się Patryk Sokołowski. Został zablokowany; rzut rożny.

• DANI RAMIREZ NIE MYLI SIĘ!!!

Hiszpan uderza pewnie w lewy górny róg bramki! Lukas Hrosso nie sięgnął piłki!

• Lukas Hrosso upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• RZUT KARNY DLA ŁKS-U!!!

• Sędzia przerywa spotkanie! Czeka na komunikat z wozu VAR; wreszcie sam biegnie do monitora!!!Faul na Piotrze JanczukowiczuFaul na Piotrze Janczukowiczu

• Kay Tejan podaje w pole karne do Piotra Janczukowicza, który po kontakcie z obrońcą Cracovii pada na murawę! Goście bezskutecznie domagali się rzutu karnego - napastnika ŁKS-u wzięli w kleszcze Andreas Skovgaard i Eneo Bitri!

• Ciekawie zapowiadała się dwójkowa akcja Huseina Balicia z Danim Ramirezem. Niebezpieczeństwo z "szesnastki" Cracovii oddala dalekim wybiciem Eneo Bitri.

• Mocne zagranie z głębi na wolne pole do Huseina Balicia. Kolejny raz poza "szesnastką" interweniuje Lukas Hrosso.

• Levent Gulen dwukrotnie w odstępie kilkunastu sekund przecina dośrodkowania z prawej strony. Najpierw Otara Kakabadze, a po chwili Benjamina Källmana.

• Mikkel Maigaard zmienia Michała Rakoczego.

• Arttu Hoskonen upomniany żółtą kartką za faul taktyczny.

• Otar Kakabadze ruszył z piłką prawą stroną. Podaje w pole karne do Patryka Sokołowskiego, któremu wyraźnie odskoczyła piłka.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Cracovii.

• Eneo Bitri wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając Kaya Tejana. Obrońca Cracovii był przekonany, że Holender faulował go. Spojrzał na arbitra, a ten wskazał na narożnik boiska.

• Michał Rakoczy upomniany żółtą kartką za skoszenie rozpędzonego Daniego Ramireza.

• Pierwszy strzał Patryka Makucha, poprawka zablokowana! Jeszcze gospodarze domagali się rzutu karnego, ale bezskutecznie.

• Kay Tejan w roli lewoskrzydłowego wrzuca miękko na 6. metr... do nikogo. Piłkę po zgraniu kolegi spokojnie łapie Lukas Hrosso.

• Cracovia - ŁKS Łódź 1:0

• 5 Strzały 8
    • 1 Strzały celne 3
  • W odpowiedzi Patryk Makuch uderza z trudnej pozycji w "szesnastce". Posłał piłkę obok bramki.

• Ciekawie zapowiadała się kontra gości. Kamil Dankowski wrzuca do Piotra Janczukowicza, który głową uderzył wyraźnie obok bramki.

• Davíð Kristján Ólafsson wrzuca na 7. metr, gdzie wysoko wyskoczył Eneo Bitri, ale nie na tyle, by wygrać pojedynek główkowy.

• Patryk Makuch szukał miejsca na dośrodkowanie z prawej strony. Zablokował go Riza Durmisi; rzut rożny.

• Benjamin Källman nieprzepisowo odepchnął Leventa Gulena. Nie uszło to uwadze arbitrowi.

• Seria zostanie przedłużona?

• Otar Kakabadze podłączył się do akcji ofensywnej "Pasów". Sęk w tym, że nie otrzymał dokładnego podania.

• Andreasowi Skovgaardowi odskoczyła piłka, z czego chciał skorzystać Piotr Janczukowicz. Obrońca Cracovii "naprawia" błąd wybiciem wślizgiem, ale zahaczył rywala. Sędzia od razu sięga do kieszonki - żółta kartka.

• Cracovai zaczyna drugą połowę!

• Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w meczu Cracovii z ŁKS-em Łódź inaugurującym 27. kolejkę PKO Ekstraklasy. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze po bramce Benjamina Källmana.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Myślę, że pressing wygląda dobrze. Brakuje kropki nad "i" i oddania strzału. Tego nam brakuje i trzeba to pokazać w drugiej połowie. Potrzeba zrobić dużo, trzeba robić dużo "wbiegnięć", bo wtedy pojawia się dużo miejsca w środku i wtedy dziesiątka musi musi tam być i otrzymywać piłki. Uważam, że musimy to robić w lepiej w drugiej połowie

- powiedział w przerwie Piotr Janczukowicz, napastnik ŁKS-u Łódź.

• +2' Koniec pierwszej połowy. Po bramce Benjamina Källmana Cracovia prowadzi z ŁKS-em Łódź w spotkaniu otwierającym 27. kolejkę PKO Ekstraklasy.

• +1' Dani Ramirez cofnął się pod stoperów, by pomóc w rozegraniu. Na wiele nie pozwolił mu Patryk Sokołowski, który przerywa akcję Hiszpana.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Engjëll Hoti wrzucił na boisko i od razu próbował przedrzeć się lewą stroną w pole karne. Skutecznie poradził sobie z nim Arttu Hoskonen.

• Dobre dośrodkowanie Michała Mokrzyckiego w pole karne, gdzie piłkę podbija Patryk Makuch. Pewnie łapie ją Lukas Hrosso.

• ŁKS przez moment będzie grać w "dziesiątkę".

• Pomocnik gości nie podnosi się z murawy. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• Engjëll Hoti faulowany przez Michała Rakoczego ok. 25 metrów od bramki

• Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd Andreas Skovgaard wybija na rzut rożny. Wcześniej jednak asystent sędziego zasygnalizował pozycję spaloną.

• Otar Kakabadze nieprzepisowo powstrzymał na lewej stronie Huseina Balicia. Rzut wolny.

• Przydał się teraz Benjamin Källman we własnym polu karnym. Wybija piłkę daleko po dośrodkowaniu gości z rzutu wolnego.

• Bardzo niedokładne podanie Michała Mokrzyckiego do Huseina Balicia. Piłka powinna pójść po łuku, a nie cięciwie. Lukas Hrosso wznawia grę z "piątki".

• Zakotłowało się przed bramką gości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Do odbitej piłki dopada Davíð Kristján Ólafsson, który zza linii 16. metra uderza wysoko nad bramką.

• Michał Rakoczy dobrze "zabrał się" z piłką w pole karne gości. W ostatniej chwili, a narożniku pola bramkowego, powstrzymał go Rahil Mammadov.

• Sprytne zagranie z rzutu wolnego w pole karne do Piotra Janczukowicza. Ten nie zdołał skierować piłki w stronę bramki.

• "Żółtko" na koncie Patryka Sokołowskiego. Ostrym wślizgiem spowodował upadek rozpędzonego Huseina Balicia.

• Michał Rakoczy chciał trąceniem piłki po mocnym podaniu Eneo Bitriego uruchomić Patryka Makucha. Dobrze ustawił się Levent Gulen, który "przeciął" podanie.

• [WIDEO] 19' GOL BENJAMINA KALLMANA (1:0)

• Piotr Janczukowicz upomniany żółtą kartką za nieprzepisowe blokowanie Lukasa Hrosso, który chciał wybić piłkę.

• Po krótkim rozegraniu Riza Durmisi wrzuca do Rahila Mammadova, którego strzał spokojnie broni Lukas Hrosso.

• Dobre, dochodzące dośrodkowanie Daniego Ramireza na dalszy słupek, gdzie zablokowany był Levent Gulen. Jeszcze jeden korner dla gości.

• Kamil Dankowski podłączył się do akcji ofensywnej. Wywalczył rzut rożny.

• Kamil Dankowski wślizgiem przerywa rajd Benjamina Källmana, wybijając piłkę spod jego nóg. Gdyby nie on, to Fin miałby dogodną okazję do ustrzelenia dubletu!

• Do 6 asyst dołożył właśnie 7. bramkę

• Davíð Kristján Ólafsson wykorzystał przestrzeń na lewej stronie i pognał w okolice "szesnastki" ŁKS-u. Czysto powstrzymał go wracający Kay Tejan.

• Składna akcja Cracovii prawą stroną z udziałem Otara Kakabadze, Michała Rakoczego i Patryka Makucha. Do piłki w "szesnastce" dopada Benjamin Källman, który mocnym uderzeniem w stronę dalszego dolnego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA CRACOVII! STRZELCEM BENJAMIN KALLMAN!!!

• Dogranie Patryka Makucha ze skrzydła nie dociera do adresata w polu karnym.

• Mocne dośrodkowanie z lewej strony w pole karne. Benjamin Källman nie zdołał odpowiednio uderzyć głową w stronę bramki.

• Akcja Cracovii przerwana czystym wślizgiem Rahila Mammadova.

• Kay Tejan zameldował się na "dziewiątce". Nie miał szans, by przejąć górną piłkę.

• Łatwa strata Michała Mokrzyckiego.

• Atak piłkarzy Marcina Matysiaka przynosi rzut rożny. Po wrzutce na bliższy słupek gospodarze wybijają na aut.

• Michał Rakoczy ruszył środkiem z piłką. Miał po bokach kolegów, ale Rahil Mammadov zdołał czysto przerwać akcję kapitana "Pasów".

• Kamil Dankowski urwał się prawą stroną, po czym podaje płasko w pole karne pod nogi obrońcy Cracovii. Wcześniej rozległ się gwizdek sędziego oznajmujący pozycję spaloną.

• Złe dośrodkowanie Michała Rakoczego zapoczątkowało kontrę "Rycerzy Wiosny". Karolowi Knapowi udało się ją w porę przerwać.

• Engjëll Hoti upomniany żółtą kartką za faul. Do bramki ŁKS-u ok. 35 metrów.

• Dani Ramirez podaje mocno na wolne pole do rozpędzonego Huseina Balicia. Poza polem karnym skutecznie interweniuje Lukas Hrosso.

• Michał Rakoczy zostawia piłkę Patrykowi Sokołowskiemu, który miał okazję do rozciągnięcia gry do lewej strony, gdzie stał niepilnowany Davíð Kristján Ólafsson. W porę zorientował się Dani Ramirez.

• Po chwili Lukas Hrosso pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu z prawej strony.

• Kay Tejan w roli prawoskrzydłowego podaje w pole karne do wbiegającego Piotra Janczukowicza. Połapali się piłkarze Jacka Zielińskiego.

• Rzut wolny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• NIE MA GOLA DLA ŁKS-U!!!

Husein Balić przedarł się lewą flanką i podaje płasko na środek pola karnego do Engjëlla Hotiego! Jego strzał z trudem odbija Lukas Hrosso!

• Husein Balić chciał prostopadłym podaniem uruchomić Piotra Janczukowicza. Zabrakło dokładności w tym podaniu.

• Niedokładne wybicie Rizy Durmiesiego "Pasy" wznawiają grę z autu.

• ŁKS zaczyna ze środka 27. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Losowanie stron

• Obie drużyny wychodzą na murawę z wyjątkową eskortą! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Cracovia wygrała w Łodzi 2:0. Bramki w pierwszej połowie strzelili Virgil Ghita i Jani Atanasov. Wcześniej rzutu karnego nie wykorzystał Michał Rakoczy.

Jak będzie dzisiaj?

• Arbitrem spotkania będzie Marcin Kochanek z Opola. Natomiast w wozie VAR zasiądą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.

• Skład ŁKS-u Łódź

• ŁKS Łódź znajduje się w dramatycznej sytuacji i tylko cud może uratować biało-czerwono-białych przed spadkiem z Ekstraklasy. "Rycerze Wiosny" znajdują się na ostatnim miejscu w tabeli z dorobkiem 17 punktów. Czy kibice ŁKS-u po meczu z Cracovią jeszcze uwierzą w utrzymanie?

• Skład Cracovii

• Cracovia w sezonie 2023/24 radzi sobie bardzo przeciętnie. Obecnie "Pasy" zajmują 14. miejsca, a to oznacza, że są niebezpiecznie strefy spadkowej. Coraz częściej w mediach mówi się, że po sezonie w drużynie z Krakowa zobaczymy nowego trenera. Jacka Zielińskiego ma zastąpić Dawid Szulczek, któremu kończy się kontrakt z Wartą Poznań. Na razie żadna ze stron nie potwierdziła tych doniesień.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Piątek, piątunio... początek PKO Ekstraklasy Już za 25 minut zainauguruje 27. kolejka, którą rozpocznie starcie Cracovii i ŁKS-u. "Pasy" celują w komplet punktów, by oddalić się od strefy spadkowej. Z kolei beniaminek może uciec z ostatniego miejsca kosztem Ruchu Chorzów. Jest zatem o co walczyć.

Mecz Cracovia - ŁKS Łódź poprowadzi Marcin Kochanek...

AIP

Cracovia - ŁKS LIVE! Pasy na prowadzeniu. Znowu gol Fina
1/3
przejdź do galerii

Cracovia - ŁKS LIVE! Pasy na prowadzeniu. Znowu gol Fina ©Canal+ Sport

27. kolejkę Ekstraklasy zaczniemy w piątek o godzinie 18:00 od spotkania Cracovia - ŁKS Łódź. "Pasy" są niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, dlatego regularne punktowanie w rundzie wiosennej będzie kluczowe. Ekipa z Łodzi to ostatnia drużyna w lidze, która ma bardzo małe szanse na utrzymanie się w elicie. Zapraszamy na relację LIVE ze spotkania Cracovia - ŁKS.

Cracovia - ŁKS Łódź ONLINE. 27. kolejka Ekstraklasy

Mateusz Dróżdż, prezes Cracovii: - Trener Jacek Zieliński ma plan do zrealizowania i na tym się koncentrujemy. Oczywiście w futbolu trzeba mieć plan A, B, C itd., ale te informacje, które się pojawiły, to są pewne spostrzeżenia dziennikarskie, które są dalekie od realizacji. Koncentruję się na tym, by pomóc trenerowi. Jeśli będą jakieś informacje dotyczące jego, to trener Zieliński najpierw dowie się o tym od prezesa, a nie z gazet. Nie jest prawdą, że rozmowy z jakimkolwiek trenerem są na ostatniej prostej.

Gdzie oglądać mecz Cracovia - ŁKS Łódź?

Marcin Matysiak, trener ŁKS-u: - Podstawą w Krakowie będzie nastawienie. Należy przystąpić do meczu z Cracovią z czystą głową. Dobrze, że ten mecz jest już w piątek. Piłka nożna w dzisiejszych czasach to momenty i należy być na nie przygotowanym. W Krakowie musimy być różnorodni i oferować wszystko: pressing wysoki, pressing niski, skupiać się na ofensywie.

Cracovia - ŁKS Łódź w telewizji

Transmisję z meczu Cracovia - ŁKS Łódź od godziny 18:00 będzie można obejrzeć na kanałach Canal+ Sport, Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Family. Rywalizację skomentują Filip Surma i Michał Trela. Arbitrem spotkania będzie Marcin Kochanek z Opola. Natomiast w wozie VAR zasiądą Piotr Lasyk oraz Krzysztof Myrmus.