• Wahan Biczachczjan - 3 (Kacper Smoliński - 4)
    • Kamil Grosicki - 5 (Luka Zahović - 3)
    • Efthymis Koulouris - 4 (Olaf Korczakowski - bez oceny)
  • Koniec meczu. Cracovia przegrywa u siebie z Pogonią Szczecin aż 1:5.

• Fatalny błąd Mariusza Malca przy wyprowadzaniu piłki. Podaje niedokładne do kolegi i piłkę przejmuje Michał Rakoczy. Ten momentalnie "zabrał się" z nią w pole karne, by mocnym uderzeniu przy bliższym słupku zmniejszyć rozmiary porażki.

• GOL DLA CRACOVII. MICHAŁ RAKOCZY!!!

• Mateusz Bochnak znowu na spalonym.

• Strzał Mateusza Bochnaka z prawej strony pola karnego (lewą nogą) spokojnie broni Valentin Colocaru. Dodatkowo wahadłowy Cracovii był na spalonym.

• Krzysztof Jakubik dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• Kacper Smoliński upomniany żółtą kartką za niesportowe zachowanie -zdjęcie koszulki po strzelonej bramki

• To jest pogrom! Przerzut z prawej strony na lewą stronę pola karnego do Olafa Korczakowskiego, który bez przyjęcia podaje wzdłuż linii pola bramkowego do Kacpra Smolińskiego, który z bliska kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA POGONI! KACPER SMOLIŃSKI!!!

• 500. mecz Kamila Grosickiego w karierze. Będzie chciał o nim szybko zapomnieć Kamil Glik

• Kamil Ogorzały zmienia Pawła Jaroszyńskiego...

• Bartłomiej Kolec zmienia Takuto Oshimę.

• Patryk Zaucha wchodzi za Benjamina Källmana.

• ... a za Efthymisa Koulourisa na murawie jest już Olaf Korczakowski.

• W Pogoni podwójna zmiana. I wchodzą debiutanci: Stanisław Wawrzynowicz w miejsce Alexandra Gorgona...

• [WIDEO] 64. MINUTA. GOL EFTHYMISA KOULOURISA (0:4)

• Virgil Ghita przerywa atak Pogoni lewą stroną. Uspokaja grę wycofaniem piłki do bramkarza.

• 9 017 widzów w Krakowie

• Mateusz Bochnak podaje płasko z prawej strony do Benjamina Källmana. Osaczony przez trzech-czterech rywali nie miał miejsca, by nawet odwrócić się z piłką w stronę bramki. Odegrał więc do Bochnaka, który był na spalonym.

• Po dośrodkowaniu z prawej strony i błędzie Linusa Wahlqvista do bezpańskiej piłki dopada Michał Rakoczy. Ten uderza wolejem wysoko nad bramką.

• Efthymis Koulouris upomniany żółtą kartką. W walce o górną piłkę staranował Kamila Glika.

• Kacper Smoliński zmienia Wahana Biczachczjana.

• Benjamin Källman odbiera dobre podanie od Patryka Makucha. Uderza płasko z linii 16. metra metr-półtora obok lewego słupka.

• Wyraźnie przeciągnięte dośrodkowanie Rafała Kurzawy z rzutu wolnego. Sebastian Madejski wznawia grę z "piątki".

• Michał Rakoczy upomniany żółtą kartką za skoszenie Wahana Biczachczjana.

• ... a za Kamila Grosickiego pojawia się Luka Zahović.

• Danijel Loncar zmienia Benedikta Zecha...

• Efthymis Koulouris przejmuje piłkę na prawej stronie. Zbiega z nią do środka, po czym uderza nie do obrony w stronę dalszego rogu!

• GOL DLA POGONI! EFTHYMIS KOULOURIS!!!

• [WIDEO] 50. MINUTA. DRUGI GOL ALEXANDRA GORGONA

• Przerwa w grze. Sztab medyczny Pogoni zajmuje się bramkarzem, na którego przypadkowo wpadł kolega z drużyny

• PATRYK MAKUCH UDERZA PŁASKO PRZY LEWYM SŁUPKU, ALE VALENTIN COLOCARU BRONI!!!

• Po obejrzeniu tej sytuacji na wozie VAR sędzia wskazuje na "wapno"!

• Atak Cracovii. Zakotłowało się w polu karnym; doszło do zagrania ręką w polu karnym Pogoni!

• Kamil Grosicki przedarł się lewą stroną. Zagrywa w pole karne, gdzie nie uderzył Efthymis Koulouris, ale za jego plecami był Alexander Gorgon. Ten uderza bez przyjęcia nie do obrony!

• GOL DLA POGONI SZCZECIN! DUBLET ALEXANDRA GORGONA!!!

• Po krótkim rozegraniu dośrodkowanie w pole karne. Valentin Colocaru spokojnie łapie piłkę.

• Po chwili Patryk Makuch zagrywa z prawej strony pola karnego przed bramkę. Goście wybijają na rzut rożny.

• Mocne zagranie, z pominięciem drugiej linii, do Patryka Makucha. Ten był na spalonym.

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a za Janiego Atanasova pojawia się Patryk Makuch.

• Podwójna zmiana w Cracovii: Karol Knap wchodzi za Cornela Rapę...

• Wracamy do Krakowa, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Cracovii z Pogonią. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej polowy. Cracovia przegrywa u siebie z Pogonią Szczecin (0:2). Bramki dla "Portowców" strzelili Kamil Grosicki (z rzutu karnego) i Alexander Gorgon.

• +3' Kamil Grosicki urwał się lewą stroną. Wrzuca w pole karne, gdzie głową piłkę wybija Kamil Glik.

• +1' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego zakotłowało się przed bramką Pogoni. Jani Atanasov uderza z kilkunastu metrów wysoko nad bramką.

• [WIDEO] 21. MINUTA. GOL ALEXANDRA GORONA (0:2)

• Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Mariusz Malec fauluje na prawym skrzydle rozpędzonego Benjamina Källmana. Żółta kartka na koncie obrońcy Pogoni.

• Linus Wahlqvist dostaje piłkę na prawej stronie. Ten zagrywa nie w tempo do Efthymisa Koulourisa.

• Dzisiaj bramki są potrzebne, by nie przegrać drugiego meczu z rzędu

• Michał Rakoczy uderza z pola karnego. Ten minimalnie przestrzelił!

• Dobre dośrodkowanie z lewej strony w pole karne, gdzie efektownie do strzału złozył się Efthymis Koulouri! Grek posyła piłkę obok dalszego rogu!

• Sebastian Madejski spokojnie łapie piłkę po uderzeniu Alexandra Gorgona.

• Mateusz Bochnak łamie akcję z prawej strony do środka. Płaskie uderzenie z linii 16. metra nie mogło sprawić problemu Valentinowi Colocaru.

• [WIDEO] 8. MINUTA. GOL KAMILA GROSICKIEGO (0:1)

• Piłka szuka w polu karnym Benjamina Källmana, ale ten nie jest w stanie z tego skorzystać. Kolejny raz został skutecznie zablokowany.

• Efthymis Koulouris nieprzepisowo przytrzymywany w środku pola przez Kamila Glika. Kartki nie ma.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny "Pasów" zajmuje się Sebastianem Madejskim.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek, skąd Fredrik Ulvestad głową zagrywa piłkę w stronę dalszego słupka do Alexandra Gorgona. Ten z bliska kieruje ją do siatki!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM ALEXANDER GORGON!!!

• Kolejne przewinienie Pawła Jaroszyńskiego na lewej stronie. Po rzucie wolnym goście mają rzut rożny.

• Na trybunach

• Kamil Grosicki urwał się lewą stroną. Wrzuca w pole karne, gdzie nie było jednak nikogo, kto "zamknąłby" akcję.

• Kolejna akcja gospodarzy. Niemal kopia tej sprzed kilku minut. Benjamin Källman został zablokowany w ok. prawego narożnika pola bramkowego.

• W odpowiedzi na lewej stronie pograli Kamil Grosicki z Wahanem Biczachczjanem. Podanie zwrotne Ormianina w pole karne było jednak niedokładne.

• Benjamin Källman mógł się świetnie zrehabilitować za sprokurowanie rzutu karnego!

Prawą stroną przedarł się Cornel Rapa, który zagrywa płasko na bliższy słupek do Fina. Ten uderza PIĘTKĄ w stronę dalszego rogu, ale pomylił się nieznacznie!

• Cornel Rapa wybija piłkę na uwolnienie po dośrodkowaniu z rzutu wolnego.

• Prosta strata gospodarzy przed swoim polem karnym. Spóźnione wejście Janiego Atanasova na wysokości prawego narożnika "szesnastki".

• Dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd zgraną piłkę łapie przed bramką Sebastian Madejski.

• Goście poczuli krew. Mocne zagranie na prawą stronę do Wahana Biczachczjana. Ormianin nie poradził sobie z Andreasem Skovgaardem, ale wywalczył rzut rożny.

• KAMIL GROSICKI NIE MYLI SIĘ!!!

Pewne, płaskie uderzenie z "jedenastki" w stronę prawego słupka. Zmylony Sebastian Madejski rzucił się w stronę lewego słupka
    .

To PIERWSZY gol TurboGrosika w tym sezonie!

• Rzut karny dla Pogoni! Kamil Grosicki zahaczony w "szesnastce" przez Benjamina Källmana!

• Seria zostanie przedłużona?

• Paweł Jaroszyński przedarł się lewą stroną. Przeciągnął trochę dośrodkowanie na dalszy słupek, gdzie pewnie interweniuje Valentin Colocaru.

• Pierwsza w Ekstraklasie interwencja Kamila Glika. Z pola karnego wybija piłkę po zagraniu z prawej strony.

• Krzysztof Jakubik gwizdkiem oznajmia początek meczu!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Cracovia - Pogoń Szczecin w dziewiątej kolejce poprowadzi sędzia Krzysztof Jakubik z Siedlc. System VAR będą obsługiwać Paweł Raczkowski oraz Paweł Sokolnicki. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Arkadiusz Kamil Wójcik i Tomasz Niemirowski.

• Z kolei Cracovia prowadzona przez trenera Jacka Zielińskiego dotychczas radziła sobie odrobinę lepiej, ale też bez jakiejś rewelacji. Na swoim koncie po siedmiu meczach zgromadzili tylko jeden punkt więcej i plasują się na dziewiątej lokacie. Do tej pory wygrali dwa razy z Radomiakiem Radom (1:0) oraz z Zagłębiem Lubin (2:1). Poza tym zanotowali cztery remisy oraz jedną porażkę.

• Drużyna Jensa Gustafssona w ostatniej kolejce przeciwko Koronie Kielce w końcu wygrała swój mecz. Przy wsparciu swoich kibiców z trybun "Portowcy" zwyciężyli 3:1 z drużyną, która aktualnie spisuję się jeszcze gorzej od nich. Podopieczni Kamila Kuzery bowiem zajmują ostatnie miejsce w ligowej tabeli i zwycięstwo Pogoni nie powinno nikogo zaskoczyć, nawet mimo słabszej formy Grosickiego i spółki.

• Kamil Grosicki i spółka w poprzedniej kolejce nareszcie wygrali, teraz będą chcieli utrzymać się na zwycięskiej ścieżce, choć to zadanie będzie chciała im utrudnić zawsze groźna Cracovia na swoim terenie.

Cracovia - Pogoń LIVE! Trudny wyjazd "Portowców"

Cracovia - Pogoń LIVE! Trudny wyjazd "Portowców" © andrzej szkocki/polska press>

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE. Kamil Grosicki i spółka w poprzedniej kolejce nareszcie wygrali, teraz będą chcieli utrzymać się na zwycięskiej ścieżce, choć to zadanie będzie chciała im utrudnić zawsze groźna Cracovia na swoim terenie. Gdzie oglądać mecz Cracovia - Pogoń? Pierwszy gwizdek w sobotę o godz. 17:30.

PKO Ekstraklasa. Cracovia - Pogoń Szczecin ONLINE

Pogoń do tej pory radziła sobie dość przeciętnie w rozgrywkach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce. Na siedem meczów wygrali raptem trzy razy, a przegrał cztery. W konsekwencji gromadząc na swoim koncie dokładnie dziewięć punktów i zajmują rozczarowujące 13. miejsce.

- Naszym celem jest to, by grać jako Pogoń. Musimy mieć bardzo dobry balans w drużynie. Musimy być lepsi w obronie naszego pola karnego. Zwłaszcza przy dośrodkowaniach i stałych fragmentach gry. To są rzeczy na których musimy się skupić przed tym meczem. Jeżeli chodzi o zmianę nastawienia? Nie, będziemy grali jak Pogoń. Zwłaszcza po takim meczu, jaki za nami
- przyznał trener "Portowców" Jens Gustafssona na konferencji prasowej przed meczem z Cracovią, cytowany przez portal pogonsport.net.

W bezpośrednich pojedynkach w poprzednim sezonie między tymi drużynami górą była Pogoń Szczecin, która w rundzie wiosennej zdołała wygrać 3:2 z "Pasami". W pierwszym meczu w tamtej kampanii pomiędzy tymi drużynami padł remis 1:1.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: Mają nowych zawodników w zespole. Ostatni o którym wiem to Glik. To bardzo doświadczony zawodnik, który ma wiele występów w reprezentacji. Są inni zawodnicy, którzy wyglądają lepiej niż w poprzednim sezonie. To będzie bardzo trudny mecz. Mają nowego piłkarza na środku obrony z lewą nogą. Znam go bardzo dobrze. Mają wielu dobrych zawodników, ale jak zawsze koncentrujemy się na sobie (cyt. pogonsportnet.pl)

Jacek Zieliński, trener Cracovii: Był stabilny skład defensywy, bo nie było pola manewru. W Łodzi nic się nie stało (0:2 z Widzewem – przyp.), przegraliśmy pierwszy mecz w sezonie. To się może zdarzyć. Ocenianie formacji defensywnej przez pryzmat tego wyniku jest niesprawiedliwe. Trzeba popatrzeć na całą grę defensywną zespołu. Jeśli chodzi o stratę pierwszej bramki, to najpierw niefrasobliwością wykazali się napastnicy. Oczywiście błędy obrońców są najbardziej widoczne. Przeanalizowaliśmy sobie ten mecz i mam nadzieję, że wyciągniemy odpowiednie wnioski. Będziemy się chcieli zrewanżować Pogoni

Nie zagrają w meczu Cracovia - Pogoń Szczecin:
Cracovia: Otar Kakabadze, Mathias Hebo Rasmussen (urazy),
Pogoń: Dante Stipica, Marcel Wędrychowski, Wojciech Lisowski (kontuzje)

Cracovia - Pogoń Szczecin TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Michał Mitrut - Michał Trela. Relacja LIVE od godziny 17:30 w GOL24 - zapraszamy!