• Tomasz Wójtowicz - 3
    • Miłosz Kozak - 3 (Wiktor Długosz - 3)
    • Daniel Szczepan - 5 (Soma Novothny - bez oceny)
    • Adam Vlkanova - 4 (Przemysław Szur - bez oceny)
  • Koniec meczu! Jagiellonia rzutem na taśmę doprowadza do remisu z Ruchem Chorzów. Na przepiękne trafienie Daniela Szczepana w pierwszej połowie odpowiedział w ostatniej akcji meczu Jesus Imaz.

• Dośrodkowanie z prawego narożnika na środek pola bramkowego, gdzie najwyżej wyskoczył.. Mateusz Bartolewski. Ten głową wybija za siebie, gdzie na strzał prostym podbiciem zdecydował się Jesus Imaz! Piłka wpada do siatki w prawy (dalszy) górny róg bramki!!!

• GOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!!!

• Łukasz Moneta wybija na rzut rożny.

• Niemal całym zespołem piłkarze Janusza Niedźwiedzia są na 20-25. metrze. Jagiellonia bez pomysłu gra na wrzutki. I dośrodkowania. I centry.

• Gospodarze jeszcze wierzą w uratowanie choćby punktu. Seria niedokładnych wrzutek to woda na młyn "Niebieskich".

• Przechwyt Roberta Dadoka blisko swojego pola karne. Przecina podanie Jesusa Imaza do Jarosława Kubickiego i rusza z kontrą. Ta została zepsuta niedokładnym podaniem Łukasza Monety w "szesnastkę" do Somy Novothny'ego.

• Bartosz Frankowski dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Blisko, coraz bliżej...

• Dusan Stojinović zmienia Jetmira Halitiego.

Jeszcze opatrywani są Przemysław Szur i Jarosław Kubicki.

• Michal Sacek upomniany żółtą kartką za pociąganie za koszulkę rozpędzonego Wiktora Długosza.

To jego warte "żółtko" w tym sezonie, więc w następnej kolejce nie zagra z Górnikiem Zabrze (sobota 2 marca, godz. 15)

• Kotłuje się przed bramką Dante Stipicy po serii dośrodkowań. "Niebiescy" dwoją się i troją, by blokować strzały.

• Kaan Caliskaner upomniany żółtą kartką za ostre (spóźnione) wejście w rywala.

• ... a za Daniela Szczepana pojawia się debiutant: Węgier Soma Novothny.

• Podwójna zmiana w Ruchu: Przemysław Szur wchodzi za Adama Vlkanovę...

• (Poza boiskiem) Janusz Niedźwiedź upomniany żółtą kartką za kolejne opuszczenie pola przy ławce rezerwowych. To jego premierowe "żółtko" w tym sezonie.

• Michal Sacek uderza z dystansu wysoko nad poprzeczką.

• Po rzucie rożnym na strzał prostym podbiciem decyduje się Mateusz Skrzypczak. Po rykoszecie kolejny korner.

• MIchal Sacek poszedł odważnie prawą stroną w pole karne. Zagrywa płasko do środka, ale goście ratują się wybiciem za linię końcową.

• Łapany w pasie Kristoffer Hansen pada na murawę tuż przed linią 16. metra. Sędzia Bartosz Frankowski nakazuje grać dalej.

• Kibice Ruchu w Białymstoku Kibice Ruchu

• Dante Stipica spokojnie łapie piłkę po niedokładnym dośrodkowaniu.

• ... a za Filipa Starzyńskiego melduje się Łukasz Moneta.

• Mateusz Bartolewski zmienia Josemę...

• Lewą stroną chcieli pograć po ziemi Kristoffer Hansen i Jose Naranjo. Sęk w tym, że piłka podskakuje na fatalnie przygotowanym boisku, gdzie przeważa piasek.

• 11 098 widzów w Białymstoku.

• Patryk Stępiński upomniany żółtą kartkę za grę na czas. Zwlekał z wyrzutem piłki z autu.... czekając na ruch ze strony Wiktora Długosza.

• Będzie przełamanie?

• Wiktor Długosz upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze rywala.

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Kristoffera Hansena. Wysoki pułap na 7. metr nie był wyzwaniem dla Dante Stipicy.

• Kaan Caliskaner faulowany ok. 25 metrów od bramki gości. Przewinił Szymon Szymański. To byłaby pozycja dla Bartłomieja Wdowika, ale ten przed chwilą opuścił boisko.

• Wiktor Długosz zastępuje Miłosza Kozaka.

• Dante Stipica spokojnie broni strzał Kristoffera Hansena.

• ... a za Bartłomieja Wdowika melduje się Jose Naranjo.

• Jarosław Kubicki zmienia Nene...

• Przeraźliwe gwizdy kibiców Jagiellonii. Co ciekawe, najpierw zderzyli się skaczący do piłki dwaj zawodnicy gospodarze, a po chwili Kaan Caliskaner faulował Josemę. Hiszpanem zajmuje się sztab medyczny.

• A teraz wrzucał Bartłomiej Wdowik. Kaan Caliskaner przepuszcza piłkę... do nikogo.

• Jeszcze jedna bardzo dobra interwencja Josemy. Przy linii bocznej pola karnego powstrzymał rajd Jesusa Imaza.

• Niezłe dośrodkowanie Tarasa Romanczuka w "szesnastkę". W powietrzu górował Josema.

• Miłosz Kozak w indywidualnej akcji. W kluczowym momencie zabrakło dokładności przed bramką Jagiellonii.

• [WIDEO] 52. MINUTA PRZEWROTKA DANIELA SZCZEPANA

• "Młodzieżowa" roszada w ekipie gospodarzy: Jakub Lewicki zmienia Dominika Marczuka.

• .... ale kolejne dośrodkowanie nie znalazło adresata w polu karnym Ruchu.

• Nene próbował przedrzeć się środkiem. Powstrzymał go czysto Patryk Sikora. Gospodarze szybko odzyskali piłkę...

• A teraz Szymon Szymański uderza głową z 7 metrów tuż nad poprzeczką!

• DANIEL SZCZEPAN!!! TO BYŁBY GOL SEZONU 2023/24!!!

Miłosz Kozak podholował prawą stroną, by lewą nogą wrzucić w "szesnastkę". Daniel Szczepan uderza PRZERWROTKĄ nieznacznie obok bramki!!!

• Kibice Ruchu w Białymstoku mają na razie powody do radości

• Dobre zagranie Tarasa Romanczuka na wolne pole do Dominika Marczuka. Młodzieżowcowi uciekła piłka w kluczowym momencie. Ostatecznie grę z "piątki" wznawia Dante Stipica.

• Po chwili zablokowana wrzutka Tomasza Wójtowicza. "Niebiescy" mają aut blisko "szesnastki" lidera PKO Ekstraklasy.

• Patryk Sikora rozciąga grę do lewej strony. Miłosz Kozak przeciągnął jednak dośrodkowanie.

• Jagiellonia zaczyna drugą odsłonę! Goście bez zmian personalnych.

• Kaan Caliskaner zastępuje w przerwie Afimico Pululu.

• Wracamy do Białegostoku, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Jagiellonii z Ruchem Chorzów. Po pierwszej połowie niespodziewanie prowadzą goście.

Co nas czeka po zmianie stron?

• [WIDEO] 41. MINUTA. GOL DANIELA SZCZEPANA (0:1)

• +1' Koniec pierwszej połowy. Jagiellonia Białystok przegrywa z Ruchem Chorzów po pięknym (atomowym) uderzeniu Daniela Szczepana.

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• Po chwili Bartłomiej Wdowik uderza zza linii 16. metra. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Dośrodkowanie w pole karne do Nene, którego anemiczne uderzenie nie było wyzwaniem dla Dante Stipicy.

• Adam Vlkanova posyła piłkę z lewej strony na 18. metr. Daniel Szczepan poczekał aż piłka odbije się od murawy, po czym uderzył prostym podbiciem w lewy górny róg bramki! Wyciągnięty jak struna Zlatan Alomverović był bezradny!!!

To trafienie napastnika Ruchu może być również poważnym kandydatem na "gola kolejki".

• (CO ZA) GOL DLA RUCHU! STRZELCEM DANIEL SZCZEPAN!!!

• Adam Vlkanova znalazł się na pozycji prawoskrzydłowego. Posyła piłkę dokładnie na środek pola bramkowego do... Zlatana Alomverovicia.

• Próba dwójkowej akcji Roberta Dadoka z Patrykiem Sikorą na prawej stronie. Po podaniu zwrotnym kapitan Ruchu musiał wślizgiem wybijać do boku, uprzedzając Bartłomieja Wdowika.

• Miłosz Kozak wrzuca z lewego narożnika na 8. metr, skąd Patryk Sikora główkuje tuż obok bramki!

• Jubileusz Bartłomieja Wdowika

• Dante Stipica uprzedza rozpędzonego Dominika Marczuka, który ruszył do mocnego podania Mateusza Skrzypczaka.

• Miłosz Kozak ograł na skrzydle Bartłomieja Wdowika i wrzuca w pole karne. Zlatan Alomerović zdołał trącić piłkę, zmieniając jej tor lotu, przez co nie było "zamknięcia" ze strony gości.

• Afimico Pululu faulowany w kole środkowym przez Szymona Szymańskiego. Po szybkim wznowieniu Jesus Imaz zagrywa w pole karne... do Dante Stipicy.

• Dobry kilkudziesięciometrowy, a co ważne: dokładny, przerzut Josemy na prawą stronę do Miłosza Kozaka. Ten "łamie" akcję ze skrzydła do środka, by zza linii 16. metra huknąć metr-półtora obok dalszego spojenia.

• Daleki wykop Dante Stipicy na 25. metr. Czujny Zlatan Alomerović uprzedza Daniela Szczepana i wybija przed siebie.

• Jetmir Haliti traci piłkę blisko swojego pola karnego. Sędzia widział tu przekroczenie przepisów przez Miłosza Kozaka, który ręką wytrącił rywala z biegu.

• Złe podanie Tomasza Wójtowicza mogło zapoczątkować groźnie zapowiadającą się kontrę piłkarzy Adriana Siemieńca. Sęk w tym, że ta została zduszona w zarodku w momencie pierwszego podania.

• Dominik Marczuk zagrywa w "szesnastkę" do Afimico Pululu, który podcinką chciał obsłużyć asystą Jesusa Imaza. Akurat Hiszpana nie było w tym miejscu, gdzie poleciała piłka.

• Za darmo oddana piłka przez Josemę. Laga na Miłosza Kozaka była bardzo niedokładna.

• A w 14 ostatnich meczach bezpośrednich zawsze był co najmniej jeden gol

• Dominik Marczuk chciał indywidualnie przedrzeć się w pole karne Ruchu. Poradził sobie z jednym rywalem, ale że za mocno wypuścił sobie piłkę, to rajd został szybko przerwany.

• Patryk Sikora miał trochę miejsca ok. 25 metrów od bramki Jagiellonii. Jego strzał nie mógł zagrozić Zlatanowi Alomeroviciowi.

• A teraz Patryk Stępiński wybija piłkę z pola karnego, uprzedzając Afimico Pululu. Z prawej flanki zagrywał Dominik Marczuk.

• Kristoffer Hansen próbował przedrzeć się lewą stroną. Poradził sobie z nim Tomasz Wójtowicz.

• Nene wyraźnie kuleje! Za moment będzie konieczna przymusowa zmiana.

• Jesus Imaz uruchomił dokładnym podaniem Kristoffera Hansena. Ten nie zdołał uderzyć z pola karnego.

• Jesus Imaz! Najpierw przedarł się środkiem, by zagrać prostopadle do Afimico Pululu. Chorzowianom nie udało się przejąć piłki, więc Hiszpan decyduje się na strzał prostym podbiciem w środek bramki. Czyli dokładnie tam, gdzie z "koszyczkiem" czekał Dante Stipica!

• Przerwa w grze. Nene nie podnosi się z murawy - ucierpiał w starciu z rywalem.

• Chorzowianie oddalają niebezpieczeństwo.

• Stan murawy pozostawia wiele do życzenia

• Po chwili MIchal Sacek zbiega z prawej skrzydła do środka. Jego strzał został zablokowany, ale gospodarze utrzymali się przy piłce. Kristoffer Hansen wrzuca w pole bramkowe do Afimico Pululu, ale uprzedza go Josema. Hiszpan wybija na rzut rożny.

• Po chwili mocne "przeszywające" podanie Bartłomieja Wdowika w pole karne do Jesusa Imaza. Jego strzał został w ostatniej chwili zablokowany.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką beniaminka.

• Naciskany Dante Stipica pada na murawę przed rozpędzonym Afimico Pululu. W ostatniej chwili kopnął piłkę za linię końcową!

• Kolejna próba indywidualnej akcji w wykonaniu Dominika Marczuka. Ograł przy linii bocznej Tomasza Wójtowicza, ale sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Dominik Marczuk dostaje piłkę na prawej stronie. Zagrywa płasko w "szesnastkę" do Afimico Pululu, któremu nie udało się uderzyć w stronę bramki.

• Goście przy piłce na własnej połowie. Próba zagrania na lewą stronę do Adama Vlkanovy było niedokładne.

• Bartosz Frankowski gwiżdże i pierwsza połowa rozpoczęta!

• Rozpoczęcie spotkania poprzedza minuta ciszy poświęcona pamięci Jerzemu Łapiczowi, byłemu piłkarzowi i kapitanowi Jagiellonii Białystok w latach 1974 - 1980.

• Kapitanami są defensywni pomocnicy - Taras Romanczuk i Patryk Sikora. Jagiellonia - Ruch

• Przy "Pieśni o małym rycerzu" obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron.

• Mecz Jagielloni z Ruchem w 22. kolejce poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. System VAR będą obsługiwać Krzysztof Jakubik oraz Marcin Szczerbowicz. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marcina Bońka i Jakuba Winklera.

• W ostatnim bezpośrednim meczu pomiędzy tymi drużynami lepsza okazała się Jagiellonia Białystok. Wtedy na wyjeździe bramkę dla przyjezdnych z województwa podlaskiego zdobył portugalski pomocnik - Nene. Jak będzie tym razem? Przekonamy się niebawem!

• Skład Ruchu Chorzów

• Ruch Chorzów zajmuje przedostatnią lokatę w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni Janusza Niedźwiedzia jednak zremisowali bezbramkowo z Wartą Poznań. Wcześniej ulegli faworyzowanej Legii Warszawa na Stadionie Śląskim 0:1 go trafieniu Marka Guala. Brakuje więc w dalszym ciągu zwycięstwa. Wydaję się, że to może być nie lada trudny wyjazd dla "Niebieskich". Jagiellonia to najładniej grająca drużyna w tegorocznych rozgrywkach.

• Skład Jagiellonii Białystok

• Po ostatnim, przegranym meczu z Lechem Poznań cel Jagielloni jest tylko jeden - zwycięstwo. Tylko taki obrót spraw pozwoli zachować pozycję lidera najwyższej klasy rozgrywkowej. Podopieczni Adriana Siemieńca mimo dobrze wyglądającej połowy z "Kolejorzem" w hitowym starciu polegli ostatecznie 1:2 i muszą teraz drżeć o pierwsze miejsce. "Twierdza Białystok" została bowiem pierwszy raz już na początku rundy wiosennej naruszona.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Już tylko 25 minut dzieli nas od starcia drużyn z dwóch biegunów tabeli. W Białymstoku, w ramach 22. kolejki PKO Ekstraklasy, liderująca Jagiellonia Białystok zmierzy się z przedostatnim Ruchem Chorzów. Co dzisiaj łączy obie ekipy? Otóż strata punktów w poprzedniej serii spotkań.

Spotkanie Jagiellonia - Ruch poprowadzi Bartosz Frankowski...

©PAP/Michał Zieliński

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów ONLINE. Po ostatniej klęsce podopieczni Adriana Siemieńca będą chcieli wrócić na właściwe tory. "Twierdza Białystok" będzie musiała zostać obudowana po pierwszej od dawna porażce w zeszłej kolejce przeciwko Lechowi Poznań (1:2). "Niebiescy" wydają się idealnym rywalem na przełamanie! Gdzie oglądać? Relacja LIVE od godziny 15:00 na GOL24!

PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów ONLINE

- W sporcie ambicją powinno być wygrywanie i nigdy nie można akceptować braku zwycięstwa. Oczywiście, nie ma to nic wspólnego z tym, że trzeba spokojnie i rzetelnie oceniać sytuację na boisku i rozumieć, że porażka jest częścią tego zawodu. Tylko musimy traktować ją jako lekcję i sami musimy chcieć to zmienić. Tak też podchodzimy do tematu meczu z Ruchem. Nie przemawia przez nas rozczarowanie, tylko sportowa złość
- mówił na przedmeczowej konferencji prasowej Adrian Siemieniec (Futbol.pl).

Zadanie w tym tygodniu może być łatwiejsze. Ruch Chorzów zajmuje przedostatnią lokatę w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce podopieczni Janusza Niedźwiedzia jednak zremisowali bezbramkowo z Wartą Poznań. Wcześniej ulegli faworyzowanej Legii Warszawa na Stadionie Śląskim 0:1 go trafieniu Marka Guala. Brakuje więc w dalszym ciągu zwycięstwa. Wydaję się, że to może być nie lada trudny wyjazd dla "Niebieskich". Jagiellonia to najładniej grająca drużyna w tegorocznych rozgrywkach.

Mecz Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów. Gdzie oglądać? Transmisja, stream online. Mecz 24 lutego o godzinie 15:00

Adrian Siemieniec, trener Jagiellonii: - O tym, jak mecz będzie wyglądał zadecyduje postawa obu drużyn. Gramy u siebie, chcemy zagrać na swoich warunkach, ale jest jeszcze przeciwnik, który zechce to zweryfikować. Na pewno chcemy być zdeterminowani, zaangażowani, po prostu wygrać spotkanie i na tym się skupiamy, aby na ostatnie niepowodzenie odpowiedzieć w możliwie najlepszy sposób (Futbol.pl).

Janusz Niedźwiedź, trener Ruchu: - To z pewnością wyzwanie. Jagiellonia ma swój określony sposób grania i robi to dobrze. To będzie wymagający mecz, jeśli chodzi o działania techniczno-taktyczne. Rywale na pewno będą faworytem, ale my chcemy pokazać jakość, dobrą organizację gry (cyt. goal.pl).

Nie zagrają w meczu Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów:

Jagiellonia: Adrian Dieguez (pauza za żółte kartki) i Bojan Nastić
Ruch: Michał Buchalik, Łukasz Moneta (urazy)

Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów w internecie. Stream online, live

Transmisję przeprowadzi Canal+ na swoich dwóch kanałach: w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Nie będzie darmowego streamu w internecie. Mecz Jagiellonia - Ruch w aplikacji mobilnej albo na stronie Canal+ Online. Dostęp kosztuje co najmniej 33 zł (w przypadku rocznego abonamentu). Istnieje też jednorazowa opcja za 54 zł.