• Jesper Karlstroem - 3
    • Ali Gholizadeh - 3 (Dino Hotić - 3)
    • Afonso Sousa - 3 (Filip Marchwiński - 3)
    • Mikael Ishak - 3 (Artur Sobiech - 4)
  • Nika Kvekveskiri wybija na uwolnienie i sędzia gwiżdże po raz ostatni! Lech Poznań wygrywa z Koroną Kielce i umacnia się na trzecim w tabeli! Jedyną bramkę strzelił Kristoffer Velde.

• [WIDEO] 86. MINUTA. GOL KRISTOFFERA VELDE (0:1)

• Piłkarze Johna van den Broma mądrze oddalają grę od własnej połowy. Mają aut na wysokości "szesnastki" Korony.

• Mocne dośrodkowanie w pole karne Lecha. Dominick Zator nieprzepisowo odepchnął Barry'ego Douglasa.

• Bartosz Frankowski dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Nono upomniany żółtą kartką za faul na Kristofferze Velde. A to oznacza, że nie zagra w następnej kolejce ze Śląskiem Wrocław (9 lutego, godz. 20).

• Yoav Hofmeister traci piłkę w środku pola i skorzystał z tego "Kolejorz"! Szybkie zagranie Artura Sobiecha na lewą stronę do Kristoffera Velde, który podholował kilkanaście metrów, by następnie technicznym uderzeniem w stronę dalszego rogu pokonuje Xaviera Dziekońskiego!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM KRISTOFFER VELDE!!!

• Marcus Godinho pognał lewą stroną kilkanaście metrów. Jego rajd ostrym wejściem przerywa Dino Hotić, który został upomniany żółtą kartką.

• Xavier Dziekoński broni strzał Kristoffera Velde! Norweg uderza płasko zza linii 16. metra w stronę bliższego (lewego rogu)!

• Adrian Dalmau zmienia Jewgienija Szykawkę.

• Miejscami śniegu jest po kostki. A na trybunach 8 753 widzów Korona - Lech

• ... a za Aliego Gholizadecha melduje się Dino Hotić.

• Podwójna zmiana w Lechu: Artur Sobiech za Mikaela Ishaka...

• ... schodzi też Martin Remacle. Na murawie jest już Ronaldo Deaconu.

• Jakub Konstantyn zmienia Dawida Błanika...

• ... by przeciągnąć dośrodkowanie po koźle od "murawy"

• Atak Lecha lewa stroną przecina Yoav Hofmeister. Goście mają rzut rożny. Nika Kvekveskiri ustawia piłkę...

• Pada śnieg, pada śnieg

- niesie się po trybunach kibicowska przyśpiewka.

• Korona Kielce - Lech Poznań 0:0

• 9 Strzały 8
    • 4 Strzały celne 2
  • Po dośrodkowaniu Jacka Podgóskiego z prawego narożnika strzał Martina Remacle'a został zablokowany. Do odbitej piłki dopada Nono, który uderza obok bramki.

• NIE MA GOLA DLA KORONY!!!

Zaczęło się od wielkiego błędu Barry'ego Douglasa. Zagranie Martina Remacle'a nie znalazło adresata, ale po wrzutce Jacka Podgórskiego z prawej stronie piłka otarła się od zawodników i mija bramkę w nieznacznej odległości! "Tylko" rzut rożny dla gospodarzy!

• Przerwa w grze. Joel Pereira zmagał się z urazem i nie podnosił się z murawy. Na szczęście nie trwało to długo.

• 63. minuta i 48. sekunda - gra wznowiona!

• Przerwa w grze. Konieczne jest częściowe odśnieżenie boiska Korona - LechKorona - Lech

• ... a za Afonso Sousę na murawie melduje się Filip Marchwiński.

• Nika Kvekveskiri zmienia Radosława Murawskiego...

• Kielczani przejęli inicjatywę i stworzyli kolejną dogodną okazję. Zabrakło dokładniejszego uderzenia po zagraniu Dominicka Zatora.

• Po chwili kolejny strzał. Tym razem Bartosz Mrozek łapie do "koszyczka".

• Marcus Godinho decyduje się na strzał z dystansu! Huknął ile fabryka dała, ale Bartosz Mrozek przenosi piłkę nad poprzeczką!

• Jacek Podgórski zmienia Dalibora Takaca.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gości.

• Szeroko ustawiony Nono wrzuca w pole karne, gdzie piłka po koźle od murawy leciała w stronę bramki! Wyciągnięty jak struna Bartosz Mrozek zbija ją na rzut rożny!

• Na liście (od najwcześniejszego meczu) Jagiellonia (2:2), Puszcza (5:3), Warta (1:1), Widzew (1:1) i Zagłębie (2:0)

• Xavier Dziekoński może grać. I wybija piłkę z "piątki". Skończyło się na strachu.

• Sztab medyczny Korony zajmuje się bramkarzem. Wydaje się, że będzie w stanie grać dalej.

• MAJĄ CZEGO ŻAŁOWAĆ GOŚCIE!!!

Po dośrodkowan iu Joela Pereiry pierwszy strzał odbija Xavier Dziekoński, a przy dobitce niefortunnie wpadł na słupek!

• Druga połowa rozpoczęta!

• W przerwie meczu Daria Kabała-Malarz przekazała, że Adriel Ba Loua ma problem z barkiem, przez co musiał opuścić boisko. Wcześniej zmagał się z podobnym urazem.

• Praca wre w przerwie meczu Kielce

• Wracamy do zimowych Kielc, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Korony z Lechem Poznań. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Warunki ewidentnie też nie pomagają. Nie oszukujmy się: piłka nie toczy się normalnie. Też nie wiadomo, jak piłka się zachowa na tym śniegu. No, mimo wszystko, ona przyspiesza, dlatego - jak widać - nasze "granie" nie wygląda jak zawsze

- powiedział Bartosz Mrozek w przerwie.

• Nie ma co ukrywać: tutaj mało to ma wspólnego z piłką. Więcej jest w przypadku, ale niestety takie są warunki. No i próbujemy, robimy co możemy. (...) Chciałem zgrywać, bo ta piłka uciekała. To był za ostry kąt, żeby próbować strzelać

- powiedział Piotr Malarczyk w przerwie meczu.

• Koniec pierwszej połowy. Korona Kielce bezbramkowo remisuje z Lechem Poznań.

• Zagranie przed pole karne, skąd głową zgrywał Yoav Hofmeister. Poradzili sobie goście, którzy za sprawą rajdu Radosława Murawskiego prawą stroną ruszyli z kontrą. Jego podanie na środek boiska do Mikaela Ishaka było bardzo niedokładne.

• Dobre dośrodkowanie Nono z lewej strony w pole karne. Jewgienij Szykawka nie sięgnął piłki, ale na wszelki wypadek Antonio Milić wybija głową za linię końcową.

• Zaznaczony kółkiem Martin Remacle przy piłce. Zapewne tuż po gwizdku sędziego kończącym pierwszą połowę w ruch pójdą łopatyKorona - Lech

• Mocne zagranie na wolne pole do Jewgienija Szykawki. Białorusin nie zdołał utrzymać piłki w boisku.

• Lechici rozklepali obronę Korony na lewej stronie pola karnego. Dośrodkowanie nie znalazło jednak adresata.

• Ali Gholizadeh upomniany żółtą kartką za uderzenie Marcusa Godinho łokciem przy wyskoku do górnej piłki.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką gospodarzy.

• Kristoffer Velde przedarł się lewą stroną w pole karne Korony. Podaje dołem na środek, gdzie rywali uprzedził Yoav Hofmeister, który na wślizgu wybija piłkę poza linię końcową.

• Mocne dośrodkowanie z rzutu rożnego przed bramkę Korony. Xavier Dziekoński piąstkuje daleko poza "szesnastkę".

• 3 Strzały 5
    • 0 Strzały celne 2
  • Ali Gholizadeh opatrywany przy linii bocznej. W starciu z rywalem został przypadkowo trafiony ręką w nos, który przez moment krwawił. Z tamponami wraca na murawę.

• Jesper Karlstroem uderza zza pola karnego. Na linii strzału, w polu bramkowym, znalazł się w porę Miłosz Trojak.

• Przerwa w grze. Na murawę wbiegł jeden z kibiców. Szybko poradzili sobie z nim stewardzi.

Zostaw kibica, (zostaw) kibica

- niosło się z trybun.

• Joel Pereira (zaznaczony) przy piłce. Coraz bardziej pada śnieg Korona - Lech

• Kristoffer Velde zmienia kontuzjowanego Adriela Ba Louę.

• Pressing na Radosławie Murawskim w wykonaniu Nono. Hiszpan nie ustał na nogach przy fizycznym starciu z Alim Gholizadehu.

• Iworyjczyk w asyście medyków opuszcza boisko. Będzie konieczna zmiana i do wejścia szykuje się Kristoffer Velde.

• Przerwa w grze. Adriel Ba Loua ścigał się z Dominickiem Zatorem na skrzydle. W pewnym momencie "odjechały" mu nogi i runął na murawę. Konieczna jest interwencja sztabu medycznego.

• W tym sezonie 6 trafień, ostatnie 4 listopada w meczu z Ruchem Chorzów (2:0)

• Lech wywalczył rzut rożny. Joel Pereira wrzuca na środek pola karnego, gdzie górowali jednak gospodarze.

• Za to (poza boiskiem) ogląda ją trener "Kolejorza", John van den Brom. Najprawdopodobniej za "uwagi" pod adresem sędziego.

• Afonso Sousa chciał kopnąć piłkę, ale przypadkowo zahaczył Yoava Hofmeistera. Kartki nie ma.

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Jewgienij Szykawka zgrywa piłkę głową na dalszy słupek do Piotra Malarczyka. Ten uderza z powietrza obok bramki!

• Gdzie jest... piłka? Korona - Lech

• Barry Douglas upomniany żółtą kartką za skoszenie Dawida Błanika.

• I jeszcze jeden korner po zablokowanym strzale Adriela Ba Loui. Finalnie Xavier Dziekoński wznawia grę z rzutu wolnego.

• Piłka po uderzeniu Barry'ego Douglasa trafia w mur, po czym wychodzi za linię końcową. Od razu do sędziego podbiegli zawodnicy Lecha, domagając się rzutu karnego za zagranie ręką. Niewzruszony Bartosz Frankowski wskazuje na lewy narożnik boiska.

• Strzał Martina Remacle'a z ok. 20 metrów nie znalazł drogi w stronę bramki. Szybką kontrę Lecha przerywa faulem Dawid Błanik. Rzut wolny z ok. 25 metrów.

• Atak Korony lewą stroną przynosi aut na wysokości pola karnego "Kolejorza". Nono szykował się do wrzutu w "szesnastkę", ale w ostatniej chwili rzucił krótko

• Takie warunki w Kielcach... Murawa w Kielcach

• Joel Pereira wrzuca z prawej strony na dalszy słupek, skąd Adriel Ba Loua uderza z woleja wysoko nad bramką.

• NIE MA GOLA DLA LECHA!!!

Na śliskiej od śniegu pomylił się Piotr Malarczyk. Adriel Ba Loua podaje do Aliego Gholizadeha, którego strzał odbija nogą Xavier Dziekoński! Dobitka Mikaela Ishaka była nieudana!

• Yoav Hofmeister uderza zza linii 16. metra. Piłka poszybowała nad poprzeczką.

• Bartosz Frankowski oznajmia gwizdkiem początek spotkania!

• Kapitanami są Miłosz Trojak i Mikael Ishak Trojak i Ishak

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Wydaję się, że Korona Kielce to idealny rywal pod ewentualne przełamanie Lecha Poznań. Drużyna Kamila Kuzery zajmuje 14. miejsce z przewagą tylko jednego "oczka" nad strefą spadkową.

Do tej pory ekipa ze świętokrzyskiego zdołała tylko... trzy razy wygrać spotkanie. Czterokrotnie musiała uznawać wyższość rywali, a ośmiokrotnie dzieliła się z nimi punktami. Mimo wszystko opiekun drużyny jest optymistą przed wyżej notowanym rywalem

• Skład Lecha Poznań

• Lech Poznań aktualnie piastuje trzecią lokatę w tabeli z dorobkiem 29 punktów. Do tej pory ekipa z województwa wielkopolskiego wygrała osiem spotkań, pięć zremisowała orz trzykrotnie poległa przeciwko swoim rywalom.

• Skład Korony Kielce

• Podopieczni Johna van den Broma chcą wrócić na zwycięski szlak po ostatnich perturbacjach w postaci bezbramkowego remisu z Legią Warszawa oraz porażki z Widzewem Łódź (1:3). W stolicy województwa świętokrzyskiego będą uznawani za faworyta.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Śnieg pokrzyżował sobotnie mecze PKO Ekstraklasy. Spotkanie Stali Mielec z ŁKS-em Łódź zostało odwołane przed jego rozpoczęciem, Piasta Gliwice z Puszczą Niepołomice zostało przerwane, ale za to odbyło się starcie Widzewa Łódź z Radomiakiem Radom odbyło się zgodnie z planem.

Już wiemy, że za 30 minut Korona Kielce podejmie Lecha Poznań!
    Sędzią jest Bartosz Frankowski...

• TO JEST BARDZO DOBRA WIADOMOŚĆ!!

Korona - Lech LIVE! Warunki do gry koszmarne. Wciąż bez goli w Kielcach
1/4
przejdź do galerii

Korona - Lech LIVE! Warunki do gry koszmarne. Wciąż bez goli w Kielcach ©Piotr Polak, PAP

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Lech Poznań ONLINE. Podopieczni Johna van den Broma chcą wrócić na zwycięski szlak po ostatnich perturbacjach w postaci bezbramkowego remisu z Legią Warszawa oraz porażki z Widzewem Łódź (1:3). W stolicy województwa świętokrzyskiego będą uznawani za faworyta. Gdzie oglądać? Początek w sobotę już o godzinie 20:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Lech Poznań ONLINE

Drużyna z Wielkopolski ostatni raz wygrała na początku zeszłego miesiąca. 4 sierpnia 2023 z przedostatnim Ruchem Chorzów (2:0). W poprzednich dwóch kolejkach "Kolejorz" zdobył raptem...
jeden punkt remisując z Legią Warszawa (0:0). W ostatniej serii gier podopieczni holenderskiego szkoleniowca polegli u siebie z Widzewem Łódź (1:3). Stracili wtedy dwie bramki w... doliczonym czasie gry.

- Co mogę dzisiaj powiedzieć? To jest kolejna niepotrzebna porażka. W pierwszej połowie mieliśmy problem z pressingiem. Brakowało nam w nim energii oraz współpracy między zawodnikami. W przerwie o tym rozmawialiśmy
- tłumaczył się John van den Brom po meczu z Widzewem Łódź.

Do tej pory ekipa ze świętokrzyskiego zdołała tylko... trzy razy wygrać spotkanie. Czterokrotnie musiała uznawać wyższość rywali, a ośmiokrotnie dzieliła się z nimi punktami. Mimo wszystko opiekun drużyny jest optymistą przed wyżej notowanym rywalem. Na konferencji prasowej przyznał, że są aktualnie mocniejsi niż te kilka miesięcy temu. Ma świadomość, że Lech przyjedzie zdeterminowany, ale również jest przekonany, że jego podopieczni się mu postawią.

- Wielokrotnie wracaliśmy do ostatniego meczu z Lechem. Były momenty, gdy mieliśmy kontrolę nad meczem, ale to nie wystarczyło. Gdy Lech zdobędzie bramkę na 1:0 masz już kłopoty. Uważam, że dziś jesteśmy mocniejsi niż te kilka miesięcy temu. Lech przyjedzie zdeterminowany, więc my również musimy dołożyć wszelkich starań
- przyznał Kuzera na przedmeczowej konferencji prasowej.

• 19.05.2023 Korona Kielce - Lech Poznań 0:3

Mecz Korona - Lech w siedemnastej kolejce poprowadzi sędzia Bartosz Frankowski z Torunia. System VAR będą obsługiwać Paweł Pskit oraz Marcin Borkowski. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marcina Bońka i Michała Sobczaka.

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: - Jesteśmy na cienkiej granicy do tego, aby pograć o coś więcej. Możemy doprowadzić do tego, żeby o nas znowu dobrze mówiono. Jesteśmy w stanie zrobić coś niesamowitego, nie musimy być tą Koroną, która wiecznie będzie grała tylko o utrzymanie. Ostatni mecz nie poszedł po naszej myśli. Jednym z czynników, które się do tego przyczyniły jest fakt, że boisko w Chorzowie nie nadaje się do tego, żeby tam grać w piłkę. W takich warunkach musisz się postarać o lepszą, bardziej zespołową grę, co niestety nie zawsze wychodzi

John van den Brom, trener Lecha Poznań: - Korona to silny przeciwnik, który nie przegrał od ponad dwóch miesięcy, co wiele mówi o tej drużynie. Posiada silnych, dobrze przygotowanych fizycznie piłkarzy, szykuje się więc wymagający pojedynek, jakich zresztą wiele w tak wyrównanej lidze, jaką jest Ekstraklasa

Nie zagrają w meczu Korona - Lech:

Korona: Jakub Łukowski, Kyryło Petrow, Mateusz Czyżycki (urazy)
Lech: Bartosz Salamon (zawieszenie)

Mecz Korona Kielce - Lech Poznań TRANSMISJA TV

Transmisja meczu na kanałach Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. W internecie stream wyłącznie w aplikacji oraz na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Adam Marchliński - Michał Trela.. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!