PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE....

PKO Ekstraklasa. Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Ostatni mecz kolejki. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

PKO Ekstraklasa, 3. kolejka
2022-08-01 19:00

Korona Kielce

3

Śląsk Wrocław

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczoru. Dobranoc!

• Za tydzień Korona Kielce pojedzie na mecz wyjazdowy do Gdańska, natomiast Śląsk Wrocław zagra u siebie z Widzewem Łódź.

• Oceny piłkarzy po meczu Korona Kielce - Śląsk Wrocław (w skali 1-6):

• Konrad Forenc - 4
    • Adrian Danek - 3
    • Miłosz Trojak - 3
    • Kyryło Petrov - 3
    • Sasa Balić - 4
    • Dalibor Takac - 3, (Oskar Sewerzyński - 3)
    • Marcin Szpakowski - 3, (Roberto Corral - 3)
    • Adam Deja - 4, (Mario Zebić - bez oceny)
    • Jakub Łukowski - 4, (Luka Zarandia - 3)
    • Jacek Podgórski - 3, (Jakub Kiełb - 3)

• Patrick Olsen - 4
    • Petr Schwarz - 3, (Adrian Łyszczarz - 4)
    • Javiel Ajenjo Hyjek - 3, (Michał Rzuchowski - 3)
    • Piotr Samiec-Talar - 3, (Nahuel Leiva - 3)
    • Dennis Jastrzembski - 3, (John Yeboah - 4)
    • Cayetano Quintana - 2, (Sebastian Bergier - bez oceny)
  • Korona Kielce zagrała bardzo dobry mecz i zasłużenie wygrała to spotkanie. Śląsk dzisiaj był cieniem drużyny z pierwszych dwóch kolejek. Goście jedynie na początku drugiej połowy meczu stawili czoła rywalom.

• Koniec meczu w Kielcach! Korona wygrywa ze Śląskiem Wrocław 3:1!

• Znakomity wrzut z autu w pole karne Śląska Wrocław, jedne z graczy Korony przedłużył podanie, do piłki dopadł Bartosz Śpiączka i precyzyjnym uderzeniem daje dwubramkowe prowadzenie Koronie!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!! Bartosz Śpiączka pieczętuje zwycięstwo Korony Kielce!

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej cztery minuty.

• Adrian Łyszczarz znakomicie uderzył z rzutu wolnego, ale jeszcze lepszą interwencją popisał się Konrad Forenc!

• Śląsk Wrocław wywalczył rzut wolny blisko pola karnego Korony. Będzie szansa dla gości na bramkę wyrównującą.

• Ostatnia zmiana w tym meczu. Sebastian Bergiel pojawił się w miejsce Cayetano Quintany.

• W ostatnich minutach meczu częściej przy piłce utrzymuje się Śląsk Wrocław, ale poza sytuacją Patricka Olsena niewiele z tego wynika.

• Ostatnia zmiana w drużynie gospodarzy. Mario Zebić pojawił się w miejsce Adama Deji.

• Czwarta zmiana w Koronie Kielce. Roberto Corral pojawił się w miejsce Marcina Szpakowskiego.

• Patrick Olsen dostał piłkę w polu karnym Korony i zdecydował się na uderzenie, które jednak znakomicie wybronił Konrad Forenc!

• Dużo zmian i nieco siadła nam gra. Znacznie bardziej szarpane widowisko. Żaden z zespołów nie jest w stanie przetransportować piłki pod pole karne rywala.

• Natomiast Michał Rzuchowski zmienił Javiera Ajenjo Hyjka.

• Dwie kolejne zmiany w szeregach gości. Adrian Łyszczarz pojawił się na placu gry w miejsce Petra Schwarza

• Natomiast Oskar Sewerzyński zmienił Dalibora Takaca.

• Luka Zarandia pojawił się w miejsce Jakuba Łukowskiego

• Trzy zmiany w Koronie Kielce. Jacek Kiełb zmienił Jacka Podgórskiego

• Akcja gospodarzy prawą stroną boiska nie spowodowała zagrożenia pod polem karnym Śląska.

• Nieco uspokoiła się sytuacja boiskowa. Korona odparła ataki rywali i próbuje wrócić do kontrolowania meczu.

• Rozegranie rzutu rożnego nie zagroziło bramce gospodarzy.

• Po kolejnej ofensywnej akcji Śląsk wywalczył rzut rożny.

• Początek drugiej połowy meczu w wykonaniu Śląska Wrocław jest naprawdę dobry. Goście raz za razem atakują bramkę rywala.

• John Yeboah wpadł w pole karne Śląska i oddał mocny strzał, który jeszcze po rykoszecie wpadł do bramki gospodarzy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!! John Yeboah błyskawicznie zdobywa bramkę dla Śląska i jest już tylko 2:1!

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu w Kielcach!

• Natomiast John Yeboah pojawił się w miejsce Dennisa Jastrzembskiego.

• W przerwie meczu dwie zmiany w Śląsku Wrocław. Nahuel Leiva zmienił Piotra Samca-Talara

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę Suzuki Arena. Za moment wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej połowy meczu zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu w Kielcach. Do przerwy Korona zasłużenie prowadzi ze Śląskiem Wrocław 2:0.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Sasa Balić także został ukarany żółtą kartką.

• Patrick Olsen został ukarany żółtą kartką za ostry faul w środku pola.

• Śląsk Wrocław zupełnie nie ma pomysłu na grę w tym spotkaniu. Gospodarze całkowicie zdominowali rywali.

• Jakub Łukowski odebrał piłkę pod polem karnym gości i oddał mocny strzał, który wylądował niemal w samym okienku bramki Śląska!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!! Korona Kielce prowadzi już 2:0, a pięknym trafieniem popisał się Jakub Łukowski!!!

• Dennis Jastrzembski popędził lewą stroną boiska, mocno dośrodkował w pole karne gospodarzy, ale tam Konrad Forenc świetnie interweniował.

• Znakomite dośrodkowanie z prawej strony boiska trafiło wprost na głowę Bartosza Śpiączki, a ten precyzyjnym uderzeniem wpakował piłkę do bramki gości!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!!!!!!!!!!!!! Bartosz Śpiączka otwiera wynik spotkania w Kielcach!!!

• Adam Deja został ukarany żółtą kartką.

• Na razie widowisko na Suzuki Arena nie porywa. Żaden z zespołów nie kwapi się, by zagrozić bramce rywali.

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Śląska nie zagroziło bramce gości.

• Sasa Balić dośrodkował na pole karne Śląska, a tam jedne z obrońców wybił piłkę na rzut rożny.

• Śląsk Wrocław potrafi przejąć piłkę na własnej połowie, ale nie potrafi już jej przetransportować na połowę rywala.

• Korona Kielce wygląda dużo lepiej w pierwszym fragmencie tego meczu. Jednak na razie nie potrafi tego przełożyć na sytuacje bramkowe.

• Bartosz Śpiączka sfaulował Petra Schwarza w polu karnym rywala i Śląsk rozpocznie od rzutu wolnego.

• Konrad Poprawa ostro sfaulował rywala w środku pola, ale na razie obyło się jeszcze bez żółtej kartki.

• Na początku meczu dużo gry w środku pola. Śląsk na razie nie potrafi wyprowadzić składnej akcji.

• Adam Deja mocno wstrzelił piłkę w pole karne Śląska, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dopaść do futbolówki.

• Korona wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego rywali.

• Bartosz Śpiączka oddał strzał z dystansu, ale spokojnie interweniował Michał Szromnik.

• Pierwszy atak Korony Kielce i gospodarze wywalczyli rzut z autu na wysokości pola karnego rywali.

• Rozpoczynamy ostatni mecz 3. kolejki PKO Ekstraklasy!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu w Kielcach. Za moment rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast tak prezentuje się zestawienie Śląska Wrocław:

• Tak prezentuje się skład Korony Kielce na dzisiejsze spotkanie:

• Po raz ostatni oba zespoły mierzyły swoje siły w PKO Ekstraklasie sezonu 2019/20. W Kielcach "Złocisto-krwiści" wygrali 1:0 po bramce Milana Rodina, natomiast we Wrocławiu triumfował Śląsk 2:1 po trafieniach Przemysława Płachety i Erika Exposito.

• Natomiast Śląsk Wrocław na inaugurację sezonu bezbramkowo zremisował na wyjeździe z Zagłębiem Lubin, a tydzień później niespodziewanie wygrał na własnym stadionie z Pogonią Szczecin 2:1. Wydaje się, że dzisiaj czeka na nich najsłabszy rywal, jednak pozory mogą mylić i na pewno nie będzie to najłatwiejszy pojedynek tego sezonu.

• Korona Kielce po powrocie do PKO Ekstraklasy przegrała oba spotkania. Na inaugurację sezonu poległa u siebie w meczu z Legią Warszawa 1:2, a przed tygodniem gładko przegrała w Krakowie z Cracovią 0:2.

• Witamy serdecznie! W ostatnim meczu 3. kolejki PKO Ekstraklasy Korona Kielce zmierzy się na własnym stadionie ze Śląskiem Wrocław. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa bardzo serdecznie Bartosz Głąb!

©Jaroslaw Jakubczak/Polska Press

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE. Śląsk po całkiem niezłym starcie sezonu będzie chciał kontynuować dobrą passę. Na drodze stanie im zespół Korony, który słynie ze swojej brutalności. Relacja LIVE od godziny 19:00.

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław ONLINE

Powrót Korony do Ekstraklasy można określić słowami "słodko-gorzki". Z jednej strony zaliczyli całkiem niezły start i remis z Legią 1:1, ale w drugiej kolejce byli zupełnie bezradni w przegranym 0:2 meczu w Krakowie.
Porównując ich grę do innego beniaminka - Widzewa Łódź widać wyraźną różnicę poziomów, a najlepiej świadczą o tym statystyki - w dwóch pierwszy meczach, zespół z Kielc oddał tylko jeden celny strzał na bramkę przeciwnika.

Ich rywalami będzie zespół Ivana Đurđevica, który jeszcze nie przegrał w tym sezonie. Na koncie Śląska jest remis 0:0 z Zagłębiem Lubin oraz wygrana z Pogonią Szczecin 2:1. Po tym jak w poprzednim sezonie zespół z Wrocławia do ostatnich kolejek walczył o utrzymanie, przed nowym sezonem cel może być tylko jeden - bezpieczne utrzymanie. Mimo takiego celu, Śląsk nie był rozrzutny podczas okienka transferowego. Przyszło paru nowych graczy (m.in. Martin Konczkowski i Matías Nahuel), ale nie można mówić, że była to rewolucja na miarę tego, czego oczekiwali kibice.

Zawody na stadionie przy Kałuży poprowadzi sędzia Tomasz Wajda z Żywca.

Leszek Ojrzyński, trener Korony: Ta drużyna [Śląsk] od kilku sezonów ma jakość, bardzo dobrych piłkarzy, bo wiadomo - to jest duże miasto, duży stadion, duży klub. Te dwa [pierwsze] mecze zapunktowali, są niepokonani, mają cztery punkty i kilku wartościowych zawodników tam jest. Środek pola - Olsen czy Schwarz to jest jakość sama w sobie.

Ivana Đurđevica, trener Śląska:(na temat ostrej gry Korony) Jesteśmy do tego przygotowani, wiemy co nas czeka. Mieliśmy kilka sparingów w okresie przygotowawczym, gdzie wyglądaliśmy bardzo mocno i momentami musieliśmy bić się z przeciwnikami. Nie będziemy tego unikać. Chcemy jednak przede wszystkim grać w piłkę.

Przewidywane składy na mecz Korona - Śląsk:
Korona: Forenc - Szymusik, Trojak, Petrov, Balić - Sewerzyński, Deja - Kiełb, Łukowski, Podgórski - Shikavka
Śląsk: Szromnik - Janasik, Poprawa, Gretarsson, Garcia - Schwarz, Olsen, Quintana - Samiec-Talar, Jastrzembski, Exposito

Nie zagrają w meczu Korona - Śląsk:
Korona: brak
Śląsk: brak

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Śląsk - Korona 2:1 (Ekstraklasa, 04.03.2020)
Korona - Śląsk 1:0 (Ekstraklasa, 27.09.2019)

Mecz Korona Kielce - Śląsk Wrocław TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w Canal+ Sport i w Canal+ 4K Ultra HD. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Michał Mitrut – Tomasz Wieszczycki. Pół godziny przed meczem rozpocznie się studio. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 19:00 - zapraszamy!