Lech Poznań - Cracovia ONLINE. Kolejorz walczy o podium....

Lech Poznań - Cracovia ONLINE. Kolejorz walczy o podium. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO. Kolejorz walczy o podium

0

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego weekendu!

• Za tydzień Cracovia zagra u siebie z Zagłębiem Lubin, natomiast Lech Poznań pojedzie do Częstochowy na mecz z Rakowem.

• Barry Douglas - 4
    • Michał Skóraś - 4, (Adriel Ba Loua - bez oceny)
    • Jesper Karlstroem - 4, (Nika Kvekveskiri - 3)
    • Radosław Murawski - 4
    • Filip Marchwiński - 4, (Joao Amaral - bez oceny)
    • Kristoffer Velde - 5
    • Artur Sobiech - 4, (Jakub Antczak - 3)

Cracovia

• Karol Niemczycki - 2
    • Otar Kakabadze - 2
    • Jakub Jugas - 2
    • Arttu Hoskonen - 2, (Mateusz Bochnak - 3)
    • Virgil Ghita - 2
    • Paweł Jaroszyński - 3
    • Jani Atanasov - 2, (Karol Knap - 3)
    • Takuto Oshima - 2, (Takuto Oshima - bez oceny)
    • Michał Rakoczy - 3
    • Jewhen Konoplianka - 2, (Jakub Myszor - 3)
    • Benjamin Kallman - 3, (Patryk Makuch - 3)
  • Lech Poznań był dzisiaj znacznie lepszy od rywali i zasłużenie wygrał spotkanie. Cracovie w drugiej połowie zaczęła grać z "Kolejorzem" jak równy z równym, ale wydaje się, że to także za sprawą gospodarzy, którzy nieco spuścili z tonu.

• Koniec meczu w Poznaniu! Lech rozbił Cracovię 3:0.

• Do podstawowego czasu gry arbiter doliczył co najmniej dwie minuty.

• Ostatnia zmiana w Cracovii. Kacper Jodłowski zmienił Takuto Oshimę.

• Patryk Makuch ukarany żółtą kartką.

• Michał Rakoczy potrzebuje pomocy medycznej.

• Natomiast Joao Amaral pojawił się w miejsce Filipa Marchwińskiego.

• Dwie kolejne zmiany w Lechu Poznań. Adriel Ba Loua zmienił Michała Skórasia

• Mateusz Bochnak także uderzył z dystansu, ale futbolówka minimalnie powędrowała nad poprzeczką bramki gospodarzy!

• Teraz Virgil Ghita pokusił się o strzał z dystansu, ale piłka powędrowała za linię boczną boiska.

• Karol Knap oddał strzał z rzutu wolnego, ale spokojnie poradził sobie Filip Bednarek.

• Cracovia wywalczyła rzut wolny blisko pola karnego gospodarzy.

• Natomiast Nika Kvekveskiri pojawił się w miejsce Jespera Karlstroema.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Jakub Antczak zmienił Artura Sobiecha

• Znakomite rozegranie Lecha, Jesper Karlstroem wpadł w pole karne Cracovii, minął bramkarza, ale z ostrego kąta nie trafił już do bramki!

• Michał Skóraś faulowany w środku pola za ostry faul na własnej połowie.

• Długa, kombinacyjna akcja Lecha Poznań, ale nie kwapi się do zaatakowania bramki rywala.

• Kolejna ofensywna akcja "Pasów", ale uderzenie Patryka Makucha trafiło w rywala.

• Natomiast Jakub Myszor pojawił się w miejsce Jewhena Konoplianki.

• Kolejne dwie zmiany w Cracovii. Patryk Makuch zmienił Benjamina Kallmana

• Mateusz Bochnak oddał dobry strzał z dystansu, jednak skutecznie interweniuje Filip Bednarek.

• Lech gra bardzo dojrzale. Nie atakuje intensywnie, ale kontroluje przebieg meczu. Cracovia próbuje odmienić losy rywalizacji, ale nie może znaleźć sposobu na defensywę rywali.

• Kolejna znakomita akcja Lecha, ale Alan Czerwiński zagrał do Jespera Karlstroema zza linii końcowej, a Szwed umieścił piłkę w bramce!

• Michał Rakoczy dostał piłkę przed polem karnym Lecha, zdecydował się na strzał, ale zrobił to bardzo nieudanie.

• Zaczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Karol Knap pojawił się w miejsce Jani Atanasova.

• W przerwie dwie zmiany w Cracovii. Mateusz Bochnak zmienił Arttu Hoskonena

• Piłkarze obu drużyn wracają na murawę stadionu w Poznaniu. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Perfekcyjne trzy ciosy Lecha Poznań, który jest do bólu skuteczny. Kristoffer Velde zdobył już dzisiaj bramkę i zanotował dwie asysty. Cracovia praktycznie nie zagroziła poważnie bramce rywali.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Lech rozbija Cracovią aż 3:0.

• Lewą stroną boiska popędził Kristoffer Velde i idealnie wyłożył piłkę do Michała Skórasia, który precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce rywali!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Michał Skóraś zdobywa bramkę na 3:0!!!

• Filip Marchwiński ukarany żółtą kartką za nierozważny faul w środku pola.

• Dośrodkowanie w pole karne Lecha do Benjamina Kallmana, ale ten nie doszedł do strzału głową.

• Nieco siadło nam tempo spotkania. Lech oddał inicjatywę rywalom, ale ci nie potrafią skorzystać z nadarzającej się okazji.

• Świetne dośrodkowanie w pole karne Lecha na głowę Arttu Hoskonena, ale ten w znakomitej sytuacji spudłował!

• Paweł Jaroszyński popędził lewą stroną boiska, wpadł w pole karne Lecha, ale tam stracił piłkę.

• Lech wraca do rozgrywania piłki w środku pola. "Kolejorz" ma teraz spokój i przede wszystkim dwie bramki zapasu.

• Lekkie rozprężenie w defensywie "Kolejorza", ale goście nie zdołali z tego skorzystać.

• Kristoffer Velde fenomenalnie zagrał do Filipa Marchwińskiego, który wyszedł sam na sam z bramkarzem Cracovii i precyzyjnym uderzeniem umieścił piłkę w bramce!

• Obie bramki Lecha Poznań.

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Filip Marchwiński podwyższa na 2:0!!!

• Artur Sobiech znakomicie zagrał prostopadłą piłkę do Kristoffera Velde, ten wyprzedził i ominął bramkarza, po czym wpakował piłkę do pustej bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kristoffer Velde zdobywa bramkę na 1:0!!!

• Znowu przy piłce Kristoffer Velde, który wycofał do Radosława Murawskiego, ten wstrzelił ją w pole karne, ale tam Artur Sobiech nie zdołał oddać strzału.

• Artur Sobiech źle przyjął piłkę w polu karnym Cracovii i niedokładnie zagrał do Kristoffera Velde.

• Benjamin Kallman ruszył z piłką na pole karne Lecha, ale łatwo stracił piłkę.

• Dośrodkowanie z rzutu rożnego w pole karne "Pasów" bez zagrożenia.

• Alan Czerwiński popędził prawą stroną boiska i zdołał wywalczyć rzut rożny.

• Dobre prostopadłe podanie do Filipa Marchwińskiego, ale pierwszy przy piłce był Karol Niemczycki.

• Kolejny spalony w tym meczu, a na nim Filip Marchwiński.

• Do dośrodkowania z rzutu rożnego Barryego Douglasa żaden z graczy gospodarzy nie dopadł do piłki.

• FIlip Marchwiński faulowany blisko pola karnego gości.

• Na razie dużo chaosu w środku pola. Żadna z drużyn nie potrafi przeprowadzić składnej akcji.

• Lech pozazdrościł rywalom akcji. Teraz w odpowiedzi Kristoffer Velde na spalonym.

• Pierwsze prostopadłe podanie w okolice pola karnego Lecha, ale arbiter dopatrzył się spalonego.

• Rozpoczynamy pojedynek Lecha z Cracovią!

• Lekkie opóźnienie w rozpoczęciu meczu. Kibice odpalili oprawę z racami.

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie stadionu przy ulicy Bułgarskiej. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto skład Cracovii:

• Tak prezentuje się zestawienie Lecha Poznań:

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie najlepszy polski arbiter, Szymon Marciniak. Sędzia z Płocka w tym sezonie nie prowadził jeszcze żadnego meczu z udziałem ani Lecha Poznań, ani Cracovii. Za to prowadził finał piłkarskich mistrzostw Świata w Katarze.

• Jesienne starcie obu drużyn zakończyło się bezbramkowym remisem. Spotkanie było w miarę ciekawe, ale żadna z drużyn nie potrafiła zdobyć bramki, która zaważyłaby o komplecie punktów w tamtym meczu.

• Natomiast Cracovia zajmuje siódme miejsce w tabeli i jest już praktycznie pewna utrzymania w lidze. "Pasy" jednak będą chciały wygrać prestiżowe spotkanie, by udanie zakończyć sezon PKO Ekstraklasy. W ostatni poniedziałek Cracovia tylko zremisowała u siebie z Miedzią Legnica 1:1, co na pewno chluby nie przynosi. Dzisiaj na pewno będzie chciała urwać punkty znacznie wyżej notowanemu rywalowi.

• Lech Poznań wciąż jest żywo zaangażowany w walkę o ligowe podium. "Kolejorz" traci dwa punkty do trzeciego miejsca w tabeli, na którym obecnie znajduje się Pogoń Szczecin. Dzisiaj Lech może wrócić na tę pozycję w tabeli i liczyć, że na nim się utrzyma, ponieważ jutro w hicie kolejki Pogoń Szczecin na własnym stadionie podejmie Legię Warszawa i jest duże prawdopodobieństwo, że straci punkty.

• Za około pół godziny zaczynamy batalię na tej niezwykłej arenie piłkarskiej!

• Witamy serdecznie! W drugim sobotnim meczu 31. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań na własnym stadionie zmierzy się z Cracovią. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lech - Cracovia LIVE! Dwa gole w dwie minuty. Znakomity Velde
1/4
przejdź do galerii

Lech - Cracovia LIVE! Dwa gole w dwie minuty. Znakomity Velde ©PAP/Jakub Kaczmarczyk

Lech Poznań - Cracovia ONLINE. Forma Kolejorza w lidze jest zupełnie inna niż w europejskich pucharach. Aktualny mistrz Polski nie radzi sobie w Ekstraklasie tak dobrze jak rok temu. Dzięki wygranej z Cracovią Lech może przeskoczyć Pogoń i awansować na 3. miejsce. Początek spotkania w sobotę o godzinie 17:30. Gdzie oglądać mecz Lech Poznań - Cracovia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl.

PKO Ekstraklasa: Lech Poznań - Cracovia ONLINE

Lech nie wygrał od trzech spotkań i stracił trzecią pozycję. A musi też oglądać się za plecy, by nie stracić czwartej lokaty, ostatniej gwarantującej udział w europejskich pucharach. Bednarek zapewnił, że o żadnym kryzysie, czy zmęczeniu nie może być mowy, choć podopieczni Johna van den Broma mają już w nogach 52 oficjalne spotkania.

Poznaniacy ponownie przystąpią do meczu bez swojego trenera Johna van den Broma.
Holender musi pauzować jeszcze jedno spotkanie po czerwonej kartce, którą ujrzał po zakończeniu pojedynku w Radomiu. Zabraknie także wracającego do zdrowia Mikaela Ishaka oraz Filipa Szymczaka, który przechodzi rehabilitację.

Lech już po raz 17. organizuje akcję "Kibicuj z klasą", którą zapoczątkował w 2013 roku. Dzięki niej zorganizowane grupy dzieci i młodzieży - klasy szkolne, kluby sportowe, stowarzyszenia mogą wraz z opiekunem wejść na stadion za darmo. Poznański klub chce w ten sposób zarazić pasją do kibicowania "Kolejorzowi" najmłodszych sympatyków nie tylko z Wielkopolski, ale także z sąsiednich województw. W meczu z Cracovią zasiądzie kilkanaście tysięcy młodych kibiców, a organizatorzy spodziewają się łącznie ponad 31 tysięcy widzów.

Filip Bednarek, bramkarz Lecha: - Myślę, że nic złego się nie dzieje. Czasami brakuje szczęścia, wykorzystania okazji i zachowania zimnej krwi w odpowiednich momentach. Nie ma tutaj jakiegoś znużenia, musimy to sobie wszystko w głowie rozegrać. Tam, gdzie głowa poniesie, tam nogi pójdą. Te cztery mecze są niezwykle ważną część sezonu. Kwiecień i maj są decydującymi miesiącami, a nie wrzesień czy październik.

Cracovia przeplata bardzo dobre mecze tymi przeciętnymi. Najlepszym przykładem jest ostatni kolejka, w której "Pasy" podjęły Miedź Legnica. Drużyna Jacka Zielińskiego zremisowała z beniaminkiem 1:1. Obecnie Cracovia zajmuje 7. miejsce i raczej nie może liczyć na udział w kwalifikacjach do europejskich pucharów.

Jacek Zieliński, trener Cracovii: - Wiadomo, w jakiej sytuacji jest Lech, zaczyna mu się wymykać podium. Dla kibiców w Poznaniu to kluczowa rzecz. Na mecz z nami rywale rzucą wszystkie siły, bo potem czeka ich wyjazd do Częstochowy. Ale to nie jest nasz problem. My potrafimy grać z takimi zespołami, które są faworytem. Zagramy przy pełnych trybunach, chcielibyśmy się dobrze zaprezentować. Musimy się wznieść na wyższy poziom. Analizowaliśmy mecz z Miedzią, co można było lepiej zrobić. Dużo było rzeczy do poprawy. Z Lechem musi być lepiej. (PAP)

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Cracovia
Lech: Salamon, Szymczak
Cracovia: Pestka, Rasmussen, Jablonsky

Lech Poznań - Cracovia TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE

Transmisja na żywo z meczu Lech Poznań - Cracovia w Canal+ Sport oraz TVP Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+ oraz TVP Sport. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:10 - zapraszamy!