Lech Poznań - ŁKS Łódź ONLINE. Trudny debiut Stokowca. "Kolejorz" faworytem. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [21.10.2023]

3

ŁKS Łódź

1

• Dziękujemy za śledzenie naszej relacji i życzymy udanego wieczora. Dobranoc!

• Lech Poznań już we wtorek zagra tutaj przy Bułgarskiej z Jagiellonią Białystok w zaległym meczu z 4. kolejki PKO Ekstraklasy, natomiast ŁKS Łódź za tydzień zmierzy się u siebie z Górnikiem Zabrze.

• Jesper Karlstroem - 3
    • Radosław Murawski - 3, (Nika Kvekveskiri - 4)
    • Adriel Ba Loua - 4, (Alan Czerwiński - 3)
    • Filip Marchwiński - 4, (Afonso Sousa - 3, (Filip Wilak - bez oceny))
    • Mikael Ishak - 4
    • Kristoffer Velde - 4, (Filip Szymczak - bez oceny)

• Michał Mokrzycki - 3
    • Dani Ramirez - 2, (Piotr Janczukowicz - 3)
    • Engjell Hoti - 2, (Jan Łabędzki - bez oceny)
    • Pirulo - 2, (Bartosz Szeliga - 3)
    • Maciej Śliwa - 2, (Piotr Głowacki - 3)
    • Stipe Jurić - 3, (Anton Fase - 2)
  • Dobra pierwsza połowa w wykonaniu Lecha. W drugiej odsłonie pojedynek był bardzo wyrównany, ale zaliczka "Kolejorza" okazała się bezpieczna i to on zgarnia komplet punktów.

• Koniec meczu w Poznaniu! Lech wygrywa z ŁKS-em Łódź 3:1.

• Filip Wilak oddał strzał z dystansu, ale skutecznie interweniował Aleksander Bobek.

• Joel Pereira wrzucił do Mikaela Ishaka, ale ten nie przejął piłki.

• Do podstawowego czas gry arbiter doliczył co najmniej pięć minut.

• Ostatnia zmiana w szeregach gości. Jan Łabędzki zmienił Engjella Hotiego.

• Filip Szymczak oddał uderzenie z dystansu, ale spokojnie interweniował Aleksander Bobek.

• Natomiast Filip Szymczak zastąpił Kristoffera Valde.

• Afonso Sousa jest znoszony z boiska na noszach. W jego miejsce pojawia się Filip Wilak

• Afonso Sousa ucierpiał po jednym ze starć.

• Nika Kvekveskiri wrzucił z głębi pola w "szesnastkę" gości, a tam Kristoffer Velde pięknym wolejem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Kristoffer Velde także ma swoją bramkę!!!

• Zmiana w Lechu Poznań. Alan Czerwiński zmienił Adriela Ba Louę.

• Znakomita szansa dla ŁKS-u! Po dośrodkowaniu do piłki dopadł Bartosz Szeliga i oddał mocny strzał, ale futbolówka trafiła w Antona Fase!

• Wrzutka z rzutu wolnego bez zagrożenia.

• Goście wywalczyli rzut wolny na połowie rywala.

• Zmiana w ŁKS-ie Łódź. Anton Fase zmienił Stipe Jurića.

• Coraz częściej przy piłce utrzymuje się ŁKS. Goście rozgrywają piłkę w środku pola.

• Kristoffer Velde dostał piłkę w polu karnym gości, ale trafił wprost w Michała Mokrzyckiego!

• Kamil Dankowski dośrodkował w pole karne Lecha, ale bez zagrożenia.

• Dobre prostopadłe podanie w pole karne ŁKS-u, tam Michał Mokrzycki zagrał do Stipe Jurića, który z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!!! ŁKS zdobywa bramkę kontaktową!!!

• Natomiast Nika Kvekveskiri pojawił się w miejsce Radosława Murawskiego.

• Dwie zmiany w Lechu Poznań. Afonso Sousa zmienił Filipa Marchwińskiego

• Spokojniejszy fragment gry. ŁKS miał dobry początek, ale teraz Lech uspokoił i zwolnił grę.

• "Kolejorz" wrócił do prowadzenia gry, teraz to on przejął inicjatywę.

• Filip Marchwiński zagrał w pole karne rywala do Mikaela Ishaka, ale ten nie zdołał oddać celnego strzału.

• Od początku drugiej połowy ŁKS rozgrywa piłkę, ale na razie niewiele z tego wynika.

• Piotr Głowacki dośrodkował w pole karne Lecha, ale tam jeden z partnerów uderzył niecelnie.

• Rozpoczynamy drugą połowę meczu!

• Natomiast Bartosz Szeliga zastąpił Pirulo.

• Piotr Głowacki pojawił się w miejsce Macieja Śliwy

• W przerwie aż trzy zmiany w ŁKS-ie. Piotr Janczukowicz zmienił Daniego Ramireza

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę. Za chwilę wznowimy rywalizację.

• Na relację z drugiej części meczu zapraszamy za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy! Lech pewnie prowadzi z ŁKS-em 2:0.

• Do pierwszej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej jedną minutę.

• Koronkowa akcja Lecha Poznań, piłka trafiła na środek pola karnego do szwedzkiego napastnika, a ten precyzyjnym strzałem zdobył swoją drugą bramkę!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mikael Ishak zdobywa swoją drugą bramkę!!!

• Radosław Murawski ukarany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Dośrodkowanie z głębi pola w pole karne Lecha zupełnie bez zagrożenia.

• W ostatnich minutach więcej gry w środku pola. Lech kontroluje grę i czeka na kolejne szanse.

• Adriel Ba Loua zdecydował się na strzał z dystansu, ale trafił wprost w rywala.

• Próbuje odpowiedzieć ŁKS, ale dalekie podanie nie przyniosło zagrożenia.

• Krótkie rozegranie rzutu rożnego przez "Kolejorza", ale znowu dośrodkowanie bez efektu.

• Adriel Ba Loua faulowany w środku pola, ale tym razem bez żółtej kartki.

• Zakotłowało się po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, ale żaden z graczy gospodarzy nie oddał celnego strzału.

• Po oskrzydlającej akcji Lech wywalczył rzut rożny.

• Lech rozgrywa piłkę w środku pola. Gospodarze całkowicie zneutralizowali rywali.

• Elias Andersson oddał mocny strzał z dystansu, ale piłka została zatrzymana.

• Filip Marchwiński zagrał przed pole karne ŁKS-u do Mikaela Ishaka, a ten mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL!!! Mikael Ishak otwiera wynik meczu!!!

• Długie podanie Joela Pereiry, ale zupełnie nieudane.

• Złe dośrodkowanie z rzutu rożnego bez zagrożenia.

• Kolejny rzut wolny dla gospodarzy blisko pola karnego rywali.

• Na razie spokojne spotkanie w Poznaniu. ŁKS dobrze prezentuje się w defensywie.

• Elias Andersson dośrodkował w pole karne, piłka trafiła do Adriela Ba Loui, ale ten oddał strzał wprost w rywala.

• Kristoffer Velde faulowany przy linii bocznej. Będzie dobra okazja na dośrodkowanie.

• Lech prowadzi grę, ale ŁKS także próbuje swoich sił. Na razie jednak bez żadnego rezultatu.

• Wrzutka z narożnika boiska bez zagrożenia.

• "Kolejorz" wywalczył pierwszy rzut rożny.

• Michał Mokrzycki ukarany żółtą kartką już na samym początku meczu.

• Zaczynamy pojedynek w Poznaniu!

• Piłkarze obu zespołów pojawiają się na murawie ENEA Stadion. Za chwilę rozpoczniemy rywalizację.

• Natomiast oto zestawienie ŁKS-u Łódź:

• Tak prezentuje się skład Lecha Poznań na dzisiejsze spotkanie:

• Rozjemcą dzisiejszego spotkania będzie Damian Kos z Wejherowa.

• Dani Ramirez po ponad roku wraca na ENEA Stadion. Tym razem jednak już nie jako piłkarz "Kolejorza".

• Po raz ostatni oba zespoły zmierzyły się w sezonie 2019/20. Wtedy w Poznaniu gospodarze wygrali 2:0 po bramkach Joao Amarala i Kamila Jóźwiaka. Natomiast w Łodzi "Kolejorz" wygrał 2:0 po trafieniach Darko Jevtića i ponownie Joao Amarala. Dla ŁKS-u jedynego gola zdobył Dani Ramirez, który później przeszedł do drużyny Lecha.

• Dzisiaj reprezentant Polski, Filip Marchwiński zacznie mecz od pierwszej minuty.

• ŁKS Łódź jedyne dwa zwycięstwa w lidze odniósł w sierpniu i od tego momentu zanotował aż pięć porażek i niespodziewany remis z Jagiellonią Białystok. Minimalnym pozytywem jest wygrana z drugoligowym KKS-em Kalisz w rozgrywkach FORTUNA Pucharu Polski. Łodzianie zajmują ostatnie miejsce w lidze i na razie nic nie wskazuje na poprawę tej pozycji.

• Lech Poznań przed przerwą reprezentacyjną zagrał dobry i ofensywny mecz wygrywając z beniaminkiem, Puszczą Niepołomice aż 4:1. Dzisiaj naprzeciw staje kolejny beniaminek, który ma najwięcej porażek ze wszystkich zespołów w lidze i najmniej zdobytych bramek. Wydaje się, że zdecydowanym faworytem meczu jest "Kolejorz", którego mecze w ostatnich tygodniach są bardzo widowiskowe. W trzech ostatnich meczach z udziałem Lecha Poznań padło łącznie piętnaście brarmek.

• Witamy serdecznie! W ostatnim sobotnim meczu 12. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań na ENEA Stadion zmierzy się z ŁKS-em Łódź. Na relację na żywo z tej rywalizacji zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Lech - ŁKS LIVE! Precyzja godna chirurga. To Ishak dał prowadzenie
1/3
przejdź do galerii

Lech - ŁKS LIVE! Precyzja godna chirurga. To Ishak dał prowadzenie ©PAP, Jakub Kaczmarczyk

PKO Ekstraklasa. Lech Poznań - ŁKS Łódź ONLINE. "Kolejorz" w ostatnim sobotnim starciu 12. kolejki najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce będzie podejmował rozczarowującego beniaminka, który do tej pory zgromadził na swoim koncie siedem punktów i zamyka ligową tabelę. Jednocześnie będzie to debiut nowego trenera łódzkiego klubu - Piotra Stokowca. Gdzie oglądać? Zapraszamy na relację LIVE na GOL24 od godziny 20:00.

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - ŁKS Łódź ONLINE

Drużyna Johna van den Broma wydaję się murowanym faworytem w starciu z niżej notowanym beniaminkiem ligi. Do tej pory "Kolejorz" w trwającym sezonie idzie jak burza i mimo wpadki z Pogonią Szczecin (0:5) pewnie rozprawia się ze swoimi następnymi rywalami. Podopieczni holenderskiego z sześcioma zwycięstwami na dziesięć meczów zajmują aktualnie piąte miejsce w ligowej tabeli.

Przed przerwą reprezentacyjną drużyna z Wielkopolski pewnie pokonała innego beniaminka - Puszczę Niepołomice (4:1), czym zdecydowanie zmazała plamę ze wspomnianego meczu w Szczecinie.

Dla "Kolejorza" było to szóste zwycięstwo. Do tej pory ekipa holenderskiego szkoleniowca zanotowała jedynie dwie porażki oraz dwa remisy. Aktualnie do pozycji lidera traci pięć punktów.

Z kolei ŁKS Łódź w tym sezonie radzi sobie delikatnie mówiąc nie najlepiej. Beniaminek aktualnie zamyka ligową stawkę i na swoim koncie ma zaledwie siedem "oczek". Do tej pory "Rycerze Wiosny" prowadzeni przez Kazimierza Moskala wygrali raptem dwa mecz z Pogonią Szczecin (1:0) oraz Koroną Kielce (2:1).

Po drodze zanotowali jeden remis, a reszta meczów padła łupem ich rywali.

Według bukmacherów zdecydowanym faworytem sobotniego starcia jest oczywiście Lech Poznań, ale ŁKS Łódź z nowym trenerem - Piotrem Stokowca za sterami będzie chciał niewątpliwie sprawić ogromną sensację przy Bułgarskiej i pokonać wyżej notowanego rywala.

Mecz Lech Poznań - ŁKS Łódź w dwunastej kolejce poprowadzi sędzia Damian Kos z Wejherowa. System VAR będą obsługiwać Bartosz Frankowski oraz Marcin Boniek. Pomagać sędziemu głównemu mają w sobotnim spotkaniu asystenci w postaci Marka Arysa i Dariusza Bohonosa.

John van den Brom, trener Lecha: Możemy powiedzieć, że w przerwie na mecze reprezentacji straciliśmy część zawodników, jednak dla nas poniekąd to dobra informacja, ponieważ są doceniani przez selekcjonerów drużyn narodowych. Mieliśmy wielu piłkarzy do dyspozycji, również tych z akademii. Przygotowania przebiegły dobrze, zrealizowaliśmy to, co chcieliśmy wypracować

Piotr Stokowiec, trener ŁKS-u: Nie będę po kilku dniach odnosił się do jakości piłkarskiej drużyny czy potencjału. Zamiast gadania, należy wziąć się za czyny. Najważniejsza jest praca. A ocenę zostawiam kibicom, bo to jest fajne zadanie dla nich i przy okazji sprawia, że piłka nożna jest tak ciekawa

Nie zagrają w meczu Lech - ŁKS

Lech: Dino Hotić (uraz), Bartosz Salamon (zawieszenie), Ali Gholizadeh (?)
ŁKS: Jakub Letniowski, Artemijus Tutyskinas (urazy)

Mecz Lech Poznań - ŁKS Łódź TRANSMISJA TV

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Adam Marchliński - Adam Szała. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!