Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w...

Piast Gliwice

0

• Dziękujemy Państwu za śledzenie naszej relacji i życzymy miłego wieczora. Dobranoc!

• Za tydzień Lech Poznań zagra również u siebie z Jagiellonią Białystok, natomiast Piast w Gliwicach podejmie Cracovię.

• Koniec meczu w Poznaniu. Lech bezbramkowo remisuje z Piastem Gliwice, co niewiele zmienia w sytuacji obu zespołów w tabeli PKO Ekstraklasy.

• Do podstawowego czasu gry drugiej połowy meczu arbiter doliczył co najmniej trzy minuty.

• W zespole Piasta Gliwice Gerard Badia zmienił Patryka Lipskiego.

• Jakub Kamiński uderzył z dystansu, ale po raz kolejny dobrze interweniował Frantisek Plach.

• Oraz Krystian Palacz zastąpił Michała Skórasia.

• Antoni Kozubal zastąpił Jespera Karlstroema

• Aż trzy zmiany w szeregach Lecha Poznań. Nika Kwekweskiri pojawił się w miejsce Daniego Ramireza

• Martin Konczkowski fatalnie dośrodkował w pole karne Lecha i Mickey van del Hart rozpocznie od własnej bramki.

• Ostatnie minuty są wyrównane i chaotyczne po obu stronach. Zarówno Lech jak i Piast nie potrafią stworzyć sobie dogodnej okazji do zdobycia bramki.

• W zespole Lecha Filip Szymczak pojawia się w miejsce Mikaela Ishaka.

• Dominik Steczyk dośrodkował w pole karne Lecha, ale wszystko skończyło się tylko na rzucie rożnym.

• W zespole Piasta Gliwice Tomasz Jodłowiec zastąpił Michała Chrapka.

• Żółtą kartką za faul w środku pola ukarany Jakub Kamiński.

• To powinna być bramka dla Lecha! Dani Ramirez zamykał dośrodkowanie z prawej strony, ale jego uderzenie fantastycznie obronił Frantisek Plach!

• W zespole Lecha Vasyl Kravets zastąpił Jana Sykorę.

• Natomiast Sebastian Milewski zastąpił Kristophera Vidę.

• Dwie zmiany w szeregach gości. Dominik Steczyk pojawia się w miejsce Arkadiusza Pyrki

• Jakub Holubek ukarany żółtą kartką za faul na własnej połowie.

• Mikael Ishak przyjął piłkę w polu karnym Piasta, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Kristopher Vida dograł w pole karne Lecha, ale na miejscu był Mickey van del Hart.

• Jakub Holubek dograł w pole karne Lecha, ale akcja gości skończyła się jedynie na rzucie rożnym.

• Pierwszy rzut rożny dla Lecha w drugiej połowie meczu, ale żaden z graczy gospodarzy nie zdołał dojść do piłki.

• Rozpoczynamy drugą część spotkania!

• Piłkarze obu zespołów wracają na murawę, za moment wznowimy rywalizację w Poznaniu.

• Na relację z drugiej części spotkania zapraszamy już za kilkanaście minut.

• Koniec pierwszej połowy meczu. Do przerwy Lech remisuje w Poznaniu z Piastem Gliwice 0:0.

• Do podstawowego czasu gry pierwszej połowy meczu arbiter dolicza co najmniej jedną minutę.

• Michał Chrapek ucierpiał po starciu z jednym z rywali.

• Jan Sykora dośrodkował w pole karne Piasta, ale tam żaden z graczy gospodarzy nie dopadł do piłki.

• Jakub Kamiński pokusił się o indywidualną akcję po czym oddał strzał, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach!

• Kombinacyjna akcja Lecha zakończyła się stratą piłki.

• Ofensywna akcja Lecha zakończyła się niedokładnym prostopadłym podaniem i bramkarz Piasta może rozpocząć od własnej bramki.

• Ostatnie minuty nie są zbyt interesujące, gra toczy się głównie w środku pola, żaden z zespołów nie potrafi zbliżyć się do pola karnego rywali.

• W odpowiedzi Christopher Vida uderzył na bramkę Lecha, ale dobrą interwencją popisał się Mickey van der Hart.

• Michał Skóraś zdecydował się na strzał z dystansu, ale zrobił to bardzo niedokładnie.

• Michał Żyro popędził z piłką na pole karne Lecha, minął obrońcę i stanął oko w oko z bramkarzem gospodarzy, jednak jego uderzenie świetnie wybronił Mickey van del Hart!

• Pedro Tiba zagrał w pole karne gości, ale Jakub Kamiński faulował obrońce rywali w polu karnym Piasta.

• Lech nieco odpuścił z atakami, "Kolejorz" wciąż rozgrywa piłkę, ale goście lepiej ustawiają się w defensywie i nie pozwalają rywalom zbliżyć się do pola karnego.

• Michał Skóraś ucierpiał przy starciu w środku pola.

• Lech ma zdecydowaną przewagę, ale na razie nie potrafi tego przełożyć na zdobycie bramki. Gospodarze utrzymują się przy piłce i próbują stwarzać kolejne sytuacje.

• Michał Skóraś zagrał w pole karne Piasta, ale żaden z graczy Lecha nie zdołał dopaść do piłki.

• Dani Ramirez potężnie uderzył z dystansu, ale świetną interwencją popisał się Frantisek Plach!

• Dośrodkowanie piłki w pole karne Piasta, które jednak nie dotarło do żądnego z graczy gospodarzy.

• Mikael Ishak znalazł się z piłką w polu karnym Piasta, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

• Rozpoczynamy mecz w Poznaniu!

• Ławka rezerwowych Lecha Poznań: Bednarek (Br.), Dejewski, Kozubal, Kravets, Kvekveskiri, Milić, Pałacz, Szymczak.

• Ławka rezerwowych Piasta Gliwice: Szmatuła (Br.), Badia, Hyjek, Jodłowiec, Malarczyk, Milewski, Rymaniak, Steczyk, Winciersz.

• Znamy już podstawowe jedenastki obu drużyn, więc warto też podać rezerwowych.

• W jesiennym starciu obu ekip Lech Poznań rozbił rywali z Gliwic aż 4:1. Wtedy bramki dla "Kolejorza" zdobywali Jakub Moder, Dani Ramirez, Filip Marchwiński i Nika Kaczarawa. Dla Piasta trafił jedynie Michał Żyro.

• W tym roku Piast przegrał tylko jedno spotkanie i tylko jedno zremisował. Zespół z Gliwic wygrał w sumie aż sześć spotkań w lidze i Pucharze Polski i pnie się w górę w rozgrywkach PKO Ekstraklasy. Natomiast Lech również śrubuje niezłą serię zwycięstw, obecnie "Kolejorz" wygrał trzy spotkania z rzędu i może wrócić do walki o podium.

• Oba zespoły są sąsiadami w ligowej tabeli. Lech zajmuje ósme miejsce w lidze z dorobkiem dwudziestoma ośmioma punkami, natomiast Piast Gliwice plasuje się o jedną pozycję niżej i ma jeden punkt mniej. Oba zespoły w przypadku zwycięstwa mogą awansować na szóste miejsce w tabeli.

• Witamy serdecznie! W drugim niedzielnym meczu 21. kolejki PKO Ekstraklasy Lech Poznań zagra na własnym stadionie z Piastem Gliwice. Na relację na żywo z tego spotkania zaprasza Państwa Bartosz Głąb.

Maciej Lehmann

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO ©Grzegorz Dembinski

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE. Wygrana w poprzedniej kolejce w Szczecinie z Pogonią sprawiła, że kibice Lecha Poznań znów nieco chętniej zaczęli spoglądać w terminarz i obliczać szansę na zakwalifikowanie się ich zespołu do europejskich pucharów. W niedzielę Kolejorz zmierzy się z Piastem Gliwice, z którym wygrał trzy ostatnie mecze. Relacja na żywo z meczu Lech - Piast live w GOL24.pl!

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice ONLINE

W tym sezonie Lech Poznań nie ma już szans na żadne trofeum. Lecz po trzech ligowych wygranych z rzędu, odrobił trochę strat do podium i jeśli przedłuży zwycięską serię, może liczyć się w walce o europejskie puchary.
Do nowych rozgrywek Ligi Konferencji kwalifikują się zespoły z 2. i 3. miejsca (Lech traci do Pogoni i Rakowa 7 punktów), a jeśli Raków zdobędzie Puchar Polski, awansuje też czwarta drużyna Ekstraklasy (w tej chwili jest nią Lechia, wyprzedzająca poznaniaków tylko o 2 punkty). Sezon teoretycznie można więc jeszcze uratować.

O skuteczność ma zadbać Mikael Ishak, który wyleczył już kontuzję nękającą go od grudnia. - Jeśli dziś i jutro nic się nie wydarzy, wtedy będzie do mojej dyspozycji. Był już moment kiedy Ishak czuł się dobrze, trenował, ale poczuł ból. Był to uraz mięśniowy, więc zdecydowaliśmy, by znów ćwiczył indywidualnie. Mikael już przed Pogonią trenował normalnie, jednak nie czuł na tyle dobrze piłki, żeby móc zagrać. Robiliśmy wszystko, żeby mógł być gotowy na mecz z Piastem - zdradził Dariusz Żuraw.

Gliwiczanie przyjadą do Poznania podbudowani pucharowymi zwycięstwami w Szczecinie oraz Warszawie. Lecz nie jest to zespół, który ostatnio wszystko wygrywa. Warta potrafiła wygrać z Piastem nawet w Gliwicach, a trzy ostatnie konfrontacje Kolejorza zespołem Waldemara Fornalika zakończyły się wygranymi poznaniaków 2:0, 3:0 i 4:1.

- Statystyki są po to by je zmieniać. Nie skupiamy się na tym, bo każdy mecz to kolejne wyzwanie i kolejna szansa, żeby wygrać i jeżeli obowiązuje dobra statystyka to jest okazja, żeby ją podtrzymać, a jeśli jest niekorzystna, to żeby ją zmienić - powiedział trener Piasta Waldemar Fornalik w klubowej telewizji.

Szkoleniowiec gości zdradził jednak, że w Poznaniu nie będzie mógł skorzystać z Tiago Alves. Portugalczyk w trzech ostatnich meczach zdobył trzy ważne gole dające zwycięstwo z Jagiellonią (w lidze), Legią (w PP) i Stalą Mielec (w lidze).

Mecz Lech Poznań - Piast Gliwice TRANSMISJA TV

Mecz Lech - Piast na żywo będzie transmitowany w tv przez Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Przedmeczowe studio rozpocznie się o godz. 17, a początek transmisji z meczu Lech - Piast live od godz. 17:25 w Canal+ Premium, Canal+ Sport 3 i Canal+ 4K Ultra HD. Spotkanie skomentują Bartosz Gleń i Tomasz Wieszczycki. Mecz Lech - Piast online dostępny w internecie na platformie NC+ GO oraz w aplikacji.

17:30 mecz Lech Poznań - Piast Gliwice na żywo online