• Tomasz Swędrowski - 3 (Tomasz Foszmańczyk - bez oceny)
    • Juliusz Letniowski - 3 (Michał Feliks - 3)
    • Tomasz Wójtowicz - 3
    • Daniel Szczepan - 3
  • Koniec meczu! Lech Poznań pewnie pokonuje Ruch Chorzów (2:0) po bramkach Mikaela Ishaka i KRistoffera Velde. "Kolejorz" awansuje na drugie miejsce w tabeli z dorobkiem 28 punktów. Do lidera, Jagiellonii Białystok, traci oczko, natomiast o 1 punkt wyprzedza Śląsk Wrocław. który jutro podejmuje u siebie ŁKS Łódź.

• TO POWINIEN BYĆ DRUGI GOL MIKAELA ISHAKA!!!

Szwed rusza z koła środkowego do dalekiego zagrania z koła środkowego! Zostawił daleko w tyle rywali i pognał w stronę bramki, ale jego strzał OBIJA SŁUPEK!!!

• Piłkarze Johna van den Broma mądrze oddalają grę od własnej polowy.

• Krzysztof Jakubik dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Lecha.

• Tomasz Foszmańczyk podaje prostopadle do Daniela Szczepana! Jego strzał z linii 16. metra paruje na korner Bartosz Mrozek!

• Zdaniem sędziego Filip Szymczak uderzył przy linii bocznej Patryka Sikorę. Młodzieżowiec "Kolejorza' mógł nie zauważyć w gęstej mgle od odpalonych rac.

• ali

• ... a za Miłosza Kozaka na murawie melduje się Bartłomiej Barański.

• Tomasz Foszmańczyk zmienia Tomasza Swędrowskiego...

• Mocne dośrodkowanie Miłosza Kozaka z prawej strony na bliższy słupek. Daniel Szczepan główkuje tak, że piłka odbiła się jeszcze od głowy Mihę Blazicia i leciała w stronę bramki! Łapie ją Bartosz Mrozek!

• I mamy debiut w Ekstraklasie: Ali Gholizadeh zastępuje Adriela Ba Louę.

• Filip Szymczak zmienia Nikę Kvekveskiriego.

• Bez wiary zaatakowali "Niebiescy". Zupełnie nieudanie dośrodkowywał Tomasz Swędrowski. Bartosz Mrozek wznawia grę z "piątki".

• Będzie 4x4?

• Patryk Sikora zmienia Tomasa Podstawskiego.

• Adriel Ba Loua kieruje piłkę do siatki, ale gol nie został uznany! Filip Marchwiński był na spalonym!

• Mocne zagranie na lewą stronę do Filipa Wilaka, który w pierwszym kontakcie chciał ją zagrać obok Tomasza Wójtowicza. Pomysł był dobry, ale nie udało się go wcielić w życie.

• Miłosz Kozak poślizgnął się i przypadkowo zahaczył Jespera Karlstroema. Od razu przeprowadził Szweda.

• Lech Poznań - Ruch Chorzów

• 12 Strzały 4
    • 5 Strzały celne 1
  • Filip Wilak zmienia Kristoffera Velde.

• [WIDEO] 53. MINUTA. GOL KRISTOFFERA VELDE (2:0)

• ... a za Juliusza Letniowskiego wchodzi Michał Feliks.

• Podwójna zmiana w Lechu: Łukasz Moneta zastępuje Kacpra Michalskiego...

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką beniaminka.

• Nike Kvekveskiri zbiega z lewej strony do środka. Uderza z ok. 30 metrów i piłka po rykoszecie zmierzała do siatki przy lewym słupku! W ostatniej chwili Krzysztof Kamiński zdołał ją odbić za linię końcową!

• Daniel Szczepan wysoko wyskakuje do dośrodkowania. Wygrał pozycję z Mihą Blaziciem, ale nie zdołał uderzyć głową w stronę bramki.

• 24 086 widzów w Poznaniu na meczu Lecha z Ruchem Chorzów.

• A teraz było groźnie pod drugą bramką. Ostatecznie strzał mija bramkę "Kolejorza".

• KRZYSZTOF KAMIŃSKI!!!

Kapitalna parada bramkarza "Niebieskich"! Pofrunął jak ptak do atomowego uderzenia Kristoffera Velde zza linii 16. metra!

• Kapitalna akcja Lecha! Piłkę na prawej stronie dostaje MIkael Ishak, który wykorzystał przed sobą przestrzeń, którą dał mu beniaminek. Kapitan "Kolejorza" ruszył więc w pole karne, skąd zagrywa na dalszy słupek do Kristoffera Velde. Ten z bliska kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM KRISTOFFER VELDE!!!

• Chorzowianie nie są w stanie przybliżyć się w okolice pola karnego Lecha.

• Seria zostanie podtrzymana?

• Rzut rożny nie przynosi zagrożenia pod bramką Krzysztofa Kamińskiego. Goście poradzili sobie z dośrodkowaniem Eliasa Anderssona.

• Od razu do ataku rzucili się gospodarze. Wywalczyli rzut rożny.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian.

• Wracamy do Poznania, gdzie kończy się przerwa w meczu Lecha z Ruchem Chorzów. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze. Co nas czeka po zmianie stron?

Przekonamy się niebawem.

• Koniec pierwszej połowy. Lech Poznań, po bramce Mikaela Ishaka, prowadzi z Ruchem Chorzów (1:0).

• Tomasz Wójtowicz podaje nie w tempo do Tomasza Swędrowskiego. Bartosz Mrozek łapie piłkę.

• Konrad Kasolik kasuje akcję Lecha. Gdyby nie on, to zawodnik Lecha znalazłby się w sytuacji jeden na jeden z Krzysztofem Kamińskim.

• [WIDEO] 36/ MINUTA. GOL MIKAELA ISHAKA (1:0)

• Nika Kvekveskiri w prosty sposób traci piłkę blisko pola karnego Ruchu. Antonio Milić szybko przerywa kontrę zawodników Jarosława Skrobacza.

• Goście dążą do szybkiego wyrównania. Przeciągnięte dośrodkowanie Miłosza Kozaka z rzutu wolnego nie sprawiło problemu Bartoszowi Mrozkowi.

• Mocne dośrodkowanie Jespera Karlstroema w okolice lewego narożnika pola bramkowego, gdzie pojawił się Mikael Ishak. Ten mocnym uderzeniem w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA LECHA! STRZELCEM MIKAEL ISHAK!!!

• Atak Lecha lewą stroną daje rzut wolny blisko linii bocznej pola karnego.

• Szwed podłączył się do akcji ofensywnej, by mocno wstrzelić piłkę w pole karne w poszukiwaniu rodaka. Mikael Ishak nie złożył się do strzału na tyle, by uderzyć bez przyjęcia w stronę bramki.

• Pół godziny za nami. Na razie bez gola, choć sytuacje były

• Miłosz Kozak chciał napędzić kontrę beniaminka przerzutem na prawą stronę do Kacpra Michalskiego. Dobrze ustawiony Elias Andersson spokojnie zgrywa piłkę głową do własnego bramkarza.

• Adriel Ba Loua bez problemu przedarł się prawą stroną, zostawiając w blokach Tomasza Wójtowicza. Podanie skrzydłowego na bliższy słupek było jednak niedokładne.

• Po chwili miękkie zagranie w "szesnastkę" do Mikaela Ishaka a wykonaniu Joela Pereiry. Kapitan Lecha nie tylko nie trafił w piłkę, lecz także był na spalonym.

• Jesper Karlstroem przejmuje piłkę blisko linii 16. metra. Podaje prostopadle do Filipa Marchwińskiego, którego strzał z pola karnego chciało zablokować aż trzech zawodników w białych strojach. I razem to uczynili.

• Dobry przerzut z prawej strony w okolice lewego narożnika pola karnego Ruchu. Pani asystentka Paulina Baranowska zdecydowanie podniosła chorągiewkę, sygnalizując pozycję spaloną.

• Poprzeczka, dwie dobitki... Na razie piłka nie chce wpaść

• Było teraz groźnie pod bramkę Lecha! Na "dziewiątce" niespodziewanie pojawił się Kacper Michalski, który za bardzo "zabiegł się" - dostał piłkę przed bramkę, ale wyraźnie trącił ją ręką.

• Ciekawie zapowiadała się kontra "Kolejorza". Zabrakło dokładnego zagrania do Kristoffera Velde.

• Okazję mieli teraz goście. Z 14 metrów fatalnie uderzył jednak Tomasz Wójtowicz.

• Adriel Ba Loua ponownie w roli głównej. Tym razem nieudany strzał Iworyjczyka. Krzysztof Kamiński wznawia grę z "piątki".

• W takiej sytuacji spudłował Mikael Ishak...

• KRZYSZTOF KAMIŃSKI RATUJE RUCH!!!

Najpierw bramkarz "Niebieskich" z trudem odbija piłkę przed siebie po atomowym uderzeniu Kristoffera Velde! Dobitkę Adriela Ba Louę zdołał obronić, a następnie Mikael Ishak uderza nad poprzeckzą!

• Chorzowianie wybijają przed pole karne, skąd na strzał z woleja zdecydował się Adriel Ba Loua. Sporo brakowało mu do celu.

• Tomasz Swędrowski wybija piłkę na rzut rożny, przerywając rajd Eliasa Anderssona.

• Centymetry... Poprzeczka po strzale Niki Kvekveskiriego

• W odpowiedzi lewą stroną zaatakowali zawodnicy Jarosława Skrobacza. Dośrodkowanie Miłosza Kozaka z lewej strony nie znalazło adresata.

• NIKA KVEKVESKIRI OBIJA POPRZECZKĘ!!!

Kapitalne uderzenie Gruzina z rzutu wolnego! Zabrakło centymetrów, by piłka wpadła do siatki!

• Kacper Michalski upomniany żółtą kartką za powalenie Kristoffera Velde. Rzut wolny dla Lecha; do bramki ok. 25 metrów.

• Dośrodkowanie z prawego narożnika nie znalazło adresata. Do piłki dopada jednak Miha Blazić, którego płaski strzał mija bramkę Ruchu w bezpiecznej odległości.

• Elias Andersosn wrzuca na dalszy słupek do Filipa Marchwińskiego. Maciej Sadlok nie tylko przyblokował rywala, lecz także wybija poza linię końcową.

• Atak pozycyjny "Kolejorza". Mikael Ishak zameldował się na lewej stronie, by błyskawicznie złamać akcję do środka. Nie pozwolił mu na to Tomasz Swędrowski, choć sędzia dopatrzył się przewinienia.

• Dalekie zagranie na Filipa Marchwińskiego. Do wybitej przez "Niebieskich" piłki dopada Mikael Ishak. Jego strzał z ok. 20 metrów został jednak zablokowany.

• Krzysztof Jakubik gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Kapitanami są Mikael Ishak i Maciej Sadlok.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Ruch Chorzów:

• Lech: Radosław Murawski, Dino Hotić, Filip Dagerstal, Artur Sobiech, Bartosz Salamon
    • Ruch: Michał Buchalik, Filip Starzyński (?), Dawid Barnowski (?), Patryk Sikora (?)
  • Skład Ruchu Chorzów

• Sytuacja Ruchu Chorzów staje się coraz bardziej skomplikowana. "Niebiescy" są na 17. miejscu z dorobkiem ośmiu punktów. Do bezpiecznej pozycji brakuje im sześciu "oczek". Światełkiem w tunelu jest remis ze Śląskiem Wrocław w poprzedniej kolejce. Czy Ruch po raz kolejny będzie w stanie postawić się lepszemu zespołowi?

• "Kolejorz" w dwóch ostatnich meczach Ekstraklasy zaliczył wpadki. Najpierw Lech zremisował z Jagiellonią Białystok 3:3. Problem w tym, że ekipa z Poznania wygrywała już 3:0. Kilka dni później ekipa Johna van den Broma zremisowała z Cracovią 1:1, pomimo tego, że w tym starciu Lech również prowadził.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Ostatnim sobotnim akcentem 14. kolejki PKO Ekstraklasy jest starcie Lecha Poznań, które razem mogłyby mieć wiele. "Kolejorz" lubi uciekać rywalom, "Niebiescy" zaś... gonić, co pokazali w ostatniej serii spotkań.

Jak zatem będzie dzisiaj?

Necz Lech Poznań - Ruch Chorzów poprowadzi Krzsyztof Jakubik...

• Skład Lecha Poznań

Lech - Ruch LIVE! Poprzeczka, dwie parady... Kolejorzowi nie chce wpaść
1/3
przejdź do galerii

Lech - Ruch LIVE! Poprzeczka, dwie parady... Kolejorzowi nie chce wpaść ©PAP/Jakub Kaczmarczyk

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Ruch Chorzów ONLINE. "Kolejorz" po dwóch wpadkach w lidze będzie chciał się przełamać. Czy Lech w końcu sięgnie po pełną pulę? Ruch Chorzów będzie bardzo zmotywowany, bo musi w końcu zacząć punktować. Początek o godzinie 20:00, relacja LIVE w GOL24.

PKO Ekstraklasa. Mecz Lech Poznań - Ruch Chorzów ONLINE

Ekipie z Poznania pewności siebie może dodać wygrana w Pucharze Polski z Zawiszą Bydgoszcz.
Ekstraklasowy zespół rozbił trzecioligowca aż 4:0. Bardzo dobrą informacją dla kibiców Lecha jest powrót na boisko zawodnika, który od kilku miesięcy był kontuzjowany. Ali Gholizadeh pojechał z "Kolejorzem" do Bydgoszczy i został wpuszczony na boisko na ostatnie 25 minut. W irańskim piłkarzu pokłada się wielkie nadzieje.

John van den Brom, trener Lecha Poznań: - Ruch jest na dole tabeli, ale tak naprawdę to o niczym nie świadczy. To bardzo mocny fizycznie zespół, piłkarze nie unikają pojedynków, mają też groźne stały fragmenty gry. Mieliśmy analizę rywala, moi piłkarze są na to przygotowani. Zagramy na naszym stadionie i chcemy pokazać naszą kombinacyjną i ofensywną piłkę. Musimy też dużo uwagi zwracać na grę w defensywie, na stałe fragmenty z ich strony.

Jarosław Skrobacz, trener Ruchu Chorzów (dla Faktu): - Nie widzę, żeby zespół wpadł w dołek i trzeba było go odbudowywać. W drużynie cały czas jest ogień i wiara. Patrząc na tabelę, dla nas bardzo ważna będzie końcówka rundy i spotkania z drużynami, które - być może - będą również zamieszane w walkę o utrzymanie. Zagramy z Koroną, z Cracovią i z ŁKS-em. Sprawa jest prosta. Potrzeba nam zwycięstw i w tych meczach musimy ich poszukać.

Nie zagrają w meczu Lech Poznań - Ruch Chorzów:

Mecz Lech Poznań - Ruch Chorzów TRANSMISJA TV

Transmisja w Canal+ Sport. W internecie mecz na stronie oraz w aplikacji Canal+ Online. Relacja LIVE od godziny 20:00 w GOL24 - zapraszamy!