• Nene - 4
    • Fedor Cernych - 3 (Tomasz Kupisz - 3)
    • Marc Gual - 4 (Wojciech Łaski - bez oceny)
    • Jesus Imaz - 4
  • Koniec meczu. Lechia Gdańsk remisuje z Jagiellonią Białystok (2:2). Na bramki Marca Guala i Jesusa Imaza odpowiedział dwukrotnie, w tym raz z rzutu karnego, Flavio Paixao

• Strzał Tomasa Prikryle zablokowany, a do odbitej piłki dopada Maciej Bortniczuk. Jego strzał mija bramkę w znacznej odległości.

• Marco Terrazzino podaje do nikogo przed pole karne Jagiellonii. Piłkę przejmuje Wojciech Łaski, który zagrywa nie w tempo od Jesusa Imaza.

• Piłkarze Macieja Stolarczyka mieli okazję do kontry. Jesus Imaz nie podał jednak w tempo do Tomasza Kupisza.

• Gospodarze w ataku pozycyjnym ok. 30-35 metrów od bramki Jagiellonii.

• MACIEJ GAJOS! Kapitan Lechii huknął z dalszej odległości i piłka poszybowała tuż nad spojeniem!

• Paweł Malec dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• A teraz bramkarz Lechii paruje piłkę po mocnym uderzeniu Jesusa Imaza zza linii 16. metra!

• Tomasz Kupisz przejmuje piłkę w środku pola. Podaje płasko w pole karne do Jesusa Imaza, ale szybszy był Dusan Kuciak.

• Marco Terrazzino przejmuje piłkę przed polem karnym gości. Podaje na prawo do Davida Steca, który wbiegł w "szesnastce", a po przełożeniu piłki do lewej nogi, uderzył płasko w stronę bliższego rogu. Zlatan Alomverović nie dał się zaskoczyć!

• Zagranie Macieja Gajosa w pole karne nie znajduje adresata. Lewą stroną próbował przedrzeć się Conrado, ale poradził sobie z nim Miłosz Matysik. Dodatkowo był wzięty w kleszcze przez Brazylijczyka i Rafała Pietrzaka. Kartki nie ma.

• Zmiana ofensywna w Lechii: Marco Terrazzino zastępuje Michała Nalepę.

• Maciej Bortniczuk zmienia Jakuba Lewickiego.

• Bassekou Diabate urwał się prawą stroną. Centruje zbyt bliski bramki, co wykorzystał Zlatan Alomerović.

• Marc Gual schodzi, Wojciech Łaski wchodzi.

• Jakub Kałuziński uderza płasko z dystansu. Piłka w nieznacznej odległości minęła prawy słupek!

• Tomasz Kupisz próbował przedrzeć się prawą stroną. Nie dość, że w prosty sposób stracił piłkę na rzecz Kristersa Tobersa, to jeszcze faulował go.

• Flavio Paixao lubi grać z Jagiellonią Białystok

• Marc Gual przyjmuje piłkę na linii 16. metra. Uderza jednak nad poprzeczką.

• Rzut rożny dla Jagiellonii. Conrado wyjaśnia sytuację wybiciem na uwolnienie.

• 5 872 widzów w Gdańsku.

• Nene centruje w pole karne na dalszy słupek. Jego koledzy byli ustawieni bliżej środka...

• Bassekou Diabate zmienia Kacpra Sezonienkę.

• DUBLET FLAVIO PAIXAO!!!

Zlatan Alomerović stał do końca, ale doświadczony portugalski napastnik uderza tak, że piłka wpada do siatki po odbiciu się od prawego słupka!

To 81. gol Flavio Paixao w biało-zielonych barwach.

• Bojan Nastić upomniany żółtą kartką. On zagrał ręką w "szesnastce".

• Sędzia nie ma już wątpliwości - rzut karny dla Lechii!

• Paweł Malec biegnie do monitora VAR! To może być rzut karny dla gospodarzy!

• Conrado wrzuca w pole karne do Flavio Paixao, ale sytuację wyjaśnia Bogdan Tiru. Gospodarze domagają się rzutu karnego - ręką miał tu zagrać środkowy obrońca Jagiellonii. Sędzia czeka na komunikat z wozu VAR.

• Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok

• 13 Strzały 8
    • 3 Strzały celne 3
  • Zlatan Alomerović piąstkuje za pole karne po dośrodkowaniu Conrado. Do piłki dopada Jarosław Kubicki, który uderza na wiwat.

• Tomas Prikryl przejmuje piłkę na prawej stronie po dokładnym diagonalnym zagraniu Bojana Nasticia. Czecha przed polem karnym czysto powstrzymał Rafał Pietrzak.

• Jakub Kałuziński zmienia Joeriego de Kampsa.

• Nene upomniany żółtą kartką za faul. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc ominie go mecz w następnej kolejce z Koroną Kielce (2 października).

• Maciej Gajos decyduje się na bezpośrednie uderzenie z rzutu wolnego. Posłał piłkę nad murem i ta zaczęła opadać metr obok lewego słupka.

• Miłosz Matysik upomniany żółtą kartką za faul na Flavio Paixao. Rzut wolny dla gospodarzy z ok. 25 metrów.

• Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Rafała Pietrzaka z lewej strony.

• Goście idą z kontrą! Jesus Imaz pognał środkiem, po czym podaje na lewą stronę do Marca Guala. Jego strzał został jednak zablokowany.

• Krótko gdańszczanie cieszyli się z bramki i znowu musza gonić wynik! Szeroko ustawiony na prawej stronie Tomas Prikryl zagrywa na wolne pole do Jesusa Imaza. Ten spokojnie przyjmuje piłkę, po czym uderza do siatki między nogami Dusana Kuciaka!

• GOL DLA JAGIELLONII! JESUS IMAZ!!!

• DUSAN KUCIAK RATUJE LECHIĘ PRZED UTRATĄ GOLA! W kapitalnym stylu paruje strzał Nene!

• Jesus Imaz widział daleko wysuniętego przed bramkę Dusana Kuciaka i zdecydował się na lob niemal z połowy boiska. Pomysł dobry, ale zabrakło siły w kopnięciu.

• Składna akcja gospodarzy daje bramkę! Maciej Gajos podaje przed 20. metr do Jarosława Kubickiego, który zagrywa płasko w "szesnastkę" do Flavio Paixao. Ten w sytuacji sam na sam ze Zlatanem Alomeroviciem zachowuje zimną krew i precyzyjnym uderzeniem przy prawym słupku wpisuje się na listę strzelców!

• LECHIA WYRÓWNUJE! FLAVIO PAIXAO!!!

• Joeri de Kamps upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Miłosz Matysik poradził sobie z Conrado.

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... a za Fedora Cernycha pojawia się Tomasz Kupisz.

• Podwójna zmiana w ekipie gości: Miłosz Matysik wchodzi w miejsce Israela Puetro...

• Wracamy do Gdańska, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Lechii z Jagiellonią Białystok. Po pierwszej połowie prowadzą goście. Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. Lechia Gdańsk przegrywa u siebie z Jagiellonią Białystok (0:1) po bramce straconej już w 3. minucie po akcji Marca Guala..

• Centra w "szesnastkę" do Kacpra Sezonienki, który najpierw przejmuje piłkę, a potem pada na murawie po kontakcie ciało w ciało z Bojanem Nasticiem. O rzucie karnym nie ma mowy - wcześniej był spalony.

• Taras Romanczuk upomniany żółtą kartką za "stempel" na nodze Flavio Paixao. Kapitan Jagiellonii uważa, że najpierw trafił w piłkę, a potem był kontakt.

• Rzut wolny dla Lechii z prawej strony. Dośrodkowanie w pole karne, gdzie najpierw goście sobie radzą, a ostatecznie piłkę łapie Zlatan Alomerović.

• Hiszpan ma mocne wejście w Ekstraklasie

• Dośrodkowanie Rafała Pietrzaka w pole karne, po którym Hiszpan wybija piłkę na rzut rożny, uprzedzając Kristersa Tobersa..

• Flavio Paixao przytrzymywany za koszulkę przez... Israela Puetro ok. 30 metrów od bramki Jagiellonii.

• Zlatan Alomerović kolejny raz górą! Broni strzał z pola karnego!

• Starcia bark w bark Conrado z Israelem Puetro. Hiszpan wyraźnie "pracuje" na drugą żółtą kartkę. Na razie "oszczędza" go sędzia, ale do czasu.

• Rafał Pietrzak decyduje się na indywidualną akcję. Piłka poszybowała wysoko nad bramką.

• Tomas Prikryl próbował przedrzeć się w polu karnym. Padł na murawę, ale zdaniem sędziego Kristers Tobers czysto wyłuskał piłkę.

• Składna akcja gości prawą stroną zakończona strzałem Nene z 16. metra! Piłka po rykoszecie w nieznacznej odległości minęła słupek!

• Flavio Paixao uderza z pola karnego obok bramki. Nawet gdyby znalazł drogę do siatki, to gol nie zostałby uznany z powodu pozycji spalonej.

• Z kontrą lewą stroną chciał urwać się Flavio Paixao, ale nieprzepisowo powstrzymał go Israel Puetro. Portugalczyk domaga się żółtej kartki dla rywala, która wykluczyłaby go z dalszego udziału w tym spotkaniu!

• Bez zagrożenia pod bramką Dusana Kuciaka.

• Ciekawie zapowiadała się kontra Jagiellonii. Piłkę na prawej stronie dostaje Fedor Cernych, który zwlekał z zagraniem w pole karne. W końcu podaje przed bramkę, ale trafia w rywala. "Tylko" rzut rożny.

• Mocne zagranie Tarasa Romanczuka na lewą stronę do Marca Guala. Ten nie zdołał utrzymać piłkę w boisku.

• 7 Strzały 2
    • 1 Strzały celne 1
  • Dobre zagranie Joeriego de Kampsa na lewą stronę. Dośrodkowanie z tego sektora boiska nie znalazło jednak adresata.

• Atak Lechii nie przynosi powodzenia. Jakub Lewicki wyłuskał piłkę.

• ... i żółta kartka na koncie Conrado za "rewanż" - odepchnął Bogdana Tiru.

• Bogdan Tiru upomniany żółtą kartką za faul, a następnie odepchnięcie...

• Ostre starcie przy linii bocznej Conrado i Bogdana Tiru. Będą kartki!

• Jesus Imaz na spalonym.

• [WIDEO] MARC GUAL TRAFIA DO SIATKI W 3. MINUCIE

• Zakotłowało się pod bramką Jagiellonii! Najpierw Jakub Lewicki blokuje strzał Jarosława Kubickiego, a po chwili uderzenie Flavio Paixao z narożnika pola bramkowego przyjmuje na ciało Zlatan Alomerović!

• Dobre dośrodkowanie Rafała Pietrzaka z rzutu wolnego. Najwyżej wyskakuje Flavio Paixao, który uderza głową z 6 metrów tuż nad poprzeczką!

• Israel Puetro upomniany żółtą kartką za faul na Flavio Paixao.

• Zlatan Alomerović spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Davida Steca.

• Po centrze z prawej strony Flavio Paixao główkuje obok bramki.

• Rzut rożny wykonany przez Rafała Pietrzaka nie przynosi zagrożenia.

• Gospodarze dążą do szybkiego wyrównania. Flavio Paixao został zablokowany, ale zyskał rzut rożny.

• Z wysokiego "C" zaczęli spotkanie piłkarze z Podlasia. Wysoki pressing Tarasa Romanczuka na lewej stronie opłacił się. Wywalczył piłkę, którą przejmuje Marc Gual, a ten najpierw "zabrał się" z nią w pole karne, ograł dwa razy na "zakosy" Michała Nalepę, po czym uderzył w z narożnika pola bramkowego nie do obrony w stronę dalszego rogu!

• GOL DLA JAGIELLONII! STRZELCEM MARC GUAL!!!

• Rzut wolny dla gości po faulu Davida Steca w ofensywie. Mocne zagranie w pole karne do Fedora Cernycha, ale ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Najpierw było groźnie po dośrodkowaniu Jakuba Lewickiego, a po chwili strzał Jesusa Imaza broni Dusan Kuciak!

• Pierwsza polowa rozpoczęta!

• Obie drużyny są już na murawie! Za moment rozpocznie się spotkanie!

• Skład Jagiellonii Białystok

• Jagiellonia będzie chciała podtrzymać świetną passę meczów bez porażki. Trzy remisowe wyjazdy - w Częstochowie, w Zabrzu i w Lubinie, a także domowe wygrane z Miedzią i Stalą na godny uznania wynik, który sprawił, że podopieczni Macieja Stolarczyka znajdują się na 10 miejscu, ale ich apetyty na pewno sięgają wyżej. Dwie ostatnie wycieczki Jagi do Gdańska? Dwie wygrane. Ciekawe czy tajny sposób na mecze na stadionie Lechii dziś się sprawdzi.

• W odmiennych nastrojach podejdą do spotkania obydwie drużyny - Lechia, czerwona latarnia ligi może tydzień w tydzień powtarzać "jak nie dziś, to kiedy?". Jedyna wygrana w tym sezonie to mecz z Widzew, od którego minęło już sporo czasu. Od tego czasu pasmo porażek i jedyna zdobycz punktowa po remisie u siebie sprzed dwóch tygodni z Wartą Poznań po słabej i bezbarwnej grze.

• Skład Lechii Gdańsk

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Z Mielca przenosimy się do Gdańska, gdzie 25 minut dzieli nas do drugiego (z czterech) sobotnich meczów 10. kolejki Ekstraklasy. Lechia zmierzy się przed własną publicznością z Jagiellonią Białystok!

Spotkanie poprowadzi Paweł Malec...

©Jakub Steinborn

PKO Ekstraklasa. Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE. Lechia Gdańsk ma za sobą fatalne tygodnie. Po ośmiu kolejkach zajmuje ostatnie miejsce z czterema punktami na koncie. Jagiellonia może być idealnym rywalem, żeby się przełamać. Początek spotkania w sobotę o godz. 15:00. Gdzie oglądać mecz Lechia - Jagiellonia na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok ONLINE

Lechia ma za sobą fatalny start sezonu 2022/23. "Biało-Zieloni" mają tylko 4 punkty (do zdobycia było 24). Od wygranej z Widzewem w 2. kolejce, forma ekipy z Gdańska to równia pochyła. Poza Widzewem, Lechia mierzyła się z dwoma innymi beniaminkami - Koroną oraz Miedzią. Oba mecze przegrała.

Złej dyspozycji doszukiwano się w braku transferów, złym przygotowaniu motorycznym czy braku pomysłu trenera na zespół. Przegrane spotkanie z Lechem Poznań przelało czarę goryczy - zarząd postanowił zadziałać i dać jakiś impuls drużynie, dlatego zdecydowano się na zwolnienie trenera Kaczmarka.

Mecz z Jagiellonią może być doskonałą szansą, żeby się wreszcie przełamać. Przed ostatnią wygraną Jagiellonii ze Stalą Mielec, zespół Macieja Stolarczyka okupował dolne rejony tabeli. Pomimo średniego początku sezonu Jaga ustabilizowała formę. Ekipa z Białegostoku ostatni raz przegrała... na początku sierpnia. Był to pamiętny mecz z Radomiakiem, kiedy białostoczanie kończyli mecz w dziewiątkę.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Paweł Malec. Pomagać mu będą Marek Arys, Paulina Baranowska (asystenci), Dominik Sulikowski (sędzia techniczny), Bartosz Frankowski i Adam Kupsik (VAR).

Maciej Kalkowski, trener Lechii: Wszyscy zdajemy sobie sprawę, w jakim jesteśmy położeniu. Nikt z nas się tego nie spodziewał i liczymy, że w sobotę to będzie ten dzień, w którym nastąpi przełamanie i wreszcie zdobędziemy trzy punkty. Mamy plan na mecz z Jagiellonią, ale i wszystko jest w nogach i głowach piłkarzy. Wierzę, że ci, którzy zagrają w podstawowym składzie i wejdą z ławki, zostawią na murawie serducho dla Lechii.

Maciej Stolarczyk, trener Jagiellonii: Mamy jednak swój plan, jesteśmy po dobrym spotkaniu, w którym pokazaliśmy sporo jakości i dobrych momentów. Chcemy to kontynuować w Gdańsku, aby potwierdzić naszą dyspozycję. Każdy chce być na fali i łatwiej płynąć w okręcie z wiatrem, kiedy wszystko się układa. To prawda, że ze Stalą zagraliśmy dobrze, ale musimy być powtarzalni i potwierdzić tę dyspozycję w meczu z Lechią.

Ostatnie bezpośrednie mecze:
Lechia - Jagiellonia 1:2 (Ekstraklasa, 11.12.2021)
Jagiellonia - Lechia 1:3 (Puchar Polski, 21.09.2021)

Nie zagrają w meczu Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok
Lechia: Koperski (kontuzja), Maloca (wykluczenie)
Jagiellonia: Runje, Skrzypczak, Trubeha, Wdowik (kontuzja)

Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Lechia - Jagiellonia w Canal+ Sport i Canal+ 4K Ultra. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Komentuje duet Michał Mitrut – Tomasz Wieszczycki. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 15:00 - zapraszamy!

15:00 Lechia Gdańsk - Jagiellonia Białystok transmisja