• Yoav Hofmeister - 4
    • Kyrylo Petrov - 3 (Dawid Błanik - bez oceny)
    • Martin Remacle - 3 (Mateusz Czyżycki - 4)
    • Jewgienij Szykawka - 3 (Adrian Dalmau - 3)
  • Koniec meczu. Legia Warszawa "dowiozła" do końca prowadzenie i ostatecznie pokonuje Koronę Kielce 1:0. Piłkarze Kosty Runjaica awansowali na pierwsze miejsce w tabeli z 10 punktami na koncie.

• Krótkie rozegranie i dośrodkowanie. Radzą sobie gospodarze. Jeszcze Adrian Dalmau za długo przekładał sobie piłkę i ją traci.

• Piłka meczowa Korony po faulu Marca Guala. Rzut wolny z ok. 35 metrów...

• Yuri Ribeiro wybija piłkę po wrzutce Mariusa Briceaga. Jeszcze do piłki ruszył Marc Gual, ale został czysto powstrzymany.

• Marius Briceag zdecydował się na strzał z dystansu. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

• Mateusz Czyżycki przedziera się środkiem. Został powstrzymany przed polem karnym. Po chwili legioniści wybijają na uwolnienie.

• Nono upomniany żółtą kartką za dyskusje z arbitrem po swoim faulu.

• Mocny przerzut na lewą stronę, gdzie był Marius Briceag. W ostatniej chwili uprzedza go Makana Baku.

• Po chwili Miłosz Strzeboński uderza płasko zza linii 16. metra. Piłka po rykoszecie zmierzała za linię końcową, ale tuż przed nią złapał ją bramkarz Legii.

• Kolejne nieudane dośrodkowanie Mariusa Briceaga. Kacper Tobiasz łapie piłkę.

• Damian Sylwestrzak dolicza 7 minut do drugiej połowy.

• Marius Briceag przeciągnął dośrodkowanie z lewej strony. Kacper Tobiasz Spokojnie łapie piłkę.

• Miękkie dośrodkowanie w pole karne, gdzie do piłki wyskoczył niepilnowany Dawid Błanik! Ten uderza głową tuż nad poprzeczką!

• Marcus Godinho jest na murawie.

• Krótkie rozegranie i wycofanie przed pole karne do Dawida Błanika. Jego strzał został zablokowany.

• Przerwa w grze. Sztab medyczny gości zajmuje się Marcusem Godinho. Zła wiadomość jest taka, że Kamil Kuzera przeprowadził limit 5 zmian.

• Dobre dośrodkowanie Miłosza Strzebońskiego w pole karne. Zabrakło "tylko" adresata przed bramką Legii.

• [WIDEO] 74. MINUTA. DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA ARTURA JĘDRZEJCZYKA

• Centrymetry Spalony Dalmau

• .. a za Kyrylo Petrova wchodzi Dawid Błanik.

• Miłosz Strzeboński zmienia Dalibora Takaca...

• A JEDNAK - NIE MA RZUTU KARNEGO! WCZEŚNIEJ ADRIAN DALMAU BYŁ NA SPALONYM!

• Lindsay Rose wchodzi za Ernesta Muciego.

• Rzut karny dla Korony! W "szesnastce" Adriana Dalmau faulował Rafał Augustyniak!

• (Poza boiskiem) Jeszcze żółtą kartką upomniany został Kosta Runjaic. Za dyskusje.

• DRUGA ŻÓŁTA I W KONSEKWENCJI CZERWONA KARTKA DLA ARTURA JĘDRZEJCZYKA!!!

W zapaśniczym stylu chciał złapać Mateusza Czyżyckiego, który chciał mu uciec lewą stroną!

• Blaz Kramer biegnie z lewego skrzydła w stronę pola karnego. Zagrywa płasko przed bramkę, gdzie brakowało adresata, który z bliska skierowałby piłkę do siatki.

• ... a za Macieja Rosołka pojawia się Blaz Kramer.

• Jurgen Celhaka zmienia Bartosza Slisza...

• Dośrodkowanie z prawej strony na dalszy słupek, gdzie do piłki wyskoczyli Artur Jędrzejczyk i Adrian Dalmau. Drugi z wymienionych staranował doświadczonego stopera Legii.

• Dominick Zator ruszył odważnie prawą stroną. Zablokował go Yuri Ribeiro.

• Adrian Dalmau zmienia Jewgienija Szykawkę.

• Juergen Elitim wrzuca na bliższy słupek, skąd Marc Gual główkuje nad poprzeczką.

• Kolejna próba Makany Baku z zbiegnięciem do linii końcowej. Jest to bardzo czytelne, aczkolwiek zyskał rzut rożny.

• Marius Briceag posyła dobre crossowe zagranie do Jacka Podgórskiego. Ten szczęśliwie poradził sobie z dwoma rywalami. Jednak płaski strzał w środek bramki nie mógł sprawić problemów Kacprowi Tobiaszowi.

• ... a za Ronaldo Deaconu na boisko wchodzi Jacek Podgórski.

• Mateusz Czyżycki zmienia Martina Remacle'a...

• Mocne zagranie do Jewgienija Szykawki. Ten nie sięgnął piłki.

• Goście ładnie wyszli spod pressingu z wykorzystaniem bramkarza. Cały efekt popsuł nieudany przerzut Yoava Hofmeistera. Aut dla Legii na wysokości pola karnego rywala nie przynosi zagrożenia.

• .. a za Josue na murawie melduje się Juergen Elitim.

• Marc Gual zmienia Tomasa Pekharta...

• Dalibor Takac skosił w kole środkowym Josue. Żółta kartka.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Xaviera Dziekońskiego.

• Mocne zagranie Artura Jędrzejczyka do Macieja Rosołka. Ten przyblokował Yoava Hofmeistera, by piłkę opanował Makana Baku. Jego dośrodkowanie blokuje Izraelczyk. Rzut rożny.

• (Poza boiskiem) Bartosz Kwiecień upomniany żółtą kartką za "komentarze". Zapewne pod adresem sędziego.

• W walce o górną piłkę Tomas Pekhart staranował Yoava Hofmeistera. Ten nie podnosi się z murawy.

• Po centrze Josue kielczanie wybijają przed pole karne. Strzał wolejem Macieja Rosołka w znacznej odległości mija bramkę gości.

• Po chwili Makana Baku pognał w stronę linii końcowej. Jego dośrodkowanie blokuje Marius Briceag. Rzut rożny.

• Przeciągnięte dośrodkowanie z prawej strony. Żaden z piłkarzy Legii nie "zamknął" akcji.

• Na indywidualną akcję zdecydował się Bartosz Slisz. Stracił sporo sił, stąd strzał nie mógł zagrozić bramkarzowi Korony.

• Ernest Muci dostaje piłkę od Patryka Kuna w ok. lewego narożnika pola karnego. Albańczyk przełożył do prawej nogi, po czym huknął w stronę bliższego rogu! Xavier Dziekoński piąstkuje!

• Druga połowa rozpoczęta!

• Wracamy do Warszawy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Legii z Koroną Kielce. Po pierwszej połowie prowadzą gospodarze.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +2' Koniec pierwszej połowy. Legia Warszawa prowadzi z Koroną Kielce (1:0). Bramkę strzelił Makana Baku.

• +2' Yuri Ribeiro fauluje rywala bez piłki. Żółta kartka.

• +1' Ernest Muci zbiega z lewej strony do środka. Podaje do Macieja Rosołka i liczył na odegranie. Wmieszał się w to Yoav Hofmeister i Nono.

• 2 minuty doliczone do pierwszej połowy.

• Zakotłowało się pod bramką Korony. Ostatecznie goście szczęśliwie wyszli z opresji.

• Makana Baku pognał prawą stroną. Yoav Hofmeister przerywa jego rajd wybiciem za linię końcową.

• [WIDEO] 26. MINUTA. GOL MAKANY BAKU (1:0)

• Zawodnicy Kamila Kuzery chcieli wykorzystać lukę w sektorze zajmowanym przez Portugalczyka. Mocno zagrali do Jewgienija Szykawki, ale szybszy był Patryk Kun.

• Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę".

• Kapitan Legii wrzuca w pole karne. Rafał Augustyniak był na spalonym, ale zza jego pleców wyskoczył też (z prawidłowej pozycji) Yuri Ribeiro. Ten nie ustał po wejściu piąstkującego Xiaviera Dziekońskiego.

• Ronaldo Deaconu staranował Josue ok. 35 metrów od własnej bramki. Gospodarze chcieli szybko wznowić grę, ale nie pozwolił na to sędzia.

• Legia Warszawa - Korona Kielce

• 7 Strzały 3
    • 3 Strzały celne 0
  • Ronaldo Deaconu uderza nad poprzeczką. Pomylił się o ok. 1 metr.

• Artur Jędrzejczyk upomniany żółtą kartką za to wejście.

• Składna kontra Korony. Tuż przed linią 16. metra Artur Jędrzejczyk fauluja Mariusa Briceaga!

• Dominick Zator wrzuca w pole karne z prawego skrzydła. Kacper Tobiasz spokojnie łapie piłkę.

• Martin Remacle powalczył o piłkę blisko pola karnego gospodarzy. Zdaniem sędziego trochę przesadził z agresją.

• Yoav Hofmeister najpierw powalił Tomasa Pekharya, a po chwili skosił przy linii bocznej Rafała Augustyniaka. Sędzia Damian Sylwestrzak zawołał Izraelczyka do siebie - kartki nie ma, jest ustne ostrzeżenie.

• Dośrodkowanie z lewej strony na dalszy słupek, gdzie trochę pogubili się obrońcy Korony. Makana Baku wygrał przebitkę z Kyrylo Petrovem, po czym uderzył lewą nogę nie do obrony! Xavier Dziekoński był bezradny!

• GOL DLA LEGII! STRZELCEM MAKANA BAKU!!!

• Mocne zagranie do Makany Baku. Ten ledwie zdołał kopnąć piłkę w pole karne, skąd zabrakło strzału w stronę bramki.

• Josue wrzuca w pole karne z prawej strony. Sędzia dopatrzył się faulu na Yoavie Hofmeisterze.

• Dośrodkowanie Ronaldo Deaconu w drugie tempo. Gospodarze radzą sobie bez zarzutu.

• Korner nie przynosi zagrożenia pod bramką Korony. Jej atak lewą stroną został przerwany faulem za linią środkową.

• Tomas Pekhart idealnie złożył się do strzału NOŻYCAMI! Wyciągnięty jak struna Xavier Dziekoński wybija na rzut rożny!

• Tak że tego 😅

• Goście wybijają przed pole karne, gdzie był Maciej Rosołek. Jego pierwszy strzał (lewą nogą) został zablokowany, a dobitka (prawą) musnęła POPRZECZKĘ!

• Tomasowi Pekhartowi zabrakło centymetrów, by sięgnąć piłkę głową po dośrodkowaniu Patryka Kuna, Kielczanie wybijają na rzut rożny.

• Marius Briceag zagrywa crossowo na prawą stronę do Ronaldo Deaconu. Ten dobrze opanował futbolówkę, ale z "szesnastki" uderza lewą nogą wysoko nad poprzeczką.

• Yuri Ribeiro zagrywa prostopadle w "szesnastkę" do wbiegającego Ernesta Muciego. Ten nie opanował piłki.

• Bartosz Slisz upomniany żółtą kartką za faul w środku pola.

• Mocne zagranie na prawą stronę do Makany Baku. Piłka po jego dośrodkowanie wpada do rękawic Xaviera Dziekońskiego.

• Spokojny początek spotkania.

• Legia w ataku pozycyjnym 35-40 metrów od bramki Korony. Piłkarze Kamila Kuzery czekali na błąd i doczekali się. Strzał został jednak zablokowany.

• Dośrodkowanie z prawej strony nie dotarło do Tomasa Pekharta.

• Xavier Dziekoński spokojnie broni strzał Macieja Rosołka. Piłka posłana w środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał bramkarz gości.

• Mocne zagranie do Jewgienija Szykawki Ten nie miał szans, by dobiec do piłki przed obrońcami Legii.

• Na gwizdek Damiana Sylwestrzaka spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Korony!

• mioduski

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Korona z kolei rozpoczęła sezon remisem ze Śląskiem Wrocław. Następnie przyszedł czas na porażkę z beniaminkiem ŁKS-em, a później na kolejną porażkę, tym razem w domowym meczu z Górnikiem Zabrze, kiedy podopieczni Kamila Kuzery stracili gola w samej końcówce.

• Skład Korony Kielce

• W międzyczasie legioniści bardzo dobrze poradzili sobie w meczach eliminacjach Ligi Konferencji Europy wygrywając dwumecz z Ordabasy Szymkent, a w kolejnej rundzie Austrię Wiedeń. "Wojskowi" wkrótce zagrają w IV rundzie z FC Midtjylland, a stawką będzie awans do fazy grupowej LKE.

• Skład Legii Warszawa

• Niedzielę z Ekstraklasą kończymy w Warszawie na stadionie Legii. Do wicemistrza Polski przejedzie ekipa Korony Kielce, która będzie chciała zaskoczyć i najpewniej sięgnąć po swój pierwszy komplet w tym sezonie. "Wojskowi" z kolei nie chcą zawieść: dotąd dwukrotnie wygrali przed własnymi trybunami - z Ruchem Chorzów i ŁKS-em, a także zremisowali na wyjeździe z Puszczą Niepołomice.

Legia - Korona LIVE! Pierwsza bramka w meczu. Nieoczywisty strzelec
1/4
przejdź do galerii

Legia - Korona LIVE! Pierwsza bramka w meczu. Nieoczywisty strzelec ©Sylwia Dąbrowa

Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE. Czas na wieczorne starcie przy Łazienkowskiej. Ekipa wicemistrza Polski postara się zagrozić Korona Kielce, a więc zespół, który cały czas czeka na ligową wygraną. Sprawdź, gdzie obejrzeć mecz Legia - Korona w TV i internecie. Pierwszy gwizdek w niedzielę o 20:00, relacja LIVE w GOL24.

Legia Warszawa - Korona Kielce ONLINE

Czy tym razem los się do Korony uśmiechnie i ekipa z Kielc zaskoczy? Z pewnością każdy wynik inny niż wygrana Legii, będzie dużą niespodzianką. Odpowiedź na te i inne pytania poznamy już niebawem.

Gdzie oglądać mecz Legia Warszawa - Korona Kielce w telewizji?

Spotkanie będzie transmitowane w Canal+Sport, Canal+ Sport 3, a także w Canal+ 4K Ultra HD. W Internecie mecz będzie można obejrzeć w Canal+ Online. W komentarzu usłyszymy Marcina Rosłonia i Kamila Kosowskiego. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00.