Lech Poznań

1

• Koniec meczu! Szósta ligowa porażka Legii, pierwsze zwycięstwo Lecha w Warszawie od przeszło pięciu lat! Kolejorz wraca na fotel lidera Ekstraklasy

• Bednarek łapie piłkę we własnej szesnastce. Feta w sektorze Kolejorza.

• Lopes wyskakuje do dośrodkowania, ale nie daje rady odegrać kolegom ustawionym w polu bramkowym. Legia traci czas.

• Ależ dramaturgia w końcówce. Legia szybko wraca pod bramkę Lecha.

• TOBIASZ BRONI STRZAŁ ISHAKA W PRAWY RÓG!!!

• Świetne wyjście Hiszpana! Mladenović fauluje go w polu karnym.

• RZUT KARNY DLA LECHA! SFAULOWANY RAMIREZ!

• Czy Lech wytrzyma ten napór? Legia stawia wyłącznie na dośrodkowania.

• Pereira za Amarala. Sędzia doliczył pięć minut.

• Douglas za Rebocho.

• Sędzia nie weryfikował akcji na VAR. Zdaniem obozu Legii Kostorz został nadepnięty:

lech

• Lopes dostał kartkę.

• Mamy kontrowersję w polu karnym Lecha! Kostorz domaga się jedenastki. Uważa, że został sfaulowany.

• Zmęczonego Slisza zmienia Kharatin.

• Ajjj! Jak blisko drugiej bramki. Sytuacyjny strzał Ishaka, ale w ciało Tobiasza.

• Znakomita interwencja Wieteski. Wybija głową, przecinając dośrodkowanie Amarala do Ishaka.

• Jeszcze wejdą Douglas i Pereira w Lechu.

• Ukarany został również Slisz. Na boisku opatrywany Skóraś.

• Jędrzejczyk zarobił kartkę.

• Ishak zablokowany. Poprawia Tiba, ale w trybuny. Lech dobrze czuje się na połowie Legii.

• Po rzucie rożnym Milić uderza głową obok bramki. Trzeba przyznać, że oba zespoły oddają dziś mnóstwo strzałów.

• Jęk zawodu na trybunach i przy ławce Legii. Slisz minimalnie chybił zza pola karnego. Piłka przeszła obok lewego słupka.

• Pojawia się też Kwekweskiri. Zmienia Ba Louę.

• Schodzi Karlastrom, wchodzi Ramirez.

• legia

• Legia liczy zatem na wzrost zmienników. Możemy spodziewać się wielu wrzutek w pole karne.

• W Lechu w miejsce Kamińskiego pojawia się Skóraś.

• A Kastratiego zmienia Kostorz.

• Wchodzi Mladenović za Ribeiro.

• Obok bramki uderza Kamiński. Lech bliski zamknięcia meczu.

• Nie ma drugiego gola dla Lecha! Ba Loua świetnie wjeżdża w pole karne, odgrywa do Ishaka, ale ten obija jedynie boczną siatkę.

• Kocioł w polu bramkowym Lecha. Sędzia dopatruje się faulu na bramkarzu.

• Oprawę prezentują również ultrasi z Żylety. Boisko zadymione, ale da się grać. W natarciu Legia.

• A Lopes za Muciego.

• Czas na roszady. Pekhart za słabego Emreliego.

• Sędzia zaprosił Tibę na pogawędkę. Chodzi o jakieś zdarzenie z Josue.

• Za chwilę podwójna zmiana w Legii. Tymczasem seria zablokowanych strzałów. Jest rzut rożny.

• Lech schował się na własnej połowie. Wyczekuje momentu na kontrę.

• Z sektora gości odpalono pirotechnikę. Na razie dym nie utrudnia widoczności na murawie.

• Tak padła bramka dla Lecha:

• Kogo Legia może wpuścić? Rozgrzewkę kończą Lopes, Pekhart czy Martins.

• Legia szuka odpowiedzi. Jędrzejczyk główkuje, lecz nad poprzeczką.

• mioduski

• Kapitalne rozegranie rzutu wolnego! Amaral niby kłóci się z Rebocho o to, który z nich wrzuci. Ostatecznie czyni to Rebocho, w kierunku długiego słupka. Stamtąd z pierwszej piłki uderza po długim słupku Ishak!

• GOOOOOOOOOOOOL! ISHAK DLA LECHA!!!

• Prezesi Lecha w loży:

lech

• Ishak świetnie obsłużył Ba Louę. Skrzydłowy Lecha źle się zabrał z piłką, w efekcie czego ją stracił. To była okazja na gola dla Lecha.

• Legia dominuje. Nie oddaje piłki.

• Nerwowy początek Lecha. Po obcierce Satki będzie róg dla Legii.

• Nie ma gola dla Legii! Luquinhas dograł świetną piłkę, lecz Emreli spudłował z bliska! Pekhart, specjalista od główek, na pewno by takiego prezentu nie zmarnował.

• Wygląda na to, że obie drużyny bez zmian w składach. Od środka wznowił Lech.

• Wracamy do gry. Jako pierwsi na murawę wybiegli goście.

• żyleta

• Koniec pierwszej połowy. Na razie bez bramek. Legii odwołano (słusznie) bramkę, a później Josue obił poprzeczkę. Lech też miał swoje momenty. Na razie spotkanie jest wyrównane, a wynik sprawiedliwy.

• Odważne, ale skuteczne wyjście Bednarka poza szesnastkę.

• Satka uderza obok bramki. Lech w natarciu. Dobry moment w jego wykonaniu.

• Świetne zachowanie Tobiasza! Broni piłkę, która zmierzała do siatki po nieszczęśliwym kiksie Wieteski! Blisko gola samobójczego.

• Kartka dla Wieteski za faul taktyczny.

• Radość w sektorze gości, ale bramka nie pada. Obok lewego słupka uderzył Ishak! Ładnie dograł Ba Loua.

• Karlstrom zarobił kartkę.

• Z dystansu kopnął Tiba - mocno i nad bramką.

• lech

• Legia nie rezygnuje z ataków. Bogiem a prawdą największe zagrożenie stwarza po wolnych.

• Josue obija poprzeczkę! Bednarek tylko się przyglądał. Ależ blisko Legia.

• Milić nierozważnie fauluje Muciego, za co otrzymuje kartkę. Okazja dla Legii. Rzut wolny.

• W loży są politycy, prezesi, nie ma selekcjonera.

• Amaral, strzał, po nim rykoszet i sygnalizacja asystenta sędziego o ofsajdzie.

• Lech dobrze kasuje kontrę Kastratiego. Wcześniej nieudane dośrodkowanie w wykonaniu Ba Loui. Skrzydłowy szukał wbiegającego Rebocho.

• Johansson wypuszcza Emreliego. Reprezentant Azerbejdżanu miał jednak trochę za daleko do piłki. Róg dla Legii, a po nim Lech wyjaśnia sytuację.

• legia

• Wśród obserwatorów meczu m.in. prezes Ekstraklasy, Marcin Animucki.

• Kamiński! Ładny strzał z lewej strony, ale nie ma prowadzenia Lecha. Futbolówka mija lewy słupek.

• Tym razem groźnie pod drugą bramką. Salamon jednak nie sięgnął piłki głową tak jak by sobie tego życzył.

• Znów groźnie Legia po rzucie wolnym. Wrzucił Josue, nad poprzeczką uderzył głową Wieteska.

• Tego zagrania dopatrzył się arbiter.

jędrzejczyk

• Od razu odpowiada Lech! Ba Loua uderzył w prawy słupek!

• Kibice zdążyli zwyzywać PZPN, ale arbiter miał rację. Jędrzejczyk przyjąl ręką, zanim oddał skuteczny strzał.

• Piłka w siatce, ale sędzia Musiał nie uznaje bramki Legii!

• Luquinhas sfaulowany na połowie Lecha. Przewinił Satka.

• Tiba szukał zagraniem kogoś w polu karnym. Od bramki wznowi Tobiasz, ponieważ nikt nie przeciął dość wysoko zagranej piłki.

• Amaral próbował urwać się przy linii. Jędrzejczyk przerwał wybiciem na aut.

• Sędzia z Krakowa dał znak. Od środka zaczęła Legia!

• Telewizyjne kamery uchwyciły sympatyczne przywitanie obu trenerów.

• legia

• Za VAR odpowiedzialny jest sędzia Szymon Marciniak.

• Głośny doping widowni. Szykuje się kapitane widowisko!

• Kapitanowie Jędrzejczyk i Ishak wyprowadzają zespoły na boisko.

• lech

• Trybuny wypełnione po brzegi. W loży m.in. prezes Legii, Dariusz Mioduski. Są też przedstawiciele Lecha: prezes Piotr Rutkowski czy dyrektor Tomasz Rząsa.

• Został kwadrans do rozpoczęcia, ale doping już się rozkręca. Słyszalny jest również sektor gości. W Warszawie około 10 stopni Celsjusza. Nie pada.

• Tak piłkarzy Lecha żegnali wczoraj kibice:

lech

• W kwietniu w Poznaniu nie padły bramki. Aktualnie Legia traci do jedenaście punktów, ale ma dwa zaległe spotkania do rozegrania.

• - Czarek Miszta zagra w czwartek w Neapolu - mówi Michniewicz, a decyzję o zmianie tlumaczy potrzebą odpoczynku psychicznego.

• Ławka rezerwowych Lecha: Mrozek, Pereira, Douglas, Ramirez, Skóraś, Murawski, Skrzypczak, Kwekweskiri, Sobiech.

• Ławka rezerwowych Legii: Miszta, Mladenović, Rose, Nawrocki, Kharatin, Martins, Lopes, Pekhart, Kostorz.

• Lech bez Pereiry. Ponownie na prawy bok obrony został przesunięty Satka.

• W Legii posadzony na ławce został Mladenović. Nie ma w jedenastce też Martinsa Kharatina czy Nawrockiego.

• Poznaliśmy składy na hit kolejki. Legia wystawia na bramce Tobiasza. To 18-latek, który do niedawna chodził dopingować drużynę na Żylecie.

red

Legia Warszawa - Lech Poznań ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Grzegorz Dembinski

W niedzielę czeka nas jedno z najciekawszych spotkań sezonu na ligowych boiskach. Mistrz Polski, znakomicie radząca sobie w Lidze Europy Legia Warszawa, podejmie lidera tabeli, Lecha Poznań. Oba zespoły dokonały wielu wzmocnień przed tym sezonem. Lech imponuje formą i liczy na wysoką wygraną, natomiast legioniści mają jeszcze w tygodniu spotkanie z Napoli w Lidze Europy. Choć Kolejorz nie wygrał przy Łazienkowskiej od pięciu lat, to można śmiało zadać pytanie - "Kiedy, jeśli nie teraz?".

Legia - Lech ONLINE

Na półwyspie Iberyjskim mają El Clasico pomiędzy FC Barceloną i Realem Madryt, w Anglii Derby Północnego Zachodu (Liverpool - Manchester United), w Niemczech Der Klassiker Bayern Monachium - Borussia Dortmund. Polskim odpowiednikiem tych rywalizacji od lat są mecze pomiędzy Legią i Lechem. Piłkarsko może daleko im do wyżej wymienionych, ale pod względem emocji i atmosfery na trybunach to ścisła światowa czołówka. Nic dziwnego, że często określane są jako „Derby Polski”.

Legia - Lech NA ŻYWO. Ostatni klasyk nie porwał, w kwietniu przy Bułgarskiej skończyło się na 0:0. To jednak wyjątek od reguły. Po raz pierwszy od 29 spotkań nie padła żadna bramka, Przerwana została też seria 22 meczów bez remisu. Jeśli historia lubi się powtarzać, to scenariusz jest już gotowy. W dwóch poprzednich spotkaniach na własnym stadionie legioniści przegrywali, lecz w końcówkach udawało im się strzelić dwa gole. W 2019 r. bohaterem stołecznych kibiców został Maciej Rosołek, w ubiegłym Rafa Lopes.

Dodając do poprzednich występów to, że w fazie grupowej Ligi Europy legioniści po zwycięstwach ze Spartakiem Moskwa i Leicester prowadzą w grupie, wszystkie atuty powinny być po ich stronie. Wcale tak jednak nie jest. Za sukcesy w pucharach Legia płaci słoną cenę w lidze, gdzie przegrała aż pięć z ośmiu meczów. Nawet zakładając zwycięstwa w dwóch zaległych kolejkach, strata do liderującego Kolejorza będzie wynosiła sześć punktów. Na kolejną wpadkę drużyna Czesława Michniewicza nie może sobie pozwolić.

Legia - Lech STREAM. Lech Poznań z kolei jest w gazie, poza wyjazdową wpadką z Jagiellonią gra efektownie i skutecznie. Potwierdził to choćby ostatni występ przed przerwą na mecze reprezentacji, gdy piłkarze Macieja Skorży rozbili Śląsk 4:0. Jeszcze wyżej potrafili pokonać Wisłę Kraków (5:0). Na wyjeździe idzie im jednak gorzej niż u siebie, z czterech meczów wygrali dwa, a po jednym zremisowali i przegrali.

- Mamy bardzo dobrą ekipę. To Legii będzie ciężko coś zrobić. Grają u siebie, kibice ich poniosą, ale my w dobrej dyspozycji dnia nie powinniśmy mieć żadnych problemów, żeby wygrać to spotkanie. Przy Łazienkowskiej grałem dwa razy i dwa razy przegrałem 1:2. Do trzech razy sztuka. Mam nadzieję, że jest to ten sezon kiedy zdobędziemy Warszawę - podkreśla w rozmowie z oficjalną stroną internetową Lecha jeden z kluczowych zawodników tego sezonu (cztery gole i tyle samo asyst) 19-letni Jakub Kamiński.

Legia - Lech LIVE. Ogromnym ciosem dla Wojskowych były wieści z Azerbejdżanu. Mahir Emreli, najlepszy strzelec (10 bramek) ekipy Michniewicza podczas zgrupowania reprezentacji miał pozytywny wynik testu na koronawirusa. Ominął go mecz z Serbią, skończyło się jednak na strachu. Kolejne badanie dało wynik negatywny, podobnie jak test przeprowadzony po powrocie do Polski.

Pewne jest to, że nieobecny na meczu będzie... selekcjoner reprezentacji Polski Paulo Sousa. Portugalczyk po meczu z Albanią nie wrócił do Polski. Jak donosi Interia, w weekend będzie oglądał występy kadrowiczów na angielskich boiskach.

Legia Warszawa - Lech Poznań na żywo w TV i stream online. Gdzie oglądać w telewizji?

NIE ZAGRAJĄ:

Legia bez Bartosza Kapustki, Artura Boruca, Joela Abu Hanny i najpewniej Mateusza Hołowni (kontuzje). Zagrać ma za to Mahir Emreli (negatywny wynik na obecność koronawirusa).

Lech bez Mickey'a van der Harta (uraz, jest w Holandii) i Filipa Marchwińskiego.

OSTATNIE MECZE:

Lech Poznań - Legia Warszawa 0:0 (11.04.2021, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (08.11.2020, Ekstraklasa)
Lech Poznań - Legia Warszawa 2:1 (04.07.2020, Ekstraklasa)
Lech Poznań - Legia Warszawa 0:1 (30.05.2020, Ekstraklasa)
Legia Warszawa - Lech Poznań 2:1 (19.10.2019, Ekstraklasa)

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Legia: Miszta - Johansson, Wieteska, Jędrzejczyk, Ribeiro - Martins, Slisz, Josue - Lopes, Emreli, Luquinhas

Lech: Bednarek - Satka, Milic, Salamon, Rebocho - Tiba, Karlstrom - Ba Loua, Amaral, Kamiński - Ishak

Legia - Lech TRANSMISJA TV i STREAM LIVE

Spotkanie Legia Warszawa - Lech Poznań zaplanowano na niedzielę 17 października na godzinę 17:30. Transmisja na antenie TVP Sport, a także Canal+ Premium oraz Canal+ 4K Ultra.

Mecz w TVP Sport skomentują Jacek Laskowski i Robert Podoliński, a w Canal+ Przemysław Pełka oraz Radosław Majdan. W Canal+ Sport 3 możliwa jest transmisja z komentarzem audiodeskrybcyjnym.

Stream online dostępny będzie pod adresem TVPSPORT.PL i w aplikacji mobilnej stacji. Internetowa transmisja dostępna jest również w aplikacji Canal+ i na stronach canalplus.com, ncplusgo.pl, a także w player.pl. Relacja LIVE w GOL24.pl od godziny 17:15 zapraszamy!

17:30 Legia Warszawa - Lech Poznań na żywo