Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice online. Pierwszoligowiec w...

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice online. Pierwszoligowiec w półfinale Pucharu Polski. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Joan Roman - 3 (Dejvi Bregu - 3)
    • Jesus Alfaro - 4 (Mariusz Kutwa - bez oceny)
    • Szymon Sobczak - 4 (Michał Żyro - bez oceny)

• Frantisek Plach - 3
    • Arkadiusz Pyrka - 3
    • Jakub Czerwiński - 3
    • Ariel Mosór - 4
    • Tomas Huk - 3 (Tomasz Mokwa - 3)
    • Damian Kądzior - 3 (Serhij Krykun - 3)
    • Grzegorz Tomasiewicz - 2 (Miłosz Szczepański - 3)
    • Patryk Dziczek - 4
    • Tihomir Kostadinov - 3
    • Michael Ameyaw - 4
    • Fabian Piasecki - 2 (Kamil Wilczek - bez oceny)
  • +5' Koniec meczu! Wisła Kraków w finale Pucharu Polski!

"Biała Gwiazda" pokonała Piasta Gliwice (2:1). Na bramki Szymona Sobczaka i Jesusa Alfaro odpowiedział (po przerwie) Ariel Mosór.

• +4' Po wrzutce Kamil Wilczek zgrywa głową na 5. metr. Tam najszybciej zameldował się Alvaro Raton, który łapie piłkę.

• +4' Obrońcy Wisły wybijają za linię końcową, uprzedzając Frantiska Placha. Rzut rożny.

• +3' Rzut wolny dla Piasta z prawej strony. W pole karne biegnie... Frantisek Plach.

• +2' Michał Żyro uruchomił na prawej stronie Angela Baenę. Ten chciał zagrać obok rywala, obiegając z drugiej strony. Kopnął jednak za mocno.

• Bartosz Frankowski dolicza 4 minuty do drugiej polowy.

• ... a za Jesusa Alfaro pojawia się Mariusz Kutwa.

• Michał Żyro zmienia Szymona Sobczaka...

• NIE MA GOLA DLA WISŁY!!!

Frantisek Plach wybija tak, że trafia w... Jakuba Czerwińskiego! Do odbitej piłki dopada Kacper Duda, który "objechał" bramkarza i nieczysto uderzył w stronę bramki. Albo to miało być podanie. Jeżeli tak, to do nikogo
    .

• Frantisek Plach interweniuje poza polem karnym. Naciskany przez rywali wybija na aut.

• Miłosz Szczepański uderza z ok. 25 metrów i mógł wpisać się na listę strzelców! Piłka skakała na nie do końca równej murawie, by o CENTYMETRY minąć bramkę!

• To może być piękny wieczór w Krakowie Nad stadionem Wisły

• Mocne zagranie na wolne pole do rozpędzonego Michaela Ameyawa. Ten nie tylko przegrał pojedynek biegowy z Dawidem Szotem, lecz także faulował obrońcę Wisły.

• TO MÓGŁ BYĆ GOL DLA "BIAŁEJ GWIAZDY"!!!

Bartosz Jaroch dostaje piłkę na prawej stronie i nieatakowany zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Piłka w nieznacznej odległości mija dalszy (lewy) słupek!

• Stały fragment gry nie przynosi zagrożenia pod bramką Alvaro Ratona.

• Obrońcy Wisły Kraków wybijają piłkę przed pole karne po dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki z prawego narożnika. Ten miał okazję do poprawki - wrzuca na dalszy słupek, gdzie Alan Uryga wybija głową za linię końcową.

• Dawid Szot blokuje dośrodkowanie Michaela Ameyawa. Rzut rożny dla piłkarzy Aleksandara Vukovicia.

• Dawid Szot kieruje piłkę klatką piersiową za linię końcową. Źle rozegrany rzut rożny zapoczątkował kontrę Wisły. Tuż za linią środkową faulowany był Szymon Sobczak.

• Kamil Wilczek zmienia Fabiana Piaseckiego.

• Rzut wolny dla Piasta. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek niepewnie interweniuje Alvaro Raton. Sędzia dostał jednak informację o pozycji spalonej dwóch zawodników.

• "Żółtko" na koncie Marca Carbo za faul taktyczny przerywający kontrę Piasta.

• Zakotłowało się przed bramką gliwiczan po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ostatecznie udało się nie dopuścić "Białej Gwiazdy" do strzału z kilku metrów.

• Tihomir Kostadinov upomniany żółtą kartką za faul.

• FRANTISEK PLACH RATUJE PIASTA!!!

Pressing blisko pola karnego pozwolił odebrać piłkę i zagrać w "szesnastkę" do Jesusa Alfaro! Jego strzał w stronę dalszego rogu odbija NOGĄ bramkarz gości!

• Dejvi Bregu upomniany żółtą kartką.

• Arkadiusz Pyrka podciągnął kilkanaście metrów, po czym zdecydował się na strzał. Piłka mija bramkę w bezpiecznej odległości.

• [WIDEO] GOL ARIELA MOSÓRA (2:1')

• Angel Baena zmienia Mikiego Villara.

• Michael Ameyaw zablokowany na prawej stronie. Jeszcze piłka odbiła się od jego nogi i przekracza linię końcową.

• Arkadiusz Pyrka wrzuca z lewej strony w pole karne. Najwyżej wyskoczył Joseph Colley.

• Michael Ameyaw uderza z dystansu wysoko nad bramką

• Ciekawie zapowiadała się kontra Piasta. Na prawej stronie byli Michael Ameyaw i Serhij Krykun, który nie ruszył do odegrania kolegi.

• Szymon Sobczak zablokowany w "szesnastce" Gospodarze byli blisko trzeciego gola!

• Bartosz Jaroch podaje nie w tempo do Szymona Sobczaka. Frantisek Plach wznawia grę z "piątki".

• Serhij Krykun zmienia Damiana Kądziora.

• Dejvi Bregu zmienia Joana Romana.

• Joan Roman przejmuje piłkę i biegnie sam środkiem w stronę bramki gości! Dogonił go w "szesnastce" Patryk Dziczek, który przerwał groźnie zapowiadającą się akcję gospodarzy.

• Gliwiczanie poczuli krew i rzucili się do ataku. Wywalczyli rzut rożny, po którym zabrakło strzału w stronę bramki.

• Słuszna decyzja sędziego o żółtej kartce Ostre wejście Josepha Colleya

• Joseph Colley upomniany żółtą kartką. Wjechał "płozami" w Damiana Kądziora.

• Dokładne dośrodkowanie z lewego narożnika w okolice bliższego narożnika pola bramkowego. Tam wyskoczył Ariel Mosór, który mierzonym uderzeniem głową w stronę dalszego rogu wpisuje się na listę strzelców!

• PIAST ŁAPIE KONTAKT! GOL ARIELA MOSÓRA!!!

• Michael Ameyaw biegnie lewą stroną do linii bocznej. Wywalczył rzut rożny.

• Nieudane dośrodkowanie Tomasza Mokwy zamieniło się w klasyczny centrostrzał! Piłka przelatuje tuż nad poprzeczką! Wydaje się, że Alvaro Raton miał tę sytuację pod kontrolą.

• Fabian Piasecki uruchomił na lewej stronie Michaela Ameyawa. Jego strzał zza linii 16. metra został zablokowany.

• Wiślacy spokojnie przerywają akcję Piasta daleko od swojego pola karnego. Kontrę "Białej Gwiazdy" powstrzymuje Ariel Mosór. Sędzia dopatrzył się przewinienia na Szymonie Sobczaku.

• Druga połowa rozpoczęta! Wisła przystępuje do niej w niezmienionym składzie.

• .. a za Tomasa Huka melduje się Tomasz Mokwa.

• Podwójna zmiana w Piaście: Miłosz Szczepański wchodzi za Grzegorza Tomasiewicza...

• Wracamy do Krakowa, gdzie kończy się przerwa w meczu o finał Pucharu Polski między Wisłą a Piastem Gliwice. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po golach Szymona Sobczaka i Jesusa Alfaro. Goście wyglądają na mocno oszołomionych po tych dwóch ciosach. Jak zareagują w drugiej połowie?

• +2' Alvaro Raton spokojnie łapie piłkę po przeciągniętym dośrodkowaniu Damian Kądziora. I w tym momencie sędzia Bartosz Frankowski zaprasza obie strony na przerwę. W półfinale Pucharu Polski Wisła Kraków prowadzi z Piastem Gliwice 2:0.

• +2' Tomas Huk wykorzystał przestrzeń na lewej stronie i pognał po linii. Wrócił za nim Miki Villar, który popchnął go na murawę. To może być ostatnia akcja pierwszej połowy.

• +1' Zacięta walka o piłkę, gdzie zaangażowani byli m.in. Szymon Sobczak, Kacper Duda, Tomas Huk i Jakub Czerwiński. Ostatni z wymienionych padł na murawę po starciu.

• Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy.

• [WIDEO] GOL JESUSA ALFARO (2:0)

• Jakub Czerwiński upomniany żółtą kartką za dyskusje.

• Przerwa w grze. Na murawie leży Arkadiusz Pyrka, który ucierpiał w starciu z Dawidem Szotem.

• Zagapił się Marc Carbo i z piłką ruszył Fabian Piasecki. Kontrę Piasta przerwał... sam napastnik Piasta, potykając się o swoją nogę.

• Szał radości na trybunach!!!

Dobre dośrodkowanie w pole karne z praweo strony. Piłka otarła się o głowy Szymona Sobczaka i Ariela Mosóra, po czym spadła pod nogi Jesusa Alfaro. Ten miał sporo miejsca i uderzył nie do obrony w stronę dalszego rogu!

• GOL DLA WISŁY! STRZELCEM JESUS ALFARO!!!

• Nie ma mowy o rzucie karnym! Joseph Colley i Tihomir Kostadinov

• Tihomir Kostadinov ruszył środkiem na dwóch rywali i pada w polu karnym. Marc Carbo połączył rękę na jego plecach, ale za coś takiego sędzia Bartosz Frankowski nie mógł podyktować za to rzutu karnego.

• Gospodarze przez moment będą grać w "dziesiątkę". Dłoń Szymona krwawi i konieczne jest zabandażowanie rany.

• Rzut wolny dla Wisły. Po dośrodkowaniu w pole karne sędzia dopatrzył się przewinienia Alana Urygi.

• Za mocny przerzut na lewą stronę do Michaela Ameyawa. Akcja Piasta spaliła na panewce.

• Joan Goku przejmuje piłkę na 25. metrze od własnej bramki. W prosty sposób odebrał mu ją Patryk Dziczek, który niemal od razu zdecydował się na uderzenie w sam środek bramki, czyli dokładnie tam, gdzie stał Alvaro Raton.

• Michael Ameyaw łatwo ograł na skrzydle Bartosza Jarocha. Chciał jeszcze minąć kolejnego rywala, ale piłka uciekła mu za linię boczną.

• Zakotłowało się teraz w "szesnastce" gospodarzy po zagraniu z prawej strony. Do piłki dopada Grzegorz Tomasiewcz. Pierwszy strzał lewą nogą zablokowany, a poprawka (prawą) poszybowała wysoko nad bramką

• Nie wyszło prawą, to piłkarze Aleksandara Vukovicia ruszyli lewą stroną. A dokładniej na przebój ruszył Michael Ameyaw, który z linii końcowej wrzuca miękko na 6. metr do Fabiana Piaseckiego. Jego strzał głową blokuje Joseph Colley! Gdyby nie on, to piłka znalazłaby drogę do siatki!

• Arkadiusz Pyrka ruszył prawą stroną, gubiąc w blokach dwóch rywali. Podaje w okolice narożnika pola karnego do Damiana Kądziora, który wycofał grę.

• Po dośrodkowaniu Damiana Kądziora z prawego narożnika Patryk Dziczek główkuje obok bramki.

• Michael Ameyaw ruszył odważnie lewą stroną. Stracił piłkę, ale szybko odzyskali ją goście. Technicznie z ok. 20 metrów uderzył Arkadiusz Pyrka i Alvaro Raton jedną ręką podbija piłkę nad poprzeczką.

• Po szybkim rozegraniu rzutu wolnego Wisła zyskała aut na wysokości pola karnego Piasta. Dośrodkowanie z prawej strony nie znalazło adresata.

• Ariel Mosór nie może pogodzić się z decyzją sędziego. Obrońca Piasta nieprzepisowo blokował Szymona Sobczaka.

• Fabian Piasecki huknął zza linii 16. metra na wiwat.

• Patryk Dziczek zdecydował się na strzał z ok. 25 metrów. Posłał piłkę wysoko nad bramką.

• [WIDEO] GOL SZYMONA SOBACZAKA (1:0)

• Dużo chaosu w środku pola. Obie łatwa tracą piłkę i z "przodu" za bardzo nie wsparcia dla napastników. Tak też było w przypadku Fabiana Piaseckiego - ruszył z głębi pola, ale w pojedynku z Josephem Colleyem musiał uznać jego wyższość.

• Grzegorz Tomasiewicz nie zorientował się w porę. Ledwie dotknął piłkę, to od razu ją stracił na rzecz Mikiego VIllara. Kontrę Wisły przerwał wybiciem za linię boczną.

• Kacper Duda przedarł się prawą stroną i podaje do środka, gdzie był Joan Roman. Ten zagrywa do Bartosza Jarocha, lecz ten nie przebił się w "szesnastkę" gości.

• Piast powoli otrząsnął się po szybko straconej bramce. Próbuje rozgrywać piłkę w środku pola, ale na razie niewiele z tego wychodzi.

• Atak piłkarzy Alberta Rudé prawą stroną przynosi rzut rożny. Gospodarze zdecydowali się na powtórzenie rozegrania z drugiej minuty. Tym razem strzał głową był niecelny.

• Fabian Piasecki mógł szybko zrehabilitować się za błąd, po którym gola strzelił Szymon Sobczak! Po centrze Damiana Kądziora z prawej strony główkuje tuż nad poprzeczką!

• Nie ma wątpliwości - Szymon Sobczak nie był na spalonym. Linię "złamał" Fabian Piasecki Szymon Sobczak

• W tle fety kibiców Wisły i zawodników sędzia Bartosz Frankowski rozmawiał z asystentem, czy Szymon Sobczak był na spalonym. Ostatecznie wskazał na środek boiska!

• Po krótkim rozegraniu rzutu rożnego dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd po zgraniu głową do piłki dopada Szymon Sobczak! Ten uderzeniem z bliska kieruje piłkę do siatki!

• GOL DLA WISŁY! STRZELCEM SZYMON SOBCZAK!!!

• Od razu gospodarze rzucili się do ataku prawą stroną. Po dośrodkowaniu z prawej strony strzał Mikiego Villara został zablokowany

• "Biała Gwiazda" zaczyna spotkanie!

• Kapitanami są obrońcy - Alan Uryga i Jakub Czerwiński. Losowanie stron

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie półfinału Pucharu Polski!

• Skład Piasta Gliwice

• Piast Gliwice w rundzie wiosennej Ekstraklasy jest w fatalnej formie. Ekipa trenera Vukovicia w 2024 roku wygrała tylko jeden mecz ligowy - z Puszczą Niepołomice. W 26 meczach zremisowała aż 14 razy, co jest największym wynikiem na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. W środowym meczu z Wisłą Kraków nie może być remisu, dlatego liczymy, że Piast nieco bardziej się otworzy i pokaże bardziej ofensywną piłkę.

• Skład Wisły Kraków

• Puchar Polski wchodzi w decydującą fazę. W pierwszym półfinale Wisła Kraków na swoim stadionie podejmie Piast Gliwice. "Biała Gwiazda" to czarny koń tych rozgrywek, gdyż to jedyny z klub z Fortuna 1. Ligi, który doszedł tak daleko. Dla ekipy z Krakowa to niepowtarzalna sytuacja, żeby zgarnąć trofeum, ale także zagrać w eliminacjach do europejskich pucharów za kilka miesięcy. Podopieczni trenera Rude nie są w dobrej formie, ale eksperci podkreślają, że Wisła w starciu z Piastem może być faworytem dzięki atutowi własnego boiska.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Do Pucharu Polski jeden krok. Jeden jedyny krok, nic więcej

- tak można sparafrazować słowa piosenki, którą wykonywał m.in. Andrzej Dąbrowski. Dzisiaj poznamy dwie drużyny, które 2 maja zagrają na Stadionie Narodowym w Warszawie. O ten finał powalczą - jako pierwsze - Wisła Kraków oraz Piast Gliwice. "Biała Gwiazda" jako jedyna w tym gronie nie występuje w PKO Ekstraklasie.

Po drugiej stronie stanie zespół Aleksandara Vukovicia, który w poprzedniej rundzie bez problemu ograli Raków Częstochowa (3:0).

Mecz Wisła Kraków - Piast Gliwice poprowadzi Bartosz Frankowski...

Wisła - Piast LIVE! Co za otwarcie półfinału. Gol już w 48 sekundzie
1/3
przejdź do galerii

Wisła - Piast LIVE! Co za otwarcie półfinału. Gol już w 48 sekundzie ©Polsat Sport Extra

Czas na półfinały Pucharu Polski. W pierwszym starciu o godzinie 17:30 Wisła Kraków zagra z Piastem Gliwice. Ciężko wskazać faworyta tego starcia, gdyż oba zespoły w obecnym sezonie mają swoje problemy. Relacja LIVE z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice od godziny 17:30 w GOL24.

Wisła Kraków - Piast Gliwice ONLINE. Półfinał Pucharu Polski

Puchar Polski wchodzi w decydującą fazę. W pierwszym półfinale Wisła Kraków na swoim stadionie podejmie Piast Gliwice. "Biała Gwiazda" to czarny koń tych rozgrywek, gdyż to jedyny z klub z Fortuna 1.
Ligi, który doszedł tak daleko. Dla ekipy z Krakowa to niepowtarzalna sytuacja, żeby zgarnąć trofeum, ale także zagrać w eliminacjach do europejskich pucharów za kilka miesięcy. Podopieczni trenera Rude nie są w dobrej formie, ale eksperci podkreślają, że Wisła w starciu z Piastem może być faworytem dzięki atutowi własnego boiska.

Albert Rude, trener Wisły Kraków: - My zrobiliśmy jednak wielką rzecz przeciwko Widzewowi, więc dlaczego nie możemy powtórzyć tego z Piastem. Zagramy o nasze marzenia, żeby być w finale. Wisła dawno w nim nie grała. To pokazuje jak trudno się w nim znaleźć. Jesteśmy podekscytowani i będziemy o niego walczyć.

Aleksandar Vuković, trener Piasta Gliwice: - Wisła ma problem, by wrócić do elity, co wynika - moim zdaniem - z tego, że to dalej jest ekstraklasowy zespół, który nie potrafi sobie poradzić w realiach pierwszoligowych. Tak się zdarza. Dlatego w środę spodziewam się takiego "ekstraklasowego", trudnego, wyjazdowego meczu, tyle że w innych rozgrywkach i o inną stawkę. Mamy prawo myśleć pozytywnie i powalczyć o fajną historię dla klubu.

W drugim półfinale Pogoń Szczecin zagra z Jagiellonią Białystok. Ciężko tu wskazać wyraźnego faworyta, gdyż oba zespoły na wiosnę radzą sobie bardzo dobrze. Możemy być pewni, że zobaczymy ofensywne starcie.

Wisła Kraków - Piast Gliwice w telewizji

Transmisję z meczu Wisła Kraków - Piast Gliwice od godziny 17:25 będzie można obejrzeć na ogólnodostępnym kanale Super Polsat oraz na płatnym Polsat Sport Extra.

Wisła Kraków - Piast Gliwice w internecie. Stream online, live

W internecie dostępny będzie płatny stream. Mecz Wisłą Kraków - Piast Gliwice obejrzymy na stronie oraz w aplikacji mobilnej Polsat Box Go.