• Roberto Alves – 4 (85’ Daniel Łukasik – bez oceny)
    • Lisandro Semedo – 3 (90+1’ Michał Feliks - bez oceny)
    • Luis Machado - 4
    • Maurides - 3
  • Po meczu goście z Radomia awansowali na 8. miejsce. Piast natomiast wciąż ma tyle samo punktów co Korona (12), która zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Nie wygląda to dobrze jeśli idzie o podopiecznych Waldemara Fornalika.

• Koniec meczu w Gliwicach! Radomiak zgranie komplet po bardzo dobrej grze. Piast ruszył z odrabianiem pod koniec, ale ostatecznie nie udało się wyrównać.

• Piast próbuje, ale Radomiak skutecznie się broni.

• Kolejna próba Piasta i dogranie "na aferę" w pole karne. Znów jednak na stanowisku Gabriel Kobylak.

• Ależ było gorąco pod bramką gości. Próbował Jakub Czerwiński, ale Gabriel Kobylak z dużą dozą szczęścia łapie piłkę.

• Korekta w drużynie gości. Zmiana taktyczna: za Lisandro Semedo wchodzi Michał Feliks.

• Jarosław Przybył pokazał: zagramy o cztery minuty dłużej.

• Dogranie Patryka Dziczka w pole karne niecelne. Bez trudów łapie piłkę Gabriel Kobylak.

• Piast napiera. Goście ograniczyli się do obrony i wybijania rywali z rytmu.

• Waldemar Fornalik dokonał korekty - zszedł Tomasz Mokwa, w jego miejsce wbiega Arkadiusz Pyrka. Piast już całkowicie ofensywnie nastawiony w tym ostatnim fragmencie.

• Zmiana w Radomiaku. Zbiega strzelec drugiego gola, Roberto Alves. W jego miejsce Daniel Łukasik.

• Wrzutka z głębi pola w wykonaniu gospodarzy. Gabriel Kobylak łapie piłkę i kładzie się nie śpiesząc się z wybiciem. Słyszymy gwizdy z trybun.

• Groźnie pod bramką Radomiaka. Dośrodkował w pole karne Damian Kądzior z rzutu wolnego. Piłka wybita i gospodarze mają korner.

• Nie ma na murawie również Michała Kaputa. Pojawia się za to Damian Kądzior.

• Zmiana w drużynie gospodarzy. Pojawia się Tom Hateley w miejsce Grzegorza Tomasiewicza.

• Piast w posiadaniu. Podopieczni Waldemara Fornalika muszą zareagować!

• Ależ uderzenie Roberto Alvesa. Dużo szczęścia miał zawodnik gości, którego uderzenie odbiło się od interweniującego Kamila Wilczka. Zmylony bramkarz Piasta, który był bezsilny wobec tego strzału.

• GOL! RADOMIAK ZNÓW NA PROWADZENIU!

• Zmiana w drużynie Piasta. Schodzi strzelec gola na 1:1 Michael Ameyaw, w jego miejsce Kamil Wilczek.

• Znów mamy przerwę w grze. Ucierpiał po starciu Lisandro Semedo.

• Kontuzjowanego Mateusza Grzybka zmienił Damian Jakubik.

• grzybek leży

• Mateusz Grzybek leży na murawie. Zobaczymy czy zdoła kontynuować grę.

• Radomiak stanął przed szansą z kontry. Szansa jednak zażegnana. Niecelne podanie Dariusza Pawłowskiego. Ależ szkoda, mogło być ciekawie.

• Długa akcja Piasta na prawej stronie zakończona dograniem Michaela Ameyaw. Strzelec gola jednak niecelnie.

• Gabriel Kirejczyk przed szansą, ale nie dał rady naprzeciw dwóm obrońcom Radomiaka. Nie utrzymał się przy piłce, ale mogło być groźnie.

• Filipe Nascimento przekroczył przepisy i Piast stanie przed szansą z rzutu wolnego. Niezłe miejsce na dośrodkowanie. Przed piłką Patryk Dziczek.

• Trwa wymiana podań piłkarzy Piasta na małej przestrzeni. Wyglądało to imponująco. Gospodarze jednak nie podeszli wyżej.

• Akcja gliwiczan zatrzymana. Piłka na aucie.

• Niezła akcja Piasta. Wymiana na linii Patryk Dziczek - Gabriel Kirejczyk - Jorge Felix. Strzał ostatniego zablokowany i piłka na rzucie rożnym.

• Było gorąco pod bramką Radomiaka! Dogranie w pole karne i uderzenie Michael Ameyaw. Wybił piłkę z niemal pola bramkowego Luis Machado i piłka dla Piasta z rzutu rożnego.

• Gra toczy się głównie w środkowej strefie. W tej chwili piłkarze Piasta próbują stworzyć sytuację.

• Ładna akcja gości. Filipe Nascimento jednak niecelnie podał w pole karne i piłka dla Piasta. Chwila oddechu dla gospodarzy.

• Jorge Felix traci piłkę w bardzo prostej sytuacji. Radomiak dobrze doskoczył i odebrał piłkę Hiszpanowi.

• Wraz z rozpoczęciem drugiej połowy na murawie pojawił się Gabriel Kirejczyk. Zmienił Rauno Sappinena.

• Wybrzmiał gwizdek rozpoczynający drugą połowę!

• Koniec pierwszej części meczu. Piast 1, Radomiak 1. Wracamy za kilkanaście minut.

• Piast bardzo dobrze podchodzi wysoko pod piłkarzy Radomiaka. Próba pressingu udana, piłka dla gospodarzy.

• Druga żółta kartka w meczu i druga dla piłkarza Piasta. Ukarany Patryk Dziczek za faul na Luisie Machado.

• Ależ kontra Radomiaka. Luis Machado jednak niecelnie przy próbie dogrania w pole karne. Mogło być groźnie.

• Mateusz Grzybek stracił piłkę na własnej połowie. Piast ruszył do kontry i w polu karnym Rauno Sappinen nie zdołał się przebić. Wybił mu piłkę spod nóg Mateusz Cichocki.

• Chwila przerwy w grze. Faulowany Jakub Czerwiński przy interwencji. Piłka dla Piasta.

• Ależ okazja dla Piasta! Mogło być 2:1. Uderzenie Jorge Felixa broni Gabriel Kobylak i gospodarze mają rzut rożny. Świetnie wyglądają podopieczni Waldemara Fornalika.

• Kontra Piasta Gliwice. Przy piłce utrzymał się Michał Kaput, który dograł do Michaela Ameyaw. Pomocnik w polu karnym zachował się fantastycznie, zmieścił piłkę przy słupku i dał swojemu zespołowi wyrównanie.

• MAMY REMIS! ALEŻ ODPOWIEDŹ PIASTA!

• Piast nie może się otrząsnąć. Radomiak cały czas przy piłce, gospodarze biegają za futbolówką.

• machado gol

• Kapitalne trafienie Luisa Machado. Piłka wybita po rzucie rożnym i odważna próba piłkarza gości. Frantisek Plach bez szans na interwencje.

• MAMY OTWARCIE WYNIKU W GLIWICACH! STRZELCEM LUIS MACHADO!

• Indywidualna próba Luisa Machado. Skrzydłowy wywalczył rzut rożny.

• Długa akcja gości kończy się na złym zagraniu i stracie. Piast z szansą na szybki atak.

• Piast przy piłce - nieczęsty obrazek w dzisiejszym meczu.

• Chwila przerwy w grze i żółtą kartką ukarany Grzegorz Tomasiewicz. Czwarte upomnienie i środkowy pomocnik w następnym meczu będzie pauzować.

• Zakotłowało się w polu karnym gospodarzy. Piast może jednak odetchnąć, bo Dawid Abramowicz złapany na spalonym.

• Trwa seria ataków Radomiaka. Błąd popełnia Michał Kaput we własnej szesnastce i piłka do gości z rzutu rożnego.

• Znów było groźnie. Dawid Abramowicz pognał lewą stroną i dośrodkował w pole karne. Ofiarnie jeden z obrońców Piasta i piłka dla gości. Będzie daleki wrzut z autu.

• machado główka

• Frantisek Plach ratuje teraz skórę swojej drużynie. Przed świetną okazją Luis Machado. Główka napastnika gości wybroniona.

• Pedro Justiniano leży na murawie po starciu z Jakubem Czerwińskim. Piłka dla przyjezdnych.

• Dośrodkowanie w pole karne Radomiaka, główkuje Dawid Abramowicz i zgrywa do swojego bramkarza. Akcja Piasta zażegnana.

• Akcja Piasta przerwana. Fauluje Pedro Justiniano i zaczną gospodarze z rzutu wolnego.

• Mogło być groźnie. Dawid Abramowicz z zakusami na wejście w pole karne. Nie udało się, wywalczył jednak rzut rożny.

• Ależ upiekło się teraz Jorge Felix'owi. Stracił piłkę i Filipe Nascimento pognał na bramkę Piasta. W polu karnym jednak źle zagrał Lisandro Semedo i nie skończyło się na strzale.

• Długa piłka Piasta z głębi pola do Rauno Sappinen'a. Estończyk złapany jednak na spalonym.

• Trwa długa wymiana piłki Piasta. Gra toczy się na połowie gości.

• Ciekawa akcja Radomiaka. Wrzutka w pole karne i jeden z obrońców Piasta wybija na rzut rożny. Mogło być groźnie.

• Długą akcję Piasta zakończył Michał Kaput strzałem. To uderzenie nie mogło jednak zagrozić bramce Radomiaka. Bez trudów obronił Gabriel Kobylak.

• Pierwszy atak gospodarzy. Grzegorz Tomasiewicz wywalczył na skrzydle rzut rożny.

• Zaczynamy grę w Gliwicach! Rozpoczął Piast.

• Kapitanowie, Cichocki i Czerwiński ustawieniu obok sędziego głównego. Zaraz dowiemy się, kto rozpocznie mecz.

• Piłkarze pojawiają się na murawie w asyście dzieci. Za chwilę rozpocznie się losowanie kapitanów.

• Już za chwilę zaczniemy bój w Gliwicach. Trwają ostatnie przygotowania. Chwila reklam i zaraz zaczynamy mecz!

• Piast przy wygranej może przegonić swoich "sąsiadów" z Zabrza i awansować na 14. lokatę. Drużyna z Radomia natomiast przy zgarnięciu kompletu może nawet zameldować się na 8. miejscu tuż za plecami Mistrza Polski, Lecha Poznań.

• Radomiak natomiast uzbierał 17 punktów, które daje mu obecnie 11. lokatę. W mediach coraz częściej nazwisko Mariusza Lewandowskiego jest wymieniane w kontekście zwolnienia ze stanowiska. Drużyna z Radomia pod jego wodzą nie punktuje najlepiej. Według wielu mecz w Gliwicach może powiedzieć wiele w sprawie przyszłości byłego reprezentanta Polski.

• Obie drużyny tego sezonu nie rozpoczęły najlepiej. Piast, który tamtą kampanię zakończył zaraz za czołówką (5 miejsce) w tym balansuje na granicy strefy spadkowej i bezpiecznych lokat. Podopieczni Waldemara Fornalika nie wyglądają w tym sezonie dobrze, wystarczy tylko dodać, że na wygraną w lidze czekają od sześciu kolejek.

• Zapraszamy serdecznie na relację LIVE z przedostatniego meczu 14. kolejki, w którym zmierzą się zespoły Piasta Gliwice i Radomiaka Radom.

©Adam Jastrzebowski

PKO Ekstraklasa. Piast Gliwice - Radomiak Radom ONLINE. Oba zespoły bardzo pewnie awansowały do kolejnej rundy Pucharu Polski, natomiast ich sytuacja w lidze jest niełatwa. Początek spotkania 24 października o godz. 18:00. Gdzie oglądać mecz Piast - Radomiak na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Relacja LIVE w GOL24.pl!

PKO Ekstraklasa: Piast Gliwice - Radomiak Radom ONLINE

Piast Gliwice zaczął obecny sezon fatalnie - trzy pierwsze mecze zakończyły się trzema przegranymi. Przełamanie przyszło w 5. kolejce z Cracovią. Podopieczni Waldemara Fornalika wygrali 1:0.
Była to pierwsza bramka "niebiesko-czerwonych" w kampanii 2022/23. Na przełomie sierpnia i września podopieczni trenera Fornalika zaliczyli kilka dobrych spotkań. Sympatycy gliwickiego klubu sądzili, że Piast wyszedł już z kryzysu.

Ostatnie tygodnie w wykonaniu dzisiejszych gospodarzy także nie powodują optymizmu. Piast nie jest w stanie wygrać od sześciu spotkań (trzy remisy i trzy przegrane). Mecz z Radomiakiem na swoim stadionie może być doskonałą okazją, aby się przełamać i zdobyć upragnione trzy punkty. Przed ekipą Fornalika jednak bardzo trudne zadanie - Radomiak jest jedną z najlepiej broniących ekip. 0,79 oczekiwanych straconych goli na mecz jest trzecim najlepszym wynikiem ligi.

Forma Radomiaka w sierpniu mogła budzić podziw. Regularne wygrane sprawiły, że większość kibiców uwierzyła w projekt, który buduje Mariusz Lewandowski. Następne spotkania jednak zweryfikowały warsztat trenerski byłego reprezentanta polski. Ciągłe przegrane w lidze z bardzo przeciętnymi rywalami sprawiły, że posada 43-letniego trenera wisi na włosku.

Trener Piasta, Waldemar Fornalik: – Przede wszystkim chcemy potwierdzić, że zespół już lepiej funkcjonuje. Powtarzałem, że jeśli zaczniemy lepiej grać w piłkę to będą widoczne tego efekty. Na tą chwilę zremisowaliśmy na Pogoni i wygraliśmy mecz w Pucharze Polski. Oczekujemy, że drużyna pójdzie za ciosem

Trener Piasta, Waldemar Fornalik: – Wypowiedzi zawodników potwierdzają, że potrzebne było im to zwycięstwo. Można bowiem wszystko robić jak najlepiej się potrafi, ale jeśli nie ma tego efektu końcowego czyli oczekiwanego wyniku, to trudno o pozytywne myślenie.

Arbitrem głównym tego spotkania będzie Jarosław Przybył.

Ostatnie mecze bezpośrednie:
Piast Gliwice - Radomiak Radom 1:1 (21.05.2022, Ekstraklasa)
Radomiak Radom - Piast Gliwice 2:2 (14.12.2021, Ekstraklasa)

Nie zagrają w meczu Piast Gliwice - Radomiak Radom:
Piast: Huk, Kostadinov, Mosór
Radomiak: Pik

Piast Gliwice - Radomiak Radom TRANSMISJA TV i STREAM ONLINE
Transmisja na żywo z meczu Piast Gliwice - Radomiak Radom w Canal+ Sport. W internecie spotkanie w aplikacji i na stronie Canal+. Relacja LIVE w GOL24 od godziny 17:40 - zapraszamy!

18:00 Piast Gliwice - Radomiak Radom transmisja