• Tomasz Wójtowicz - 4 (Kacper Skwierczyński - bez oceny)
    • Michał Feliks - 3 (Wiktor Długosz - 3)
    • Filip Starzyński - 3 (Patryk Sikora - 3)
    • Daniel Szczepan - 3
  • Po przeciągniętym dośrodkowaniu Arkadiusza Pyrki Szymon Marciniak gwiżdże po raz ostatni. W Derbach Piast Gliwice bezbramkowo remisuje z Ruchem Chorzów.

• Teraz Patryk Dziczek w roli wrzucającego. Mateusz Bartolewski nie myli się.

• MICHAŁ BUCHALIK!!!

Najpierw odbija piłkę z linii bramkowej jedną ręką po główce Patryka Dziczka, a po chwili broni płaskie uderzenie Marcela Bykowskiego zmierzające do siatki w prawy dolny róg!!!

• Grzegorz Tomasiewicz faulowany przez Wiktora Długosza na lewej stronie. to może być piłka meczowa w Derbach.

• Atak Ruchu lewą stroną przerwany kilka metrów za linią środkową. Szybko grę z rzutu wolnego wznowili gospodarze.

• Gra wznowiona...

• Szymonem Szymańskim zajmuje się sztab medyczny, który niefortunnie postawił stopę na murawie po zablokowaniu strzału Serhija Krykuna.

• Patryk Dziczek dopada do piłki na 30. metrze. Uderza bez przyjęcia wysoko nad bramką

• Przemysław Szur zmienia Tomasza Swędrowskiego.

• Szymon Marciniak dolicza 6 minut do drugiej połowy.

• Marcel Bykowski wchodzi, Jorge Felix schodzi. Hiszpan dalej odczuwa ból w ręce.

• Nieudana dwójkowa akcja Jorge Feliksa z Michaelem Ameyawem.

• Daniel Szczepan próbuje się przebić. Szczęśliwie poradził sobie z nim Jakub Czerwiński.

• Przerwa w grze. Patryk Sikora przypadkowo stanął na ręce Jorge Feliksa. Bolesny uraz; konieczna jest interwencja sztabu medycznego i moment na uzupełnienie płynów.

• Przerwa w grze. Skurcze łapią Jakuba Czerwińskiego. Pomógł mu Frantisek Plach.

• Jakub Czerwiński wybija piłkę z pola karnego. Po chwili niepotrzebne podanie Daniela Szczepana do Wiktora Długosza. Napastnik Ruchu powinien uderzać.

• Maciej Sadlok upomniany żółtą kartką. To jego czwarte "żółtko" w tym sezonie, więc ominie go domowy mecz ze Stalą Mielec (1 wrześnie, godz. 20:30.

• ... a za Kacpra Michalskiego pojawia się Konrad Kasolik

• Kacper Skwierczyński zmienia Tomasza Wójtowicza...

• Osaczony przez dwóch rywali Serhij Krykun za mocno wypuścił sobie piłkę. Michał Buchalik wznawia grę z "piątki".

• Arkadiusz Pyrka wrzuca w pole karne. Chorzowianie wybijają.

• Serhij Krykun zmienia Damiana Kądziora.

• Dośrodkowanie z narożnika w pole karne, gdzie Gabriel Kirejczyk zgrywa przed bramkę Jorge Felix nie uderzył w stronę bramki.

• Atak Piasta przynosi rzut rożny. W narożniku Damian Kądzior.. pocałował piłkę, szybko przy nim pojawił się Arkadiusz Pyrka.

• [WIDEO] 58. MINUTA. BLISKI GOLA GRZEGORZ TOMASIEWICZ

• Daleki wyrzut z autu w "szesnastkę" Piasta. Sędzia dopatrzył się faulu w ofensywie.

• Maciej Sadlok przeciągnął dośrodkowanie. Gabriel Kirejczyk wybija głową poza pole karne.

• Tomasz Swędrowski faulowany ok. 25 metrów od bramki. Przewinił Ariel Mosór, który chciał zagrać na wyprzedzenie.

• Gliwiczanie blokują strzał z dystansu. Chorzowianie odzyskali piłkę, ale szybko stracił ją Mateusz Bartolewski na rzecz Arkadiusza Pyrki.

• Przerwa w grze. Szymon Marciniak... poprawił chorągiewkę.

• Mocne zagranie na lewą stronę do Michaela Ameyawa. Boisko okazało się dla niego odrobinę za krótkie.

• Piast Gliwice - Ruch Chorzów

• 11 Strzały 5
    • 4 Strzały celne 0
  • Gabriel Kirejczyk zmienia Michała Chrapka.

• A teraz na wiwat uderzył Michał Chrapek...

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie Mateusza Bartolewskiego z lewej strony. Piłka poszybowała wysoko nad bramką Piasta.

• Damian Kądzior dostaje piłkę na prawej stronie. Nie dość, że przegrał pojedynek z Patrykiem Sikorą, to jeszcze go faulował.

• Przerzut na prawą stronę do Arkadiusza Pyrki. Ten zbiega do środka i jego strzał w środek bramki odbija Michał Buchalik!

• Nie było adresata akurat w tym sektorze "szesnastki", gdzie poleciała piłka.

• Michael Ameyaw zbiera bezpańską piłkę w środku pola. Pognał przed siebie, po czym podaje do Grzegorza Tomasiewicza. Ten przeciągnął dośrodkowanie, ale po drodze była "obcierka" od zawodnika Ruchu. Rzut rożny.

• ... a za Michała Feliksa na murawie melduje się Wiktor Długosz.

• Patryk Sikora zmienia Filipa Starzyńskiego...

• Patryk Dziczek z żółtą kartką za faul. Łokciem uderzył Tomasza Swędrowskiego.

• Rzut wolny dla Piasta. Ruch poradził sobie z dośrodkowaniem Arkadiusza Pyrki.

• Po zgraniu Grzegorz Tomasiewicz uderza płasko w stronę dalszego rogu. Pomylił się o centymetry - obił słupek!

• W odpowiedzi strzał z pola karnego nie sprawił problemu Michałowi Buchalikowi.

• NIE MA GOLA DLA RUCHU!!!

Grą na 1-2 kontakty goście wyszli z kontrą! Piłkę na prawej stronie pola karnego dostaje Tomasz Swędrowski, który zamiast strzału zagrywa przed bramkę do Daniela Sczzepana, który uderza wysoko nad bramką!

• Zagranie na lewą stronę, gdzie był Michael Ameyaw. Ten w pojedynku z Tomaszem Wójtowiczem... wyjechał z piłką za linię końcową.

• Miękkie dośrodkowanie Alexandrosa Katranisa przed bramkę. Michał Buchalik spokojnie łapie piłkę.

• Kotłuje się teraz pod bramką "Niebieskich". Kacper Michalski wybija na uwolnienie.

• Mocne dośrodkowanie Macieja Sadloka na dalszy słupek. Stamtąd Pawł Baranowski zgrywa odrobinę za wysoko przed pustą bramkę! Zabrakło zamknięcia!

• W odpowiedzi atak chorzowian. Wywalczyli rzut rożny.

• Michael Ameyaw "łamie" akcję z lewej strony do środka. Uderza zza linii 16. metra nieznacznie obok dalszego słupka!

• Druga połowa Derbów rozpoczęta! Bez zmian w obu ekipach.

• Wszyscy dostali prezenty. I zgodnie podali, że wygra Piast Gliwice. Czy tak będzie? Przekonamy się niebawem.

Uczestnicy zadania "Nie kręć, że strzelisz" z TUrbokozakaUczestnicy zadania "Nie kręć, że strzelisz" z TUrbokozaka

• W przerwie Derbów mamy zadanie "Nie kręć, że strzelisz" - znane z "Turbokozaka. Bierze w nim udział pięciu ochotników. Z pięciu do bramki trafiło trzech.

• +1' Strzał Grzegorza Tomasiewicza z ok. 20 metrów spokojnie broni Michał Buchalik. I sędzia Szymon Marciniak zaprasza obie śląskie drużyny na przerwę. Na tablicy wyników 0:0.

• 1 minuta doliczona.

• Niepewne dośrodkowanie Frantiska Placha po dośrodkowaniu z lewej strony. Po chwili już łapie piłkę po nieudanym strzale. Sęk w tym, że bramkarz Piasta kopnął piłkę... do swojego vis a vis między słupkami "Niebieskich".

• Przed nami jeszcze cała druga połowa

• Michał Chrapek upomniany żółtą kartką.

• Filip Starzyński podaje na prawo do Kacpra Michalskiego. Ten poczekał raz, poczekał drugi raz i za trzecim... przeciągnął dośrodkowanie.

• Atak pozycyjny Piasta. Momentalnie piłka została zagrana przed pole karne do Jorge Feliksa, który faulował Mateusza Bartolewskiego.

• Chorzowianie wybijają przed pole karne, gdzie był Alexandros Katranisa. W momencie zagrania w "szesnastkę" aż 4 zawodników Piasta było na spalonym.

• Rzut wolny dla Ruchu z prawej strony. Filip Starzyński posyła piłkę na dalszy słupek, gdzie był Paweł Baranowski. Z kontrą ruszył Michael Ameyaw, który przerywa.. popularny "Figo". Wślizgiem wybija piłkę za linię końcową.

• Daniel Szczepan przedzierał się środkiem. Poradził sobie z jednym rywalem, ale za mocno wypuścił sobie piłkę. Na aut wybija ją Ariel Mosór.

• Niepotrzebne górne zagranie Jakuba Czerwińskiego do Michaela Ameyawa. Ten nie sięgnął piłki.

• Filip Starzyński uderza bezpośrednio! "Tylko" boczna siatka!

• Arkadiusz Pyrka upomniany żółtą kartką za faul. Powalił Tomasza Wójtowicza blisko narożnika pola karnego.

• Tomasz Swędrowski przejmuje piłkę w środku pola. Od razu posyła mocne zagranie... do nikogo.

• Anemiczny strzał Daniela Szczepana nie sprawił problemu Frantiskowi Plachowi.

• 4 Strzały 3
    • 1 Strzały celne 0
  • NIE MA GOLA DLA PIASTA!!!

Damian Kądzior łamie akcję na prawej stronie do lewej nogi. Mocne dośrodkowanie na dalszy słupek, skąd Michael Ameyaw uderza z bliska obok bramki!

• Kacper Michalski z żółtą kartką za wejście nakładką.

• Niedokładnie wybija teraz Arkadiusz Pyrka z pola karnego. Piłka po strzale Tomasza Wójtowicza - po rykoszecie - przelatuje nad bramką.

• Filip Starzyński przedarł się środkiem. Podaje płasko na prawo do Kacpra Michalskiego, którego zagranie nie znajduje adresata w "szesnastce".

• Michał Buchalik odbija piłkę po mocnym uderzeniu Grzegorza Tomasiewicza! Jorge Felix nie zdążył z dobitką!

• MICHAEL AMEYAW!!!

Urwał się lewą stroną i "ściął" w stronę środka. Uderza zza linii 16. metra nieznacznie nad poprzeczką!

• Jeszcze strzał Filipa Starzyńskiego został zablokowany.

• Atak Ruchu przynosi aut na wysokości pola karnego gospodarzy. Po dalekim wyrzucie Kacpra Michalskiego gliwiczanie wybijają na uwolnienie.

• Przez moment czekaliśmy na decyzję Szymona Marciniaka, czy Filip Starzyński nie sfaulował w "szesnastce" Michała Chrapka. Doszło do starcia, ale zdaniem sędziego nie takiego, za który miałby wskazać na "wapno".

• Alexandros Katranis wrzuca na dalszy słupek. Po zgraniu strzał Michała Chrapka obija słupek!

• Filip Starzyński w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne. Czujny Jakub Czerwiński wybija z "szesnastki".

• Składna akcja "Niebieskich" lewą stroną. Poradził sobie jednak Arkadiusz Pyrka. Ostatecznie grę od bramki wznawia Frantisek Plach.

• Ładnie pograli teraz gospodarze na lewej stronie. Jorge Felix dostaje dobre prostopadłe podanie w polu karnym, ale jego strzał broni wychodzący Michał Buchalik! W momencie zagranie Hiszpan był jednak na spalonym.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka Derby zaczynają zawodnicy Piasta!

• Kapitanami są Jakub Czerwiński i Maciej Sadlok.

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Skład Ruchu:

• Skład Piasta:

• Ruch jako beniaminek radzi sobie nieźle, choć z pewnością należy pamiętać, że to jest drużyna, która dawno nie gościła na ekstraklasowych salonach. "Niebiescy" na inaugurację polegli w meczu z Zagłębiem Lubin, ale tydzień później pokonali innego beniaminka, ŁKS Łódź. Kolejne mecze z Legią, Wartą i Jagiellonią zakończyły się kolejno porażką, remisem i porażką. Pora więc wrócić na zwycięską ścieżkę.

• Dziś to jednak Piast będzie formalnym gospodarzem. Jak poradzi sobie drużyna prowadzona przez Aleksandara Vukovica? Dotąd "Piastunki" radziły sobie całkiem nieźle: przegrali tylko raz, w meczu 1. kolejki PKO Ekstraklasy, z Lechem Poznań (1:2). Później przyszły dwa remisy - ze Stalą i Górnikiem Zabrze, a następnie wygrali pierwszy mecz w obecnym sezonie, ze Śląskiem Wrocław. Tydzień temu z kolei podzielili się punktami z Cracovią.

• Piast Gliwice podejmie na własnym obiekcie drużynę Ruchu, która przy Okrzei czuje się całkiem nieźle. "Niebiescy" bowiem korzystają z uprzejmości gliwiczan i tam właśnie rozgrywają swoje meczu z uwagi na remont stadionu przy Cichej.

• Czas na derbowe starcie na Górnym Śląsku, w którym obejrzymy mecz Piasta z ekipą "Niebieskich". Dotąd to drużyna Jarosława Skrobacza grała i gra w Gliwach w roli gospodarza. Jak poradzi sobie w roli gościa?

• Początek meczu Piast - Ruch już za 20 minut. Zapraszamy na wstęp do tego spotkania!

©Karina Trojok

Piast Gliwice - Ruch Chorzów ONLINE. Czas na derbowe starcie na Górnym Śląsku, w którym obejrzymy mecz Piasta z ekipą "Niebieskich". Dotąd to drużyna Jarosława Skrobacza grała i gra w Gliwach w roli gospodarza. Jak poradzi sobie w roli gościa? Przekonamy się wkrótce. Gdzie oglądać mecz Piast - Ruch na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online. Pierwszy gwizdek o godz. 20:00. Zapraszamy do relacji LIVE w GOL24!

Piast Gliwice - Ruch Chorzów ONLINE

Dziś to jednak Piast będzie formalnym gospodarzem.

Prowadzić zawody będzie Szymon Marciniak, arbiter który prowadził finał katarskiego mundialu czy ostatni finał Ligi Mistrzów. Pomagać mu na liniach będą Tomasz Listkiewicz oraz Adam Kupsik. Albert Różycki z kolei będzie sędzią technicznym, a Sebastian Jarzębak i Michał Obukowicz zaopiekują się systemem VAR.