Mecz Piast Gliwice - Warta Poznań online. Gorąco na dole...

Mecz Piast Gliwice - Warta Poznań online. Gorąco na dole tabeli Ekstraklasy. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• Warta Poznań - Widzew Łódź (niedziela 5.05, godz. 12:30),
    • Korona Kielce - Piast Gliwice (niedziela 5.05, godz. 15).

• Michael Ameyaw - 3 (Piotr Urbański - bez oceny
    • Miłosz Szczepański - 4 (Serhij Krykun - 4)
    • Tihomir Kostadinov - 4 (Michał Chrapek - bez oceny)
    • Kamil Wilczek - 4 (Miguel Munoz - 3)

• Jędrzej Grobelny - 3
    • Jakub Bartkowski - 3 (Maciej Żurawski - bez oceny)
    • Dawid Szymonowicz - 3
    • Bogdan Tiru - 3
    • Mohamed Mezghrani - 3 (Stefan Savić - bez oceny)
    • Niilo Maenpaa - 4
    • Mateusz Kupczak - 3
    • Miguel Luis - 3 (Marton Eppel - 2)
    • Konrad Matuszewski - 3 (Tomas Prikryl - 4)
    • Adam Zrelak - 3 (Dario Vizinger - bez oceny)
    • Kajetan Szmyt - 2
  • +5' Koniec! W spotkaniu inauguracyjnym 30. kolejkę PKO Ekstraklasy Piast Gliwice pokonuje Wartę Poznań (2:0). Bramki strzelili Kamil Wilczek i Grzegorz Tomasiewicz.

• +4' Serhij Krykun osaczony przez dwóch rywali na lewej stronie szukał miejsca do dośrodkowania. Został skutecznie przyblokowany.

• +3' Atak gości lewą stroną nie przynosi zagrożenia. Frantisek Plach niespiesznie ustawia piłkę na "piątce".

• +2' Gospodarze mądrze oddalają grę od własnej połowy. Czekają na ostatni gwizdek sędziego, by po raz trzeci z rzędu wygrać (2:0).

• Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Piotr Urbański zmienia Michaela Ameyawa.

• Serhij Krykun "łamie" akcję na lewej stronie pola karnego "Zielonych" do prawej nogi. Uderza w kierunku bliższego rogu. Piłka wypada z rękawic Jędrzeja Grobelnego, z czego skorzystał Grzegorz Tomasiewicz. Uderzeniem z bliska wpisuje się na listę strzelców!

• GOL DLA PIASTA! STRZELCEM GRZEGORZ TOMASIEWICZ!!!

• Po złym dośrodkowaniu ruszył z kontrą - od własnej "szesnastki" - Michael Ameyaw. Ten podholował piłkę za linię środkową gdzie czysto powstrzymuje go Kajetan Szmyt.

• Stefan Savić zmienia Mohamed Mezghraniego.

• NIE MA GOLA DLA PIASTA!!!

Patryk Dziczek uruchomił prostopadłym podaniem Sehrija Krykuna, który z linii końcowej zagrywa na 8. metr do Michała Chrapka. Jego strzał paruje NA LINII BRAMKOWEJ Jędrzej Grobelny!

• ... a za Miłosza Szczepańskiego melduje się Serhij Krykun.

• Michał Chrapek zmienia Tihomira Kostadinova...

• Tihomir Kostadinov nie jest w stanie grać. Będzie konieczna zmiana.

• Po dośrodkowaniu z lewego narożnika zakotłowało się przed bramką Frantiska Placha. Ten łapie piłkę.

• Tomas Prikryl przejmuje piłkę na linii 16. metra. Uderza prostym podbiciem i po rykoszecie poszybowała tuż nad bramką

• .. a za Jakuba Bartkowskiego wchodzi Maciej Żurawski.

• Dario Vizinger zmienia Adama Zrelaka...

• Bogdan Tiru pada w polu karnym po kontakcie z Tomasiem Hukiem. Sędzia nie widział tu faulu, po którym wskazałby na "wapno"!

• I jeszcze jeden aut, tym razem z lewej strony. Jędrzej Grobelny pewnie łapie piłkę.

• Aut dla gospodarzy na wysokości pola karnego Warty. Po dalekim wrzucie Patryka Dziczka piłka po uderzeniu z bliska przelatuje nad bramką.

• 3 536 widzów w Gliwicach.

• Było blisko! Słupek po strzale Adama Zrelaka

• NIE MA GOLA DLA WARTY!!!

Tomas Prikryl wrzuca w pole karne do Adama Zrelaka, który mimo pressingu Tomasa Huka przejmuje piłkę, ale uderzeniem z bliska obija słupek!!!

• Miguel Munoz zmienia Kamila Wilczka.

• Kajetan Szmyt nie ma dzisiaj łatwo. Gdy tylko jest przy piłce, to niemal od razu doskakuje do niego dwóch rywali.

• Dawid Szymonowicz nie dał się teraz ograł Kamilowi Wilczkowi. Wyjaśnia sytuację podaniem do bramkarza.

• Piast Gliwice - Warta Poznań 1:0

• 6 Strzały 4
    • 3 Strzały celne 2
  • Miłosz Szczepański w roli prawoskrzydłowego wrzuca w pole karne zbyt blisko bramki. Kamil Wilczek czekał na piłkę na 10. metrze...

• ... a za Konrada Matuszewskiego melduje się Tomas Prikryl.

• Marton Eppel zmienia Miguela Luisa...

• Od kilku minut przewaga jest po stronie piłkarzy Dawida Szulczka.

• To była najlepsza okazja gości w tym meczu! Frantisek Plach

• KAPITALNA PARADA FRANTISKA PLACH!!!

Adam Zrelak miękko wrzuca z linii 16. metra na środek "szesnastki", skąd Niilo Maenpaa główkował w stronę lewego słupka! Wyciągnięty jak struna bramkarz Piasta odbija piłkę!

• Rzut wolny dla gospodarzy niemal z linii środkowej. Arkadiusz Pyrka posyła piłkę na 7. metr, gdzie w interweniującego Jędrzeja Grobelnego wpadł Tomas Huk.

• Przy wyskoku Niilo Maenpaa przypadkowo uderzył Miłosza Szczepańskiego w twarz.

• Adam Zrelak dał się złapać w pułapkę ofsajdową.

• Tihomir Kostadinov podholował środkiem, po czym rozciąga grę do lewej strony. Sęk w tym, że on również zagrał za mocno. Jędrzej Grobelny ustawia piłkę na piątym metrze.

• Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę przed bramką, uprzedzając Mohameda Mezghraniego.

• Konrad Matuszewski włożył odrobinę za dużo siły w dośrodkowanie w pole karne. Adam Zrelak nie miał szans, by wykorzystać to zagranie z bocznego sektora.

• Druga połowa rozpoczęta! Obie strony przystępują do niej bez zmian!

• [WIDEO] 43' GOL KAMILA WILCZKA (1:0)

• Wracamy do Gliwic, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Piast - Warta Poznań. Po pierwszej połowie gospodarze prowadzą po trafieniu Kamila Wilczka.

Dla 36-letniego napastnika to pierwszy gol w tym sezonie. Ostatni raz na listę strzelców wpisał się nieco ponad rok temu - 23 kwietnia 2023 roku w wygranym meczu z Widzewem Łódź (3:2).

Co nas czeka po zmianie stron?

• Koniec pierwszej połowy. W spotkaniu inaugurującym 30. kolejkę PKO Ekstraklasy Piast
    Gliwice prowadzi z Wartą Poznań (1:0)
    .

• Zaskoczył wszystkich! Kamil Wilczek

• Zagranie z głębi pola do Kamila Wilczka, który ścigał się z Dawidem Szymonowiczem. Momentalnie zdecydował się na płaski strzał z ok. 20 przy prawym słupku!

• PIAST NA PROWADZENIU! STRZELCEM KAMIL WILCZEK!!!

• Centymetry!!! Poprzeczka po strzale Miłosza Szczepańskiego

• Rajd Michaela Ameyawa powtrzymany przed polem karnym, ale do piłki dopada Miłosz Szczepański. Ten huknął prawą nogą ile fabryka dała i OBIJA POPRZECZKĘ!!!

• Daleki wrzut z autu Jakuba Bartkowskiego. Piłkarze Aleksandara Vukovicia oddalają niebezpieczeństwo.

• Wrzutka na bliższy słupek do Dawida Szymonowciza, którego zadaniem w tej sytuacji było najprawdopodobniej "przedłużenie" za siebie. Będzie okazja do poprawki.

• Strzał zza linii 16. metra mija bramkę gospodarzy. Po drodze był rykoszet - rzut rożny.

• Arkadiusz Pyrka przedarł się prawą stroną w pole karne "Zielonych". Huknął w stronę bliższego rogu, gdzie skutecznie paruje Jędrzej Grobelny!

• Jędrzej Grobelny na raty broni strzał Miłosza Szczepańskiego z dystansu.

• Piast Gliwice - Warta Poznań 0:0

• 2 Strzały 1
    • 0 Strzały celne 1
  • Frantisek Plach nie dał się zaskoczyć Niilo Maenpaa

• W odpowiedzi Miguel Luis ruszył prawą stroną do prostopadłego podania. Posyła płasko piłkę w okolice bliższego słupka do Niilo Maenpy, który zdecydował się na efektowne uderzenie piętką! Frantisek Plach nie dał się zaskoczyć!

• Mohamed Mezghrani "przecina" podanie Tihomira Kostadinova adresowane do Arkadiusza Pyrki.

• Miłosz Szczepański dostaje piłkę na prawej stronie pola karnego. Podaje do środka odrobinę za plecy Grzegorza Tomasiewicza. Ten zdołał się obrócić wokół własnej osi, ale jego strzał został zablokowany przez trzech zawodników Warty.

• A na meczu w Gliwicach jest m.in. Daniel Myśliwiec, trener Widzewa Łódź. W następnej kolejce jego zespół zmierzy się z Wartą Poznań (5 maja, godz. 12:30) Daniel Myśliwiec

• Raz jedni, raz drudzy próbują coś zdziałać pod bramką przeciwnika. Na razie niewiele z tego wychodzi.

• Prostopadłe podanie po linii do Miguela Luisa. Niemal z linii końcowej Portugalczyk wrzuca przed bramkę, gdzie pewnie i spokojnie interweniuje Frantisek Plach.

• Mohamed Mezghrani fauluje Arkadiusza Pyrkę ok. 30 metrów od własnej bramki. Dośrodkowanie młodzieżowca nie znalazła adresata przed bramką

• Seria zostanie podtrzymana?

• Pierwszy kwadrans gry za nami. Na razie przeważa walka w środku pola i o to, kto przejmie "drugą" piłkę.

• Za mocne podanie na wolne pole do Konrada Matuszewskiego. Frantisek Plach ustawia piłkę na "piątce".

• Przerwa w grze. Arkadiusz Pyrka ścigał się z Adamem Zrelakiem. Nie "ustał" starcia bark w bark i padł na murawę.

Obrońca Piasta może grać dalej.

• Frantisek Plach mógł zanotować asystę! "Ciętym" zagraniem z własnego pola karnego uruchomił Miłosza Szczepańskiego, który ruszył w stronę bramki. Piłka była jednak zagrana odrobinę za mocno!

• Daleki wyrzut Jakuba Bartkowskiego z autu, na wysokości swojej "szesnastki". Tomasz Mokwa spokojnie zgrywa do Tomasa Huka, który wycofał do bramkarza. .

• A teraz to Kajetan Szmyt runął na murawę z potwornym krzykiem. Jako że "Zieloni" utrzymali się przy piłce, to sędzia nakazuje grać dalej.

• Kajetan Szmyt wyciął równo z trawą Tomasza Mokwę. Sędzia Tomasz Musiał nie sięgnął do kieszonki.

• Dośrodkowanie na bliższy słupek do Kamila Wilczka, który zgrywa przed bramkę. Tam faulowany był wychodzący z bramki Jędrzej Grobelny.

• Mocne zagranie po linii do Michaela Ameyawa. Ten szukał miejsca do wrzutki, wreszcie zablokował go Konrad Matuszewski. Rzut rożny dla gospodarzy.

• Dokładny przerzut Jakuba Bartkowskiego na lewą stronę do Mohameda Mezghraniego. Ten chciał pograć na lewej stronie z Adamem Zrelakiem, ale ten nie opanował piłki w "szesnastce".

• Atak Piasta prawą stroną zakończony bardzo nieudanym dośrodkowaniem. Jędrzej Grobelny wznawia grę z "piątki".

• Frantisek Plach spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Konrada Matuszewskiego.

• Tomasz Musiał gwizdkiem oznajmia początek spotkania inaugurującego 30. kolejkę PKO Ekstraklasy!

• Arbitrem spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Natomiast w wozie VAR zasiądą Paweł Raczkowski oraz Radosław Siejka.

• Skład Warty Poznań

• Dawid Szulczek po sezonie odchodzi z Warty Poznań. Najlepszym prezentem, jaki młody trener może zrobić klubowi, jest utrzymanie go w Ekstraklasie. Obecnie "Zieloni" zajmują 13. miejsce z dorobkiem 34 punktów (jeden mniej niż Piast). Ostatnie dwie wygrane z Koroną Kielce i Stalą Mielec znacznie poprawiły sytuację drużyny w tabeli. Czy dobra forma będzie trwała do końca kampanii 2023/24?

• Skład Piasta Gliwice

• Posada trenera Aleksandara Vukovicia wisiała do niedawna na włosku. Piast Gliwice zdołał wygrać ostatnio z Zagłębiem Lubin oraz Pogonią Szczecin, dlatego atmosfera w klubie zrobiła się nieco lżejsza. Obecnie Piast zajmuje 10. pozycję, dlatego już raczej nie musi martwić się utrzymaniem, ale trzeba kontynuować dobrą grę, aby nie było niemiłej niespodzianki na koniec sezonu.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

• Jeszcze nie tak dawno cieszyliśmy się ze startu PKO Ekstraklasy, a teraz okazuje się, że przed nami 30. kolejka! Jej "otwarcie" nastąpi już za 25 minut w Gliwicach. gdzie Piast podejmie Wartę Poznań. Obie ekipy złapały zwyżkę formy w ostatnich dwóch meczach, zgarniając komplet punktów. Dzisiaj obie ekipy będą chciały pójść za ciosem i jeszcze bardziej oddalić się od strefy spadkowej.

Komu się to uda?

Mecz Piast - Warta poprowadzi Tomasz Musiał...

Piast - Warta LIVE! Awaryjny zmiennik strzelił ładnego gola. 1:0
1/4
przejdź do galerii

Piast - Warta LIVE! Awaryjny zmiennik strzelił ładnego gola. 1:0 ©Canal+ Sport 3

30. kolejkę Ekstraklasy zaczniemy w Gliwicach, gdzie Piast zmierzy się z Wartą Poznań. "Zieloni" są niebezpiecznie blisko strefy spadkowej, dlatego potrzebne są kolejne punkty. Czy Dawid Szulczek będzie kontynuował dobrą passę i wygra trzeci mecz z rzędu? A może tego samego dokona trener Vuković? Zapraszamy na relację LIVE z meczu Piast Gliwice - Warta Poznań.

Piast Gliwice - Warta Poznań ONLINE. 30. kolejka Ekstraklasy

Aleksandar Vuković, trener Piasta Gliwice: - Poprawiliśmy nastroje tymi dwoma zwycięstwami, ale zdajemy sobie sprawę z powagi ostatnich meczów. To powinno nas natchnąć do pracy z jeszcze większym przekonaniem, aby końcówkę sezonu rozegrać na swoich zasadach, a przede wszystkim, żeby być zadowolonym z wyników i dać radość naszym kibicom, bo tego nie było dużo w tym sezonie.

Dawid Szulczek, trener Warty Poznań: - Nikogo nie trzeba było sprowadzać na ziemię. Mamy świadomość, że potrzebujemy jeszcze trochę punktów do utrzymania się w ekstraklasie. Musimy zdobyć ok. 40 punktów, tyle powinno wystarczyć. Cieszyliśmy się ze zwycięstwa, ale już 10 minut po zakończeniu spotkania odbył się trening wyrównawczy. Wczoraj też mieliśmy zajęcia regeneracyjne

Piast Gliwice - Warta Poznań w telewizji

Transmisję z meczu Piast Gliwice - Warta Poznań od godziny 18:00 będzie można obejrzeć na kanałach Canal+ Sport 3 oraz Canal+ Sport 5. Rywalizację skomentują Marcin Rosłoń i Michał Trela. Arbitrem spotkania będzie Tomasz Musiał z Krakowa. Natomiast w wozie VAR zasiądą Paweł Raczkowski oraz Radosław Siejka.

Piast Gliwice - Warta Poznań w internecie. Stream online, live

Dostęp do płatnego streamu z meczu Piast Gliwice - Warta Poznań w aplikacji Canal+ Online.