1

Wisła Płock

1

• Koniec meczu!

• Rundić ukarany kartką za wślizg na rywalu. Niepotrzebnie faulował Urygę i tym samym zaprzepaścił szansę na kolejną akcję pod bramką Kamińskiego.

• Zmarnowana piłka meczowa! Tulio wyskoczył do główki po wrzutce z głębi pola Danielaka, ale kompletnie zawalił ten strzał głową.

• Przerzut z prawej strony na lewą, dośrodkowanie w pole karne, gdzie minął się z piłką Danielak w świetle bramki, zaledwie parę metrów od linii!

• Dośrodkowanie spokojnie przechwycone przez Kamińskiego.

• Pyrdoł za Kocyłę, który wywalczył dziś rzut karny.

• Roginić na skrzydle decyduje się na dośrodkowanie w pole karne rywala, gdzie jednak szybszy od Wilsona okazuje się Kamiński.

• Rafał Wolski zastąpiony przez Lesniaka.

• Damian Michalski w miejsce Zbozienia.

• Wrzutka Danielaka z rzutu rożnego, ale piłka nie minęła nawet pierwszego obrońcy.

• PETER WILSON już cieszył się z gola, ale arbiter odgwizdał spalonego!

• Rundić w ostatniej chwili powstrzymał podanie do Tuszyńskiego w polu karnym.

• Tulio w miejsce Rzuchowskiego.

• Dośrodkowanie w pole karne Podbeskidzia, mocno uderzył Lagator głową, ale nieznacznie się pomylił.

• Vallo zastąpił Garcię.

• Krótko rozegrany rzut rożny Wisły, wrzutka z głębi pola po kilku podaniach i główka Tuszyńskiego niecelna.

• Zbozień ukarany żółtą kartką.

• Kolejna próba Frelka po wymianie piłki z Wilsonem. Gospodarze coraz śmielej atakują.

• Niezła wrzutka na Roginicia, ten uderzał z woleja, lecz został zablokowany. Dobitka Frelka celna, ale prosto w Kamińskiego.

• Frelek wyłuskał piłkę napastnikowi i wymusił faul. Kolejny stały fragment dla Górali.

• Danielak szarżował na połowie Wisły, ale był powstrzymywany przez dwóch obrońców.

• Danielak za Mamicia.

• Wilson za Bilińskiego.

• Zbozień skoczył do główki, ale upadł na ziemię po przewinieniu rywala. Dłuższa przerwa w grze.

• Wilson szykowany do wejścia z ławki. Zastąpi Kamila Bilińskiego, który nie gra dobrego meczu?

• Baszłaj wznowi grę po rzucie sędziowskim. To efekt starcia dwóch zawodników, którzy obaj odnieśli drobny uraz. Zaostrzył nam się ten mecz.

• Rzut wolny dla bielszczan z lewej strony boiska, wrzutka w pole karne, ale nieco za niska. Wiślacy oddalają zagrożenie.

• Wolski dogrywa w pole karne rywala, gdzie jednak Angel Garcia został uprzedzony przez jednego z rywali.

• Zbozień starł się z Rzuchowskim i ostro zaatakował rywala. Rzut wolny dla gospodarzy w okolicach lewego skrzydła.

• Dobra wrzutka Mamicia na głowę Bilińskiego, ale napastnik Górali nie trafił w piłkę. Później minął się jeszcze z futbolówką Lagator, lecz Roginić zaspał i nie wykorzystał tej pomyłki obrońcy.

• Szwoch znalazł się przed bramką Peskovicia, ale jego uderzenie zza pola karnego było niecelne.

• Wcześniej ukarany został Dominik Frelek.

• Szwoch huknął z rzutu wolnego, ale tylko w boczną siatkę.

• Wolski znakomicie poradził sobie z obrońcą, wbiegł w pole karne i z ostrego kąta uderzył na dalszy słupek. Świetnie obronił ten strzał nogą Michal Pesković. Podbeskidzie uratowane przez doświadczonego golkipera.

• W przerwie doszło do dwóch zmian w zespole Podbeskidzia. Ubbink został zmieniony przez Roginicia, a Sitek przez Frelka.

• Zaczynamy drugą połowę.

• Koniec pierwszej połowy. Do przerwy wynik 1:1, z którego bardziej zadowoleni mogą być wiślacy.

• Kolejny korner dla Podbeskidzia. Tym razem jednak zamykający akcję Niepsuj źle trafia w piłkę.

• Sitek szarżował prawym skrzydłem i skutecznie zabrał mu piłkę Angel Garcia.

• Dogranie na lewą stronę do boiska na Wolskiego, ale ten nie opanował futbolówki.

• Hora z rzutu rożnego w szesnastkę, ale Wiślacy oddalają zagrożenie.

• Dośrodkowanie w pole karne Wisły zablokowane.

• Duże miał szczęście pomocnik Nafciarzy. Uderzył akurat tam, gdzie rzucił się Pesković. Bramkarzowi udało się przewidzieć zamiary rywala, ale odbijając rękawicami futbolówkę, wbił ją sobie do bramki.

• GOOOOOL! MATEUSZ SZWOCH Z 11 METRÓW!

• Kocyła podcięty przez rywala i arbiter nie miał wątpliwości o rzucie karnym.

• Rzut karny dla Wisły Płock! Kocyła faulowany w polu karnym!

• Żółtą kartką upomniany Rzuchowski.

• Zbyt głębokie dośrodkowanie Wolskiego w pole karne Podbeskidzia.

• Wolski wszedł dryblingiem z piłką w pole karne, ale został wypchnięty przez obrońcę. Futbolówka trafiła przez Lagatora do Szwocha, lecz jego prostopadłe zagranie nie znalazło napastnika i od bramki rozpocznie Pesković.

• Uderzenie z powietrza Modelskiego bardzo nieudane.

• Miękka wrzutka Ubbinka nie trafiła do adresata, bo przewidział to zagranie Garcia.

• Uryga nie sięgnął piłki po wrzutce Szwocha z rzutu wolnego.

• Strzał Tomasika zza pola karnego zablokowany.

• Biliński chciał wejść przed Urygę i wyjść do sytuacji sam na sam, ale zachował czujność obrońca.

• Dośrodkowanie wiślaków na bliższy słupek świetnie powstrzymane przez Baszłaja.

• Pozornie nieudane dośrodkowanie z prawego skrzydła padło łupem zawodnika Podbeskidzia na dalszym słupku. Ten skiksował kolejną wrzutkę, ale wyszło z niej płaskie podanie przed pole karne. Podanie mógł przeciąć Mateusz Szwoch lub Angel Garcia, ale trafiło ono do Jakuba Hory, który z pierwszej piłki huknął prosto w okienko bramki Kamińskiego. Podbeskidzie zaczęło ten mecz w najlepszy, możliwy sposób!

• ALEEEEŻ GOOOOOOOOL! JAKUB HORA! CO ZA TRAFIENIE!

• Dośrodkowania Szwocha i Tomasika z rzutów rożnych nie sprawiły problemów obrońcom Podbeskidzia.

• Zablokowane dośrodkowanie bielszczan, korner również niewykorzystany przez gospodarzy.

• Zaczynamy spotkanie!

• Wisłę ratuje fakt, że pod batutą Macieja Bartoszka gra lepiej i skuteczniej. Dobra postawa zdarzyła się Nafciarzom w meczu z Górnikiem, gdy to zabrzanie prowadzili grę, atakowali i w zamian stracili dwie bramki. Z Lechią Gdańsk płocczanie nie mieli już wiele szczęścia i słusznie przegrali 1:3.

• Pozostałe drużyny nie są już uwikłane w walkę o byt. W 29. kolejce w przypadku wygrania z Wisłą Płock Podbeskidzie doskoczy do niej na dwa punkty. To jednak i tak na niewiele zda, jeśli Stal też zapunktuje, a w ostatniej kolejce Podbeskidzie nie pokona na wyjeździe Legii Warszawa.

• Na dwie kolejki przed końcem Podbeskidzie ma trzy punkty straty do Stali Mielec, pięć punktów straty do Wisły Płock i sześć do Wisły Kraków, którą do 1 ligi sprowadziłby jedynie splot nadzwyczajnych okoliczności.

• „Przypomnę kibicom TSP, że jeszcze nie spadliśmy i będziemy walczyć do końca” - napisał na Twitterze prezes Podbeskidzia Bogdan Kłys po porażce bielskiej drużyny w Gliwicach z Piastem 0:2. Nie da się jednak ukryć, że Górale znaleźli się w podbramkowej sytuacji, z której będzie się bardzo trudno wybronić.

• Podbeskidzie zagra mecz ostatniej szansy o pozostanie w elicie? Rywalem będzie Wisła Płock, która również nie jest pewna utrzymania. Czy Górale pokażą charakter i w ostatnich dwóch kolejkach udowodnią swoją wartość? Z pewnością postarają się o to, ale utrzymanie nie jest już wyłącznie w ich nogach.

• Witamy na relacji LIVE ze spotkania Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock!

DW

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock ONLINE. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO i STREAM ©Polska Press

Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock ONLINE. W pierwszym, zaplanowanym na sobotę meczu 29. kolejki PKO Ekstraklasy Podbeskidzie zagra mecz ostatniej szansy o pozostanie w elicie. Rywalem będzie Wisła Płock, która również nie jest pewna utrzymania. Czy Górale pokażą charakter i w ostatnich dwóch kolejkach udowodnią swoją wartość? Z pewnością postarają się o to, ale utrzymanie nie jest już wyłącznie w ich nogach.

Podbeskidzie - Wisła Płock ONLINE

Pozostałe drużyny nie są już uwikłane w walkę o byt. W 29. kolejce w przypadku wygrania z Wisłą Płock Podbeskidzie doskoczy do niej na dwa punkty. To jednak i tak na niewiele zda, jeśli Stal też zapunktuje, a w ostatniej kolejce Podbeskidzie nie pokona na wyjeździe Legii Warszawa... Tylko komplet punktów w dwóch meczach i wpadka Wisły z Zagłębiem Lubin sprawi, że to nie "Górale" a np. "Nafciarze" spadną z ligi (przy równoczesnym założeniu, że Stal zdobędzie co najmniej trzy punkty we wszystkich trzech ostatnich meczach).

Starcie z Wisłą Płock będzie pojedynkiem niemal na dnie. Płocczanie nie są jeszcze pewni utrzymania, bo ich przewaga nad Podbeskidziem wynosi pięć punktów. Teoretycznie istnieje jeszcze scenariusz, w którym to Podbeskidzie i Stal wygrywają oba swoje mecze, a Wisła przegrywa oba i spada z 16. miejsca. Zagrożenie jest niewielkie, ale wciąż jest!

Wisłę ratuje fakt, że pod batutą Macieja Bartoszka gra lepiej i skuteczniej. Dobra postawa zdarzyła się Nafciarzom w meczu z Górnikiem, gdy to zabrzanie prowadzili grę, atakowali i w zamian stracili dwie bramki. Z Lechią Gdańsk płocczanie nie mieli już wiele szczęścia i słusznie przegrali 1:3. To nadal jest jednak mocna drużyna, w której indywidualności (Mateusz Szwoch, czy Patryk Tuszyński) mogą przesądzić o zwycięstwie.

Poprzednio z Góralami Wisła Płock mierzyła się w 18 grudnia, w ostatniej kolejce przed zimową przerwą. Wówczas na Stadionie im. Kazimierza Górskiego w Płocku pewnie zwyciężyła 4:1.
Oglądaj mecz Podbeskidzie - Wisła Płock w Player.pl >>>

NIE ZAGRAJĄ:

Gospodarze najpewniej bez Rafała Janickiego (uraz). Przyjezdni już bez Julio Rodrigueza czy Torgila Gjertsena (odeszli z klubu).

PRZEWIDYWANE SKŁADY:

Podbeskidzie: Pesković - Modelski, Janicki, Rundić - Danielak, Rzuchowski, Ubbink, Bieroński, Mamić - Roginić, Biliński
Wisła Płock: Kamiński - Zbozień, Uryga, Rzeźniczak, Tomasik - Szwoch, Lagator, Wolski - Kocyła, Tuszyński, Pyrdoł

Podbeskidzie - Wisła Płock TRANSMISJA

Spotkanie Podbeskidzie Bielsko-Biała - Wisła Płock rozpocznie się w sobotę, 8 maja o godz. 15:00. Transmisja w Canal+ Sport i Canal+ Sport 3. Internetowy stream online dostępny jest w ncplusgo.pl, canalplus.com i player.pl

Tekstowa relacja LIVE w GOL24.PL! Startujemy 20 minut przed pierwszym gwizdkiem arbitra.