Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. "Portowcy" zleją...

Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. "Portowcy" zleją mistrza? TRANSMISJA TV NA ŻYWO [12.11.2023]

• Rafał Kurzawa - 3
    • Wahan Biczachczjan - 4 (Mariusz Fornalczyk - bez oceny)
    • Fredrik Ulvestad - 3 (Joao Gamboa - 3)
    • Kamil Grosicki - 5
    • Efthymis Koulouris - 3 (Luka Zahović - bez oceny)

• Vladan Kovacević - 5
    • Fran Tudor - 4
    • Bogdan Racovitan - 3
    • Milan Rundić - 3 (Adnan Kovacević - 3)
    • Jean Carlos Silva - 3 (Dawid Drachal - 4)
    • Gustav Berggren - 3
    • Władysław Koczerhin - 4
    • Srdjan Plavsić - 3
    • John Yeboah - 3 (Bartosz Nowak - 4)
    • Marcin Cebula - 3 (Ben Lederman - 3)
    • Fabian Piasecki - 3 (Ante Crnac - bez oceny)
  • Koniec (szalonego) meczu! Pogoń Szczecin remisuje z Rakowem Częstochowa (1:1). Bramki po przerwie strzelili Bartosz Nowak i Alexander Gorgon.

• I jeszcze jeden korner! Po wrzutce Kamila Grosickiego piłkę łapie bramkarza Rakowa.

• VLADAN KOVACEVIĆ!!!

Która to już interwencja bośniackiego bramkarza! Wyciągnął się jak struna do technicznego uderzenia Kamila Grosickiego! Zbija piłkę na rzut rożny!

• Szymon Marciniak dolicza 3 minuty do drugiej połowy.

• Adnan Kovacević posadził na murawie rozpędzonego Mariusza Fornalczyka. Gospodarze szybko wznowili grę i Fornalczyk zagrywa z prawej strony w pole karne. Bogdan Racovitan kiksuje i mógł skierować piłkę do własnej siatki! "Tylko" rzut rożny dla Pogoni!

• Adnan Kovacević przedarł się lewą stroną pola karnego. Zagrywa na bliższy słupek do Ante Crnaca, który uderza głową tuż obok bramki!

• I to była ostatnia akcja Greka w dzisiejszym spotkaniu. Na murawie jest już Luka Zahović.

• Efthymis Koulouris czysto powstrzymany przed polem karnym gości.

• Władysław Koczerhin traci piłkę na prawej stronie w prosty sposób. Ciekawie zapowiadająca się akcja Rakowa spaliła na panewce.

• Radzą sobie defensorzy Pogoni, którzy zapoczątkowali kontrę. Alexander Gorgon wypuścił Mariusza Fornalczyka, ale powstrzymał go Fran Tudor.

• Dawid Drachal mocno wstrzelił piłkę w pole karne. Benedikt Zech wybija za linię końcową.

• Kolejna próba Kamila Grosickiego. Tym razem z dystansu. Nie zdołał pokonać daleko wysuniętego Vladana Kovacevicia.

• Kamil Grosicki trafia w mur.

• I od razu, w pierwszej akcji, dał się sfaulować w narożniku pola karnego!

• Mariusz Fornalczyk zmienia Wahana Biczachczjana.

• Władysław Koczerhin wbiega w pole karne. Musnął piłkę, którą łapie daleko wysunięty Valentin Cojocaru.

• [WIDEO] 67. MINUTA. GOL ALEXANDRA GORGONA (1:1)

• 19 277 widzów w Szczecinie na meczu Pogoni z Rakowem Częstochowa.

• Ante Crnac zmienia Fabiana Piaseckiego.

• Miękka wrzutka Dawida Drachala w pole karne. Fabian Piasecki zgrywa za siebie do Bartosza Nowaka. Ten nie zdołał uderzyć w stronę bramki.

• Vladan Kovacević kolejny raz udanie interweniuje poza polem karnym. Szybko wraca do bramki, bo wybił piłkę na aut. Nie skorzystali z tego gospodarze.

• Dawid Drachal poszedł odważnie prawą stroną. Nie dość, że nie poradził sobie z Kamilem Grosickim, to jeszcze faulował kapitana "Portowców".

• Ben Lederman zmienia Marcina Cebulę.

• Szał radości szczecińskich kibiców!

Kamil Grosicki pograł na prawej stronie z Wahanem Biczachczjanem i wbiega w pole karne wzdłuż linii końcowej. Zagrywa piłkę mocno przed bramkę skąd z bliska do siatki kieruje Alexander Gorgon!

• GOL DLA POGONI! STRZELCEM ALEXANDER GORGON!!!

• [WIDEO] 54. MINUTA. GOL BARTOSZA NOWAKA (0:1)

• Mocne wstrzelenie Kamila Grosickiego z prawej strony w pole karne. W porę interweniuje Adnan Kovacević.

• Efthymis Koulouris rusza z kontrą na trzech rywali. W prosty sposób traci piłkę! I w odpowiedzi mocne zagranie do Fabiana Piaseckiego, z którym poradzili sobie Mariusz Malec i Leonardo Koutris.

• Joao Gamboa zmienia Fredrika Ulvestada.

• Było bardzo blisko... Minimalny spalony

• Bartosz Nowak trąca piłkę w pole karne do Fabiana Piaseckiego, który przerzuca ją nad wychodzącym z bramki Valentinem Cojocaru! Zatrzymuje się w siatce, ale znowu podniesiona chorągiewka - spalony!

• Dobre dośrodkowanie w pole karne, gdzie górował Benedikt Zech.

• Marcin Cebula wzięty w kleszcze ok. 30 metrów od bramki Pogoni. Wywalczył rzut wolny.

• Częstochowianie spokojnie rozgrywają piłkę. Rozciągają grę na prawą stronę i wymieniają krótkie podania.

• Gustav Berggren upomniany żółtą kartką. W kole środkowym faulował rozpędzonego Alenxandra Gorgona. Szwed z powodu czterech kartek nie zagra w następnej kolejce z Cracovią.

• Niespodzianka w Szczecinie, bo to gospodarze byli zdecydowanie bliżej prowadzenia (zwłaszcza w pierwszej połowie).

Srdjan Plavsić podaje w pole karne do Władysława Koczerhina, który wystawia piłkę do wbiegającego Bartosza Nowaka. Ten od razu uderza płasko - nie do obrony - w stronę dalszego (prawego) rogu!

• GOL DLA RAKOWA! STRZELCEM BARTOSZ NOWAK!!!

• Nie wyszło lewą, to Raków zaatakował prawą stroną. Dośrodkowanie Dawida Drachala nie znalazło adresata.

• Bartosz Nowak chciał fałszem wrzucić przed bramkę. Podpatrzył to zagranie u Kamila Grosickiego, ale został zablokowany. Powinien jeszcze trochę popracować nad tym zagraniem na treningach.

• Centymetry... Gustav Berggren

• Gustav Berggren kieruje piłkę do siatki! Dostaje dobre podanie na prawej stronie pola karnego i decyduje się na centrę przed bramkę. Ale po drodze był rykoszet, który przelobował Valentina Cojocaru! Gol nie został uznany - Szwed był na spalonym!

• VLADAN KOVACEVIĆ RATUJE RAKÓW!!!

Dwukrotnie interweniuje na przedpolu, powstrzymując rywali!

• Druga połowa rozpoczęta!

• ... i Adnan Kovacević wchodzi za Milana Rundicia.

• ... Bartosz Nowak za Johna Yeboaha...

• Potrójna zmiana w ekipie gości: Dawid Drachal za Jeana Carlosa Silvę...

• Wracamy do Szczecina, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Pogoni z Rakowem. Po pierwszej połowie nie doczekaliśmy się bramek. Zwłaszcza po stronie gospodarzy, którzy mieli ogromną przewagę.

Co nas czeka po zmianie stron?

• Bardziej my sami napędzamy Pogoń do takich akcji, które sobie stworzyli. Pchamy piłkę do środka i z tego biorą się te sytuacje. Najważniejsze jest to, co robimy z piłką, bo nie możemy tracić tak piłek. Tym bardziej tak grając to Pogonią

- powiedział w przerwie meczu Marcin Cebula.

• +1' Rafał Kurzawa podaje górą w pole karne do Wahana Biczachczjana. Ten trąca piłkę do Efthymisa Koulourisa, który uderzeniem głową z bliska obija słupek! Po chwili Rafał Kurzawa pudłuje z kilkunastu metrów!

• Minuta doliczona do pierwszej połowy.

• TO POWINIEN BYĆ GOL DLA POGONI!!!

Wahan Biczachczjan wystawia piłkę na 18. metr Kamilowi Grosickiemu, którego strzał mija dalszy słupek i centymetry!

• Srdjan Plavsić upomniany żółtą kartką za powalenie na skrzydle Wahana Biczachczjana. Przewinienie miało miejsce blisko narożnika pola karnego.

• Mocne zagranie do Johna Yeboaha, Jego rajd środkiem przerywa Alexander Gorgon, który wycofuje do bramkarza.

• Jean Carlos Silva przejmuje piłkę na prawej stronie po zagraniu Władysława Koczerhina. Leonardo Koutris nie dał się oszukać.

• Mocne dośrodkowanie Kamila Grosickiego. Wyszli z opresji goście.

• Rzut wolny dla Pogoni z ok. 30 metrów. Raczej można spodziewać się dośrodkowania.

• A teraz błąd popełnił Alexander Gorgon. Po zagraniu Fabiana Piaseckiego strzał Marcina Cebuli bez wysiłku broni Valentin Cojocaru.

• Po źle rozegranym rzucie rożnym z kontrą lewą stroną ruszył Jean Carlos Silva. Szybszy od niego był Mariusz Malec.

• W odpowiedzi Kamil Grosicki chciał fałszem posłać piłkę przed bramkę. Blokuje go Fran Tudor - rzut rożny.

• Benedikt Zech wśzligiem wybija piłkę spod nóg rozpędzonego Srdjana Plavsicia. Austriak sporo ryzykował - interweniował na linii 16. metra. Niewielki błąd i sprokurowałby rzut karny i najprawdopodobniej obejrzałby czerwoną kartkę!

• Po chwili Wahan Biczachczjan, w swoim stylu, łamie akcję i uderza lewą nogą w stronę bliższego rogu! Pomylił się dosłownie o centymetry!

• Prosta strata Gustava Berggrena przy wyprowadzaniu piłki mogła wiele kosztować! Błyskawicznie okazję miał Efthymis Koulouris, który uderza technicznie nieznacznie obok dalszego słupka!

• Bez problemu radzą sobie przyjezdni.

• Wahan Biczachczjan urwał się prawą stroną. Wywalczył (czwarty) rzut rożny dla Pogoni w dzisiejszym meczu.

• Dzisiaj też daje się we znaki mistrzom Polski

• John Yeboah szukał możliwości ogrania na prawej stronie Mariusza Malca. Ten Skutecznie blokował rywalowi autostradę w kierunku (nomen omen) bramki.

• NIE MA GOLA DLA POGONI!!!

Prawą stroną urwał się Kamil Grosicki! Podaje w pole karne, na dalszy słupek do Efthymisa Koulourisa, ale uprzedził go zawodnik Rakowa. Ten wybija tak, że do piłki na 13. metrze dopada Wahan Biczachczjan! Uderzenie Ormianina broni Vladan Kovacević!

• Wzorowo we własnej "szesnastce" interweniuje Benedikt Zexh.

• Raków chciał wyjść z kontrą od własnego pola karnego. "Portowcy" czysto przerwali akcję przed linią środkową.

• Zagranie z narożnika przed pole karne do Wahana Biczachczjana, który uderza półtora metra obok bramki.

• Kamil Grosicki ograł z "siatką" Fran Tudora i w momencie sprintu w pole karne ożywiły się trybuny jeszcze bardziej! Chorwata skutecznie zaasekurował wracający John Yevoah, który wybija piłkę na rzut rożny.

• Gustav Berggren zagrywa płasko z prawej strony pola karnego przed bramkę, gdzie zabrakło adresata. Gospodarze wybijają i na przedpolu niespodziewanie pojawił się Vladan Kovacević. Skończyło się na strachu, bo bliski przechwytu był Efthymis Koulouris.

• Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa 0:0

• 5 Strzały 1
    • 2 Strzały celne 0
  • Władysław Koczerhin uderza z ostrego kąta w boczną siatkę. Dodatkowo był na spalonym.

• Na prawej stronie chcieli pograć teraz John Yeobah i Jean Carlos Silva. Zabrakło dokładności w ostatnim podaniu w pole karne do drugiego z wymienionych.

• Prosta strata gospodarzy na lewej stronie daje szansę zawodnikom Dawida Szwargi na wyjście z kontrą! John Yeboah urwał się skrzydłem i podaje do Fabiana Piaseckiego. Ten chciał zagrać w "uliczkę" do Marcina Cebuli, ale jego zamiar został w porę odczytany. Jeszcze PIasecki uderza głową nad bramką.

• ALEŻ TO POGRALI GOSPODARZE!!!

Na małej przestrzeni Kamil Grosicki podaje na środek pola karnego do Rafała Kurzawy. Ten wystawia piłkę Alexandrowi Gorgonowi, którego strzał z trudem odbija Vladan Kovacević!

• Zagranie z głębi pola na prawą stroną, gdzie był Jean Carlos Silva. Ten bez przyjęcia posyła piłkę przed bramkę ale wcześniej dał się złapać w pułapkę ofsajdową

• Taka ciekawostka

• Dośrodkowanie na dalszy słupek do Alexandra Gorgona, który uderza głową nad poprzeczką

• Leonardo Koutris uruchomił prostopadłym podaniem Kamila Grosickiego. Odrobinę wygonił kapitana, ale ten zdążył sprytnie nabić Frana Tudora. Zyskał w ren sposób rzut rożny.

• Efthymis Koulouris zbiega do środka boiska, by pomóc w rozegraniu. Dostaje piłkę i od razu podaje na lewo, po czym biegnie w stronę pola karnego. Milan Rundić uprzedza Greka wybiciem za linię boczną.

• Rafał Kurzawa decyduje się na strzał z dystansu. Wyraźnie przestrzelił, posyłając piłkę wysoko nad bramką.

• Na prawej stronie poradzili się Wahan Biczachczjan i Kami Grosricki. Kapitan "Portowców" dostaje piłkę, ale jego dośrodkowanie zostało zablokowane.

• VLADAN KOVACEVIĆ RATUJE RAKÓW PRZED UTRATĄ GOLA!!!

Wahan Biczachczjan przedarł się prawą stroną w "szesnastkę" gości i prawą nogą uderza w stronę dalszego rogu! Bramkarz mistrza Polski zbija za linię końcową!

• Fabian Piasecki próbował przedrzeć się w pole karne Pogoni. Czysto poradził sobie z nim Benedikt Zech.

• Prosta strata Jeana Carlosa Silvy blisko swojego pola karnego. Przejmuje piłkę Rafał Kurzawa, który wykłada ją na 20. metr Fredrikowi Ulvestadowi. Ten uderza nad bramką.

• Przerwa w grze. Milan Rundić poturbował Linusa Wahlqvista w walce o górną piłkę. Szwed może jednak grać dalej.

• Szybki przechwyt gospodarzy i kontra prawą stroną Vladan Kovacević spokojnie łapie piłkę.

• Na gwizdek Szymona Marciniaka spotkanie zaczyna Mistrz Polski!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Mecz Pogoń - Raków w piętnastej kolejce poprowadzi sędzia Szymon Marciniak z Płocka. System VAR będą obsługiwać Paweł Raczkowski oraz Tomasz Marciniak. Pomagać sędziemu głównemu mają w niedzielnym spotkaniu asystenci w postaci Adama Kupsika i Bartosza Heiniga.

• "Medaliki" z kolei rywalizują jeszcze dodatkowo w fazie grupowej Ligi Konferencji. Zespół Dawida Szwargi jednak nie będzie mógł dotychczasowej europejskiej przygody zaliczyć do wyjątkowo udanych. Aktualnie w grupie D zajmują ostatnie miejsce z jednym punktem na koncie. Wywalczony remis u siebie z portugalskim Sportingiem Lizbona to jak na razie tyle, jeśli chodzi o dorobek punktowy w trwających europejskich rozgrywkach.

• Skład Rakowa Częstochowa

• Obie drużyny znajdują się w podobnym położeniu jeśli chodzi o ligową tabelę. "Medaliki" przyjeżdzają do Szczecina z myślą, aby jeszcze bardziej uciec drużynie Jensa Gustafssona. Podopieczni Dawida Szwargi mają bowiem zaledwie "oczko" przewagi nad "Portowcami". Niedzielne starcie tych drużyn może zatem być kluczowe.

• Skład Pogoni Szczecin

• "Portowcy" w piętnastej kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej będą podejmować mistrza Polski z poprzedniego sezonu - Raków Częstochowa. "Medaliki" przed meczem w Szczecinie na tygodniu mieli do rozegrania arcytrudne starcie w Lizbonie ze Sportingiem w Lidze Europy. Jak poradzą sobie z ekipą Jensa Gustafssona?

• ... a relację NA ŻYWO poprowadzi Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

Pogoń - Raków LIVE! Mistrz Polski w opałach. Bramkarz ratuje zespół
1/3
przejdź do galerii

Pogoń - Raków LIVE! Mistrz Polski w opałach. Bramkarz ratuje zespół ©Canal+ Sport

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE. "Portowcy" w piętnastej kolejce najwyższej klasy rozgrywkowej będą podejmować mistrza Polski z poprzedniego sezonu - Raków Częstochowa. "Medaliki" przed meczem w Szczecinie na tygodniu mieli do rozegrania arcytrudne starcie w Lizbonie ze Sportingiem w Lidze Europy. Jak poradzą sobie z ekipą Jensa Gustafssona? Gdzie oglądać? Zapraszamy na relację LIVE na GOL24 w niedzielę od godziny 15:00.

PKO Ekstraklasa. Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa ONLINE

Drużyna z Szczecina stoi przed szansą przeskoczenia mistrza Polski z poprzedniego sezonu, zwłaszcza że mecz na stadionie im. Floriana Krygiera, na którym już w tej kampanii "Portowcy" jedną drużynę z czołówki rozgromili. Mowa w tym miejscu oczywiście o spotkaniu z Lechem Poznań, którego Pogoń bez najmniejszych problemów pokonała, aż 5:0. "Kolejorz" w Szczecinie nie miał żadnych szans i sensacyjnie poległ z wychodzącą wtedy z lekkiego kryzysu Pogonią Szczecin.

Do tej pory "Portowcy" na 14 meczów wygrali osiem, tylko jeden zremisowali oraz pięciokrotnie musieli uznawać wyższość rywala. Jak się ten bilans zmieni po niedzielnym starciu z Rakowem Częstochowa?

"Medaliki" z kolei rywalizują jeszcze dodatkowo w fazie grupowej Ligi Konferencji. Zespół Dawida Szwargi jednak nie będzie mógł dotychczasowej europejskiej przygody zaliczyć do wyjątkowo udanych. Aktualnie w grupie D zajmują ostatnie miejsce z jednym punktem na koncie. Wywalczony remis u siebie z portugalskim Sportingiem Lizbona to jak narazie tyle, jeśli chodzi o dorobek punktowy w trwających europejskich rozgrywkach.

Na krajowym podwórku Raków radzi sobie zdecydowanie lepiej. "Medaliki zajmują czwarte miejsce i do liderującego Śląska Wrocław tracą osiem punktów. Z kolei do znajdującego się na najniższym stopniu podium Lecha Poznań brakuje im zaledwie dwóch "oczek". "Kolejorz" w tej kolejce będzie rywalizować również w piekielnie trudnym meczu przy Łazienkowskiej z Legią Warszawa. Także po niedzielnych hitach najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce sytuacja w tabeli może nam się diametralnie zmienić.

Jens Gustafsson, trener Pogoni: - Na początku sezonu widziałem pewne różnice w grze Rakowa, zwłaszcza jeśil chodzi o rozgrywanie piłki od tyłu. Szczególnie w meczu z Zagłębiem dostrzegłem już jednak w ich grze dużo więcej cech, jakie Raków miał wcześniej. Świetny pressing, doskonale zorganizowana obrona… oni coraz bardziej przypominają Raków z przeszłości. Można zobaczyć pewne drobne różnice, jeśli chodzi o ilość swobody, jaką piłkarze mają na boisku, ale to są naprawdę detale. Oni ciągle preferują ten sam system gry (cyt. pogonszczecin.net).

Dawid Szwarga, trener Rakowa: - Zdawaliśmy sobie sprawę że będą momenty, gdy będziemy musieli w meczu ze Sportingiem bronić nisko, ale nie sądziliśmy, że tego będzie tak wiele. Oczywiście czerwona kartka miała na to wpływ. Zawodnicy mieli ochotę presować wysoko, ale grają jednego zawodnika mniej groziło nam rozluźnienie przestrzeni między liniami. Zawodnicy zasłużyli na duże brawa, że w tym trudnym momencie byli razem broniąc dostępu do pola karnego

Nie zagrają w meczu Pogoń - Raków:

Pogoń: Dante Stipica (odsunięty od drużyny), Marcel Wędrychowski, Danijel Loncar (kontuzje)
Raków: Stratos Svarnas, Ivi Lopez, Adrian Gryszkiewicz (urazy), Giannis Papanikolaou (?)

Mecz Pogoń Szczecin - Raków Częstochowa TRANSMISJA TV NA ŻYWO

Transmisja na żywo wyłącznie w Canal+ Sport, na kanale Canal+Sport 3. W internecie mecz w aplikacji i na stronie Canal+ Online. Komentuje duet Michał Mitrut - Adam Szała. Relacja LIVE od godziny 15:00 w GOL24 - zapraszamy!