Mecz Raków Częstochowa - Górnik Zabrze online. Wielki hit...

Mecz Raków Częstochowa - Górnik Zabrze online. Wielki hit Ekstraklasy z udziałem mistrza. Gdzie oglądać w telewizji? Transmisja tv na żywo

• 30. kolejka PKO Ekstraklasy:

• Górnik Zabrze - ŁKS Łódź (sobota 27.04, godz. 15)
    • Widzew Łódź - Raków Częstochowa (sobota 27.04, godz. 20)
  • Oceny piłkarzy po meczu Raków Częstochowa - Górnik Zabrze (w skali 1-6):

• Dusan Kuciak - 3
    • Bogdan Racovitan - 3
    • Matej Rodin - 2 (Erick Otieno - 3)
    • Stratos Svarnas - 3
    • Fran Tudor - 3
    • Ben Lederman - 3 (Gustav Berggren - 3)
    • Giannis Papanikolaou - 1
    • Jean Carlos Silva - 3
    • Władysław Koczerhin - 2 (Bartosz Nowak - 3)
    • John Yeboah - 3 (Peter Barath - 3)
    • Ante Crnac - 2 (Marcin Cebula - bez oceny)

• Dani Pacheco - 3
    • Adrian Kapralik - 3 (Paweł Olkowski - bez oceny)
    • Szymon Czyż - 4 (Piotr Krawczyk - 3)
    • Lawrence Ennali - 3 (Soichiro Kozuki - bez oceny)
    • Kamil Lukoszek - 3 (Sebastian Musiolik - 4)
  • +4' Koniec meczu! Górnik Zabrze rzutem na taśmę pokonuje Raków Częstochowa (1:0). Jedyną bramkę - w doliczonym czasie gry - strzelił Sebastian Musiolik.

• +3' Marcin Cebula zmienia Ante Crnaca.

• +2' Mocne dochodzące dośrodkowanie Erika Janży z prawego narożnika. Do piąstkowania ruszył Dusan Kuciak, ale uprzedza go Sebastian Muiolik, który uderzeniem głową kieruje piłkę do siatki!

Sebastian Musiolik nie cieszył się ze zdobytej bramki. Wcześniej był zawodnikiem Rakowa.

• +2' GOL DLA GÓRNIKA! STRZELCEM SEBASTIAN MUSIOLIK!!!

• +1' Atak Górnika przynosi rzut rożny. Jeszcze Fran Tudor potrzebuje przerwy.

• Tomasz Musiał dolicza 4 minuty do drugiej połowy.

• DANI PACHECO!!!

Hiszpan dostaje piłkę na ok. 25. metrze. Od razu decyduje się na techniczne uderzenie - piłka o CENTYMETRY mija prawy słupek!

• Po krótkim rozegraniu mocne dośrodkowanie w "szesnastkę" do Sebastiana Musiolika. Ten uderza głową wysoko nad bramką.

• Paweł Olkowski uderza lewą nogą zza linii 16. metra. Piłka po rykoszecie mija bramkę.

• ... a za Adriana Kapralika melduje się Paweł Olkowski .

• Soichiro Kozuki zmienia Lawrence'a Ennaliego...

• Lawrence Ennali przydał się teraz w defensywie. W prawym narożniku pola karnego poradził sobie z Erickiem Otieno, wybijając na aut.

• Dobrze na przedpolu interweniuje Dusan Kuciak. Wybija piłkę za linię boczną, uprzedzając rozpędzonego Sebastiana Musiolika.

• Dalekie wybicie Dusana Kuciaka na połowę gości. Ante Crnac nie miał szans, by przejąć piłkę.

• DANIEL BIELICA RATUJE GÓRNIKA!!!

Idealny timing bramkarza gości, który broni strzał Ante Crnaca z pola bramkowego!!!

• Z kontrą ruszyli teraz gospodarze. Dośrodkowanie nie dotarło w "szesnastkę" do adresata.

• Erik Janża wystawia piłkę Damianowi Rasakowi przed linię 16. metra. Jego płaski strzał blokuje Fran Tudor.

• Rzut wolny dla Górnika ok. 30 metrów od bramki gospodarzy. Po centrze w pole karne sędzia dopatrzył się przewinienia Damiana Rasaka.

• 5 199 widzów w Częstochowie.

• Został niespełna kwadrans

• Bartosz Nowak zmienia Władysława Koczerhina.

• Sebastian Musiolik zmienia Kamila Lukoszka.

• Kryspin Szcześniak odciął od piłki Władysława Koczerhina, pozwalając piłce przeturlać się za linię końcową.

• Fran Tudor fauluje na skrzydle Lawrence'a Ennaliego. Chciał na kolanach przebłagać sędziego Tomasza Musiała o zmianę decyzji, ale bezskutecznie.

Gospodarze poradzili sobie z centrą.

• Jean Carlos Silva podaje po linii do Władysława Koczerhina. Jego dośrodkowanie z lewej strony przed bramkę nie znajduje adresata. Piłkę łapie Daniel Bielica.

• Raków Częstochowa - Górnik Zabrze 0:0

• 13 Strzały 5
    • 1 Strzały celne 1
  • [WIDEO] FAUL GIANNISA PAPANIKOLAOU

• Kryspin Szcześniak fauluje Ante Crnaca w środku pola. Sędzia nie sięga do kieszonki.

• Erika Janża na wślizgu... wyjechał za linię boczną. Momentami piłka zwalnia na mocno zroszonej murawie.

• ... a za Johna Yeboaha melduje się Peter Barath.

• Gustav Berggren zmienia Bena Ledermana...

• Piotr Krawczyk zmienia Szymona Czyża.

• Szymonem Czyżem zajmują się medycy. Wiele wskazuje na to, że nie będzie w stanie grać dalej.

• GIANNIS PAPANIKOLAOU OGLĄDA DRUGĄ ŻÓŁTĘ I W KONSEKWENCJI CZERWONĄ KARTKĘ!!!

Grek składał się do strzału z "szesnastki", ale zamiast w piłkę, kopnął... Szymona Czyża w twarz!

• Daniel Bielica

• TO MUSIAŁ BYĆ GOL DLA RAKOWA!!!

Ante Crnac dostaje piłkę od Johna Yeboaha w "szesnastce", ale jego strzał paruje Daniel Bielica!!!

• Ante Crnac przejmuje piłkę w okolicy prawego narożnika pola bramkowego. Uderza lewą noga obok dalszego słupka.

• Seria zostanie przedłużona?

• Giannis Papanikolaou upomniany żółtą kartką za faul. Skosił Lawrence'a Ennaliego jak trawę na wiosnę.

• Erick Otieno zamarkował dośrodkowanie prawą stroną z prawej strony pola karnego, by przełożyć piłkę do lewej. Uderza technicznie w stronę dalszego słupka, ale pomylił się nieznacznie! "Zamykający" Jean Carlos Silva nie zdołał jej skierować do pustej bramki!

• Stratos Svarnas wyskakuje do piłki wrzuconej z narożnika, ale nie sięgnął jej. Podbił za to Giannis Papanikolaou; ostatecznie nie było strzału w stronę bramki przyjezdnych.

• Kryspin Szcześniak przerywa akcję Władysława Koczerhina, wybijając piłkę wślizgiem za linię końcową.

• Pierwsza akcja wahadłowego Rakowa - Erik Otieno "łamie" z prawej strony do środka, by następnie piłka trafiła do Johna Yeboaha. Jego dośrodkowanie nie znajduje adresata w polu karnym.

• Druga połowa rozpoczęta! Górnik przystępuje do niej bez zmian.

• Erick Otieno wychodzi na drugą połowę za Mateja Rodina.

• Wracamy do deszczowej Częstochowy, gfzie kończy się przerwa w meczu Raków - Górnik Zabrze. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis, choć sytuacji nie brakowało. A także emocjo - zwłaszcza przy starciu Dusana Kuciaka z Lawrence'em Ennalim, po którym (przy wideoweryfikacji VAR) sędzia Tomasz Musiał anulował czerwoną kartkę dla bramkarza "Medalików".

Co nas czeka po zmianie stron?

• Może to przez nas niewiele się dzieje? Ale my dokładnie tak przygotowywaliśmy się przez ten cały tydzień. Jak to będzie wyglądało [po przerwie]? Myślę, że będą sytuacje. Raków też miał, ale to nie były takie stuprocentowe. Także musimy w drugiej połowie zagrać tak samo w obronie i myślę, że będziemy mieli jeszcze jedną-dwie sytuacje.
    - W drugiej połowie musimy zagrać jak w pierwszej: nisko w bloku i nie zostawiać przestrzeni za plecami, bo widzimy, że Raków zagrał 20 długich piłek. Na nasze szczęście niedokładnych i szukać będziemy kontrataków

. - powiedział w przerwie Erik Janża, kapitan Górnika Zabrze

• +5' Kolejne nieudane uderzenie Frana Tudora z rzutu wolnego. Posłał piłkę wysoko nad bramką

Tomasz Musiał zaprasza na przerwę obie przemoczone "jedenastki". Raków Częstochowa bezbramkowo remisuje z Górnikiem Zabrze. Debiutujący w bramce Dusan Kuciak obejrzał czerwoną kartkę, ale po wideoweryfikacji VAR kara została anulowana.

• +4' Fran Tudor pada na murawie tuż przed narożnikiem pola karnego. Kilka sekund później John Yeboah był faulowany przed linią 16. metra przez Rafała Janickiego. Sędzia wrócił jednak do pierwszego przewinienia.

• +2' Rzut wolny dla Rakowa z dalszej odległości. Po zagraniu sędzia dopatrzył się przewinienia Bogdana Racovitana

• Tomasz Musiał najpierw uciął rozmowę z Janem Urbanem, by następnie doliczyć 5 minut do pierwszej połowy.

• Władysław Koczerhin podaje na prawą stronę pola karnego do Johna Yeboaha. Ten nie dość, że nie opanował dobrze piłki, to jeszcze faulował.

• Z Ruchem (1:1) i Legią (1:1)

• Zupełnie nieudane dośrodkowanie z prawego narożnika. Bez problemu poradzili sobie piłkarze Jana Urbana.

• Atak "Medalików" prawą stroną przerywa Dani Pacheco wybiciem na rzut rożny.

• Fran Tudor uderza na wiwat. Piłka mogła znaleźć się poza stadionem Rakowa.

• Ben Lederman "zabrał się" z piłką środkiem. Ok. 25 metrów od pola karnego fauluje go Dani Pacheco.

• Lawrence Ennali uderza zza pola karnego. Piłka minęła bramkę gospodarzy.

• Matej Rodin upomniany żółtą kartką za faul na rozpędzonym Lawrence'ie Ennalim.

• A jednak - SĘDZIA ANULUJE DECYZJĘ O CZERWONEJ KARTCE!!!

Gospodarze będą grać w pełnym składzie!!!

• Sędzia Tomasz Musiał biegnie do monitora VAR!!!Dusan Kuciak i Lawrence Ennali

• Po kiksie Giannisa Papanikolaou Dusan Kuciak musiał interweniować przed polem karnym. Skorzystał z tego Lawrence Ennali i przewinił bramkarz Rakowa! Sędzia Tomasz Musiał wyciąga czerwoną kartkę!!!

Dusan Kuciak i Lawrence Ennali

• W odpowiedzi hybryda Joty Bonito z "typową Ekstraklasą" w wykonaniu Szymona Czyża. Najpierw efektownie przerzucił piłkę nad dwoma rywalami, a następnie... nieczysto ją kopnął z pola karnego.

• NIE MA GOLA DLA RAKOWA!!!

Po dośrodkowaniu z prawej strony w lewego narożnika pola bramkowego Stratis Svarnas uderza głową, ale obija słupek! Dobitka GIannisa Papanikolaou zatrzymuje się na bocznej siatce!

• Przechwyt Frana Tudora w środku pola. Niemal od razu dopada do niego Erik Janża, który zawczasu faulem przerywa akcję Rakowa.

• Wymuszona rotacja

• Giannis Papanikolaou uderza z dystansu na wiwat. Dobrze, że sektor gości jest pusty. Chociaż... to smutne, że na kolejnym meczu PKO Ekstraklasy nie ma kibiców przyjezdnych.

• Do piłki dopada Ante Crnac, który nie trafia w bramkę. Sporo brakowało mu do celu.

• W odpowiedzi strzał Władysława Koczerhina zza linii 16. metra. Gospodarze mają rzut rozny.

• Adrian Kapralik nie miał szans, by opanować mocnej piłki. Atak Górnika spalił na panewce.

• Kuciak - Ennali 1:0 Dusan Kuciak powstrzymuje Lawrence'a Ennaliego

• DUSAN KUCIAK RATUJE RAKÓW!!!

Lewą stroną pognał Lawrence Ennali, którego prostopadłym podaniem uruchomił Damian Rasak. Niemiec "zabrał się" w pole karne gospodarzy, gdzie przegrał pojedynek z Dusanem Kuciakiem!!!

• Daniel Bielica pod presją Bena Ledermana wybija na połowę gospodarzy. Akurat w tym sektorze - bliżej prawej strony - zabrakło Adriana Kapralika.

• Górnik zepchnięty do głębokiej defensywy. Nie są w stanie przedostać się do linii środkowej.

• Po chwili strzał Jeana Carlosa Silvy zza linii 16. metra mija bramkę "Medalików" w znacznej odległości.

• A teraz próba górnego zagrania w "szesnastkę" do Ante Crnaca. Poradzili sobie zabrzańscy obrońcy.

• Podanie na prawą stronę do rozpędzonego Johna Yeboaha było odrobinę za mocne. Goście wznawiają grę z "piątki".

• Tomasz Musiał gwiżdże i spotkanie ze środka zaczynają piłkarze Górnika!

• Kapitanami są Erik Janża i Fran Tudor. Losowanie stron

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• W rundzie jesiennej Górnik wygrał u siebie z mistrzem Polski (2:1). Na dublet Daisuke Yokoty z pierwszej połowy odpowiedział - pod koniec spotkania - Ante Crnac.

Jak będzie dzisiaj?

• Górnik Zabrze jest w zupełnie innej sytuacji niż Raków. Podopieczni Jana Urbana utrzymują znakomitą formę, a ostatnia wygrana ze Śląskiem Wrocław z pewnością dodała piłkarzom pewności siebie. Czy 61-letni trener myśli o mistrzostwie? Wygrana z Rakowem Częstochowa sprawiłaby, że Górnik zrówna się punktami z Lechem Poznań, który zamyka podium.

• Skład Górnika Zabrze

• Skład Rakowa Częstochowa

• Raków Częstochowa jest w fatalnej formie na wiosnę. Nie udało się w trzema beniaminkami, co sprawiło, że "Medaliki" oddaliły się od ligowego podium. W ostatniej kolejce remis z Legią Warszawa nie usatysfakcjonował żadnej ze stron. Obecnie podopieczni Dawida Szwargi zajmują 5. miejsce, ale dopisanie trzech punktów z Górnikiem Zabrze może sprawić, że awansują na 3. pozycję.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dobry wieczór, kłaniam się nisko!

• Po "świętej wojnie", która zakończyła się pogromem Radomiaka Radom (0:4) przenosimy się na inne pole bitwy. Już za 25 minut Raków Częstochowa zmierzy się z rewelacyjnie spisującym się wiosną Górnikiem Zabrze. Obie drużyny dzieli w tabeli zaledwie punkt i... Legia Warszawa, ale są bardzo blisko ligowego podium. Jest zatem o co walczyć.

Mecz Raków - Górnik poprowadzi Tomasz Musiał...

Raków - Górnik LIVE! Podolski kibicem, anulowana czerwona kartka dla Kuciaka
1/3
przejdź do galerii

Raków - Górnik LIVE! Podolski kibicem, anulowana czerwona kartka dla Kuciaka ©PAP/Waldemar Deska

Raków Częstochowa w ramach 29. kolejki Ekstraklasy zmierzy się z Górnikiem Zabrze. Dopisanie trzech punktów dla obydwu drużyn będzie oznaczało awans w tabeli. Podopieczni Szwargi i Urbana mogą dogonić Lecha Poznań, który obecnie zajmuje 3. pozycję. Goście są w tak dobrej formie, że mogą zacząć myśleć nawet o mistrzostwie Polski.

Raków Częstochowa - Górnik Zabrze ONLINE. 29. kolejka Ekstraklasy

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa: - Gramy z zespołem, który jest najlepiej punktującą drużyną w rundzie wiosennej. To zespół, który ma jasne atuty. Naszym zadaniem będzie przygotować zawodników do tego spotkania na tyle, aby zneutralizować plusy tej drużyny i zagrać mecz na swoich warunków, czyli z dużą intensywnością i gotowością na fazy przejściowe, w których Górnik jest groźny. Wymagam od zawodników, żeby podeszli do tego spotkania jak do ostatniego pojedynku z Legią, a więc skupili się na tym, jakie mają atuty, jak mają zagrać w tym meczu oraz zaprezentowali pewność siebie i odwagę w działaniach. (cyt: wczestochowie.pl)

Andrzej Orzeszek (dla TVP Sport): - Dołączyliśmy do ucieczki kolarskiej i siedzimy na kole najlepszym. Niech tak zostanie do końca. Górnik ma świetnych kibiców, znakomitego trenera. Uważam, że obecny wynik zespołu jest w ogromnej mierze zasługą Janka. Jest on trenerem, który świetnie potrafi zarządzać szatnią, ma dobry kontakt z zawodnikami, potrafi wpłynąć na zawodników. Widać, że rezerwowi dają dużo jakości. To jeden z najbardziej pasujących szkoleniowców dla Górnika. Świetny trener i znakomity człowiek. Jest byłym piłkarzem tego klubu, zdobywał tu tytuły, zostawiał serce na boisku. Uwielbiają go kibice, jest dobrze postrzegany przez wszystkich.

Gdzie oglądać mecz Raków - Górnik w telewizji?

Nie będzie transmisji w otwartym paśmie, czyli w TVP. Mecz pokaże Canal+ na trzech kanałach: w Canal+ Sport, Canal+ 4K oraz Canal+ Sport 3. Komentować mają Marcin Rosłoń z Kamilem Kosowskim.

Stream z meczu Raków - Górnik. Ile kosztuje?

Płatny stream w internecie dostępny będzie na stronie oraz w aplikacji mobilnej Canal+ Online. Cena jest zależna od wyboru pakietu. Tanio nie jest, bo mowa o co najmniej 39 zł.

Przedmeczowe studio ruszy o godzinie 20:00. Poprowadzi je Cezary Olbrycht.