PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Korona Kielce...

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Korona Kielce ONLINE. Zwycięstwem zakończyć rok. Gdzie oglądać w telewizji? TRANSMISJA TV NA ŻYWO

• Stratos Svarnas - 3
    • Deian Sorescu - 3 (Bogdan Racovitan - bez oceny)
    • Władysław Koczerhin - 4
    • Bartosz Nowak - 3
    • Srdjan Plavsić - 3 (Jean Carlos Silva - 3)
    • John Yeboah - 3 (Ante Crnac - 3)
    • Marcin Cebula - 3 (Dawid Drachal - bez oceny)
    • Łukasz Zwoliński - 3 (Fabian Piasecki - bez oceny)

• Yoav Hofmeister - 3
    • Martin Remacla - 3 (Dalibor Takac - 3)
    • Dawid Błanik - 3 (Jakub Konstantyn - bez oceny)
    • Jewgienij Szykawka - 3 (Adrian Dalmau - 4)
  • Koniec meczu! Raków Częstochowa w bólach wygrywa z Koroną Kielce po bramce samobójczej Piotra Malarczyka.

• KONRAD FORENC BRONI "JEDENASTKĘ" FABIANA PIASECKIEGO I JEGO DOBITKĘ!!!

Płaski, sygnalizowany strzał w środek bramki. Bramkarzowi Korony wypadła piłka z rękawic, ale z dobitką również sobie poradził!!!

• Rzut karny dla Rakowa! Miłosz Trojak zagrał piłkę ręką we własnej "szesnastce"! Miłosz Trojak

• Ante Crnac przedzierał się w polu karnym i trafia w Miłosza Trojaka! W ostatnich minutach VAR ma dużo roboty! Sędzia Tomasz Musiał czekał na komunikat i biegnie do monitora!!!

• NIE MA RZUTJ KARNEGO!!! Ręka była, ale wcześniej Adrian Dalmau faulował rywala!

• Sędzia biegnie do monitora VAR! Będzie analiza, czy w polu karnym piłka trafiła w rękę Adnana Kovacevicia!

• To mógł, a właściwie powinien być remis!

Po centrze z lewej strony głową uderzał Adrian Dalmau. Tor lotu piłki lekko zmienił Nono, ale nie na tyle, by zmylić Vladana Kovacevicia!

• Tomasz Musiał dolicza 5 minut do drugiej połowy.

• Mocne dośrodkowanie Bartosza Nowaka z rzutu rożnego w okolice bliższego narożnika pola bramkowego. Piłka niefortunnie odbija się od pleców Piotra Malarczyka i wpada do siatki obok bezradnego Konrada Forenca!

• CO ZA PECH PIOTRA MALACZYKA! SAMOBÓJ!!!

• Atak gospodarzy lewą stroną przynosi rzut rożny.

• "Rumuńska" zmiana w Rakowie: Bogdan Racovitan zastępuje Deiana Sorescu

• GOL NIEUZNANY! JAKUB KONSTANTYN POMAGAŁ SOBIE RĘKĄ!!! Jakub KonstantynJakub Konstantyn

• Tomasz Musiał biegnie do monitora VAR! Możliwe, że Jakub Konstantyn pomagał sobie ręką w przyjęciu piłki!

• Zabójcza kontra Korony daje prowadzenie z "Medalikami"!!!

Jacek Podgórski uruchomił dalekim zagraniem Jakuba Konstantyna, który "zabrał się" z nią w pole karne, Wykłada Adrianowi Dalmau, który z bliska pokonuje Vladana Kovacevicia!

• Jakub Konstantyn zmienia Dawida Błanika.

• .. a za Łukasza Zwolińskiego melduje się Fabian Piasecki.

• Dawid Drachal zmienia Marcina Cebulę...

• W odpowiedzi lustrzane odbicie akcji w wykonaniu Dawida Błanika. Po rykoszecie piłka mija dalszy słupek.

• Ante Crnac pognał prawą stroną. Na linii 16. metra przekłada piłkę do lewej nogi, ale jego niski strzał blokuje obrona "Scyzoryków".

• Przeciągnięte dośrodkowanie Frana Tudora na dalszy słupek do Łukasza Zwolińskiego. Ten staranował wychodzącego z bramki Konrada Forenca. Zdaniem sędziego przewinił napastnik Rakowa; kartki nie ma.

• Kamil Kuzera może być zadowolony z postawy swoich zawodników. A przede wszystkim Konrada Forenca Kamil Kuzer

• 4 816 widzów w Częstochowie na meczu Rakowa z Koroną Kielce.

• Adrian Dalmau zmienia Jewgienija Szykawkę.

• NIE MA GOLA DLA RAKOWA!!!

Bartosz Nowak podaje prostopadle w pole karne, między nogami rywala, do Władysława Koczerhina! Ukrainiec przegrał pojedynek jeden na jeden z Konradem Forencem!

• ... a za Srdjana Plavsicia melduje się Jean Carlos Silva.

• Ante Crnac zmienia Johna Yeboaha...

• Deian Sorescu upomniany żółtą kartką za faul. To jego premierowe "żółtko" w tym sezonie.

• Konrad Forenc na przeszkodzie

• Bramkarz Korony spokojnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Deiana Sorescu.

• Dalibor Takac zmienia Martina Remacle'a.

• Konrad Forenc wyrasta na MVP Korony. Pewnie łapie piłkę po dośrodkowaniu Johna Yeboaha.

• Nie wyszko lewą, to piłkarze Dawida Szwargi zaatakowali prawa flanką! Wolną przestrzeń wykorzystał Deian Sorescu, który po wpadnięciu z piłką w pole karne podaje do środka, gdzie był John Yeboah. Ten źle opanował futbolówkę, po czym prawą nogą pchnął - bo strzałem tego nie można nazwać - ją do Konrada Forenca.

• Srdjan Plavsić urwał się lewą stroną. Szukał miejsca do dośrodkowania, ale nie pozwolił mu na to Dominick Zator.

• Yoaf Hovmeister czysto wyłuskał piłkę spod nóg Johna Yeboaha tuż przed polem karnym. Izraelczyk sporo ryzykował tym wślizgiem.

• A teraz zdecydowanie za mocne zagranie do Łukasza Zwolińskiego. Ten spodziewał się podania przed polem karnym do nogi, a nie na "zapalenie płuc".

• Dalekie zagranie na wolne pole do Jewgienija Szykawki. Zdecydowanie bliżej do piłki miał Vladan Kovacević.

• Jacek Podgórski wrzuca miękko z rzutu wolnego w pole karne. O piłkę walczył Piotr Malarczyk, który faulował rywala.

• Gra wznowiona od rzutu sędziowskiego.

• Kibice Rakowa na meczu

• Dawid Błanik próbował przedrzeć się lewą stroną Padł na murawę w "szesnastce" po kontakcie z Deianem Sorescu. Od razu zawodnicy doskoczyli do siebie, aż wmieszał się sędzia Tomasz Musiał. Rozdzielił ich i zasygnalizował, że nie ma mowy o rzucie karnym.

• Druga polowa rozpoczęta!

• W przerwie meczu Tomas Petrasek przywitał się z kibicami Tomas Petrasek

• Wracamy do Częstochowy, gdzie dobiega końca przerwa w meczu Raków - Korona Kielce. Po pierwszej połowie mamy bezbramkowy remis.

Co nas czeka po zmianie stron?

• +3' Koniec pierwszej połowy. Raków Częstochowa bezbramkowo z Koroną Kielce.

• +3' Władysław Kooczerhin pograł na ścianę z Bartoszem Nowakiem i pognał w stronę pola karnego Korony. Nieatakowany uderzył jednak wysoko nad bramką

• +1' Dalekie zagranie do Jewgienija Szykawki. Ten walczył o piłkę ze Stratosem Svarnasem, ale górą był Grek.

• Tomasz Musiał dolicza 3 minuty do pierwszej połowy.

• Dawid Błanik uderza z ostrego kąta w stronę bliższego rogu! Vladan Kovaccević zbija na rzut rożny!

• John Yeboah podholował kilkanaście metrów i podaje przed pole karne do Łukasza Zwolińskiego. Ten przepuszcza piłkę do Srdjana Plavsicia i aż prosiło się o uderzenie bez przyjęcia PRAWĄ nogą. Sęk w tym, że wahadłowy Rakowa przełożył do lewej, po czym został zablokowany...

• Kolejny celny strzał po stronie gości. Zarówno Martinowi Remacle'owi, jak i teraz Nono zabrakło "tylko" odpowiedniej siły.

• W odpowiedzi Jacek Podgórski wypatrzył na 20. metrze Martina Remacle'a. Jego płaski strzał nie sprawił problemu Vladanowi Kovaceviciowi. Tym bardziej, że był w środek bramki.

• Srdjan Plavsić podaje przed pole karne do Władysława Koczerhina, który przepuszcza piłkę do Łukasza Zwolińskiego. Ten zagraniem głową uruchomił Ukraińca, lecz ten z "szesnastki" uderza obok bramki!

• A teraz Łukasz Zwoliński staranował rywala. Przerwa w grze.

• Władysław Koczerhin faulowany w środku pola. Nie ma kartki dla zawodnika Korony.

• Seria zostanie przedłużona?

• Zupełnie nieudany strzał Jewgienija Szykawki. Z ok. 18 metrów, będąc na wprost bramki, uderzył daleko od bramki.

• John Yeboah zbiega z prawej strony do środka. Uderza z 15 metrów w stronę dalszego rogu, ale wyciągnięty jak struna Konrad Forenc zbija do boku!

• MARCIN CEBULA!!!

Złożył się efektownymi nożycami do dośrodkowania z prawej strony. Uderzył jednak obok bramki!

• Piotr Malarczyk upomniany żółtą kartką za faul.

• Kolejna bardzo dobra interwencja Konrada Forenca. W porę wyszedł z bramki, przerywając atak gospodarzy.

• Marcin Cebula uruchomił Srdjana Plavsicia, który znalazł się z piłką na lewej stronie pola bramkowego! Chciał zagrać przed bramkę, ale po rykoszecie od obrońcy Korony leciała pod poprzeczkę! W ostatniej chwili Konrad Forenc przeniósł ją nad "ladę!

• W odpowiedzi atak Korony lewą strona. Płaskie zagranie nie dotarło do adresata w "szesnastce".

• Tomas Petrasek na trybunach

• Obrona Korony radzi sobie bez zarzutu z dośrodkowaniem Bartosza Nowaka.

• Ciekawie zapowiadała się akcja Rakowa. Zepsuł ją John Yeboah, który nie opanował piłki w boisku.

• Dawid Błanik uderza płasko z linii 16. metra. Wyciągnięty jak struna Vladan Kovacević łapie piłkę.

• Tomasz Musiał gwiżdże i spotkanie rozpoczęte!

• Obie drużyny wychodzą na murawę! Za moment losowanie stron i rozpoczęcie spotkania!

• Spotkanie Raków Częstochowa - Korona Kielce poprowadzi Tomasz Musiał. Jego asystentami będą Bartosz Heinig i Marcin Cieply, a sędzią technicznym – Kornel Paszkiewicz. Za VAR odpowiadać będzie Bartosz Frankowski, a system AVAR Marcin Boniek.

• W poprzednim sezonie komplet punktów w lidze zdobywała ta drużyna, która pełniła rolę gospodarza. Czy ta seria zostanie przedłużona dzisiaj?

• Skład Korony Kielce

• Drużyna prowadzona przez Kamila Kuzerę niebezpiecznie balansuje na cienkiej czerwonej linii oddzielającej strefę spadkową od bezpiecznej strefy. Kielczanie zajmują 15. miejsce w tabeli z 18 punktami na koncie. Tyle samo ma otwierającą „czerwoną strefę” Cracovią. Natomiast patrząc w górę – strata do Warty Poznań wynosi 1 „oczko”, Puszczy Niepołomice 2, a do Piasta Gliwice – 3.

• Skład Rakowa Częstochowa

• Wszystko co dobre, szybko się kończy. Tak było z przygodą Rakowa Częstochowa w europejskich pucharach. W Lidze Europy „Medaliki” zdobyły 4 punkty i przed ostatnim meczem z Atalantą była w korespondencyjnej grze ze Sturmem Graz o trzecie miejsce w tabeli i grę na wiosnę w Lidze Konferencji Europy.

• ... a na relację NA ŻYWO zaprasza Tomasz Górski. Dzień dobry, kłaniam się nisko!

Raków - Korona

©fot. screen Canal+

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa - Korona Kielce ONLINE. Sen mistrza Polski o europejskich pucharach zakończył się z krzykiem w postaci wysokiej porażki z Atalantą. Teraz zawodnicy Dawida Szwargi muszą przebudzić na przedświąteczny mecz z Koroną Kielce, która musi uważać, by nie przezimować w strefie spadkowej. Gdzie oglądać mecz Raków Częstochowa - Korona Kielce na żywo w telewizji? Sprawdź, gdzie stream online w internecie. Relacja LIVE w GOL24.pl

PKO Ekstraklasa. Mecz Raków Częstochowa – Korona Kielce ONLINE

Sęk w tym, że wysoko przegrała (0:4) z grającym w mocno rezerwowym składzie rywalem i teraz może „skupić się na lidze”. Rywalem będzie Korona Kielce, która do tego meczu podejdzie z nożem na gardle.

Częstochowianie znajdują się tuż za podium z trzypunktową stratą do trzeciego Lecha. Rezerwy z sił rzuconych na Ligę Europy nie pomogły w Ekstraklasie. A za plecami jest Legia Warszawa (też ma 29 punktów; w 3 dni rozegra dwa mecze z Cracovią) czy Pogoń Szczecin (27 punktów).

Drużyna prowadzona przez Kamila Kuzerę niebezpiecznie balansuje na cienkiej czerwonej linii oddzielającej strefę spadkową od bezpiecznej strefy. Kielczanie zajmują 15. miejsce w tabeli z 18 punktami na koncie. Tyle samo ma otwierającą „czerwoną strefę” Cracovią. Natomiast patrząc w górę – strata do Puszczy Niepołomice i Warty Poznań wynosi 1 „oczko”, a Piasta Gliwice – 3.

Dawid Szwarga, trener Rakowa Częstochowa (po meczu z Atalantą Bergamo): - Atalanta była najlepszą drużyną, z jaką zagraliśmy w pucharach w ogóle. Czujemy oczywiście rozczarowanie, natomiast ten mecz wcale nie musiał się tak potoczyć, jak się stało. Były momenty przy wyniku 0:2, kiedy mogliśmy strzelić gola, mieliśmy sytuacje, kontry, dobre działania w ataku pozycyjnym. Końcówka to była szaleńcza pogoń, aby strzelić przynajmniej jedna bramkę.
- Graliśmy bez całkiem sporej grupy nieobecnych. Oczywiście, po porażce 0:4, trudno powiedzieć, że byliśmy blisko awansu. Wszyscy jednak widzieli, że mieliśmy sytuacje, które mogły odmienić może nie losy meczu, co dać nam nadzieję, energię. Z jednej strony byliśmy daleko, ale był momenty, kiedy spotkanie mogło się ułożyć inaczej

Kamil Kuzera, trener Korony Kielce: - Jestem zadowolony z organizacji gry, z tego, co robimy na boisku. Realia są jednak takie, że jesteśmy bardzo nisko w tabeli i musimy punktować. Jako zespół zrobiliśmy duży progres, ale brakuje tych punktów i tego jesteśmy świadomi. Pewne rzeczy trzeba zintensyfikować

Raków Częstochowa – Korona Kielce. Kto nie zagra?
Trener Dawid Szwarga ma ogromny ból głowy związanymi z mocno przetrzebioną kadrą. Kontuzjowani są Adrian Gryszkiewicz, Ivi López, Giannis Papanikolaou, Zoran Arsenić, Ben Lederman i Kamil Pestka. Po stronie „Scyzoryków” po stronie nieobecnych są Kyryło Petrov i Jakub Łukowski, których z gry wyeliminowały kontuzje. Zabraknie też Marcusa Godinho, Mateusza Czyżyckiego i Miłosza Strzebońskiego. Dobrą wiadomość jest powrót Nono.

Ostatnie mecze bezpośrednie
07.08.2023 r. Korona Kielce – Raków Częstochowa 1:0 (Ekstraklasa)
22.10.2022 r. Raków Częstochowa – Korona Kielce 1:0 (Ekstraklasa)

Mecz Raków Częstochowa - Korona Kielce TRANSMISJA TV
Transmisja na żywo w niedzielę od godziny 14:55 w Canal+ Sport, Canal+ Sport 3. Mecz skomentują Rafał Dębiński i Kamil Kosowski. W internecie transmisja w Canal+ Online. Relacja LIVE w GOL24 – zapraszamy!

15:00 Raków Częstochowa - Korona Kielce CANAL+ Sport 3